Mijns inziens draagt het stroomloze middenstuk niet veel bij.
Het is eigenlijk een soort van sluis die voorkomt dat, als je niet oplet, een trein tussen twee tegengesteld gepoolde transformatoren aan weerszijden van de sectie heen en weer blijft stuiteren.
Mijns inziens draagt het stroomloze middenstuk niet veel bij. Het "verplicht" je om stil te staan en na te denken, meer niet. Dat kan ook door zelf voor de stroomscheiding te stoppen en dan na te denken. Je kan ook een sein bij de overgang zetten met een rode LED met de poten over de stroomscheiding. Als en een spanningsverschil tussen de ene sectie en de andere gaat de LED branden. Je zou ook een relais kunnen doen, als er geen spanningsverschil is is de relais afgevallen en geeft dan groen en bij wel spanningsverschil geeft hij rood. dit kan met lichten of een armsein.succes, Carel.
Als je de drie trafo's die je hebt volgens onderstaand plaatje aansluit, kun je per sectie van de baan, met een draaischakelaar kiezen op welke trafo de sectie zit. Door met de trafo de trein "te volgen" krijg je geen problemen. Maar opletten blijft nodig.De schakelaars zijn getekend als draaischakelaars, 5 posities, met tussen elke gebruikte positie een "uit" positie. Maar die kun je natuurlijk ook gebruiken om het aantal tarfo's verder uit te breiden.