Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

PB Models kondigt een NS Buffel aan! door Link
Vandaag om 14:31:05
Locomotieven doen niets meer bij gebruik van led-trafo door hebomodel
Vandaag om 14:30:31
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door spoorijzer
Vandaag om 14:29:14
Roco 42616 door Ronald Halma
Vandaag om 14:27:07
📐 Gezocht: Ontwerper voor Märklin H0 K-rail baan (AnyRail) – digitaal & automat door bask185
Vandaag om 14:18:30
Roco NS 1211 blauw door Karben
Vandaag om 14:17:43
Repareren van gebarsten tandwielen door Eric B
Vandaag om 14:15:42
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door 008200
Vandaag om 14:14:26
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 14:01:07
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door Ronald Halma
Vandaag om 13:59:53
Kleurweergave losse led WS2812 door bask185
Vandaag om 13:58:50
Raadplaatje door Hlv53
Vandaag om 13:49:00
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 13:38:22
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 13:27:14
Modellbau Lingen 2026 door Ronald Halma
Vandaag om 13:23:09
E C Brussel-Rotterdam CsD door Thom
Vandaag om 13:17:39
Feldbahn busch door MiHe
Vandaag om 13:17:20
Klein fabriekje uit de 3D printer. Eigen ontwerp. door rjr
Vandaag om 12:57:41
PB Models, ICR-rijtuigen door Ben
Vandaag om 12:52:14
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door emmenaar
Vandaag om 12:36:21
Artitec Hondekop maakt geluid alsof er iets aanloopt, maar kan niks vinden door Klaas Zondervan
Vandaag om 12:21:22
Dubbelom, een boekenplankspoorbaan in H0 door spoorijzer
Vandaag om 12:07:51
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 11:37:48
Station Arnhem jaren '80' door Alewijn
Vandaag om 11:05:15
Railz Miniworld door Huibert
Vandaag om 10:47:50
Thanks, Chat door BramFokke
Vandaag om 10:23:11
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 09:15:21
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Jelmer
Vandaag om 09:11:27
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Jelmer
Vandaag om 09:06:34
Update: baan in de tropen door Jelmer
Vandaag om 08:33:01
  

Auteur Topic: Kranenberg, een exercitie in code 70  (gelezen 358127 keer)

meino

  • Online Online
  • Berichten: 2381
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #960 Gepost op: 25 December 2021, 21:40:59 »
Daar heb jij weer gelijk in. En dat heb ik ook gedaan, ik heb nu 3 verschillende driehoogte seinen en elk heeft zijn eigen uniek combinatie, daarnaast het ik ook een driehoogte voorsein op de baan en dat heeft ook weer zijn eigen combinaties (zonder het rood).
Kortom het was best wat puzzelen om een systeem te bedenken dat de flexibiliteit heeft om dat te kunnen ondersteunen.

Misschien als ik er aan toekom nog een filmpje van een ander dat andere seinbeelden laat zien.

@Bas
Dat valt nogwel mee, die bordjes zijn ook niet gratis en een nano is ook niet super goedkoop. De prijs van een Mega is dan niet eens zoveel meer. Maar dat is achteraf praten, Ik betaalde destijds 5,50 euro voor een Mega uit China.

Groet Meino

Huibert

  • Offline Offline
  • Berichten: 9234
  • May your coffee kick in before reality does.
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #961 Gepost op: 25 December 2021, 22:48:43 »
Driehoogte voorsein? Die voorseinen zitten toch ingebakken in de eigenlijke driehoogteseinen?

meino

  • Online Online
  • Berichten: 2381
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #962 Gepost op: 25 December 2021, 22:57:12 »
Die kwamen voor, er zijn situaties dat je ze nodig hebt, bijvoorbeeld als een driehoogte sein voorafgegaan wordt door een eenhoogte sein. Zie bijv Blauwkapel, daar waren er een aantal.

Groet Meino

meino

  • Online Online
  • Berichten: 2381
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #963 Gepost op: 26 December 2021, 13:50:37 »
Ik had het over een filmpje met andere seinbeelden, je zult net zien, dan lukt het niet omdat rijdend te krijgen. Dus heb ik maar een paar fotootjes gemaakt van alle seinbeelden die dit driehoogtesein op deze plaats kan tonen. Dat zijn er 7 van de maximale 9 mogelijkheden.

Dit sein beveiligt 3 verschillende rijwegen. Direct na dit sein is een wissel die ook weer gevolgd word door een ander wissel, dus de 3 rijwegen.

Wissel 1 staat op rechtdoor (rijweg volgt hoofdbaan). Er is geldt geen snelheidsbeperking voor dit sein en het volgende sein is ook veilig, maar heeft een snelheidsbeperking tot 80km/u (middel snelheid, 45-90km/u).


Wissel 1 staat op rechtdoor (rijbaan volgt hoofdbaan). Er is geldt geen snelheidsbeperking voor dit sein en het volgende sein toont stop.


Wissel 1 is afbuigend en wissel 2 staat op rechtdoor. Er geldt nu een snelheidsbeperking tot 80km/u voor dit sein. Het volgende sein is veilig, maar heeft een snelheidsbeperking tot 60km/u.


Wissel 1 is afbuigend en wissel 2 staat op rechtdoor. Er geldt nu een snelheidsbeperking tot 80km/u voor dit sein. Het volgende sein is stop tonend.


Wissel 1 is afbuigend en wissel 2 is ook afbuigend. Er geldt nu een snelheidsbeperking tot 80km/u voor dit sein. Het volgende sein is veilig, maar heeft een snelheidsbeperking tot 45km/u (dit is een SA sein).


Wissel 1 is afbuigend en wissel 2 is ook afbuigend. Er geldt nu een snelheidsbeperking tot 80km/u voor dit sein. Het volgende sein is stop tonend. Het seinbeeld is identiek aan de situatie dat wissel 2 rechtdoor staat, maar dat komt omdat nu alleen de snelheidsbeperking van het sein zelf geldt.


Als laatste stop tonend.


Groet Meino
« Laatst bewerkt op: 26 December 2021, 19:40:36 door meino. Reden: De gele lampen iets opgetrokken, zodat die duidelijker zijn »

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 27154
    • Pagina van klaas
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #964 Gepost op: 26 December 2021, 14:08:02 »
Leuke cursus seinwezen.
Helaas hebben sommige foto's nog last van overstraling. Vooral het verschil tussen geel en wit is lastig te zien.
Kun je wellicht verbeteren door er meer omgevingslicht op te zetten.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Huibert

  • Offline Offline
  • Berichten: 9234
  • May your coffee kick in before reality does.
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #965 Gepost op: 26 December 2021, 14:32:15 »
Leuk, Meino!
Kan me voorstellen dat wegbekendheid zo werd gewaardeerd en de boel werd vervangen door een volgend lichtseinstelsel....... 😉

meino

  • Online Online
  • Berichten: 2381
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #966 Gepost op: 26 December 2021, 14:39:03 »
@Klaas

Er staat me vaag bij dat in de 1:1 situatie veel machinisten ook moeite hadden om geel en wit te onderscheiden, met fouten als resultaat en daarom in 1954 al een ander systeem van lichtseinen is ontstaan.

Groet Meino

spoorzeven

  • Offline Offline
  • Berichten: 5688
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #967 Gepost op: 26 December 2021, 14:55:48 »
Menno, dat staat je correct bij. Bij Blauwkapel stond overigens ook een voorsein voor sein 56. Ik heb het altijd alleen maar op geel zien staan, maar heb dan ook hier nooit een trein links zien rijden (totdat het rechter buiten dienst ging). Inmiddels is het wel vervangen, maar was initieel gehandhaafd na de plaatsing van seinen stelsel 1955 en te zien (links) op deze foto:


 
Groet, Frank

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 27154
    • Pagina van klaas
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #968 Gepost op: 26 December 2021, 15:10:35 »
Kan me voorstellen dat wegbekendheid zo werd gewaardeerd en de boel werd vervangen door een volgend lichtseinstelsel....... 😉
De driehoogteseinen en de vroegere armseinen gaven veel informatie over de route. Maar langzaamaan kwam men tot het inzicht dat een machinist voldoende had aan snelheidsinformatie. Waar de trein naar toe ging, dat wist hij toch wel.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Eric B

  • Online Online
  • Berichten: 8176
  • NS tijdperk II(c)/III
    • Obdam in h0
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #969 Gepost op: 26 December 2021, 15:18:47 »
Toch ging dat ook wel eens mis ...
Ik herinner me nog een binnenkomst in Heerhugowaard op weg naar Obdam, waarbij we in ene behoorlijk door elkaar werden geschud toen we met redelijk hoge snelheid door de overloopwissels gingen.
Vlak daarna de HC via de omroep "Meester was u vergeten dat we op spoor 1 worden binnen genomen i.v.m. een mindervalide reiziger?"  :)
Fotodijkje en fotodiorama
Obdam
Als alles meeloopt hebben we morgen een optocht.

Huibert

  • Offline Offline
  • Berichten: 9234
  • May your coffee kick in before reality does.
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #970 Gepost op: 26 December 2021, 16:02:36 »
Vaak meegemaakt. Met de IC het spoor van Pon op te Amersfoort, bij Blauwkapel de trein nr Hvs ri Amf gestuurd, en een goederentrein naar Hvs ipv Amersfoort......

Die voorseinen stonden vaak op 'verkeerd spoor' , voor zover ik me herinner.....

meino

  • Online Online
  • Berichten: 2381
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #971 Gepost op: 15 January 2022, 19:37:55 »
Een beetje met ditjes en datjes bezig geweest. Uit een vraag over een laadstation voor olie, kwam als resultaat dat je voor het lossen weinig nodig had. Dus nog maar wat vrachtwagens gekocht.





Een paar kleine dingen met wat verf aangestipt, de duitse reclameuiting op de zijkant van de Esso wagen rood geverfd, en de handel even met matte lak bewerkt om de "plastic look" te laten verdwijnen.

Groet Meino

meino

  • Online Online
  • Berichten: 2381
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #972 Gepost op: 15 January 2022, 19:42:51 »
Wat kleine scenes rondom de goederenloods. O.a. waarin het nieuw verworven materiaal gebruikt is.







Groet Meino



Huibert

  • Offline Offline
  • Berichten: 9234
  • May your coffee kick in before reality does.
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #973 Gepost op: 15 January 2022, 22:37:04 »
Leuke Renault. En geen zelfmoorddeuren. Ik ken ze zo niet.

meino

  • Online Online
  • Berichten: 2381
Re: Kranenberg, een exercitie in code 70
« Reactie #974 Gepost op: 16 January 2022, 10:17:46 »
Huup, dat vond ik dus ook. Ik heb geen flauw idee of hij in deze uitvoering correct is. Maar daar heb ik me niet druk om gemaakt.

Groet Meino