Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Lokpilot 4 defect door MadhouseNL
Vandaag om 20:18:19
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 20:15:23
Wat was jullie allereerste loc? door Frits C
Vandaag om 20:03:54
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 19:57:09
24e smalspoormodelbouwdagen 30 en 31 augustus 2025 bij Stoomtrein Katwijk Leiden door MOVisser
Vandaag om 19:28:31
Fleischmann Anna ombouw. door Erwin 054
Vandaag om 19:15:10
NS 9500 scratch build uit Fleischmann BR94 door Erwin 054
Vandaag om 19:10:57
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank 123
Vandaag om 19:06:40
Module vliegveld Jan van Mourik door Modellbahnwagen
Vandaag om 18:56:12
Antislipband vervangen van Fleischmann 4065 door Albert de Heer
Vandaag om 18:47:08
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Flevodienst 1976
Vandaag om 18:30:14
Yamorc:loconet goes loco door Dirk
Vandaag om 18:24:44
Dordrechtse Dwarsliggerwagens door marco
Vandaag om 18:06:22
Nederlandse trams in HO tijdperk 3 door Bart van der Meer
Vandaag om 17:17:10
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Ronald Schreuder
Vandaag om 17:13:17
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 16:33:32
Aanbrengen van (kleine) nummerplaten en dergelijke door FransW
Vandaag om 16:19:29
Aanbrengen nummerschildjes, maar met welke lijm? door FransW
Vandaag om 16:17:23
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door MarcNL
Vandaag om 15:21:46
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door NS264
Vandaag om 14:49:58
Vitrinekast door Hasenwald
Vandaag om 14:34:01
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht door Ben
Vandaag om 13:15:07
Mooi weer om buiten te spelen door Eric B
Vandaag om 13:02:12
Sounddecoder in Roco BR101 door bellejt
Vandaag om 12:29:42
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door Eric B
Vandaag om 11:37:31
Van British Railways Class 58 naar ACTS 5814 in 0 door RobbertJan
Vandaag om 10:55:10
Allereerste lok(je) door henk
Vandaag om 10:39:29
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 10:37:30
Noorwegen - interessante spoorzaken langs vakantieroute door martijnhaman
Vandaag om 10:34:01
Bauarbeiten im gange door puntenglijder
Vandaag om 09:32:05
  

Auteur Topic: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.  (gelezen 192331 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12462
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #600 Gepost op: 26 July 2025, 16:45:15 »
Dit vond ik vandaag (zaterdag 26-07-25) in de zondagskrant van 27-07-2025

2495

2496

« Laatst bewerkt op: 28 July 2025, 15:25:10 door Hans Reints »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12462
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #601 Gepost op: 02 August 2025, 18:41:20 »
Zaterdag 02-08-2025



2497 Met behulp van spierkracht werden afgelopen vrijdag, zij het op symbolische wijze de Regiopa in het grensoverschrijdende verkeer tussen Duitsland en Nederland. aan het rollen gebracht –Foto: Henrik Hille

Afgelopen vrijdagmorgen heeft, Olaf Lies, premier van Nedersaksen en Arne Jan Helweg, voorzitter van de Raad van Commissarissen van de Bentheimer Eisenbahn op ludieke wijze hun verbondenheid met de reactivering van de lijn van Neuenhaus over de grens naar Coevorden kracht bij te zetten door op de toekomstige halte Veldhausen, met een pomplorrie, symbolisch een paar meter van deze route af te leggen. Het ligt in de bedoeling, en daar ziet het ook naar uit, dat de Regiopa op 11 december 2026 gaat rijden. Maar zowel de premier van Nedersaksen, Olaf Lies, als. Arne Jan Helweg, voorzitter van de Raad van Commissarissen van de Bentheimse Spoorwegen, herinnerde zich het begin van het Regiopa-project.


2498 Met de pomplorrie in de richting van Nederland. Premier Olaf Lies zwaait vanaf de spoorlijn Foto: Henrik Hille

Nadat de treinverbinding tussen Nederland en Duitsland in 1939 werd stopgezet, "is de ongeveer 30 kilometer lange reactivering van de lijn een waardering in het grensoverschrijdende samenwerking".  Wino Aarnink, directeur van het Nederlandse ministerie van Openbaar Vervoer en Spoorvervoer, legde nogmaals het belang uit van grensoverschrijdende routereactivering voor Nederland. Oliver Wolff, directeur van de VDV (Vereniging van Duitse Transportbedrijven), liet premier Olaf Lies even glimlachen met zijn opmerking : "Wat hier in de provincie nog ontbreekt, is een metro", zei hij. "Maar als je BE-directeur Joachim Berends in het vooruitzicht zou stellen dat hij VDV-president zou worden met een metrorealisatie, dan zou hij dat zeker ook doorvoeren." Tegelijkertijd herinnerde Wolff zich dat Berends zelf precies 40 jaar geleden als leerling bij de Bentheimer Spoorwegen begon. Wolff: "Je kunt zien welke kansen je hebt op de BE als je jezelf bewijst."


2499 De Bentheimer Spoorwegen (BE) hadden vrijdag tal van genodigden uitgenodigd in de feesttent op het station van Veldhausen voor de start van het SPNV-project. Foto: Henrik Hille

Gelijk werd van de gelegenheid gebruikgemaakt om Lies een verlanglijstje te presenteren, met hoop op staatssteun voor de verbinding van Gildehaus naar Gronau, de elektrificatie van de hele spoorlijn en ook een extra regionale express.


2500 Ik kon er vandaag niet bij, De feesttent werd net afgebroken, om een plaatje te maken waar de heren met de pomplorrie gereden hebben. Hier dus.


2501 Daar de regen met bakken uit de hemel kwam, een plaatje door de voorruit genomen Er viel in Veldhausen nog niet veel te zien dan alleen een grote hoop ballast.


2502 En een stapel rails!


2503 Op de achtergrond is men bezig de tent van gisteren aan het opruimen


2504 Toen het niet meer zo hard regende even buiten de auto geweest, ik schrok mij wezenloos toen ik over de weegplaat liep en het rode licht zag branden!

Hierna nog even door de zondvloed naar Hoogstede, maar ook van daar valt niets nieuws te melden. Vacantie zeker!
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Trein033

  • Offline Offline
  • Berichten: 66
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #602 Gepost op: Vandaag om 02:47:35 »
Ik zag laatst foto's van 2 rode Bentheimer Linten die tijdelijk onderweg zijn op de RE 31 (Duisburg-Xanten) bij Rheinruhrbahn. Weet iemand of deze er nog steeds rijden? Of überhaupt meer over?

puntenglijder

  • Offline Offline
  • Berichten: 5868
  • Ik heb geen rommel, er liggen overal ideeen.
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #603 Gepost op: Vandaag om 07:53:57 »
Je hebt er bijna een dag taak aan om daar de nieuwe ontwikkeling bij te houden Hans. ;D

Maar we weer een mooie update, en ik vind het toch vreemd dat jij als vliegende reporter niet bij de notabele mocht zijn
op de pomp lorrie. ;D

Kees.

Ps, is die ban nu al weg ?
Stoom is toch de mooiste aandrijving die er is.

Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=82055.new;topicseen#new
Br 41 Weinert loop of sloop
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=114740.new;topicseen#

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12462
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #604 Gepost op: Vandaag om 10:37:30 »
Nee, staat nog steeds onder mijn avatar, net zoals bij jou. Ook bij de BE zijn ze ons hobbyisten liever kwijt dan rijk. Kijk maar de afgelopen rit met de 1200!
« Laatst bewerkt op: Vandaag om 10:41:32 door Hans Reints »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.