Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

welke servo 90 180 of 360 graden en stapgrootte door bellejt
Vandaag om 16:52:07
Aandrijving Roco 1189 krokodil door Klaas Zondervan
Vandaag om 16:49:29
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door Montanbahn
Vandaag om 16:45:08
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 16:36:46
Pfarrerwinkel bahn door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 16:30:18
Oude Fleischmann meuk en curiosa door Besselspoor
Vandaag om 16:28:14
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 16:27:38
Vermogen centrale door henk
Vandaag om 16:18:19
Extra functie in Zimo MS450P22 door Sven
Vandaag om 16:15:46
Rondom Charlois door Huup
Vandaag om 16:12:58
GoVolta treindienst naar Berlijn door ES44C4
Vandaag om 15:52:21
Beginneling: lichtgewicht onderbouw door Te 2/2
Vandaag om 15:41:35
Welsh Smalspoor in 0-16,5 / NG7 door Huup
Vandaag om 15:28:26
Roco LokMaus 1: handleiding gezocht door Jint Nijman
Vandaag om 15:27:59
Minibaan Visserskaai H0 door Hans GJ
Vandaag om 15:21:51
Layne, Somewhere South. door sdz1976
Vandaag om 14:36:51
Trix 22128 EETC 1200 - 175 Jaar spoorwegen DCC Sound - Decoder plots dood. door Montanbahn
Vandaag om 13:48:45
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 13:44:28
Welke decoder is dit? door Boterberg
Vandaag om 13:30:00
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 12:59:02
19 Toen door spoorzeven
Vandaag om 12:26:28
Line-up foto's van modellen door fissy
Vandaag om 11:43:38
Test van een Rapido Trains GE 44 tonner Claremont and Concord door Ronald Halma
Vandaag om 11:27:52
"Spoor op Vleugels" in H0 door Pinkelpa
Vandaag om 11:22:00
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Jelmer
Vandaag om 11:17:18
Petitie - Rail away moet blijven! door Reinout van Rees
Vandaag om 11:14:11
Stottering Piko 98551BD door Ronald Halma
Vandaag om 10:59:31
VERPLAATST: Beginneling: lichtgewicht onderbouw door Reinout van Rees
Vandaag om 10:44:25
Het einde van de RhB- Chiavenna Stazione Merci door Hollandserhbfan
Vandaag om 10:11:09
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 10:10:06
  

Auteur Topic: Rondom Charlois  (gelezen 980561 keer)

Alewijn

  • Sporen rond Charlois 1956 - H0
  • Online Online
  • Berichten: 2784
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6195 Gepost op: 06 December 2025, 13:00:24 »
Intussen een zestal panden met sterk verdunde grijze waterverf bewerkt. De bakstenen hadden een vrij uitgesproken roodbruine kleur. Dat is nu mooi wat afgezwakt.


Het gaat om de drie nieuwe panden. Aan het rechtse pand heb ik niets gedaan, daar had ik de muren eerder gedrybusht met wit.


Het hoekpand pak ik later aan, het zijn de drie panden ernaast die ik met grijs heb besmeerd, waarna ik het weer met een doek heb weggeveegd. Naarmate je de verf langer laat zitten blijft er meer achter.

« Laatst bewerkt op: 06 December 2025, 14:37:47 door Alewijn »

Alewijn

  • Sporen rond Charlois 1956 - H0
  • Online Online
  • Berichten: 2784
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6196 Gepost op: 06 December 2025, 15:04:22 »
Met de groene verf die over was van een ander klusje, ook meteen de deuren van deze fabriek op kleur gebracht.



En daarna deze gebouwen vervuild met wat donkerder waterverf.




Zo'n fabrieksgebouw mag vuil zijn, maar dit is wat mij betreft wel iets teveel van het goede. Vooral de ramen wil ik toch wat schoner hebben.
« Laatst bewerkt op: 06 December 2025, 16:13:19 door Alewijn »

neudalhausenstadbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 2970
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6197 Gepost op: 06 December 2025, 19:47:01 »
Ik snap je punt van de ramen, ik denk alleen dat niet het punt is dat ze te veel vervuiling hebben maar dat de kleur te donker en daardoor te hard is. Met lichtere bruin of roest tint had het op slecht onderhouden kozijnen geleken. Ik lees dat je verf op waterbasis hebt gebruikt dus dat is dan nog wel te verwijderen het zij met water en een fijn penseel en anders met dasty ontvetter en een fijn penseel. Met die dasty heb je met een beetje mazzel ook nog de mogelijkheid te de pigmenten nog naar plekjes in de kozijnen te verplaatsen waar je ze wel wil hebben.

Groetjes Michiel
"Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe"

Alewijn

  • Sporen rond Charlois 1956 - H0
  • Online Online
  • Berichten: 2784
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6198 Gepost op: 07 December 2025, 08:15:03 »
Dank voor je suggesties, Michiel!
Je hebt gelijk, het contrast tussen het donkergrijs en de lichtgrijsgele ramen is te groot. Ik had het voor een deel al weggepoetst, dat ga ik nog wat grondiger doen. Maar dat komt nog…

Alewijn

  • Sporen rond Charlois 1956 - H0
  • Online Online
  • Berichten: 2784
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6199 Gepost op: 07 December 2025, 12:59:56 »
Eerst nog weer wat daken geverfd:




neudalhausenstadbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 2970
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6200 Gepost op: Vandaag om 01:34:15 »
Ik zie dat je wat verf betreft nog de oude stink meuk( mijn mening) gebruikt, dat heb ik een jaar of 30 terug al de deur uit gedaan. Ik wil en de stank niet en heb geen geduld voor lange droogtijden. En ja ik snap waarom voor sommige stappen olie of verf op oplosmiddel basis word gebruikt, maar ik sla dan even over 8).

Ik neem wel aan dat jou daken met die verf slijtvaster zijn als met verf op water basis. Wat ga je voor de rest van de verouder projecten aan verf gebruiken?

Groetjes Michiel
"Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe"

Alewijn

  • Sporen rond Charlois 1956 - H0
  • Online Online
  • Berichten: 2784
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6201 Gepost op: Vandaag om 12:47:40 »
Als je vaak verft kan ik me voorstellen dat je op waterbasis wilt werken. Maar dat doe ik niet, het verven is bij mij incidenteel.
Zelf vind ik die olieverf toch wel fijn werken. Met het resultaat ben ik niet ontevreden. De wagens geven nu al een veel natuurgetrouwer aanblik.

De vervuiling wil ik met waterverf en afgeschuurde pastelkrijt gaan doen. Heel subtiel, als ze naast een nog onbewerkte wagen staan moeten ze niet totaal uit de toon vallen.

Huup

  • Offline Offline
  • Berichten: 9100
  • May your coffee kick in before reality does.
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6202 Gepost op: Vandaag om 12:56:19 »
Het lange drogen valt erg mee wanneer je de stinkmeuk vanaf een plankje gebruikt. Krijg je ook een mooi mat resultaat.
Voor het vervuilen gebruik ik alleen krijt. Waterverf trekt in de lak en verkleurt.
« Laatst bewerkt op: Vandaag om 12:58:57 door Huup »

neudalhausenstadbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 2970
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6203 Gepost op: Vandaag om 15:22:42 »
Huup, misschien eens andere verven op waterbasis proberen die van mij verkleuren in ieder geval niet en trekken nergens in. Ik schilder zoveel dat modelbouw verf voor mij niet rendabel is, ik werk al 20 jaar met muurverf. De truc is dan om vooral een paar basis kleuren te kopen en je eigen kleuren te mengen. Bij mij ligt het verbruik zo hoog veel meer kleuren "basis verf" heb maar met 5 a 6 zou ik er al zijn.

Alewijn, water verf als in de verf waarmee kinderen op papier schilderen zou ik zelf niet gebruiken en ook plakkaat verf vind ik niet geschikt want dat activeerd weer zo gouw je er met vocht of andere verf aankomt en dat wil je juist niet hebben naar mijn mening. Een modelbouw acrylverf is dan beter geschikt en daar zijn zoveel merken en soorten van dat je alle kanten uit kunt.

Ik weet niet of ik in herhaling val want op het n-spoorforum loopteen vergelijkbare berichten wisseling maar: Mocht je problemen onder vinden met acrylverf over andere verf kan je eens kijken of Dasty ontvetter er doorheen mengen helpt. Dat werkt bij mij om de verf goed op spuitverf van de Action te krijgen, dat het dan niet direct dekt is voor mij dan minder boeiend als het maar egaal hecht en geen druppels trekt.

Oohja als ik schilder föhn ik het waar mogelijk droog zodat ik gelijk door kan.

Groetjes Michiel
"Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe"

Huup

  • Offline Offline
  • Berichten: 9100
  • May your coffee kick in before reality does.
Re: Rondom Charlois
« Reactie #6204 Gepost op: Vandaag om 16:12:58 »
Zal inderdaad niet voor alle waterverf gelden. Ben geen specialist. Valejo bv werkt ook leuk, en nog geen verkleuringen mee geconstateerd. Toch neem ik geen afscheid van de Revell en Humbrol. Zal wel te maken hebben met leeftijd en gewoontes......