Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

TEE treinstel krijgt nieuwe plaats na vertrek uit NTM door VictorPM
Vandaag om 23:15:32
Rails roestig verven door Martin Welberg
Vandaag om 23:14:39
Tips voor een natuurgetrouwe modelbaan door KNed
Vandaag om 23:11:16
Defecte spanningsregelaar - Esu Ecos 2 - EcoSlink extended door Peter.v.L
Vandaag om 23:06:10
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Huup
Vandaag om 22:59:27
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MichielB
Vandaag om 22:53:35
Bahnstrecke 5867 door Wim Vink
Vandaag om 22:52:38
Dubbelom, een boekenplankspoorbaan in H0 door Peter Kleton
Vandaag om 22:45:34
TT-DEC programmeren en aan andere centrale. door C_Jabaaij
Vandaag om 22:45:02
Frans loodsje et cetera door Huup
Vandaag om 22:38:14
Raadplaatje door Hlv53
Vandaag om 22:22:47
Problemen met rookgenerator KM1 materiaal in spoor 1 door rjr
Vandaag om 22:15:51
Intermittende kortsluiting door Klaas Zondervan
Vandaag om 21:37:22
Klein baantje 1200x1200mm door Prutsert
Vandaag om 21:32:08
Een nieuw begin door dreezy
Vandaag om 20:02:01
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Twinkie
Vandaag om 19:30:22
Fleischmann 6052 draaischijf aansturen met een L293D Motor-Shield? door bask185
Vandaag om 16:48:30
Plan E - 2023 oplage door 1200blauw
Vandaag om 16:45:41
Minibaan Visserskaai H0 door Scratchbuilt
Vandaag om 16:35:09
Br 38 Piko Superen. door Wim Vink
Vandaag om 16:34:47
Fleischmania Nostalgia door Scratchbuilt
Vandaag om 16:27:50
Cherteau, fictieve Waals industriedorp door Hans GJ
Vandaag om 16:14:29
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 16:02:56
Magneet koppelingen voor Bemo door MOVisser
Vandaag om 15:19:56
TEE / Rheingold door Benelux795
Vandaag om 15:04:25
Stalen D 4 deurs spoor 0 door Edsko Hekman
Vandaag om 14:50:23
Hulp bij update Mobile Station 2 door Ronald Halma
Vandaag om 14:02:31
Rheinburg, TP V/VI door Wim Vink
Vandaag om 12:23:42
Kent iemand een geschikte striptang door AB 7216
Vandaag om 11:38:27
Yet Another Servo Decoder door Dennis1984
Vandaag om 11:09:34
  

Auteur Topic: Bad Breijtenberg goes Digital  (gelezen 32278 keer)

Railroadtycoon

  • ICT Prof., detailneuzelaar ;-) en liefhebber van DUVEL!
  • Offline Offline
  • Berichten: 1976
  • Treinen rijden niet op tijd maar op rails!!
    • Treinen; kijk ook eens hier......
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #15 Gepost op: 19 June 2013, 16:37:49 »
 (y)
En dat commentaar komt, zeker weten ::)

Allie
Als een probleem kan worden opgelost, zal dit ook gebeuren. Als het toch niet opgelost kan worden, heeft het ook geen zin om je er druk om te maken....

mrinsane

  • Modelspoor-digi-beet
  • Offline Offline
  • Berichten: 274
  • NS 1300 - NS 1100
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #16 Gepost op: 24 June 2013, 08:39:37 »
Is dat een dreigement, Allie?!  :P

Ik ben inmiddels weer terug uit Stockholm (zaterdag avond) en ik moet zeggen dat het om te huilen is. Ik heb het over het weer.  Mensen die niet meer weten waar het zomerweer zich bevindt: Scandinavië!

Heb gekeken naar de blokkenindeling en kom uit op 11 blokken (overzichtje volgt vanavond)
Ik had gelezen (ik geloof geschreven door Karst Drent) dat het aanbevolen is de wissels ook van bezetmelders te voorzien. Moeten ze dan binnen een bestaand blok vallen of vormen ze een apart blok, als het ware.
Ik hoor het wel weer!  ;D
Mvg,
MrInsane, [Paul]

* N-spoor - ..
* Tijdperk III/IV

Bad Breijtenberg
Bad Breijtenberg goes Digital

mrinsane

  • Modelspoor-digi-beet
  • Offline Offline
  • Berichten: 274
  • NS 1300 - NS 1100
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #17 Gepost op: 24 June 2013, 23:51:31 »
De blokindeling is, volgens mij, als volgt (met de blokken tussen de rode bolletjes, en de wissels staan "los", dwz zijn geen onderdeel van de blokken (vraag is dus nog of dat zo goed is, of dat er iets te zeggen valt voor het bezetmelden van een wissel)
11 blokken:



Groet,
/Paul
Mvg,
MrInsane, [Paul]

* N-spoor - ..
* Tijdperk III/IV

Bad Breijtenberg
Bad Breijtenberg goes Digital

Railroadtycoon

  • ICT Prof., detailneuzelaar ;-) en liefhebber van DUVEL!
  • Offline Offline
  • Berichten: 1976
  • Treinen rijden niet op tijd maar op rails!!
    • Treinen; kijk ook eens hier......
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #18 Gepost op: 25 June 2013, 00:00:25 »
Is dat een dreigement, Allie?! 

 ::) Loop hier al een tijdje mee  ;D. Dan leer je dit vanzelf  :P

Allie
Als een probleem kan worden opgelost, zal dit ook gebeuren. Als het toch niet opgelost kan worden, heeft het ook geen zin om je er druk om te maken....

mrinsane

  • Modelspoor-digi-beet
  • Offline Offline
  • Berichten: 274
  • NS 1300 - NS 1100
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #19 Gepost op: 25 June 2013, 00:10:49 »
Snap ik ;)
Het sarcasme druipt ervan af. Daar hoef je niet eerst jaren voor bij het forum rond te lopen om dat te vatten  :P

Wat vindt je van de blokindeling? En what about de wissels: wel of niet een bezetmelding meegeven.... en dan: apart, of binnen een bestaand blok?

/P
Mvg,
MrInsane, [Paul]

* N-spoor - ..
* Tijdperk III/IV

Bad Breijtenberg
Bad Breijtenberg goes Digital

IJzeren Hein

  • Offline Offline
  • Berichten: 418
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #20 Gepost op: 25 June 2013, 09:14:18 »
De blokindeling is volgens mij niets mis mee.

Blok 4 lijkt me wat kort voor een hele trein, maar misschien wil je daar een losse loc neer kunnen zetten. Dat is te regelen met stopverboden en treinlengtes. Of dat zinvol is moet je zelf bekijken: een trein uit blok 2 of 6 kan natuurlijk nooit verder rijden. Maar ook al liggen er bezetmelders, dat wil nog niet zeggen dat het een blok moet zijn. Dat regel je namelijk in de software.

Als de rode bolletjes de bezetmelders zijn, dan zou ik er bij de kopspoortjes aan het eind ook een neerleggen. Het kan zonder, maar is makkelijker met. Zeker in het begin.

About de wissels: als je bezetmeldpunten over hebt, doen. Maar neem ze niet op in een blok. Ik kan me voorstellen dat je denkt dat dat nodig is omdat je anders bij de overloopwissels het verkeer stil legt in tegengestelde richting omdat de wissels altijd allebei bezet zijn, maar daar heeft koploper volgens mij een optie voor. Ik heb zelf geen overloopwissels, maar het ziet er behoorlijk logisch uit. Het mooie is dat je ze op één aansluiting van je wisseldecoder aan kan sluiten, dus dat scheelt nog centjes ook. Even lezen bij 'overloopwissels' in de handleiding. Hoe dat dan zit bij driewegwissels/engelsmannen? Geen idee. :)

Karst Drenth

  • Offline Offline
  • Berichten: 10473
  • NS blauw, groen, rood, bruin, grijs en standgroen
    • Plan U op Sleutelspoor
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #21 Gepost op: 25 June 2013, 10:29:48 »
Citaat van: mrinsane
En what about de wissels: wel of niet een bezetmelding meegeven....

Wel een bezetmelding geven. Allemaal afzonderlijk. Als je dat doet, kun je ze als inrijmelders voor b.v. je korte stationsblokken gebruiken. Voordelen: Het remmen kan eerder beginnen, en je kunt eerder je wisselstraten vrijgeven, waardoor je weer een vloeiender verkeer krijgt.

Blokindeling ziet er prima uit verder. ( aannemende dat de rode bolletjes de blokscheiding aangeeft en niet de bezetmelders )

Grtzz,

Karst

IJzeren Hein

  • Offline Offline
  • Berichten: 418
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #22 Gepost op: 25 June 2013, 13:05:46 »
Sorry Paul, even je draadje kapen. ;D

@Karst: precies zo doe ik het na jou tip in mijn draadje. Werkt perfect.

.... en dan: apart, of binnen een bestaand blok?

Voor de duidelijkheid: niet opnemen in het blok toch?

mrinsane

  • Modelspoor-digi-beet
  • Offline Offline
  • Berichten: 274
  • NS 1300 - NS 1100
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #23 Gepost op: 25 June 2013, 13:11:24 »
Heren, bedankt voor de tips en het ophelderen.

@Karst: de bolletjes geven de scheiding (start/eind) van de blokken aan. Maar, de bezetmelder komt toch ook dicht in de buurt van deze punten (ik neem aan dat de melder normaal gesproken aan het begin dan wel eind v/e blok zit).

Vraag: Een wissel als apart "blok" (bezetmelder), hoe verkrijg je dat dan? BIj een normaal stuk spoor, dat recht-toe recht-aan is, is het vrij eenvoudig een railstaaf te isoleren van andere delen v/d baan. Maar een wissel heeft in wezen 6 railsstukken ipv 2 bij een recht stuk of bocht.

@Hein: Geen probleem. Heb ik bij jou ook een aantal keer gedaan  8)
Mvg,
MrInsane, [Paul]

* N-spoor - ..
* Tijdperk III/IV

Bad Breijtenberg
Bad Breijtenberg goes Digital

IJzeren Hein

  • Offline Offline
  • Berichten: 418
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #24 Gepost op: 25 June 2013, 14:57:34 »
Een bezetmelder doet precies wat de naam zegt. Een stukje spoor bezet melden aan de computer. Of het wel of niet in een blok ligt maakt niet uit. Een blok is een stuk spoor met meestal twee bezetmelders: een aan het begin en een aan het eind. Maar je kunt dus een trein laten reageren op een bezetmelder voordat ie een blok binnenrijdt. Als je begint met koploper gebruik je het niet, maar later is het erg handig.

Voorbeeld bij mijn testbaantje:



Wissels w8 en w9 liggen niet in een blok, maar hebben allebei een bezetmelder (dankzij Karst  ;)). De bezetmelder aan w8 (of w9) kan dan gebruikt worden als inrijdmelder voor blok 5 en 6. w9 kan al worden vrijgegeven als de trein nog op w8 staat omdat dat apart wordt gedetecteerd, dus een trein in blok 1 kan doorrijden naar blok 2 of andersom. En zo zijn er nog een aantal mogelijkheden. Maar dat valt al onder de categorie 'expert', dus voorlopig vergeten. ;D

De isolatielassen zijn ook ingetekend. Om een wissel een bezetmelder te geven heb je dus 3 isolatielassen nodig.

Over de lengte van de bezetmelders zegt kopl80-org.pdf: 'De aansluiting van de bezetmelders op de baan hebben een minimale lengte van 30 centimeter.', maar dat zijn ze bij mij niet. Is een een beetje experimenteren met snelheid en afremvertraging. Daarvoor is het een testbaantje toch? ;)

Om verwarring te voorkomen (of juist te vergroten ;D): als je met reedcontacten of lichtsluizen gaat werken gaat het bovenstaande niet op.

Mijn eerste testbaantje was trouwens nog simpeler: een mini digitale pendelbaan. 8)





De Stoker

  • Offline Offline
  • Berichten: 783
  • H0 - TC - Digirails - KL 8.2 1920-1950
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #25 Gepost op: 26 June 2013, 13:22:58 »
@ijzeren hein en Karst uitleg  (y)

Karst Drenth

  • Offline Offline
  • Berichten: 10473
  • NS blauw, groen, rood, bruin, grijs en standgroen
    • Plan U op Sleutelspoor
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #26 Gepost op: 26 June 2013, 20:17:18 »
Sorry Paul, even je draadje kapen. ;D

@Karst: precies zo doe ik het na jou tip in mijn draadje. Werkt perfect.

Voor de duidelijkheid: niet opnemen in het blok toch?

Nee niet als in 'bezet bij' wel in de rij 'verwachte bezetmelders'

@Stoker

Graag gedaan, je hebt zelf kunnen zien hoe mooi vloeiend het dan loopt ;)

Grtzz,

Karst

IJzeren Hein

  • Offline Offline
  • Berichten: 418
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #27 Gepost op: 26 June 2013, 21:13:48 »
@Karst: zo heb ik 'm d'r inderdaad inzitten. (y)

@mrinsane: het lijkt moeilijker dan het in de praktijk is. ::)

De Stoker

  • Offline Offline
  • Berichten: 783
  • H0 - TC - Digirails - KL 8.2 1920-1950
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #28 Gepost op: 27 June 2013, 11:37:56 »
@Stoker

Graag gedaan, je hebt zelf kunnen zien hoe mooi vloeiend het dan loopt ;)

Grtzz,

Karst

Zeker, ik ben onder de indruk

mrinsane

  • Modelspoor-digi-beet
  • Offline Offline
  • Berichten: 274
  • NS 1300 - NS 1100
Re:Bad Breijtenberg goes Digital
« Reactie #29 Gepost op: 27 June 2013, 22:54:57 »
Karst,

Ik had begrepen dat jij zaterdag a.s. met een digitale baan bij Bentink Apeldoorn staat? Ik kom even langs :) Ben razend benieuwd.

Ijzeren: Ja, t lijkt moeilijker dan het is. Maar het is ook nog zo complex en abstract. Komt wel steeds meer zicht op de zaak, dat dan weer wel :)  (y)
Mvg,
MrInsane, [Paul]

* N-spoor - ..
* Tijdperk III/IV

Bad Breijtenberg
Bad Breijtenberg goes Digital