Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Raadplaatje door Modellbahnwagen
Vandaag om 22:11:46
Artikelnummers ADE Gr53 rijtuigen TP III. door Ronald69
Vandaag om 22:11:04
Plan E - 2023 oplage door grossraumwagen
Vandaag om 21:55:43
EifelBurgenBahn door Frank 123
Vandaag om 21:43:52
Hulp bij update Mobile Station 2 door NL-modelspoor
Vandaag om 21:41:39
Spoorwegmus. vroeger met modellok 1300 serie. door Modellbahnwagen
Vandaag om 21:40:45
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Modellbahnwagen
Vandaag om 21:30:29
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door grossraumwagen
Vandaag om 21:03:52
Rheinburg, TP V/VI door Jelmer
Vandaag om 20:22:06
Magneet koppelingen voor Bemo door nighttrain1
Vandaag om 19:58:48
Kent iemand een geschikte striptang door PeterV
Vandaag om 19:45:12
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door NS264
Vandaag om 19:22:04
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Rick
Vandaag om 18:05:03
Klein baantje 1200x1200mm door Frits C
Vandaag om 17:44:26
YD7010 en Roco WLAN Maus koppelen door AlbertG
Vandaag om 17:41:08
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 17:17:41
Bahnstrecke 5867 door Ronald Halma
Vandaag om 17:09:55
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 16:42:37
Yet Another Servo Decoder door AP3737
Vandaag om 16:28:52
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100 door Erwin 054
Vandaag om 16:00:01
Raarrrr. Mobile Station 2 doet raarrrr… door Ronald Halma
Vandaag om 15:41:19
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door Rick
Vandaag om 15:25:08
Roco 290 digtaliseren door Tijdperk||
Vandaag om 14:13:56
Tips voor een natuurgetrouwe modelbaan door 741230
Vandaag om 13:24:02
Leubachtalbahn door Krokodil68
Vandaag om 13:00:09
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 12:23:33
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 11:57:53
Oude Fleischmann meuk en curiosa door Sporlijn Úje
Vandaag om 10:31:35
Postwagen Hbbkkss Schaal-0 door FritsT
Vandaag om 10:09:29
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Benelux795
14 June 2025, 22:45:22
  

Auteur Topic: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.  (gelezen 173545 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12422
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #510 Gepost op: 19 March 2025, 17:45:23 »
Was ik vanmiddag nog in Coevorden en Laar om met eigen ogen te zien of dat er al enige voortgang in de reactivering zat, niets  gezien dus, kom ik thuis en vind deze duitse boodschap, die ik vertaald heb, op mijn PC staan. Het gaat dus de goede kant op!!!



Het sein voor de Regiopa richting Coevorden staat nog op rood, maar daar komt volgend jaar al verandering in. Foto: Hans Reints

Reactivering
Regiopa naar Coevorden:

De reactivering van de spoorlijn tussen Neuenhaus en Coevorden heeft een belangrijke hindernis genomen: afgelopen vrijdag gaf de Duits-Nederlandse stuurgroep "groen licht" om de uitvoeringsfase van het grensoverschrijdende project te starten. Dit betekent dat de aanbestedingen voor de opwaardering van de benodigde spoorinfrastructuur op korte termijn kunnen worden uitgeschreven. Het doel van alle bij het project betrokkenen partijen is dat er vanaf 13 december 2026 een directe lokale verbinding voor personenvervoer per spoor komt tussen de deelstaat Nedersaksen en de Nederlandse provincie Drenthe. Het Grafschaft Bentheim, is verheugd over de voortgang van dit belangrijke reactiveringsproject: "Voor het Grafschaft Bentheim is deze verbinding een belangrijke stap in de verdere versterking van de duurzame mobiliteit in onze regio. Tegelijkertijd zullen we de netwerkvorming met onze Nederlandse buren intensiveren en de economische ontwikkeling verder bevorderen."
Met het genomen besluit heeft de internationale projectgroep, waarin het ministerie van Verkeer en Waterstaat van Nedersaksen, de regionale vervoersmaatschappij in Nedersaksen, het district Grafschaft Bentheim, de spoorwegexploitanten Bentheimer Eisenbahn AG en ProRail, het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat in Nederland en de provincie Drenthe zijn vertegenwoordigd, de vorige planningsfase afgerond. Nu ligt de focus op de uitvoering van verschillende infrastructuurmaatregelen aan beide zijden van de grens. Zo gaat het Nederlandse bedrijf ProRail werkzaamheden uitvoeren op het station van Coevorden en langs de hoofdlijn in Nederland. De Bentheimer Eisenbahn voert werkzaamheden uit langs haar spoorlijn in de gemeente Bentheim en Coevorden, maar is ook – samen met ProRail – verantwoordelijk voor de aanleg van een grensoverschrijdende verbinding tussen de Duitse en Nederlandse seinhuizen. Daarnaast moeten de voertuigen van de Bentheimer Eisenbahn worden omgebouwd voor het toekomstige spoorvervoer naar Coevorden.
De nieuwe spoorverbinding zal de reistijden voor reizigers in het openbaar vervoer aanzienlijk verkorten en daarmee onder meer de sociaaleconomische samenwerking in de grensregio versterken, aldus het rapport. De minister van Verkeer van Nedersaksen, Olaf Lies, benadrukt: "Met het reactiveringsproject Neuenhaus-Coevorden creëren we een duidelijke meerwaarde voor de mensen en de economie in de Nedersaksen-Nederlandse grensregio. Tegelijkertijd is het project een 'pilot' voor ons huidige reactiveringsprogramma, waarmee we routes door het hele land bekijken voor een mogelijke heringebruikname. Hierover is met de regionale vervoersmaatschappij spreken gesproken. Henk Jumelet, gedeputeerde van de provincie Drenthe, bevestigt: "Dit is een belangrijke mijlpaal voor de realisatie van deze grensoverschrijdende spoorverbinding. De complexiteit van het project, met inbegrip van de verschillen in IGS'en en juridische kwesties tussen twee landen, vormde een bijzondere uitdaging. De goede samenwerking tussen Nederland en Duitsland heeft geleid tot een concreet resultaat, en nu kunnen we door naar de volgende fase."
Volgens de huidige planning zullen ProRail en Bentheimer Eisenbahn de aanbestedingen voor het spoorproject in april publiceren - met als doel de gereactiveerde spoorlijn vanaf 13 december 2026 in gebruik te nemen.

Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12422
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #511 Gepost op: 22 March 2025, 10:10:06 »
Uit de GN van vandaag 33 maart 2025



De "Regiopa" trein in het gebied van de specialistische kliniek in het Bentheimer Bos. De halte moet hier medio 2026 gebouwd zijn. Foto: Jürgen Lüken

De discussie over een mogelijke grondruil voor de aanleg van de zogenaamde "Bentheim Oostboog" gaat door. Zoals gemeld had het Prinselijk Huis, als eigenaar van de grond, ermee ingestemd grond ter beschikking te stellen voor de aanleg van de spoorlijnen door het Bentheimer Bos en de aanleg van een spoorweghalte bij de gespecialiseerde kliniek. De acties van het Prinselijk Huis, dat publiek de onderhandelingen over onroerend goed had geïnitieerd en een deadline voor het district had gesteld, hadden voor verbazing gezorgd. In een brief van begin februari had bosbouwdirecteur Henning Buss gevraagd om een lijst van alle percelen die eigendom zijn van het district die zich in de stad Bad Bentheim en in de gezamenlijke gemeente Schüttorf bevinden. Met zo'n lijst wil het Prinselijk Huis een "ruilaanbod van gelijke waarde" creëren. In de brief werd eind februari een deadline gesteld voor het verzenden van deze lijst.
Tot nu toe is aan dit verzoek geen gehoor gegeven. In antwoord op de vraag van GN zei het districtshuis van Nordhorn: "Het district Grafschaft Bentheim heeft de afgelopen weken het verzoek van Henning Buss om een grondruilprocedure binnen de administratie onderzocht en is fundamenteel geïnteresseerd in een constructieve oplossing. De mate waarin gebieden die eigendom zijn van de wijk of zo nodig gebieden van derden in aanmerking komen voor een ruilprocedure, vraagt om verdere coördinatie." Het district staat in dit verband in contact met Henning Buss.
Bij de Bentheimer Eisenbahn heeft bestuurslid Joachim Berends er alle vertrouwen in dat hij de planning kan doorzetten. Momenteel worden de planningsvereisten gecoördineerd met de Lagere Natuurbeschermingsautoriteit. "Dan kunnen we beginnen met de goedkeuringsprocedure, die vervolgens twee tot drie jaar zal duren." Gedurende deze tijd moeten volgens Joachim Berends de landkwesties met de prins worden opgehelderd. Het doel is om "tegen het einde van het decennium" met de activiteiten te kunnen beginnen. Volgens Joachim Berends zijn de 400 vierkante meter die nodig zijn voor de bouw van de halte bij de gespecialiseerde kliniek uitgesloten van deze grondonderhandelingen. Hierin wordt afgesproken dat de halte al medio volgend jaar klaar moet zijn. Om de werking van het kuuroord niet te verstoren, zal langs de sporen een moderne geluidswering worden gebruikt, kondigt Joachim Berends aan. Dit moet het geluid in de buurt van de sporen absorberen en het landschap niet aantasten.
Met de aanleg van de boog door het Bentheimer Wald wil de Bentheimer Eisenbahn haar netwerk beter laten aansluiten op dat van Deutsche Bahn. Zoals meermaals gemeld, is de boog bedoeld om een directe verbinding te bieden met het spoorwegnet van Deutsche Bahn in de richting van Schüttorf/Rheine en dus met de knooppunten voor langeafstandsvervoer in Rheine, Osnabrück en Münster. De boog is echter vooral ook bedoeld om het station van Bentheim te ontlasten, omdat het steeds toenemende goederenverkeer een steeds grotere impact heeft op het reizigersverkeer op het BE-spoor. Zo moet het goederenverkeer uit de richting Rheine eerst het station binnenrijden, waar de locomotief moet omlopen en opnieuw aan het andere einde van de trein moet worden aangekoppeld, alvorens in de tegenovergestelde richting over het BE-spoor in de richting van Europark/Coevorden te rijden.
"De regionale express verbindt middelgrote centra en regionale centra." Tot nu toe is dit geëindigd in Rheine. Een verbinding tussen Nordhorn en Osnabrück is tot nu toe alleen mogelijk via de overstap op station Bad Bentheim. De regionale express kan via de "Bentheimer Kurve" rechtstreeks van Osnabrück/Rheine naar Nordhorn rijden. Joachim Berends noemt het 'een kleine maatregel met een groot effect'. Het Regiopa-verkeer tussen Bad Bentheim en Nordhorn blijft onaangetast, verzekert het bestuur van BE.
De oostelijke boog gaat ook gepaard met de bouw van een apart perron voor de Regiopa-trein op het BE-spoor op het station van Bentheim, wat moet leiden tot een verdere ontlasting van het station en de "Regiopa" zal niet langer gebruik hoeven te maken van spoor 3 van de Deutsche Bahn zoals voorheen.
Voor Joachim Berends is de "Bentheim-curve" ook onmisbaar met het oog op het vervolg van de "Regiopa" van Bentheim naar Gildehaus. De planning heeft een belangrijke hobbel genomen door de route door het Nedersaksische ministerie van Verkeer en Toerisme als "economisch verstandig" te classificeren, samen met vijf andere routes in de deelstaat, en heeft dus goede voorwaarden voor federale financiering. "Dit is de voorlaatste etappe", zegt Joachim Berends verheugd. Deze verbinding is echter alleen mogelijk als het goederenverkeer verstandig via de "Bentheimer Kurve" kan stromen en het traject in de richting van Gildehaus niet belast, legt het BE-bestuur uit. Wat de bouw van de "Bentheimer Kurve" betreft, zou de lijn Bentheim-Gildehaus "tegen het einde van het decennium" klaar moeten zijn, aldus Joachim Berends.
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12422
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #512 Gepost op: 29 March 2025, 20:01:46 »
Vandaag, zaterdag 29 maart 2025, naar Bad Bentheim geweest om mij persoonlijk te kijken of dat er wat te melden valt over evt. vordering t.b.v. de reactiveringen. Onderweg naar Bentheim hoorde ik van een goed ingelichte bron dat de BE 22 met een zware goederentrein van Coevorden naar Bad Bentheim was vertrokken. De BE 22 moest van de werkplaats Nordhorn nog een 1ste klas SEL rijtuig ophalen daar dit rijtuig in Bad Bentheim nodig is. Bij aankomst Nordhorn-BE zag ik nog net de BE22, met direct achter de loc het voornoemde SEL rijtuig, op het verst van het station gelegen spoor binnenlopen. Het transport liep zover mogelijk door in de richting van Rheine, voor foto's maken erg moeilijk bereikbaar.


1239-0809. In een eerder bericht maakte ik melding dat de BE goederen sporen definitief waren verwijderd, nu blijkt dat dat opnemen alleen bedoeld was om alles, rails wissels en bielsen, te kunnen vernieuwen. . Foto is genomen vanaf het dieseltankplaat.


1240-0810 Het spoor ligt er mooi vlak en strak bij. zie ook bericht 470 van zaterdag 10 december  2024


1241-0811 Aan de Armoe en Ellende borden te zien word er ook aan het doorgaande hoofdspoor druk gewerkt.


1242-0820 Panoramisch overzicht van het hele emplacement gezien van Oost naar West. Let eens op de hoeveelheid aan tractie en rijtuigen wat er vandaag te zien is! 


1243-0819 Heel voorzichtig zien we aan de linkerkant de kop van de BE22 te voorschijn komen. Hierover later meer.


1244-0818 Iets verder van deze locatie moet ongeveer de aansluiting met de Oostboog en de geplande stopplaats voor de Fachkliniek komen. Dubbelspoor kan zo doorgetrokken worden!


1245-0812 Achterzijde van het Oude BE Station, nu Hotel, wat nog veelvuldig door de treinen van de BE gebruikt word.


1246-0821 Er liggen nog voldoende moderne hoofdsignalen voor de doortrekking naar Coevorden of de reactivering naar Gronau


1247-0822 Dit gaat ook op voor de voorsignalen/lokaalspoor beveiliging


1248-0823 Zo kruizen ze hier seinen af!!


1249-0815 VT113 vertrekt in de richting Nordhorn


1250-0816  VT113


1251-0817 VT113 Passeert hier de overloop veiligheid wissel.


1252-0824 De rangerende DE22, maar nu aan het andere eind van zijn trein


1253-01225  Het is best wel een lange trein.


1254-0228. Over dit spoor is in eerste instantie de DE22 binnen gelopen, heeft zich samen met 1klas rijtuig van de trein los gemaakt, heeft het rijtuig op het spoor er naast gezet, is omgelopen en heeft de trein het hoofdspoor, richting Rheine gedrukt. Heeft de trein hierna tot aan de overloop in de oost getrokken en daarna terug naar et oude aankomstspoor gegaan. Hier is de DE22 bedankt voor zijn goede diensten.


1255 En daar is de verrassing


1256


1257


1258


1259


1260


1261


1262


1263


1264


1265


1266

1267

1268


1269


1270


1271
« Laatst bewerkt op: 30 March 2025, 13:35:57 door Hans Reints. Reden: nummering aangepast »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Wil uit ZO drenthe

  • Offline Offline
  • Berichten: 433
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #513 Gepost op: 29 March 2025, 20:47:48 »
Ik heb vanmiddag in de Coevorder Courant gelezen, dat er in december 2026 weer treinen van Coevorden naar Bad Bentheim gaan rijden.
Het is niet vreemd, dat die spoorlijn weer geactiveerd wordt, want met die hoge brandstofprijzen is autorijden voor veel mensen onbetaalbaar geworden.

Groetjes
Wil
« Laatst bewerkt op: 30 March 2025, 07:52:39 door Wil uit ZO drenthe. Reden: het was 2026 »
De nieuwe treintafels staan op hun plek. De eerste rails ligt er

Wil uit ZO drenthe

  • Offline Offline
  • Berichten: 433
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #514 Gepost op: 30 March 2025, 07:59:28 »
Hier het bericht uit de Coevorder Courant.



Dit is Nederlands en dit artikel bewaar ik in mijn plakboek. (y)

Groetjes
Wil
« Laatst bewerkt op: 31 March 2025, 09:56:30 door Wil uit ZO drenthe. Reden: Eerste zin was niet zo positief, dus weg gehaald »
De nieuwe treintafels staan op hun plek. De eerste rails ligt er

martijnhaman

  • Offline Offline
  • Berichten: 1794
    • Stalen rijtuigen van de Nederlandse Spoorwegen
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #515 Gepost op: 30 March 2025, 11:26:42 »
Op de Facebook-pagina van Schlünß Eisenbahn Logistik (SEL) is te zien dat de BR 120 met deze trein een charter naar Domodossola rijdt: https://www.facebook.com/people/Schl%C3%BCn%C3%9F-Eisenbahn-Logistik-SEL/100083293059530/
In de trein rijdt ook restauratierijtuig 88-90 509 WRmz134.5 mee waarop als voortuighouder D-HAPPY staat aangegeven (voorheen D-TCS).

Martijn

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12422
    • sleutelspoor
Hoogstede vandaag
« Reactie #516 Gepost op: 03 April 2025, 13:36:58 »
Hoogstede 3 april 2025
Begin van de week kreeg ik van mijn Nederlandse correspondent de informatie dat er werkjzaamheden/veranderingen gaande zijn in Hoogstee. Vandaag maar eens polshoogte gaan nemen en enkele plaatjes gemaakt.


1272-0850 Om het geheugen even op te frissen, in 2023 liet de Bentheimer via deze borden  al weten dat er in de zeer nabije toekomst grote veranderingen opkomst waren!


1273-6627 Zo stonden de goederenloodsen aan de Bahnhofstrasse in 2024 er in Hoogstee nog bij. We kijken hier in de richting van Groot Ringe


1274-8416 En hier gezien in de richting van Emmelkamp (Nederduits)


1275-8414 Op deze warme dag in 2023  ademt het geheel de landelijke rust en gemoedelijk uit van een  echte lokaalbaan.


1276-0847 Helaas is dat nu allemaal verdwenen. Op de achtergrond de gebouwen (langs het spoor) van de Coöperatieve Raiffeisen  en rechts daarvan de plaatselijke Brandweerkazerne.


1277- Voor de gelegenheid hebben ze hier ook maar eens hekken geplaatst. foto  Bertholdowitsch


1278-0846 Zoals op voorgaande plaatjes te zien is word er hard aan de signalering van het baanvak tot Laarwald gewerkt. Aan de nummers op de kasten kan je afleiden waar of dat zij komen te staan. BÜ
 staat hier voor overweg beveiliging.


1279-0854 Netjes verpakt liggen deze seinen te wachten op plaatsing


1280-0854 Ik heb het vermoeden dat deze seinen vervangen gaan worden door nieuwe. (zie de voet van de nieuwe seinpalen)


1281- Wat hier direct opvalt is het aan de rechterkant zichtbaar geworden raccordementsspoor wat langs de loodsen heeft gelopen. Foto Bertholdowitsch


1282-0852 Nu van de andere kant gezien.


1283-0851 Hier hebben de loodsen dus gestaan. Er is nu ruim zicht op de Boerenbond en rechts daarvan de plaatselijke brandweerkazerne


1284-0856 Net voor bij de gebouwen van de Raiffeissen moet het wissel naar het raccordement/straatspoor hebben gelegen. Kijken in de richting van Emmelkamp (Nederduits)
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

emmenaar

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 9
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #517 Gepost op: 05 April 2025, 11:04:58 »
Ik vond op internet onderstaand document van ingenieurs bureau Lindschulte over de uit te voeren maatregelen om het traject Neuenhaus Coevorden geschikt te maken voor personenvervoer. inclusief een nieuw passeerspoor in Frenswegen.


https://www.strassenbau.niedersachsen.de/download/215510
« Laatst bewerkt op: 05 April 2025, 11:45:16 door emmenaar »

jandcargo

  • Offline Offline
  • Berichten: 1275
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #518 Gepost op: 05 April 2025, 23:19:58 »


Een plaatje uit betere tijden toen de Landhandel nog bedient werd. De rij zelflossers achter de loc is bestemd voor de Landhandel. De gesloten wagens gaan naar Coevorden voor belading met aardappels. Begin jaren 90. Let op de conditie van het rangeerspoor! Helaas is dit voorbij. Foto Jan Dul
« Laatst bewerkt op: 05 April 2025, 23:22:33 door jandcargo »

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12422
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #519 Gepost op: 06 April 2025, 12:52:04 »
Mooi plaatje Jan :)
Gisterenmiddag de auto gepakt en even naar de Heeg in Coevorden gereden. Onderweg goed opgelet maar vanaf Emlichheim geen bijzonderheden aan het spoor opgemerkt. In de Heeg aan de Mars stond nog maar een rode VT en het aantal SEL rijtuigen was ook wat verminderd. Het uitzichtrijtuig stond ook dees maal goed verstopt achter en tussen rijen gesloten goederenwagens. Ik kon alleen de kop maar waarnemen. Verder onderzoek werd mij niet gegund daar ik een spoedoproep uit Apeldoor kreeg om daar zo snel mogelijk te verschijnen. Normaal ga ik van uit huis over Almelo naar de A1 en een klein stukje A50 en je bent er. Nu moest ik van uit de Heeg (Coevorden nl) via allerlij polderwegen naar Vriezeveen waar een N-weg genomen kon worden, via Hardenberg en Zwolle. Wat een drama is dat. Maar ja, volgende keer beter.
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

jandcargo

  • Offline Offline
  • Berichten: 1275
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #520 Gepost op: 10 April 2025, 20:49:09 »
Hallo, toch nog even uit de oude doos en de vertaling naar model

In de jaren 90 werden via de Graaf transportbedrijf in Coevorden veel wissellaadbakken vervoerd via de Bentheimer Eisenbahn. De  bakken had ik al sinds die tijd in huis maar nu zijn ze toch af omdat mijn vrouw de opschriften heeft gemaakt. Het zijn 10 bakken geworden met ieder een ander nummer in een trein getrokken door een locomotief van de Bentheimer Eisenbahn in een situatie uit de jaren 90








Jelmer

  • Offline Offline
  • Berichten: 5104
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #521 Gepost op: 11 April 2025, 09:22:08 »
Leuk omgezet  (y)

Die voorbeeld foto is ook een heel modelspoor vriendelijk treintje qua lengte  ;D

Groeten,
Jelmer
Pfarrerwinkel de bouw:
Pfarrerwinkel

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12422
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #522 Gepost op: 26 April 2025, 13:51:35 »
SPOORWEG PROJECT
Nederland stelt 1,9 miljard euro ter beschikking voor Nedersaksenlijn

De spoorverbinding tussen Groningen en Enschede wordt uitgebreid. Symbolische foto: dpa
Het kabinet trekt zo'n 1,9 miljard euro uit voor de uitbreiding van de zogeheten Nedersaksenlijn. Dit melden Nederlandse media, daarbij verwijzend naar het financiële voorjaarsoverzicht van de Nederlandse regering dat dinsdag is gepresenteerd. Concreet komt er een nieuwe spoorverbinding tussen Groningen en Enschede - met een nieuw traject van zo'n 30 kilometer tussen Emmen en Veendam. Hierdoor is een continue treinverbinding van de Nederlandse noordelijke naar de oostelijke provincies mogelijk.
De supporters van het project waren zeer verrast. "We waren vanochtend compleet verrast door het nieuws", zegt Roel Barkhof van de Stichting Nedersaksenlijn tegen RTV Noord. Het initiatief zet zich al jaren in voor de nieuwe spoorverbinding. "We konden het bijna niet geloven. We moesten eerst aan elkaar bevestigen dat we goed hadden gelezen." Jarenlang zag het ernaar uit dat het project zou mislukken – vooral omdat andere begrotingsposten zoals defensie voorrang zouden krijgen. "En nu is het geld er ineens. We zijn gewoon blij."


Langs de grens met Duitsland slingert de geplande Nedersaksenlijn (rood de geplande nieuwe lijn). Samen met de bouwprojecten van de BE (zwart gestippeld) wordt een grensoverschrijdend onderling verbonden netwerk gecreëerd. Grafiek: GN/Lügtenaar

Het project is ook relevant voor het graafschap Bentheim: na de geplande uitbreiding van de Regiopa-verbinding van de Bentheimbahn (BE) van Neuenhaus naar Coevorden, wordt de verbinding met de Nedersaksenlijn aangelegd. Perspectiefvol maakt dit een verbinding via Coevorden en Veendam in de richting van Leer en Oldenburg denkbaar.
Volgens berichten in de media zou er nog kritiek kunnen zijn op de vrijgave van het geld: De nu goedgekeurde middelen kwamen oorspronkelijk uit het budget voor de Lelylijn, een snelle verbinding tussen Groningen en de Randstad via Lelystad, waar ook al lang over wordt gesproken. Het tracé moet nu uit andere middelen worden gefinancierd.
Bron GN
« Laatst bewerkt op: 03 May 2025, 09:19:30 door Hans Reints »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12422
    • sleutelspoor
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #523 Gepost op: 26 April 2025, 13:54:20 »
BENTHEIM SPOORWEG
Regiopa: Dit is het plan voor de uitbreiding vanuit Neuenhaus




De start van de bouw van de benodigde werkzaamheden om de Regiopa-trein van Neuenhaus naar Coevorden voort te zetten staat voor de deur. Dit werd bij de ondertekening van het contract bevestigd door de verantwoordelijken voor de Bentheimer Bahn en de uitvoerende Stefen GmbH & Co. KG. Het bedrijf uit Oldenburg, dat al tientallen jaren contracten uitvoert voor de Bentheimer Bahn (BE), heeft in de aanbesteding de opdracht voor de infrastructuurwerkzaamheden gegund. Het volume bedraagt netto 23,5 miljoen euro – de grootste order in de geschiedenis van Stefen GmbH. De eerste werkzaamheden moeten al in mei beginnen.
Het contract omvat bouwmaatregelen van Neuenhaus tot aan de grens in Laarwald. "Alles wat op en rond het spoor gebouwd moet worden, zodat treinen er in de toekomst met 100 kilometer per uur op kunnen rijden. Dit omvat onder meer de bouw van de perrons bij de haltes Hoogstede, Laarwald, Veldhausen en Emlichheim, elk met een perronlengte van ongeveer 120 meter. Het eerste wat gebeurd is de halte in Hoogstede aanpakken en Emlichheim krijgt op het middenperron een overkapping van ongeveer 40 meter.
Omdat de snelheid op het spoor wordt verhoogd van 50 naar 100 km/u, moet bijna twee kilometer rails en zo'n 3000 dwarsliggers worden vervangen. "We kunnen een redelijke rotatie van de trein tussen Gildehaus naar Coevorden alleen garanderen als we de baansnelheid van 100 kilometer per uur op de lijn kunnen aanhouden. Hiervoor moeten delen van het spoor opgegradeerd worden. Bij station Veldhausen komt een extra kruisingsspoor met een nuttige lengte van 750 meter . Daarnaast zijn er 25 Overwegen technisch beveiligd en 13 nieuwe wissels geïnstalleerd of vernieuwd. Bovendien moeten er geluidsbeschermingsmaatregelen worden uitgevoerd met een lengte van ongeveer 1500 meter.




"Voordat we de grens met Nederland kunnen oversteken, moeten er relatief grote maatregel genomen worden zodat het Europark ook in de toekomst goed bereikbaar blijft en de ontwikkeld niet tegengewerkt worden kunnen houden. Ter bescherming van het milieu worden op de route zeven hagediskastelen en andere amfibieënduikers gebouwd.
Dankzij een vervroegde goedkeuring kunnen de werkzaamheden al beginnen, hoewel het benodigde planningsgoedkeuringsbesluit nog niet is afgegeven.. "De goedkeuringsprocedure voor de planning was net voor Pasen gesloten. Het is nu afwachten welke bezwaren er zijn geweest. Een openbare hoorzitting hierover is gepland voor het najaar.
Volgens het plan zal de eerste trein op het ongeveer 28 kilometer lange traject op 13 december 2026kunnen rijden. In het komende jaar verwacht Joachim Berends ook een definitief besluit van de deelstaat en de federale regering om de lijn tussen Bentheim en Gildehaus te reactiveren. "Als alles in Nederland is geïmplementeerd, kun je met één overstap van Gildehaus naar Groningen reizen", blikt Joachim Berends vooruit.
Bron en foto;GN
« Laatst bewerkt op: 03 May 2025, 09:18:50 door Hans Reints »
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

puntenglijder

  • Offline Offline
  • Berichten: 5629
  • Ik heb geen rommel, er liggen overal ideeen.
Re: Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
« Reactie #524 Gepost op: 27 April 2025, 14:43:48 »
Ik neem aan dat ze het traject tussen Veendam en Musselkanaal gaan renoveren.

Afgelopen jaar ben ik daar nog overheen gereden met een 52 van de Star.
Ik moet zeggen dat het traject er nu niet bepaald strak bij ligt.  ;D

Maar wat dan ook nog even de vraag is : wat gaat er met de Star gebeuren ?
Krijgen die dan bepaalde rijdagen, of worden die zo even aan de kant gezet ?  ::)

Kees.
Stoom is toch de mooiste aandrijving die er is.

Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=82055.new;topicseen#new
Br 41 Weinert loop of sloop
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=114740.new;topicseen#