Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Raadplaatje
door
ArjanB
Vandaag
om 21:46:09
Dat overkomt mij niet.
door
MOVisser
Vandaag
om 21:43:59
Bahnstrecke 5867
door
Wim Vink
Vandaag
om 21:37:27
Göhrener Viaduct
door
Duikeend
Vandaag
om 21:30:13
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels.
door
Blausee-Mitholz
Vandaag
om 21:27:28
Microstepper motoren voor armseinpalen
door
bask185
Vandaag
om 21:17:08
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm
door
Prutsert
Vandaag
om 21:12:23
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
timtrein
Vandaag
om 20:56:28
Gezocht info en foto's van standaard dwarsliggerwagen
door
j.ossebaar
Vandaag
om 20:53:32
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
door
puntenglijder
Vandaag
om 20:34:42
Rheinburg, TP V/VI
door
wob
Vandaag
om 20:33:21
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
wob
Vandaag
om 20:29:04
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
wob
Vandaag
om 20:21:40
Acherntal H0. (TP III/TP IV)
door
wob
Vandaag
om 20:13:45
Alt-Wutachtalbahn 2025
door
Arjen52
Vandaag
om 20:09:19
"Ein kleines Kalkwerk", een nieuwe tentoonstellingsbaan
door
Frank 123
Vandaag
om 20:08:03
NS 1700 transfers
door
Olaf
Vandaag
om 19:41:08
Alt Wutachbahn - Sau-Schwänzle-bahn Weizen - Zollhaus - Blumberg
door
Eric v C
Vandaag
om 18:42:35
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is
door
RobVille
Vandaag
om 18:32:07
Roco 69139 NS Plan V SOUND AC
door
VAM65
Vandaag
om 17:25:53
Sfeer op je modelbaan
door
Stieven76
Vandaag
om 17:24:50
Roco Plan T
door
008200
Vandaag
om 16:56:37
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
saskia
Vandaag
om 15:53:42
Stationsplein Baden Baden
door
Dion
Vandaag
om 15:30:55
Noorwegen - interessante spoorzaken langs vakantieroute
door
Dion
Vandaag
om 15:05:44
Draaischijf uit de 3D-printer en met Arduino besturing
door
Joz
Vandaag
om 14:14:39
Fleischmania Nostalgia
door
hervé
Vandaag
om 14:01:26
Defensie wil oude koplopers ombouwen tot hospitaaltrein
door
spoorzeven
Vandaag
om 13:43:53
ongeremde Sikken/wagens in goederentreinen
door
j.ossebaar
Vandaag
om 11:51:04
Pimpen Rivarossi DD-AR
door
Chiel
Vandaag
om 11:49:12
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Vorige
-
Volgende
-
1
...
5
6
[
7
]
8
9
...
17
Omlaag
Auteur
Topic: OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express... (gelezen 67056 keer)
martin 66
Offline
Berichten: 52
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #90 Gepost op:
29 December 2011, 00:02:12 »
Hallo Bessel.
Zoals je het in kleur aangeeft is het inderdaad geworden,alleen ligt alles iets meer naar rechts kijk maar op de laatste foto er past nog net ruim een lokomotief op het stukje spoor na het wissel.
Gr martin.
Gelogd
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #91 Gepost op:
25 January 2012, 15:39:17 »
Tijd voor een kleine update alhier. Inmiddels is de houtvoorraad aangevuld, Tillig materiaal ingeslagen en het baanplan geheel uitgewerkt. Ik ga, om het aanzicht leuker te maken, het sporenplan enigszins gedraaid op de modules aanbrengen; omdat het 8 evenwijdige sporen betreft voorkom je daarmee een 'saaie' aanblik, ook omdat je in de diepte weinig ruimte voor scenery overhoudt. Het geheel zal gaan bestaan uit 3 modules: 1 van 140x70cm, 1 van 120x70 (middendeel) en 1 120cm lange eindmodule waar het kopstation zal uitlopen tot 80 cm breedte.
Over de (nog 60cm brede) platen gelegd wordt het dan zoiets:
en van de andere kant:
Op het uitstekende witte deel komt het stationsgebouw. Ik sluit niet uit dat met leggen van de rails ik besluit kleine concessies aan de werkelijkheid te doen: het laatste spoor en het 4e kunnen met wat modificatie uit het sporenplan weggelaten worden indien ik echt niet uit zo komen op de modules. Mijn voorkeur is echter zo min mogelijk van het origineel af te wijken, uw goedbedoelde commentaren zijn altijd weer welkom
Gelogd
RETROBAHN A.G.
Beached
Offline
Berichten: 1108
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #92 Gepost op:
26 January 2012, 09:37:12 »
Dat wordt een aardig groot station. Ik ben benieuwd hoe het er uit gaat zien met wat spoor er op
Gelogd
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #93 Gepost op:
26 January 2012, 09:45:51 »
Als het af is moet het zo'n 4 meter lang zijn en hier op lijken:
(bron: Het Utrechts Archief)
Door drukte op het werk heb ik momenteel niet veel uren aaneen beschikbaar om te bouwen: op dit moment steek ik dus de meeste losse uurtjes in het stationsgebouw en het rijdend materieel.
Gelogd
RETROBAHN A.G.
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #94 Gepost op:
31 January 2012, 09:54:17 »
Tijd voor een update: van het stationsgebouw heb ik het casco nu zover af, dat de wanden gespoten kunnen gaan worden. Vloeren zitten er in, wanden gemaakt en hier en daar wat versterkingen omdat bewezen is dat styreen inderdaad graag bochten maakt
Een volgend project zal ik wanden daarom uit meerdere dunne lagen maken in plaats van 1 dikkere..
Om het geheel meer vormvast te krijgen heb ik ook een grondplaat gemaakt waar een iets verhoogde vloer op ligt voor de 3 ruimtes op de begane grond. Deze houdt het station min of meer klemvast (nog niet verlijmd) zodat de vorm beter in de wanden blijft, met name aan de perronkant met al die deuropeningen. Ik overweg om ook drempels e.d. aan de grondplaat te lijmen en alleen deuren en ramen aan de wanden.
Voordeel is dat het station afneembaar blijft tot de module voltooid is.
Voor het spuiten/lakken van styreen ben ik wat aan het experimenteren geslagen. De wanden moeten uiteindelijk wel wit worden (want stucwerk) maar zonder plasticlook en ook niet lichtdoorlatend. Aangezien de meeste primers niet geweldig hechten en alleen matwitte verf niet het juiste effect geeft, heb ik als proef testplaatjes gespoten met een speciale verfcoating voor kunstleer. Dat trekt in het kunststof zonder de vorm aan te tasten. Daar overheen de mat-witte primer gespoten; ter vergelijk ook een plaatje waar de primer direct op styreen is gespoten.
De buigtest maakt duidelijk: na een paar keer torderen laat de primer los. Het plaatje met de coating kan ik buigen tot het breekt, maar de coating én de primer zijn er niet af te krijgen.
Het is een ouwe spuitbus met beslist milieu-onverantwoorde stoffen maar ik heb nog nooit zo'n goede styreenprimer gehad..
En als er dan eens wat beschadigd, is de ondergrond niet meteen spierwit maar bruin. Ook handig voor het interieur van de BC1-10 straks…
Groet, Bessel
Gelogd
RETROBAHN A.G.
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #95 Gepost op:
04 February 2012, 22:07:46 »
Vandaag heb ik de stucadoor aan het werk gezet. Veel teststukjes gemaakt met witte latex en diverse ingredienten: eigenlijk is alles wat korrels bevat te grof voor dit pleisterwerk, maar gewoon mat wit spuiten maakt het station te 'clean'.
Ik heb een aardig compromis gevonden met een mini-vachtroller en op kleur gebrachte latex (zeg maar levend wit
) : er zit wel structuur in de verf, maar geen korrel. En vertaald naar de schaal is de structuur nu eigenlijk veel te grof, maar de totaalindruk is naar mijn mening juist goed voor dit pleisterwerk. Exact 1 op 1 verkleinen maakt niet altijd de meest realistische weergave..
Bessel
Gelogd
RETROBAHN A.G.
sander1985
Offline
Berichten: 1867
Team Mitropa *
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #96 Gepost op:
04 February 2012, 22:13:29 »
Ziet er al goed uit!
Ik zal morgen eens een update plaatsen van het andere deel van het lijntje!
Gelogd
Bouw: OHMB - Krommeveer
In de planning: een stukje Gouda
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #97 Gepost op:
10 March 2012, 18:45:58 »
Ook al heb ik niet erg veel tijd gehad de afgelopen maand, toch maar de maandelijkse update plaatsen:
Dankzij Martin heb ik nu ook tekeningen die wat vertellen over de indeling. Omdat het station vooraan op de module komt te staan, wil ik er toch wat in bouwen om vrij doorzicht te voorkomen. Indien het naar m'n zin wordt, komt er ook verlichting in het gebouwtje.
Allereerst begonnen met wat maatwerk kozijnen: deze worden samengesteld uit stripjes en hoekjes uit de grote collectie faller/pola etc. raampjes die ik in de rommeldoos heb liggen. Met name de "locloods" ramen van Pola leveren veel L-profieltjes en dunne strips.
De kozijnen worden geheel donkergroen, zoals kort na opening van de lijn het geval was: pas in latere fase werden delen wit geschilderd.
De slaapkamer op de 1e verdieping, achter het grote raam, is thans voorzien van een tussenmuur met half open deur: dit deel zal het meeste opvallen dus interieur is min of meer verplicht. Staat een stuk gezelliger dan alle gordijnen dicht...
Verder heeft 'Duizendpoot' mij 2 van zijn proefplaatjes met kruispannen geschonken: nu kan het schuine dak voorzien worden van de juiste bedekking. Toch details die het net even verder af maken.
Wordt weer vervolgd..
Gelogd
RETROBAHN A.G.
Simplex
Offline
Berichten: 7283
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #98 Gepost op:
10 March 2012, 19:27:25 »
Het gaat toch gestaag.. Das snel zat.
vrgr Steef
Gelogd
Mvh Steef
nighttrain1
BNLS Forum modulebaan aanspreekpunt.
Team Beurzen en PR
Offline
Berichten: 5777
Ook deze tijd zal ooit die goeie ouwe tijd worden!
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #99 Gepost op:
29 April 2012, 12:33:34 »
Hey Buurman,
Dat ziet er mooi uit!
Ga zo door.
Gelogd
Groeten Richard, nighttrain1
Bouw:
Modelbaan
&
modulebakken
Gert Arkema
Online
Berichten: 4214
Rhenopa / Bruggen-IG:
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #100 Gepost op:
29 April 2012, 12:42:36 »
Mooi werk Bessel!
Gelogd
groet Gert
Behandel een ander zoals jezelf behandeld zou willen worden.
hspoor
Offline
Berichten: 55
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #101 Gepost op:
29 April 2012, 16:26:46 »
Hoi Bessel,
Mooi die stuc. Goed zeg dat je kruispannen te pakken hebt gekregen.
Mvg,Kees
Gelogd
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #102 Gepost op:
20 August 2012, 22:46:59 »
Terwijl divers groot onderhoud aan mijn eigen woonhuis de werkzaamheden aan de modules even in de weg zat, heb ik wel een begin gemaakt met het uitwerken van de benodigde rijtuigen. Dat waren smalle Werkspoor rijtuigen van een vergelijkbare constructie als bij de NTM werd ingezet. Maar wel voor normaalspoor.
In de begintijd werd de serie, specifiek voor dit traject gebouwd, genummerd als SS BC1-10. In de NS tijd vernummerd naar BC220-230, waarbij een aantal rijtuigen later verbouwd is tot C.
Nog niet bekend met de initiatieven om iets dergelijks met freeswerk tot stand te kunnen brengen, heb ik stukje voor stukje de wanden uitgesneden en profielen aangebracht. Dit was tot dit voorjaar het resultaat:
Waarbij meteen al opviel dat de langsbalken van het chassis, waar de wielen dus buiten vielen, in model een probleem zouden worden. Die moet ik dus wegsnijden.
Gelogd
RETROBAHN A.G.
Besselspoor
Offline
Berichten: 5335
Team Mitropa - OHMB
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #103 Gepost op:
20 August 2012, 23:01:37 »
Intussen was er, eigenlijk als probeersel van een aantal oud-Holland bouwers onderling, een proef gestart om een breed rijtuig van dit type (serie 411-418 o.a. voor het traject Ede-Wageningen) met CNC freeswerk te bouwen.
Dat is dus gelukt om er enkele te creëren:
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,44583.msg713209.html#msg713209
Omdat er veel overeenkomsten met de Schoonhovense rijtuigen zijn (sterker nog: de brede rijtuigen reden na midden jaren 30 óók op dit traject) wilde ik graag eens met het ontwerp stoeien om ze te converteren naar de smalle serie.
Dat vraagt wat extra inspanning, maar is wel te doen: de zijwanden zijn in elk geval identiek.
En ook in model komen de maten exact overeen! 2 totaal verschillende methodes voor verschillende series, en dan zo passen
Het versmallen vergt wel wat inzicht. De framedelen waar de draaistellen op zitten vervallen geheel: ook de openingen voor de kleine symoba's zijn niet langer bruikbaar. In model moet er 5,5mm tussen de zijkanten uit: ik heb de bodemplaat als volgt versneden om de aanhechtingsrand voor de zijwanden te behouden.
De door Johan zo fraai bedachte richels voor plaatsing van de banken en tussenwand zijn zo gebleven, maar dan in een 2+1 configuratie.
Nu de delen voor de balkons afschuinen (want de brede hebben rechte deuren, maar bij de smalle lopen de balkons schuin weg) en uitmeten hoe we de tussenwanden correct kunnen versnijden.
Wordt vervolgd...
Groet, Bessel
Gelogd
RETROBAHN A.G.
roadster36
Offline
Berichten: 5554
Team Mitropa
Re:OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...
«
Reactie #104 Gepost op:
20 August 2012, 23:13:28 »
Nou kijken of het lukt zoals we het bedacht hadden
gr Jan
Gelogd
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Vorige
-
Volgende
-
1
...
5
6
[
7
]
8
9
...
17
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
OHMB Station Schoonhoven: de zilverstad express...