Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.0 door NS264
Vandaag om 09:27:20
Mijn-bouw Indonesie door MOVisser
Vandaag om 09:15:49
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door MOVisser
Vandaag om 09:10:43
Modelspoorbaan van Einte door MOVisser
Vandaag om 09:06:27
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Jelmer
Vandaag om 08:29:11
44 Roco vs 44 Brawa door FransW
Vandaag om 07:59:36
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door spoorijzer
Vandaag om 07:50:56
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
07 September 2025, 23:27:50
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door Peter Kleton
07 September 2025, 22:46:42
Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D] door henk
07 September 2025, 22:19:48
Raadplaatje door grossraumwagen
07 September 2025, 22:16:21
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Erwin 054
07 September 2025, 22:12:37
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
07 September 2025, 22:00:18
Ontwikkelingen bij de Selfkantbahn (1.000mm) door frederik19630
07 September 2025, 21:59:16
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
07 September 2025, 21:33:04
Au bord de la Cèze door Syb030
07 September 2025, 21:14:32
Modules van Kees Gorter (vervolg) door NS264
07 September 2025, 21:12:54
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Vroeger
07 September 2025, 19:48:58
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door einte
07 September 2025, 19:38:57
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Hans Reints
07 September 2025, 19:26:41
13 en 14 september Pairi Daiza Steam Railway 10 jaar door GD
07 September 2025, 18:14:51
Veevervoer ss/ ns door Rob Ellerman
07 September 2025, 17:19:13
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door Rob Ellerman
07 September 2025, 17:17:46
De modeltreinen van Spoorijzer door Mispoes
07 September 2025, 17:15:34
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Huup
07 September 2025, 16:42:14
Vraag Lima DDM 149868 handleiding door henk
07 September 2025, 16:26:56
Welke winkel voert deze merken? door Wim1969
07 September 2025, 15:51:58
Minder wissels door Eric B
07 September 2025, 09:41:54
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
07 September 2025, 08:41:57
Plaatdikte van een rangeerbaan door ruudns
07 September 2025, 08:23:41
  

Auteur Topic: BNLS-Werkspoor - DJH NS 5000 ex War Department 73755 (Longmoor) uit messing en witmetaal  (gelezen 51869 keer)

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Het kan allemaal prima op alleen gevoel en gezicht, zeker als je de basis principes goed toepast en/of veel ervaring hebt. Alleen zorgen deze tools ervoor dat je gevoel en gezicht ondersteund wordt. Het is a.h.w. een soort muziekinstrument, terwijl je ook met zingen en fluiten muziek kunt maken.  :D

Het is echt niet zo, dat de tool het werk van je overneemt en je zo maar wat kan aanrommelen. Het blijft nog steeds hetzelfde gegeven dat Murphy overal op de loer ligt en dat je dus continu de onderdelen in je kit moet checken, om te voorkomen dat je eerst de fout in gaat, en je je daarna ergert, zodat je het gaat corrigeren omdat het niet naar je zin is.

In het geval van de 5000 van Tom kwamen we er gisteren achter dat er, ehhh, laten we het flinke toleranties noemen, in de kit zaten. Zonder de tool is dat veel moeilijker vast te stellen. Nu konden we direct een strijdplan opstellen zonder 100% te hoeven slopen - alleen de lagers van de buitenste 4 assen moesten eruit - en gelukkig heeft dat goed uitgepakt.

Ton, voor normaal gebruik adviseert Avonside (= trouwens Eileen's Emporium), om eerst met de korte pennen de lagers in beide chassisplaten te solderen en pas daarna m.b.v. de spacers het chassis samen te stellen. Dan gaan je toleranties weer een stuk omlaag. De lange pennen, die we nu moesten gebruiken, kun je nu eenmaal makkelijker een stukje heen en weer bewegen als er kracht op komt.

De rivettingtool is van GW models, die maakt ook een kwarteringstool voor o.a. Alan Gibson wielen. Normaal geproken zit daarmee binnen een minuut je AG-asje foolproof - voor zover dat bij kitbouwen mogelijk is  ;D - gekwarterd op je lok. De prijzen van GW zijn zeer redelijk te noemen.

Als je van dit soort gereedschap houdt, dan is dit ook wel een leuke site:
http://www.metalsmith.co.uk/tools-fasteners.htm

Leen.

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Fijn, alvast bedankt, Rick.  (y)

Leen.

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6051
Ben ook benieuwd naar dat artikel! En idd, de jig helpt je goed op weg, maar het is en blijft vooral zelf nauwkeurig werken. Anyway, het is nu smooth like a baby ass ;D

Dat van die korte pennen snap ik idd ;). Ook snap ik nu waarvoor die andere plaatjes op de jig zijn, die zijn om de frameplaten kaarsrecht in te spannen en zodoende de lagers te bevestigen (zag het aan het plaatje). Daarom snap ik nu ook waarom je de frameplaten onafhankelijk van elkaar kan voorzien van aslagers en ze daarna aan elkaar kan solderen en dat het dan toch allemaal recht en haaks is. Vind de tool steeds mooier worden.

@ Ivo,

Ja, die prijzen had ik ook gezien. Allebei hebben ze jigs met 5 assen, alleen zijn die gewoon duurder. Die Superpro heb je zelfs nog een upgradeset voor van  rond de 50 euro, dus zou je alles er op en er aan willen dan zit je zo op 400 euro. Maar goed, 1 malige aanschaf. Hoe dan ook, ik ben blij dat ik van die van Leen gebruik kon maken en was eigenlijk vanaf het begin al verkocht. Nu nog even sponsoren zien te vinden ;D

@ Rick

Dat artikel is altijd welkom! Wat betreft compenseren, tsja, fabrieksmodellen hebben dat ook niet, daar is alles (behalve de zijdelings beweging) star gemonteerd en de rijeigenschappen zijn vaak prima. Maar goed, het kan natuurlijk altijd mooier en compensatie of afvering is natuurlijk best mooi. Desalniettemin ben ik tevreden zoals het nu is en denk ik dat zelfs als de baan wat hobbelig is de rijeigenschappen nog steeds prima zijn. De test zal het uitwijzen ;D
Spoor 0 adept

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Je moet nu na al dat werk natuurlijk zeker geen hobbelige baan gaan maken.
Anders kun je daar misschien beter een jig voor kopen.  ;D

Leen.

HP TEE

  • Offline Offline
  • Berichten: 79
Hoe is het nu met de kleurstelling? Al definitief besloten? Ik heb een collega die alles wat los en vast  zit spaart van WWII. Heeft foto's van gezonken invasieschepen, vol vrachtwagens, jeeps, banden, jerrycan's etc.etc. liggend op de bodem van o.a. Het Kanaal. En last but not least, ook locomotieven. Wordt dit weekend geprobeerd in 2,5Tbite op te zoeken...
Anders van de zomer even met een duikpakkie en een verfschrapper naar Normandie en duiken maar, op zoek naar kleur tussen al die roest... ;D ;D 

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6051
Ja hoor, wordt de versie zoals die in het spoorwegmuseum staat. Ga ervan uit dat die goed is en anders is het de schuld van het spoorwegmuseum ;D

Nou, ben benieuwd naar de foto's!

@ Leen,

Die heb jij toch wel? :P
Spoor 0 adept

tinus

  • Offline Offline
  • Berichten: 1540
Mocht hij dan toch niet kloppen kun je hem altijd nog als decorstuk ergens onzichtbaar inbouwen.
Bijv. met een suf achtbaantje eromheen.

Dit doen ze bij het NSM ook met de mooiste museumstukken :P.


Tinus.

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6051
Hahaha ;D
Spoor 0 adept

roadster36

  • Offline Offline
  • Berichten: 5554
  • Team Mitropa
ja doodzonde ,de mooiste Nederlandse loks bijna onzichtbaar >:(

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6051
Nou ja, de mooiste :P
Spoor 0 adept

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Citaat
Nou, ben benieuwd naar de foto's!

Ik heb de Locomotives Illustrated no. 35 met als onderwerp de "WD Austerity 2-8-0 and 2-10-0" en daar staan wat zwart/wit foto's in. We hadden er donderdag wel even naar kunnen kijken, maar ik heb er niet aan gedacht.
Nou ja, zo ver ben je toch nog niet?  ;D

Leen.

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6051
Nee, da's maandag pas aan de orde :P
Spoor 0 adept

St00mboy

  • Offline Offline
  • Berichten: 12019
Welke maandag?  ???

Leen.

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6051
Deze maandag, hij is namelijk klaar! ;D

Oh nee, toch niet :P Wel het chassis schoongemaakt, al het overtollige soldeertin verwijderd en nu is het een keurig ding.



Deze week komt het remwerk er onder en misschien ook al het eerste gedeelte van de cilinders. Daarna wordt het pas echt moeilijk, want dan moet de schuifbeweging in elkaar gezet worden...
Spoor 0 adept

roadster36

  • Offline Offline
  • Berichten: 5554
  • Team Mitropa
Nou ja, de mooiste :P
Welke vind jij niet mooi dan?