Zit daar nog enig verschil in? Behalve dat de voorschakelweerstand natturlijk een andere waarde heeft
Of maakt het eigenlijk niet veel uit?
In serie schakelen is inderdaad de oplossing. Bij 3 leds in serie hou je ongeveer 3 volt over die je met een weerstand moet wegwerken.
Het gebruik van een computervoeding voor dit doel vind ik niet zo slim. Die leveren enorme stromen die bij een kortsluiting je bedrading kunnen opblazen. De 12V uitgang levert zo maar 15A.
Degelijke voedingen inderdaad goed afzekeren als je die gaat gebuiken.Vlak bij de trafo met bijvoorbeeld 10A en elke aftakking met een bij de schakelaar/relais die de desbetreffende verlichting schakelt, passende waarde.
Daar ben je mij een beetje kwijt ........ Hoe kom je dat er 3 volt over is bij 3 leds? Is dat berekend met 12V spanning?
De hiervoor beschreven 1mA stroom is te weinig, ik houd maximaal 15 mA aan. Maar het warmteverlies blijft daarbij nog steeds verwaarloosbaar.