Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Holland Scale huisjes bouwen en pimpen. door NS264
Vandaag om 21:54:33
Stub switches door Frank 123
Vandaag om 21:54:07
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door NS264
Vandaag om 21:52:47
Lok adres programmeren lukt niet met multimaus door henk
Vandaag om 21:46:39
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Arjen52
Vandaag om 21:45:35
Raadplaatje door Kronefan
Vandaag om 21:39:35
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 21:30:29
NS-1000 in spoor-1 door Edwin2121992
Vandaag om 21:18:19
Zoek site ombouw lokomotieven door Scratchbuilt
Vandaag om 20:59:07
Cornfield Junction / Boulder Crossing - Afsluiten Topic door 741230
Vandaag om 20:43:08
Rocrail: Verder doorrijden in een blok door Waalspoor
Vandaag om 20:23:28
Rijnstraat door Sven
Vandaag om 20:10:34
Exact-train 2026 door VAM65
Vandaag om 20:09:59
Fotowedstrijd 2025 door Frank 123
Vandaag om 20:02:50
Mooi, maar hou je neus dicht… door Robert uut Salland
Vandaag om 19:53:25
RailBOX Electronics RB1110 DCC Centrale uit Polen door Joz
Vandaag om 19:37:34
Slijptrein door Gerco van Beelen
Vandaag om 19:28:42
Nieuw in de winkel! door ex-DR V100
Vandaag om 19:28:36
Spoor 0 dagen in Philippine Zeeland door Lucien
Vandaag om 19:12:23
www.NLinModel.nl - Nederlands modelspoor overzicht door ruudns
Vandaag om 18:47:07
Hout realistisch nabootsen door MOVisser
Vandaag om 18:33:38
Zermitz door maartenvdb
Vandaag om 18:30:38
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door Ronald Halma
Vandaag om 18:09:15
Re: The Rail Lab (Hobby hok maken) door The Rail Lab
Vandaag om 18:04:47
Div. (mini) diorama's van Michiel/neudalhausenstadbahn door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 17:49:20
welke zimo decoder in roco SIK 72012 door Mug
Vandaag om 17:48:35
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door JoopSpoort
Vandaag om 17:41:53
LEDs aansturen met oude Conrad stadsverlichting module (191906) door Menno
Vandaag om 17:04:50
Mijn LEGO modellen. door Montanbahn
Vandaag om 16:46:16
Modelbaan in schaal TT omgeving Veluwe te bezoeken? door spoorijzer
Vandaag om 16:00:09
  

Auteur Topic: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?  (gelezen 7869 keer)

Dirk

  • Offline Offline
  • Berichten: 992
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #15 Gepost op: 07 February 2024, 18:07:29 »
OK, dan zou ik jou sporenplan wel eens willen zien, in iTrain kan er maar 1 trein in een blok, met rangeren kun je er 2 regelen, maar 3?? en als de eerste weg gereden is zou je mss met een actie de 2e laten doorschuiven, maar 3 treinen in een blok is volgens mijn bescheiden kennis niet mogelijk. En als je voor elk spoor dit moet organiseren, en dan hebben we nog de pijpenkop. Maar laat jou plan eens zien, ik ben heel nieuwgierig, ik ga dat onmiddellijk eens bekijken hoe jij eea oplost.

mvg

Dirk
2-rail digitaal, IB antiek, DR5000, Multimaus, Rosoft servo decoders en diverse Digikeijs spullen,Peco code 100.

Bert V

  • Offline Offline
  • Berichten: 904
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #16 Gepost op: 07 February 2024, 18:30:16 »
Dirk, er kunnen in iTrain wel degelijk meer treinen in een blok staan, bij mij staan er ook drie in een van de schaduwstationsporen. ik moet ze dan alleen wel handmatig toevoegen omdat ik maar 1 melder in dat blok heb zitten en iTrain uit zichzelf er dus geen 2e of 3e trein in gaat sturen.
Ook de optie rangeren helpt daarbij niet omdat ik geen aparte begin melder heb; als ik ooit nog eens wat tijd heb ga ik dat wel aanpakken maar dat is echt nog toekomstmuziek. Ik kan het dus niet uitproberen maar heb wel over dat mogelijk doorschuiven gedacht en volgens mij zou het ook in iTrain moeten werken als je alleen het laatste blok van elk spoor als station definieert en het voorafgaande blok (wat dus eigenlijk ook een deel van het schaduwstation is) gewoon vrije baan laat. Je routes eindigen in het station en als zeg maar op spoor 1 het laatste blok bezet is (het  "stationsspoor" dus) en het blok daarvoor niet dan zal iTrain de trein in dat vrije blok laten stoppen en laten wachten tot de trein ervoor vertrokken is. Zodra die weg is laat iTrain de trein dan het "stationsspoor" binnenlopen en de route beëindigen.
Als ik het goed begrepen heb precies zo als Koploper dat volgens Roelco doet.

Groeten,
Bert

JoopSpoort

  • Offline Offline
  • Berichten: 578
  • Twentse methode: KWW Kiek’n wat ‘t wordt
    • Youtubekanaal over grote en kleine treinen
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #17 Gepost op: 07 February 2024, 19:30:47 »
Gebruik minimaal twee melders, liever drie als je meer treinen in een blok wilt schuiven. De optie "sta rangeren in bezet blok toe", moet aangevinkt zijn.
Maar als je soms drie treinen in een blok wilt, waarom dan niet dat blok in drie delen met drie melders. Een langere trein neemt dat gewoon twee of drie blokjes in beslag. Ik weet niet wat iTrain doet als trein 1 vertrekt of dan de achterliggende treinen automatisch doorschuiven, zelf werk ik niet zo. De dynamische oplossing zoals bij Koploper (met een lichtsluis) werkt niet in iTrain. Ook RocRail heeft uitsluitend de mogelijkheid om met meerdere melders te werken bij een dergelijk blok
Hartelijke groet,
Joop ter Laak

Frank 123

  • Offline Offline
  • Berichten: 6784
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #18 Gepost op: 07 February 2024, 20:53:27 »
Meerder treinen in blok heb ik geen ervaring mee. Heb in mijn schaduwstation wel aantal sporen die opgedeeld zijn in 2 blokken.

Als je al deze blokken toevoegt aan het station werkt het doorschuiven niet lekker. Zeker niet als je de boel afsluit als er een trein nog in het achterste blok staat.
Rocrail heeft hier speciaal bloktype voor (een stag als ik het goed heb) waarbij een trein altijd doorgaat naar voorste vrije blok in de Stag. Ook als deze trein niet actief is.

Heb het nu opgelost door alleen voorste blokken onderdeel van station te maken. Maar dan nog steeds zul je de achterliggende trein moeten activeren om hem naar voorste blok te laten gaaam als deze leeg komt.

Volgens iTrain forum heeft iTrain de Stag functie (nog) niet.
Bahnstrecke 5867
Am Ende der Strecke
Den gamla sågverket (gepland)

borotof

  • Offline Offline
  • Berichten: 862
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #19 Gepost op: 07 February 2024, 21:26:05 »
Waarom zo moeilijk doen, ook al heet het schaduwstation, dat wil toch nog niet zeggen dat je ze als stationsblok moet definieren ?

JoopSpoort

  • Offline Offline
  • Berichten: 578
  • Twentse methode: KWW Kiek’n wat ‘t wordt
    • Youtubekanaal over grote en kleine treinen
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #20 Gepost op: 07 February 2024, 22:39:13 »
Waarom zo moeilijk doen, ook al heet het schaduwstation, dat wil toch nog niet zeggen dat je ze als stationsblok moet definieren ?
Alleen het/de spoor/sporen naar de uitgang naar de paradebaan. Dan kun je de treinenloop makkelijker reguleren.
Hartelijke groet,
Joop ter Laak

Frank 123

  • Offline Offline
  • Berichten: 6784
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #21 Gepost op: 07 February 2024, 22:48:00 »
ITrain moet stations hebben om de treinen automatisch te laten rijden. Dus ja, dat moet.
Bahnstrecke 5867
Am Ende der Strecke
Den gamla sågverket (gepland)

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22840
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #22 Gepost op: 08 February 2024, 07:39:38 »
Heb het nu opgelost door alleen voorste blokken onderdeel van station te maken. Maar dan nog steeds zul je de achterliggende trein moeten activeren om hem naar voorste blok te laten gaaam als deze leeg komt.


Wat bedoel je met activeren?
Als het stationsblok het doel is van een route (heet dat zo in Itrain?) dan zou je denken dat het opschuiven vanzelf gaat.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Chiel

  • Offline Offline
  • Berichten: 1126
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #23 Gepost op: 08 February 2024, 08:39:23 »
In iTrain moet je een trein "aanzetten" bij opstarten van de boel, als je deze trein op wilt nemen in de automatische treinenloop. Dus als je wilt beginnen met automatisch rijden na opstarten van het programma, en je zet de trein niet in automatische modus terwijl deze in blok 1 staat, zal deze niet uit zichzelf naar blok 1 rijden.

Wat misschien wel kan is per combinatie Blokken een route maken (opschuiven van 1 naar 2) , en op bepaalde tijden en frequenties deze acties laten uitvoeren.

Martin Domburg

  • Offline Offline
  • Berichten: 1855
  • Discussie is gezond
    • Domburg Train Support
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #24 Gepost op: 08 February 2024, 08:47:42 »
Doorschuiven in een schaduwstation met iTrain is redelijk eenvoudig.

Situatie:
Je hebt 5 opstelsporen opgedeeld in 3 blokken per spoor.

Oplossing:
In iTrain maak je van de voorste 5 blokken een station met wachttijd en de blokken geef je het type opstelspoor. De 2e en 3e serie van 5 blokken laat je buiten dat station. Die kan je het type opstelspoor of vrije baan geven.

iTrain kiest altijd een van de 5 stationsblokken en zal dan wanneer deze al bezet is de trein erachter laten wachten tot dat blok vrij komt. En zo schuift het circus telkens door.

De lengtes van de blokken zijn niet heel relevant, als een trein niet in een blok past dan gebruik hij gewoon twee blokken voor die trein. Of meer als dat nodig is :)

Wat betreft het opstarten van je treinen, ook dat is eenvoudig!
Stap 1: teken op je schakelbord een actie icoon (blauwe vierkant)
Stap 2: maak een actie aan
Stap 3: voorwaarde laat je leeg, tenzij je een fysieke knop wilt gebruiken
Stap 4: uitvoering is een systeemactie zoals "start alle treinen"

Dit kan je ook doen met stop alle treinen, pauzeer, beëindig of anderen.

Groetjes
« Laatst bewerkt op: 08 February 2024, 08:51:32 door Martin Domburg »
Ik heb een mening, helaas uit ik die wel eens.  Ach ja beter een ster op je ring, dan een ring in je ster. Dan vallen je treinen om.

Hé een vogeltje! sorry waar ging het over?

Martin Domburg

  • Offline Offline
  • Berichten: 1855
  • Discussie is gezond
    • Domburg Train Support
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #25 Gepost op: 08 February 2024, 08:53:08 »
Waarom zo moeilijk doen, ook al heet het schaduwstation, dat wil toch nog niet zeggen dat je ze als stationsblok moet definieren ?

Ikketrein rijd van station naar station, in automatische routering. Dit hoeft geen fysiek station te zijn maar kan ook een schaduwstation zijn, of eennstrategische plek om de routering te beïnvloeden.
Ik heb een mening, helaas uit ik die wel eens.  Ach ja beter een ster op je ring, dan een ring in je ster. Dan vallen je treinen om.

Hé een vogeltje! sorry waar ging het over?

borotof

  • Offline Offline
  • Berichten: 862
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #26 Gepost op: 08 February 2024, 10:24:19 »
Volgens mij rijdt  Itrain van blok naar blok. Ik mag aannemen dat je per blok eigenschappen/beperkingen  kunt aangeven...

Bert V

  • Offline Offline
  • Berichten: 904
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #27 Gepost op: 08 February 2024, 11:16:34 »
Natuurlijk rijdt iTrain van blok naar blok. Waar het om gaat is dat een bepaald blok of een paar blokken van een aantal speciale eigenschappen worden voorzien die nodig zijn voor het programma bij automatische routering. Een dergelijk blok of set van blokken krijgt in iTrain de naam "station" en zo lopen automatische routes in iTrain dus altijd van "station" naar "station".

Groeten,
Bert

Dirk

  • Offline Offline
  • Berichten: 992
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #28 Gepost op: 08 February 2024, 11:34:54 »
Blijkbaar zou het dus mogelijk zijn, weliswaar niet evident maar voor de programmeurs is het te doen. Graag eens een banenplan van iemand die het gelukt is, mij lukt het niet. Dus om nog eens een knuppel in het treinenhok te gooien: als Bas een hardware oplossing zou vinden lijkt het voor "niet programmeurs" een betere oplossing. Ik zou zelfs geneigd zijn om mijn schaduwstation te verbouwen maar de 'nog niet' bestaande oplossing van Bas.

mvg

Dirk   
2-rail digitaal, IB antiek, DR5000, Multimaus, Rosoft servo decoders en diverse Digikeijs spullen,Peco code 100.

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 7139
Re: Hoe met iTrain een Schaduwstation aansturen ?
« Reactie #29 Gepost op: 08 February 2024, 11:41:00 »
Programmeurs? Niks programmeurs, je moet het een en ander instellen, het is allemaal standaard functionaliteit.