Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mehano ACTS 7102 door bellejt
Vandaag om 15:15:18
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door Daan in Las Vegas
Vandaag om 15:01:58
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Peter J K
Vandaag om 14:59:34
Almelo - Mariënberg wordt electrisch. Ooit... door spoorzeven
Vandaag om 14:16:00
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 14:01:54
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
Vandaag om 14:00:53
Ik ben aan het opruimen. door Hans Reints
Vandaag om 13:53:07
Beekdaelen in H0 door VulcanRaven
Vandaag om 13:51:00
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Sven
Vandaag om 13:21:12
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door BrightonBelle
Vandaag om 13:14:03
Inbouw Märklin decoder 60906 door Bahn-AG
Vandaag om 12:45:16
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door C_Jabaaij
Vandaag om 12:41:47
Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 12:28:58
Roco 10764 overload door Klaas Zondervan
Vandaag om 12:00:33
REE Modèles 2022, nieuws van de fabrikant. door Arjan6511
Vandaag om 11:49:38
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 11:47:48
Financiele situatie van Beneluxspoor door Gerrit H
Vandaag om 10:55:47
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Henk Veenstra
Vandaag om 10:41:22
Layne, Somewhere South. door Ronald Halma
Vandaag om 09:49:02
Nummerplaat stoomlocomotief NS 4700 vragen... door Simplex
Vandaag om 09:46:58
NMJ 2026 door RikM
Vandaag om 09:30:53
De Hondsrugbaan door Eric B
Vandaag om 08:19:22
Bauarbeiten im gange door Wim Vink
26 February 2026, 22:44:46
Miniatuurcamera die fatsoenlijke foto's maakt door MOVisser
26 February 2026, 22:32:52
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap. door Anton Maris
26 February 2026, 21:57:27
Viessmann straalantaan 6922 door Klaas Zondervan
26 February 2026, 21:44:33
"Spoor op Vleugels" in H0 door Pinkelpa
26 February 2026, 21:43:07
Modelspoordagen VERPLAATST naar 7 & 8 maart 2026 door tothebeach
26 February 2026, 20:45:12
HS 4de klasse Staatsspoorstation door Klarentrein
26 February 2026, 19:58:08
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door timtrein
26 February 2026, 19:58:04
  

Auteur Topic: BrauWelt, fantasiebaan in H0  (gelezen 32318 keer)

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #90 Gepost op: 25 October 2025, 13:29:15 »
Hoi Tom,

Ik kon niet vinden wat past voor mij of naar m`n zin was, dus ben ik zelf maar aan de slag gegaan. Eerst uitgetekend en omdat ik een 3d printer heb staan kon ik makkelijk test-printjes maken. Met dit als uiteindelijk resultaat.

Rien

Overet

  • Offline Offline
  • Berichten: 911
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #91 Gepost op: 25 October 2025, 19:12:55 »
Creatief!
Plannen voor baan tijdperk III naar DB-voorbeeld. Roco Multi-maus/Maus2/MausR3, Z21, Mardec, Koploper of Rocrail?

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #92 Gepost op: 01 November 2025, 11:11:48 »
Dankje  ;D

En er is weer een stuk schaduwstation klaar. Omdat we in deze kast minder hoeven te zijn heb ik ervoor gekozen om de modules die ik eerst vast wilde maken toch gewoon door te laten lopen als 1 module.
Als ik het in de toekomst toch anders wil dan is de splitsing altijd nog wel te maken, want de onderbouw is wel gewoon 2 lossen stukken.
Maar nu dus tijd om dit deel om te keren en te voorzien van bedrading. 8)


Ik moet na dit deel alleen het laatste stuk opbouwen (linksonder in het plaatje) en de basis en schaduwstation is klaar.
.



Rien

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #93 Gepost op: 02 November 2025, 19:38:07 »
Gelijk maar de 1e draden getrokken vandaag. Weer een stapje verder.



Rien

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #94 Gepost op: 20 November 2025, 17:21:56 »
Het grootste deel van het schaduwstation is nu klaar. All kabels getrokken en gesoldeerd. Wisselmotoren gemonteerd en aangesloten. Al bleek ik daar toch een telfout gemaakt te hebben en zaten ze precies in verkeerde volgorde op de wissel-decoder, maar dat was snel gefixed. De reden ook dat ik heb gekozen voor bevestiging aan de voorkant i.p.v. de onderkant. Op mijn oude baan heb ik me te vaak in allerlei bochten moeten wringen om zaken aan te passen. Deze keer heb ik ook voor een stukje gemak gekozen.


Maar dit was dan ook gelijk een mooie gelegenheid om de nieuwste aanwinst uit de dozen te halen (vandaag binnen gekomen). Traxx van Roco en wagons van PB Models.
Ik heb geen specifieke voorkeur voor Nederlandse sets, maar deze kon ik toch niet voorbij laten gaan.
Het is een mooi set om alle module overgangen te testen en de bogen en wissel goed te berijden en testen of nergens foutjes in de spooraanleg zit.


Volgende is, naast het test-rijden wat nu kan, te starten met de ruwbouw van het laatste deel.

Rien



Jelmer

  • Offline Offline
  • Berichten: 5906
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #95 Gepost op: 21 November 2025, 09:36:05 »
Dat is een nette set lok met rijtuigen! Die wil ik wel wat meer van dichtbij zien..  ;D

En verder ben je netjes aan het bouwen. Je schreef dat je de plaat met rails liet doorlopen omdat je toch niet verwacht dat het wel eens uit elkaar moet (met de onderbouw wel deelbaar). Heb je hier dan in bedrading ook rekening mee gehouden dat het uiteindelijk wel gesplits kan worden? Lijkt me beter om dat nu al te voorzien in bekabeling, dan heel veel te moeten solderen aan de rails als het eigenlijk niet meer gaat...

Groeten,
Jelmer
Pfarrerwinkel de bouw:
Pfarrerwinkel

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #96 Gepost op: 21 November 2025, 16:40:04 »
Ik zal eens kijken voor wat strakkere foto`s dichterbij Jelmer.  (y)

De bedrading is bijna volledig geknipt. Enkel wat draden naar een wisseldecoder lopen soms over een overgang, maar dat is makkelijk later te vervangen.
Bij elke onderbouw komt bijvoorbeeld de voeding binnen op een verdeelplaat waarna het naar de rails gaat. Dus eigenlijk is elke onderbouw los te berijden.
Dus mocht ik toch in de toekomst de laatste twee splitsingen nog helemaal doorvoeren dan is dat relatief weinig werk.

Onderstaand in de plaatjes waar nu de knippen zijn gemaakt. Oranje is niet alleen een knip in onderbouw, maar ook in elektra en door geslepen rails op de overgangen.
Groen is enkel knip in onderbouw. Dus eigenlijk niet eens zo heel veel extra samengevoegd, maar aan de rechterkant moet een kast makkelijk bereikbaar blijven.
En in het midden voor onderhoud bij de airco (zolder kan wat warm worden in de zomer  ;D).
 
Voor die knip in het midden wordt nog de uitdaging om die netjes weg te werken in de scenery, want die gaat dwars door m`n stationsomgeving. 8)

Rien



Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #97 Gepost op: 23 December 2025, 10:39:42 »
Afgelopen periode wat druk geweest dus ging het wat langzamer.

Omdat het er ook even niet van kwam om hout te halen voor het laatste deel, ben ik maar heel wat anders gaan doen.

Ik wilde toch het aanzicht van de klimspiraal wat aankleden. Daarom aan de kant die het meest in het zicht is iets afgekaderd en gaan we een stukje aankleden.
Een leuk tussendoor projectje voor de afwisseling.
 De 1e ruwe laag gips is aangebracht. De binnenkant van de spiraal wordt niet veel meer dan rotswand en hoeft voor mij ook niet super gedetailleerd te worden, want het is toch behoorlijk donker daar als alles klaar is.


Om de zicht op het niet aangeklede deel van de spiraal wat te verbergen ook nieuwe arcaden gegoten. Voordeel is dat ik de mallen al had liggen en door ze niet helemaal vol te gieten zijn het open i.p.v. dichte arcaden geworden.
Aangezien ik nog niet weet welke ik wil gaan gebruiken, heb ik maar een setje van beide gegoten.


Fijne kerstdagen allemaal.

Rien

Jelmer

  • Offline Offline
  • Berichten: 5906
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #98 Gepost op: 23 December 2025, 11:52:36 »
Wordt mooi doorkijkje zo!  (y)

Groeten,
Jelmer

(Eerdere tekst van mij in dit bericht weggehaald, niet relevant meer (ging iets over foto's en zichtbaarheid))
« Laatst bewerkt op: 23 December 2025, 13:25:27 door Jelmer »
Pfarrerwinkel de bouw:
Pfarrerwinkel

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #99 Gepost op: 11 January 2026, 12:34:10 »
Tussen de feestdagen door eerst maar het laatste hoekje afgemaakt.
Alles rolt er soepel doorheen alleen nog een keer op z`n kop zetten om de bedrading aan te leggen en alles van stroom te voorzien.


En ook maar eens wat verlichting onder de baan gehangen. Alles met een losse lamp belichten werkt ook niet altijd even soepel  ;D


En tussendoor maar eens begonnen aan het uitleggen van het stationsgebied. Past het allemaal zoals ik had uitgetekend.


Het wordt nu steeds leuker, want de afwisseling van projectjes neemt toe. Als ik het ene zat ben, is er nu genoeg keuze om wat anders te doen.

Rien

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #100 Gepost op: 08 February 2026, 15:47:21 »
Afgelopen weken wat andere dingen gedaan dan frame bouwen, spoor leggen en draden trekken. Wat leuk is voor de afwisseling.

Ik wilde graag deze loods in mijn baan verwerken, maar wilde er toch een Nederlands tintje aan geven. Dus alle rode onderdelen zijn blauwe geverfd en er een bordje voor op de gevel gemaakt.


Voor de bovenste laag heb ik gekozen voor rails met betonnen liggers. De basis kleur is me iets te plastic grijs en heb ik dus maar onder handen genomen.
Omdat uitgezonderd de wissels alles flexrail is, zijn de liggers makkelijk te verwijderen om te verven.
Bij mijn vorige baan moest ik me soms best in bochten te wringen om de rails roestig te verven omdat ik de rails al had vastgelijmd op de baan. Daarom nu alvast maar verven. Er zal vast iets hier en daar beschadigen, maar stippen we dan wel aan later.


Rien

basjuh1981

  • Offline Offline
  • Berichten: 3262
  • DB Tijdperk III
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #101 Gepost op: 08 February 2026, 16:01:56 »
De loods ziet een cool uit van binnen (y) (y)
Mvg,
Bas

K-rail, Peco Code 100, CS3+, iTrain, Tijdperk III: 1950 - 1965
Die Sauerlandbahn
Mijn YouTube-kanaal

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #102 Gepost op: 08 February 2026, 19:52:43 »
Dankje. Met dank aan o.a kasten van Artitec. Het dak zit er nog niet vast op, dus kan altijd nog wat aanpassen.

Rien.

Brouwersbaan

  • Offline Offline
  • Berichten: 144
Re: BrauWelt, fantasiebaan in H0
« Reactie #103 Gepost op: 25 February 2026, 17:07:41 »
De afgelopen tijd maar eens wat gerommeld aan het "kijkraampje" van de klimspiraal. Ook een beetje bedoeld als teststuk om te oefenen met divers verweertechnieken.
Ik had nog nooit met poeders gewerkt en al snel tot de conclusie gekomen dat met de donkere kleuren al te snel teveel op je kwast neemt.
Ook wat getest op de ballast, maar dat is zo ruw dat je heel snel heel veel poeder aanbrengt. Voor het verweren van ballast geef ik dan toch maar de voorkeur aan drybrushen met verf of met de airbrush.
Maar goed zo leer je weer van alles nieuws, want de poeders werken wel fijn op de muren.




Nu het bovenste stukje nog dicht maken en wat verdere begroeiing erlangs en weer een leuk stukje zo.

Rien.