Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 12:35:25
Ronald doet de Fork Challenge! door Marc tramt
Vandaag om 12:21:14
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko? door Quinzeedied
Vandaag om 12:11:35
Spoor- en tramweg parafernalia door FritsT
Vandaag om 12:03:02
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 11:53:44
Roco 2025 door Sicco Dierdorp
Vandaag om 11:45:58
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door tijgernootje
Vandaag om 11:35:51
The R & J Colliery Ltd. 1:76 Brits. door Torikoos
Vandaag om 11:32:24
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Marc tramt
Vandaag om 11:30:37
Klein baantje 1200x1200mm door tijgernootje
Vandaag om 11:22:52
19 Toen door Teun
Vandaag om 11:13:36
Hulp gevraagd: Yamorc YD7010 en ESU loksound door Dave.......
Vandaag om 11:08:45
Raadplaatje door R1954
Vandaag om 11:06:22
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 11:04:14
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door emmenaar
Vandaag om 10:39:26
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wies
Vandaag om 10:11:32
Eenvoudige, goedkope maar goede decoder? door Ronald69
Vandaag om 10:05:20
20 toen door Harryku
Vandaag om 09:28:47
Pfarrerwinkel bahn door puntenglijder
Vandaag om 09:22:21
365 "Het is weekend foto's" door 741230
Vandaag om 09:20:36
ESU Loksound V4 Plux22 door bellejt
Vandaag om 09:16:05
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 09:14:29
Heroplage Artitec Plan W? door gtw6016
Vandaag om 09:12:58
Modelbaan Beltheim. door Frank 123
Vandaag om 09:07:53
Rheinburg, TP V/VI door Arjan6511
Vandaag om 08:32:39
Lagers vervangen DJH NS 3300 door orientexpress
Vandaag om 07:44:36
Intermittende kortsluiting door Lobomotion69
Vandaag om 03:25:10
US diorama in H0 door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 03:15:35
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 00:25:23
Nu te koop: pantograaf type BBC en type Metropolitan Vickers (schaal H0) door EFM
11 July 2025, 22:39:25
  

Auteur Topic: Langstraatspoorlijn modulebaan  (gelezen 106968 keer)

Klaas Zondervan

  • Online Online
  • Berichten: 26624
    • Pagina van klaas
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #195 Gepost op: 18 April 2021, 23:37:29 »
Voor de AHOB op mijn spoorbaan "Uit en Thuis" heb ik eerst een Lemaco aandrijving gebruikt. Die is technisch identiek aan Fulgurex. Die aandrijving langzamer laten draaien lukte me niet, zowel op lagere spanning als op PWM liep het motortje niet lekker. Ik heb het ding toen mechanisch omgebouwd met een langere draadspindel. Dat werkt op zich wel maar het ding maakte een takkenherrie. Daarom iets anders in elkaar gezet met een vertraging met rechte tandwielen.

Kan morgen wel wat foto's laten zien.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #196 Gepost op: 19 April 2021, 21:01:44 »
Weer een update over de Artitec overweg.

De boel is nu geschilderd. Nu laten drogen en de bomen bevestigen in de houders. Dan klaar voor de aandrijving. Het hekwerk staat overigens door klemwerking bewust nog wat onder spanning. Vandaar dat ie op de foto's niet naar beneden valt. :)

Ook een foto van hoe Artitec de aandrijving beschrijft.









gr
Teun

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #197 Gepost op: 09 July 2021, 17:17:23 »
Korte update over de achtergrond. Zoals in eerdere pagina's is terug te vinden heb ik nu een egaal blauwe achtergrond in de kleur Frost Blue van Flexa (matte muurverf). Deze was op zich al netjes maar wilde toch eigenlijk iets met meer uitstraling. Een foto achtergrond zelf maken werd al snel duur en heb nu eerst iets anders geprobeerd wat eigenlijk zeer goed heeft uitgepakt. Ik wilde donkere wolken achtergrond (net alsof het gaat regenen) en tevens wat meer dieptewerking. Ben naar de bouwmarkt gegaan en heb eerst eens drie muuurverftesters gekocht waarvan ik dacht dat ze de juiste kleuren hadden. Ik heb ze ook alledrie gebruikt:





Vervolgens even mijn achtergrondplaten losgemaakt en gereinigd met St Marcs. Vervolgens eerst de muurverftester met de witte kleur eerst op een aantal plekken uitgerold waarbij er slechts zeer weinig verf op de roller zit van de tester. Om het patroon over de achtergrond door te laten lopen heb ik de achtergrondplaten naast elkaar gelegd en doorgerold over de scheiding. Daarna ditzelfde gedaan voor de grijze tinten. Hoeft niet heel netjes en bij voorkeur enigszins nat in nat. Als iets te donker is dan met de witte roller er weer zachtjes overheen:




Laten drogen en vervolgens even 1 achtergrond plaat achter een module gestoken:


Onderstaand nog een plaat van de brug hoe e.e.a. was. Deze plaat moet ik nog behandelen dit weekend zoals hierboven beschreven.



De gehele aanpassing heeft nog geen 6 euro gekost. De testers bevatten voldoende verf en zijn goedkoper dan een compleet blik. Moet totaal 15 meter achtergrond behandelen.

gr
Teun



Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #198 Gepost op: 09 July 2021, 17:22:02 »





Nog 2 plaatjes ;)

Nog een tip...helemaal onderin bij de horizon werken met een strookje donkergrijze verf. Krijg je veel dieptewerking.
« Laatst bewerkt op: 09 July 2021, 17:24:58 door Langstraatspoorlijn »

HuubvG

  • Offline Offline
  • Berichten: 4301
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #199 Gepost op: 09 July 2021, 18:08:28 »
Dag Teun,

Al terug scrollend, benieuwd naar de achtergrond van je baan, kwam ik nog net een paar plaatjes van de overweg tegen. Direct maar even vanaf het begin jouw mooie topic doorgenomen.

Wat een mooie baan. De gebouwen, bomen, afwerking, achtergrond. Fraai!  (y)

En zit ik nou een hier eigen draadje te wijden aan die ene overweg van Artitec, jij bouwde hem even tussen neus en lippen door en binnenkort zien we hem waarschijnlijk werkend en al.  :o (y) Ik zal dat draadje maar eens kort gaan houden...  :-[

Mooi hoor, ik ga dit vanaf nu maar eens goed volgen.
Ik heb al een trein

Modellbahnwagen

  • Offline Offline
  • Berichten: 3259
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #200 Gepost op: 09 July 2021, 18:26:20 »
Hallo Teun,
Erg fraai dit alles. Zo'n dreigende wolkenlucht ziet er indrukwekkend uit, en is het verslag een goede leerschool voor mij omdat ik aan het nadenken ben over de achtergrond van mijn eigen projectje. Ben er nog niet uit of het een stralende wolkenloze achtergrond wordt of zoiets als hier. Mogelijk trekt dit voorbeeld mij over de streep. Dank voor het delen.
Groeten,
Richard

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8318
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #201 Gepost op: 09 July 2021, 21:23:36 »
Kan morgen wel wat foto's laten zien.
En toen was het drie maanden later.  ;) Ik ben wel benieuwd eigenlijk hoe je de aandrijving hebt opgelost.
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

Klaas Zondervan

  • Online Online
  • Berichten: 26624
    • Pagina van klaas
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #202 Gepost op: 09 July 2021, 21:43:10 »
Oeps, helemaal niet meer aan gedacht. Ga er snel werk van maken, maar morgen nog niet want dan ben ik in Rosmalen.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Klaas Zondervan

  • Online Online
  • Berichten: 26624
    • Pagina van klaas
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #203 Gepost op: 27 July 2021, 15:26:29 »
Het heeft weer wat langer geduurd omdat er steeds wat tussen kwam. Vandaag foto's en een filmpje gemaakt. Maar kan nog niks laten zien want de plaatjesupload doet het even niet. Als dat is opgelost laat ik het zien in mijn draadje "Uit en Thuis".
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #204 Gepost op: 29 November 2021, 20:33:17 »
Van velen de vraag gekregen of er nog voortgang is te melden op deze baan. Afgelopen zomer is er weinig tot niets gedaan omdat ik zeer veel hobby's heb (o.a. modelvliegen) en ik even wat afstand wilde nemen om nieuwe ideeen op te doen. Dat werkt altijd goed. In de winter begint het altijd weer te kriebelen. De bakken en de poten staan nu bijna allemaal in de matzwarte verf. Dat doet meteen heel chique op. Ook de achtergrondplaten zijn nu bijna allemaal van wolken voorzien. Qua rijdend materieel zijn er 2 nieuwe siks (groene en gele van Roco met sound) aangeschaft en tevens DG wagon en ongevallenwagon van Artitec. Komende week volgen foto's.

To do plan voor komende maand"
-laatste achtergronden van wolken voorzien
-laatste 2 bakken in matzwart zetten
-Heb inmidddels ook NS armseinen met servos en die wil ik gaan plaatsen (zie onder)
-trekdraden voor wissels (heeft iemand nog een goed idee of tip hoe ik die kan maken/ergens beschikbaar zijn. Ik wil ze langs het emplacement laten lopen. Bovengronds. Heb dus de paaltjes met katrollen nodig.
-betonnen ns paaltjes tbv afrastering (zijn die ergens in de handel te krijgen? zelf maken kan ook uiteraard ook maar kost weer tijd en dat is met een dergelijke grote baan veel werk. Had al met styreen stripjes (vierkant profiel) getracht iets te maken en grijs te spuiten maar resultaat is niet naar mijn tevredenheid. Tips welkom
-dorp afmaken (stoep en huizenrij plaatsen alsmede alle aankleding)






gr
Teun




« Laatst bewerkt op: 29 November 2021, 21:02:39 door Langstraatspoorlijn »

Eric B

  • Offline Offline
  • Berichten: 7552
  • NS tijdperk II(c)/III
    • Obdam in h0
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #205 Gepost op: 29 November 2021, 21:09:56 »
Handig die notificatie als je tot nu een stille meekijker was  :)

Mooi om te lezen dat je weer verder gaat Teun, mooi sein ook  (y)

Trekdraad geleidingen staan nog steeds als bouwsetje bij Artitec in de shop, maar wanneer en of ze weer uitgeleverd gaan worden staat er helaas niet bij ...

Forumlid RobberJan heeft in zijn draadje "Lauwersmeer H0" vanaf hier een bouwbeschrijving gepost voor zelfbouw.

Voor wat betreft de paaltjes kijk ik even met je mee, ik heb ze zelf t.z.t. voor "Obdam" namelijk ook nodig.
Wellicht dat een mede forumlid met een 3D printer wat voor je/ons kan betekenen.
Fotodijkje en fotodiorama
Obdam
Als alles meeloopt hebben we morgen een optocht.

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #206 Gepost op: 29 November 2021, 21:45:18 »
Dank Eric  (y)

De trekdraden van Artitec zijn uitverkocht maar even met google gezocht op het onderdeelnummer en kwam een winkel tegen die nog 2 setjes had liggen. Meteen besteld :)

Zijn ook bouwkitjes maar is toch wat sneller dan complete zelfbouw.

Voor wat betreft de paaltjes...ik ken iemand met een 3d printer. Die zou dan een 3d ontwerp en STL file moeten maken. Tenzij iemand al een STL file heeft. De paaltjes zelf zullen niet zo lastig zijn. Er zitten om de zoveel paaltjes ook echter van die schoorpaaltjes links en rechts onder een bepaalde hoek. Ze staan bijna nergens meer anders had ik ter plaatse e.e.a. opgemeten

gr
Teun

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12205
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #207 Gepost op: 30 November 2021, 16:01:08 »
@ paaltjes
Bedoel je deze dingen per ongeluk ?

(foto eigen collectie,2004-2005 ? thv station Gilze-Rijen)
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

Jelmer

  • Offline Offline
  • Berichten: 5186
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #208 Gepost op: 30 November 2021, 16:22:29 »
Is dan het Faller artikel 180432 bruikbaar voor je?

https://www.fallerstore.nl/faller-ijzeren-hek-met-betonpalen-180432.html

Groeten,
Jelmer
Pfarrerwinkel de bouw:
Pfarrerwinkel

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re: Langstraatspoorlijn modulebaan
« Reactie #209 Gepost op: 30 November 2021, 18:12:19 »
Hi Floris,

die paaltjes bedoel ik inderdaad. Die van Faller komen in de buurt maar zijn toch net wat anders.

zojuist even wat fotos gemaakt van het materiaal dat afgelopen jaar is aangeschaft; alles met sound en digitale koppelingen. Het is toch met name een rangeerbaan en wil overal wagons kunnen neerzetten :)


Een DG en ongevallenwagon




Sik 288 (heb ook al de "nieuwe" gele variant overigens; 337)



De 2435 en 2437




En toen was het budget opgemaakt :)

gr
Teun