Verder is het gewoon regel dat zodra er iets anders gebeurt, waardoor een trein ergens buiten een station stil moet staan, mensen gewoon in de trein blijven zitten en eerlijk gezegd kan ik daar wel legio redenen voor bedenken. Kom op mensen, met een beetje creativiteit bedenk je er ook wel 1 of 2! Bij deze is de wedstrijd geopend; wie bedenkt de meeste goeie redenen?!!![en verder nog een heel verhaal]
... Naar een paar passagiers, of zo snel mogelijk alles weer op de rails krijgen...
Je kunt mensen best vasthouden in een trein, maar voorzie ze dan wel van eerlijke informatie,
Waarom zou je ook angstig zijn als reiziger? Dat je gaat stikken of zo omdat de ramen niet open kunnen?
Hooguit waren mensen aangeslagen door het gebeurde, maar er was geen paniek. We hadden net station Capelle Schollevaar gepasseerd, maar er was echt niemand die er uit wilde om langs de anatomische les van een paar honderd meter, zoals een conducteur het ooit noemde op TV, naar het perron te lopen waar de dame gesprongen was.
Ok, onze ramen konden open, dat scheelde. Maar vind je het gek dat ik kwaad werd op de persoon die zijn kop door zo'n raam naar buiten stak en aan de terugkerende machinist, die net bovengenoemde anatomische les had gevolgd, vroeg "hoe lang het nog gaat duren, want hij had een afspraak"?!
Trouwens, als die mensen al bleek rondrenden omdat ze niet wisten wat er geraakt was, dan moet je ze zeker niet uit de trein laten, want de aanblik van stukjes mens aan voor- onder- en zijkant van de trein waar ze uitstappen kon dan wel eens te veel voor hun gevoelige zieltjes zijn.
Natuurlijk lijkt het soms voor de gestrande reiziger alsof hij vastgehouden wordt, en natuurlijk worden mensen soms door overijverige hulpverleners te lang beperkt in hun bewegingsvrijheid, maar bij een calamiteit moet altijd voorkomen worden dat er meer ellende ontstaat.