En zo te zien is de Hondekop nog weleens van z'n plek geweest sinds het ding daar pakweg 25 jaar geleden kwam, dus met die lagers zal het met een beetje geluk ook wel meevallen. Metaalmoeheid ontstaat door beweging, niet door stilstand.
Nood en reserve draaistellen zijn wel leuk, maar ik denk dat als je gaat kijken voor gebruik op de hoofdbaan dat je daar niet beter mee af zult zijn.Vaak staan die draaistellen ookal jaren stil of hebben al tijden het terrein van een werkplaats niet meer verlaten, zijn verre van compleet en onderhoud is vaakookal 100 jaar terug....Wat is dan de meerwaarde nog om met veel moeite op locatie te gaan wisselen...?
Maar de experts van de stichting Hondekop zullen een afweging maken, over het spoor vervoeren of over de weg.Over de weg kan maar je zit dan wel met een uitzonderlijk vervoer waarvoor speciale vergunningen nodig zijn.Daarnaast zal een en ander nog afhangen van de medewerking/bereidwilligheid van Belgische en Nederlandse autoriteiten/ NOBO's voor spoor- cq. wegvervoer.