Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door GerardvV
Vandaag om 23:37:16
Tandwiel 13 tands tbv aandrijfasje door Jint Nijman
Vandaag om 23:10:23
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 23:01:18
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Besselspoor
Vandaag om 22:57:57
roco maus 2 door Ronald Halma
Vandaag om 22:34:53
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Huup
Vandaag om 21:34:40
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 21:17:18
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 21:02:36
Liliput Onderdeel NS 7851 stoomlok door Bas, Dordrecht
Vandaag om 20:58:25
Welke winkel voert deze merken? door haes
Vandaag om 20:10:44
44 Roco vs 44 Brawa door wob
Vandaag om 19:56:04
Rookgenerator wil niet werken, van piko 50652 = BR 93 in Rocrail door jack is back
Vandaag om 19:46:41
The R & J Colliery Ltd. 1:76 Brits. door Ronald69
Vandaag om 19:41:12
Veevervoer ss/ ns door Huup
Vandaag om 19:36:17
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Vroeger
Vandaag om 19:14:07
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door william_2
Vandaag om 18:35:47
Koppelingsmechanisme klemt? door Robert vh Prutsert
Vandaag om 18:06:07
Lenz 66 001 (artnr 30200) zit vast door Silvolde
Vandaag om 18:04:53
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 17:43:08
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels. door MOVisser
Vandaag om 17:01:40
Mijnbouw Indonesië door MOVisser
Vandaag om 16:52:55
roco br24 door H0_trainiac
Vandaag om 16:14:18
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 15:47:09
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door TonM
Vandaag om 15:22:02
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door cor_b
Vandaag om 14:52:31
Digitale kraan Roco 46801 door Herb73
Vandaag om 11:30:48
Sfeer op je modelbaan door Hans Reints
Vandaag om 10:25:45
Au bord de la Cèze door Wim Vink
Vandaag om 10:10:40
Baanbouw Rehausen2 door Wim Vink
Vandaag om 08:50:08
Ovaalramer in messing. Schaal 0 door FritsT
Vandaag om 07:40:28
  

Auteur Topic: Projekt 083-338  (gelezen 3678612 keer)

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16290 Gepost op: 26 July 2018, 15:37:07 »
Van 1910 tot 1927 werden er meer dan 120.000 stuks G10 gebouwd, het -op één na- meest gebouwde type op Duitslands ijzeren wegen.
Na WO II was een groot aantal wagens er nogal slecht aan toe, zodat er in die tijd nogal wat aan verspijkerd werd: wandbeplanking werd vervangen, daken gedicht (vooral wagens met remmershuis hadden nogal te lijden van lekkerij) en een deel kreeg metaalbeplating op het dak in plaats van de in teer gedrenkte stofbedekking. In 1965 telde men bij de DB nog steeds meer dan 5000 wagens van dit type, die het, zoals gezegd, deels tot in 1976 uithielden. In de reguliere dienst dan, want na '76 waren er nog steeds ettelijke G10 in gebruik als Bahnhofwagen. En er is nog best een aantal bij diverse museumspoorwegen terechtgekomen.

Op mijn gister gedane uitspraak:

Citaat
(want ik had er al eentje, of eigenlijk twee)

... moet ik terug komen, want onjuist. Het zijn er drie:

nog niet zo lang geleden al eerder getoond, maar vooruit, volledigheidshalve nog maar een keertje: wagen  nr.1 van de Eisenbahnfreunde Hasetal Haselünne. Bouwjaar 1913, na WO I in het kader van de herstelbetalingen bij één van de Franse spoorwegmaatschappijen terechtgekomen, tijdens WO II weer ingelijfd door de DR en daarna door de DB in gebruik genomen. Na 1953 als Bahnhofswagen in gebruik om vervolgens (in 1993) bij de EHH terecht te komen.
De beschildering met reclame voor Berentzen-producten is inmiddels weer verwijderd en vervangen door het welbekende RAL8012.



G10 van de Franse Nationale Maatschappij van IJzeren Wegen (SNCF):



En van het DB-exemplaar was er ook al eentje in de Lümmelneraner bestanden opgenomen:



Wat het totaal dus brengt op 4 stuks, waarvan eentje qua tijdperk niet passend is (de EHH-wagen) en eentje (de Franse) wel eens ook niet zou kunnen passen - ik heb geen idee tot wanneer de SNCF die G10-en in dienst heeft gehad.

Waarmee mijn behoefte aan G10's eigenlijk wel gedekt is. :)

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16291 Gepost op: 26 July 2018, 22:13:43 »
Trouwens, ik heb eigenlijk geen idee of het Roco-model van de G10 wel een beetje ookee is vergelijken met de maten in werkelijkheid. Ik heb er niet aan gedacht eens een tekening op te snorren en de schuifmaat ter hand te nemen, ook een beetje vanuit het gemakszuchtige idee dat het spul van Roco over 't algemeen wel aardig klopt. Volgens Wolter (Noordernet) is ie een plank te hoog...  :-\

Even wat anders: het voordeel van temperaturen zoals we die de laatste dagen beleven is dat lijm en zo zo mooi snel droog is. Het nadeel is dat je door de warmte zelf  niet zo snel meer bent, zodat het voordeel weer door het nadeel wordt opgeheven, typisch een situatie waarbij het gezegde "elk nadeel heb ze voordeel" niet opgaat, het is eerder andersom: elk voordeel heb ze nadeel.

Desalniettemin en niettegenstaande dat gegeven kon ik de verleiding niet weerstaan toch nog even wat aan de scenery rondom de Tankstelle te werken. Niet dat er veel gebeurd is, maar toch. Wat je vandaag doet hoef je morgen niet nog een keer uit te stellen.

Zo is de loopgraaf, die Floris onlangs ontdekte nu netjes afgedekt, en ook wat oneffenheden links daarvan wat geëgaliseerd:



Tevens is langs het spoor een laagje aarde aangebracht, ter voorbereiding op het aanbrengen van het ballastbed. Maar voordat dat gaat gebeuren zal eerst de elektrostaat ter hand genomen gaan worden. Misschien morgen wel, maar ik beloof niets...

De barak is ook nog niet klaar, de ruiten moeten er nog in en er mag nog wel wat weathering worden aangebracht... en over de bestemming van het bouwwerk moet ik ook nog stevig nadenken.
Het idee om er de plaatselijke padvindersafdeling in onder te brengen heeft wel wat. Met de Schwitzer lotgenoten op bezoek of zo, dus twee Fahnen aan een stok op het terrein en dat soort dingen. En dan een pad richting de landweg die op de Falkenberg langs de akker omhoog loopt, met van die rood-witte draaihekjes als beveiliging, "Heili, heilo, es kommt kein Zug, noch hier noch do!" roepen ze dan, en als het echt zo is mogen ze oversteken.

Maar misschien is dat ook wel weer een beetje overdreven allemaal en moet ik dat maar niet doen en blijft die barak gewoon een barak met onbestemde bestemming..
« Laatst bewerkt op: 26 July 2018, 22:39:03 door 44 »

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16292 Gepost op: 26 July 2018, 22:19:57 »


PS Dit bericht heeft zichzelf vernietigd op het moment de bedrading klaar was (29.7.2018 20:56 uur)
« Laatst bewerkt op: 29 July 2018, 21:45:49 door 44 »

dimo1_dimo1

  • Offline Offline
  • Berichten: 3380
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16293 Gepost op: 26 July 2018, 23:30:00 »
Jan,
Zie ik daar nu een smalspoor lok op de foto?
groeten,
Auke

Quinzeedied

  • Offline Offline
  • Berichten: 1407
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16294 Gepost op: 27 July 2018, 08:16:49 »
Trouwens, ik heb eigenlijk geen idee of het Roco-model van de G10 wel een beetje ookee is vergelijken met de maten in werkelijkheid. Ik heb er niet aan gedacht eens een tekening op te snorren en de schuifmaat ter hand te nemen, ook een beetje vanuit het gemakszuchtige idee dat het spul van Roco over 't algemeen wel aardig klopt. Volgens Wolter (Noordernet) is ie een plank te hoog...  :-\

De Roco G10 is inderdaad te hoog, voor de rest een fraai model:
https://www.modellbahnfrokler.de/umbau/g10.html

Ombouwadvies van Frokler is om er inderdaad een rij planken tussenuit te halen.

NS264

  • Offline Offline
  • Berichten: 8997
  • Het leven op de weg.
    • Midland
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16295 Gepost op: 27 July 2018, 08:29:38 »
Hoi, Jan

Weet niet of je al een vaste plek hebt voor die barak(misschien slagje te groot) maar ik zou hem als brandstofhok-werkplaats gebruiken en in nabijheid en lijn van de Tankstelle plaatsen.

Barakindeling:
- kantoor.
- werkplaats/extra opslag. Enkele dichtgetimmerde ramen.(leuk om te maken :D, licht werk)
- misschien dus een extra ingang met garagedeur frutselen.(iets lastiger :( ). psst, rechtse deel barak eruitrossen....da's makkelijk (y)
- dak barak met extra stukken tape/folie bekleden en het kan mooi verweerd worden(ook leuk en licht werk)

Lekker wat rommeltjes eromheen en je hebt een mooie scenery-lok(c-k of c?)-atie.

Je kan het beestje barak zo een weekend aan me uitlenen ;D.

Gr Koen.
« Laatst bewerkt op: 27 July 2018, 08:41:06 door NS264 »
Voor meer interactie volg Instagram@swalbenburg_moba_n
Werkspoor tijdelijk niet actief.
Flash & The Pan: waiting for a train.

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16296 Gepost op: 27 July 2018, 12:38:20 »
Citaat van: ikke
de bedrading van het luik

Ja ja, niet zo ongeduldig! als het luik er uitgehaald wordt, moet het niet aan de draadjes blijven hangen. Daarom moet er een stekker/contrastekker geval komen. En die heb ik gevonden: een oude bekende uit het wereldje van RC-apparaten:



Citaat van: Auke
Zie ik daar nu een smalspoor lok

Klopt. Dat zou best eens het lokje kunnen zijn dat Wolter (Noordernet) nu al een paar weken kwijt is.
Wat ik er nu mee moet, moet ik nog bedenken.



Citaat van: Quinzeedied
Ombouwadvies van Frokler is om er inderdaad een rij planken tussenuit te halen.

Hm. Dat moeten we nog maar eens gaan bekijken. Moet ik wel héél veel zin in krijgen wil ik daaraan beginnen... Vooral die EHH-wagen wordt dan nog een avontuur: welke plank halen we er tussenuit zonder de bedrukking te vernaggelen?

Citaat van: Flipje Betuwe
Weet niet of je al een vaste plek hebt voor die barak(misschien slagje te groot)

Vaste plek wel (hoewel, wat is vast?):



En of het ding te groot is? Dat hangt er natuurlijk van af waar het gebouwtje voor dient, en zolang ik dat nog niet weet, weet ik ook niet of het te groot is of niet.
Maar in eerste instantie is het ding bedoeld om de aandacht weg te leiden van de ietwat krappe bocht erachter, en voor dat doel is het optrekje niks te groot.

Citaat van: Flipje nog een keer
Barakindeling

Daar heb ik wel een beginnetje mee gemaakt:



Maar omdat je daar geen bal meer van terugziet als het dak er op zit, vind ik het wel best zo.



Misschien, zoals je suggereert, een paar ramen blinderen of zo, om althas de indruk te wekken dat er ook van binnen iets te beleven valt.
En het dak wat aandacht geven, dat staat ook wel in de planning. Na de draadjes, dat sowieso.
« Laatst bewerkt op: 27 July 2018, 14:37:21 door 44 »

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12278
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16297 Gepost op: 27 July 2018, 15:06:09 »
Das alweer een stuk beter zo,al is t wel jammer dat pasen al geweest is dit jaar en dat die preisers niet zullen weten waar het boekenfestijn gehouden word/werd  ;)
Overigens,ik heb wellicht nog ergens z.g.a.n. een stel van die kadee dingen liggen  ::)
Zal ik is op onderzoek uitgaan voor je ?
De kans dat ik die hier nog nodig zal hebben is behoorlijk klein  ;D
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16298 Gepost op: 27 July 2018, 17:26:20 »
Tja... zo zie je maar dat nieuws slechts een kort leven beschoren is.
Kijk maar eens wat je hebt aan Kadee's, Floris. Nrs. 17 & 18 kan ik altijd wel hebben.

Kabeltjes gesoldeerd (pff..., had ik beter morgen gedaan, dan wordt het een stuk kouder):



« Laatst bewerkt op: 29 July 2018, 00:23:32 door 44 »

jerrytrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 5925
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16299 Gepost op: 27 July 2018, 19:47:14 »
(pff..., had ik beter morgen gedaan, dan wordt het een stuk kouder):





Ja
25 tot 28 graden ipv 38  ;)

of je daar zo heel veel erg in zal hebben  ::)

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16300 Gepost op: 27 July 2018, 22:56:01 »
Ach, 't komt zoals het komt, daar helpt geen lieve moedertje aan.

Behalve die G10 heb ik Auke nog een wagentje weten te ontfutselen:



Zat in een Roco-doosje, en Roco staat ook als merknaam vermeld op de onderzijde.

Dat Roco de mallen van Klein heeft overgenomen, blijkt ook hier weer duidelijk: zelfde wagen (zelfs het wagennummer is identiek  >:( ), ander merk (Klein dus):



En als je niet beter weet nog zo'n zelfde wagen, maar toch een ander type, ook van Klein:



Evan datzelfde type, zelfde merk, maar een ander nummer (en een andere Epoche) is ook de volgende wagen:



Al geruime tijd heb ik me voorgenomen eens een keertje grondig uit te zoeken wat wel en wat niet kan, op het gebied van wagennummers (EDV en nog niet, en een combinatie van die twee, EUROP en al dat soort dingen meer. Mogelijk dat een groot deel van het Lümmelneraner wagenpark nog eens in de rubriek Vraag &  Aanbod terecht gaat komen.
Komt er ook weer wat ruimte in de opslagfaciliteiten.

Nou vooruit, nog een toegift:





jerrytrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 5925
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16301 Gepost op: 27 July 2018, 23:03:42 »
Fleischmann had (ik als jochie van ??? 12 )ook zo een schuifdak
wat ERTZ en veel blik en jouef wagens en locs
langzaam aan verders veel flleischmann gekocht van die (blik meest) Hfl 5
dus weet ik niet welke eerst waren als merk

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12278
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16302 Gepost op: 28 July 2018, 11:13:55 »
Tja... zo zie je maar dat nieuws maar een kort leven beschoren is.
Kijk maar eens wat je hebt aan Kadde's, Floris. Nrs. 17 & 18 kan ik altijd wel hebben.
Ik heb even rond gestruind hier om te zoeken naar die dingen en ben tot de conclusie gekomen dat ik 3/4 soorten koppelingen heb liggen,maar daar zit geen kadee meer tussen ::)
Helaas kan ik je dus niet verder helpen als het daar om gaat.
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16303 Gepost op: 29 July 2018, 10:11:42 »
Nou, het goede nieuws is dus dat ze jou niet meer in de weg liggen.
Bedankt voor het zoeken, Floris!  (y)

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15432
Re: BNLS Baanbreker - Project 083 tot 338
« Reactie #16304 Gepost op: 29 July 2018, 13:54:13 »
Citaat van: Jerry
Fleischmann had (ik als jochie van ??? 12 )ook zo een schuifdak

Dat klopt, Jerry. Nu je het zegt, hier moet ook ergens zo'n wagen in een doos zitten. Dat die wagen voor het eerst uitkwam kan ik me nog herinneren, volgens mij was het één van de eerste wagens met een kortkoppelingsmechanisme, en dus kwam er een "K" bij het  artikelnummer op het doosje te staan (5333 K dus). Ergens begin jaren negentig?

Ook dit is een typisch Epoche IV-exemplaar (zie hierboven wat betreft uitzoekwerk), maar ook afgezien daarvan leeft bij mij de vraag of het wagentje blijft of niet: de LüP van de echte wagen is 10.000 millimeter, omgerekend komt dat neer op 114,9 mm, terwijl de GFN-interpretatie 113 millimeter bedraagt - een kleine 2 millimeter te kort dus.
Nou ja, hebben is hebben en wegdoen kan altijd nog.



Citaat van: ook Jerry
veel blik

Daar had ik er ook een hele stapel van, het bekende kolenbakje zat in tweevoud in m'n startsetje, en daar kwam al gauw het ketelwagentje bij. Later (vaak als verjaardags- of sinterklaes-cadeautje) nog meer exemplaren, zoals het bekende koelwagentje met de opdruk "SEEFISCHE" bij.







Om sentimentele redenen heb ik dat spul altijd bewaard. Eén van de meest geliefkoosde wagens was de supermooie TOUROPA-wagen, een duur cadeau van mijn grootouders: wel hfl 13,= ! Voor die tijd (rond '65) een hoop geld:



Dat was die ruim DM 20,= (met veel moeite van m'n zakgeld bij elkaar gespaard) ook, die ik in een warenhuis in Bückeburg heb neergeteld voor de bekende kuilwagen met Brown Boveri generator er op:

« Laatst bewerkt op: 29 July 2018, 16:47:37 door 44 »