BeneluxSpoor.net forum
Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: saltreinenfan op 17 June 2009, 16:15:27
-
Hallo forummers,
Is er al meer nieuws van de nieuwe Roco 1600 ?
Zijn er ook al foto's van het handmonster ?
Ben benieuwd !
Groetjes,
Salvador.
Zie HIER (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22119.0.html) voor een testverslag van de 1601.
-
Die foto's zijn er al, maar als we die hier zien halen we die weg.....
Dus dat is alvast een waarschuwing aan de mensen die het willen plaatsen, pas na toestemming van Roco (en die hebben we nu nog niet..)
Roco is er druk mee bezig.
En over niet al te lange tijd heb je ze in je handen.
Ik zal navragen of ik al wat mag verklappen.
-
Oke bedankt Chris ,
Ik wacht in spanning af !
Groetjes,
Salvador.
-
Goed, net even gebeld,
nou, veel was al bekend natuurlijk
Ledverlichting
Nieuwe printplaat intern
Rooster op de juiste hoogte
Gedeeltelijk nieuwe dakopbouw
Nieuwe en juiste onderbouw (ketels)
Lok is de oerversie, dus de 1601, nummer in het midden en geen konijnehokken op het dak
Wat mensen nog niet wisten, is dat de looproosters net boven de buffers los aangezet zijn.
Dus dat geeft em extra 'smoel'
En het schijnt een foto van het prototype al een rondje Nederland doet ;)
-
Lok is de oerversie, dus de 1601, nummer in het midden en geen konijnehokken op het dak
(y) (y)
Die komt dus in de verzameling ;D Daar kan ik niet omheen!
Gr. Remco.
-
Kijk nu verdient roco weer een hoop credits nu maar hopen dat het model ook nog perfect is.
-
Wanneer gaat de loc geleverd worden? en kan je er wel konijnhokken opzetten of word de toeter er vast mee gegoten?
-
Ik denk niet dat die meegegoten gaat worden.
Jos.
-
(y)jahaha
gelukkig vorig jaar de 1823 niet gekocht. Ik vermoede al iets
-
Die komt dus in de verzameling ;D Daar kan ik niet omheen!
Same here... nu nog een manier om die laatste 01 om te wisselen ;D
-
En het schijnt een foto van het prototype al een rondje Nederland doet ;)
Mag ik vragen waar ik deze foto kan vinden? ,
Ben namelijk erg benieuwd !
-
@Zaanstreekrail, het zal zeker niet bij de 1601 blijven.
Mailtjes met verzoekjes tot foto's aan mijn adres helpen niet. ;D
-
@Zaanstreekrail, het zal zeker niet bij de 1601 blijven.
dat zal wel niet, maar ik wil ook niet lang wachten, ze zullen wel elk jaar 1 uitbrengen, als het maar geen 1838 meer word, die bestaat niet meer.
-
een kleine vraag, wat maken jullie met de "oude" 16/17/1800en? Ik denk jullie hebben ook meer dan een loc van deze reeks...
Ik heb immers een probleem, twee locs of wagen van verschillende kwaliteit naast elkaar te zien. bijvoorbeeld G10 van Roco naast een G10 van Brawa... :-\
Groet
Bernd
-
Voorlopig hou ik het bij de oude locs. Die 1601 hoef ik toch niet dus ik kan het allemaal eens aankijken. Is de nieuwe heel veel beter - en dat zou best kunnen - dan komt er vast wel eentje. De prijs lijkt redelijk, maar toch ook weer niet zo laag dat ik er zomaar een handvol van ga aanschaffen. Dan maar niet tegelijk op de baan.
Het meest storend aan het oude model vind ik de dakdetailering. Dat wordt met een zurüstbeutel misschien wel aan te pakken. ;D
-
denk dat het ieder zijn eigen keuze is wat ie met de oude doet.
Als je geld over hebt en je stoort je er erg aan. Ik denk dat een oude roco niet meteen heel erg opvalt, maar een lima ernaast wel.
Hopelijk komt roco snel met nummers voor de moderne tijd! Maar daar vertrouw ik wel op (y)
-
Tippie?
Als je de nieuwe/gefacelifte dan toch zoooo veel mooier vindt dan de oude,en dan toch maar koopt,moet je juist de oude superen en vervuilen ,leuke leer-projecten zo lang je geen kappen hoeft over te spuiten.Maar de plastic glans van bijvoorbeeld je roco stoomlocs vooral de wielen,is toch goed te doen,en van die 1600 is het rooster al zowieso niet omhoog te brengen,dus doe je het dak toch?Voorbeelden zat nu ,er rijden nu 1600-erden rond die bijna zo zwart zijn als een stoomloc,beetje te erg in model maar toch.......
Henry
-
Denk dat ik maar - tig nieuwe kappen ga kopen. Heb een heel stel van deze loks (12 ?? ) die nog geen meter gereden hebben.
-
Ik weet niet of dat zo makkelijk zal gaan :( Er komt natuurlijk ledverlichting in de nieuwe Roco dus ik verwacht intern wel enige veranderingen.
Los daarvan is denk ik het kopen van een losse kap erg lastig, of zelfs niet haalbaar is, de prijs maakt het er al niet interessanter op +- 70 euro voor de huidige
1600 kap.
Gr. Remco.
-
Ben benieuwd of Roco de dakindeling net zo goed aanpast als ik :P ;):
https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,5735.0.html
Maarten
-
Mag ik vragen waar ik deze foto kan vinden? ,
Ben namelijk erg benieuwd !
Heeft iemand deze foto al ergens gezien,
Zo ja , Waar kan ik hem zien ?
Ben benieuwd
Groetjes,
Salvador.
-
Volgens mij was Chris duidelijk genoeg in zijn antwoord na de eerste keer dat je dat vroeg.
Wil het kwartje niet vallen?
Gr.
Eric
-
ja maar hij zei dat hij al een rondje nederland doet ,
Dus heb ik vanmiddag anderhalf uur zitten googlen maar heb niets over de nieuwe 1600 van Roco gevonden
-
Rondje Nederland alleen voor diegene die het mogen zien dan he....
Dus googlen gaat niet werken.
Gewoon afwachten.
-
oooooooh dan is het anders.
Wel jammer :-\ :(
-
Misschien een idee om in het vervolg niet over foto's te beginnen als alleen 'de elite' ze maar mag zien...
-
tja dat soort hintjes vallen regelmatig ::)
-
tja, dat heb je met die"voetstukfiguren".
-
Misschien een idee om in het vervolg niet over foto's te beginnen als alleen 'de elite' ze maar mag zien...
Tja, we mogen 'm straks wel kopen, maar de foto's nu ... ;D
-
Tja, de klant wil m natuurlijk eerst eens keuren voordat ie uitkomt.
Jos.
-
Tipje van de sluier ;)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_1601.jpg)
-
Wel die vishaken wat naar beneden doen...;)
-
Tipje van de sluier ;)
Mijn twijfel is weg. Besluit is genomen, ik koop 'm. ;D
Gr, Ben.
-
Volgens mij is dat het Maerklin-model, ik zie konijnenhokken...
-
op welke datum kwam de eerste 1600 op de baan?? dit i.v.m een aankoop...rij zelf tp 3, hij moet er wel tussen passen natuurlijk ;D
eric
-
Volgens mij is dat het Maerklin-model, ik zie konijnenhokken...
Dit is een Märklin op de foto.
Pantografen staan te hoog.
Jos.
-
Word er eigenlijk bij de Roco ook gedacht aan het veranderen van het nummerplaatje op de neus ? ,
De stekkerdozen die een stukje naar beneden horen ?
En het handvat boven de stekkerdozen ?
Groetjes,
Salvador.
-
op welke datum kwam de eerste 1600 op de baan?? dit i.v.m een aankoop...rij zelf tp 3, hij moet er wel tussen passen natuurlijk ;D
eric
ik denk dat je dan buiten de boot valt Eric.
De 1601 kwam in januari 1981 in Nederland aan, halverwege tijdperk 4 dus.
-
tja, dat heb je met die"voetstukfiguren".
Ik weet alleen dat ze gecirculeerd, en als ik ze tegenkom, mag ik ze plaatsen. (van Roco)
Het was info die ik precies zo doorkreeg van Roco.
Als ik de betreffende foto krijg, mag ik ze dus delen alhier.
-
Goed, net even gebeld,
nou, veel was al bekend natuurlijk
Ledverlichting
Nieuwe printplaat intern
Rooster op de juiste hoogte
Gedeeltelijk nieuwe dakopbouw
Nieuwe en juiste onderbouw (ketels)
Lok is de oerversie, dus de 1601, nummer in het midden en geen konijnehokken op het dak
Wat mensen nog niet wisten, is dat de looproosters net boven de buffers los aangezet zijn.
Dus dat geeft em extra 'smoel'
En het schijnt een foto van het prototype al een rondje Nederland doet ;)
Kijk dat is nog eens goed nieuws. Wordt vast een mooie lok dit. Ben zeer benieuwd, afijn, we wachten rustig af.
-
Als ik nu ff een tip mag geven aan roco en andere fabrikanten met dit soort
idiote fratsen acties, geef de foto's gewoon uit, met deze acties verlies je een grote groep potentiele klanten die hier niet van houden. het belangrijkste voor een fabrikant is LUISTEREN naar de klant, maar als je de ontwikkeling niet deelt met de klant, kun je nooit een model op de markt brengen wat aansluit bij de wensen van de klant. sorry, maar ik vindt het slappe hap van een fabrikant die om aandacht en geld vraagt en geeft mij alleen maar een extra reden om de lok niet te willen hebben.
[EDIT] Als er een foto is die op een rechtmatige manier is verkregen door de persoon mag hij gewoon gepost worden, ongeacht wat de fabrikant vindt. Dit doet mij denken aan censuur van de fabrikant, iets wat ik ook ZEER ongewenst vind.
-
(http://www.mitropa.nl/forum/images/smiles/crowd.gif)
-
@IC2000 DAT maakt het bestuur altijd nog wel even uit.
Dus het oproepen van het plaatsen van foto's die eigenlijk niet vrij gegeven zijn, is niet gewenst.
En dat is een fijne waarschuwing.
Voor de rest is dit het zoveelste draadje wat van de week ontspoort in verwijten naar elkaar of fabrikanten/importeurs, terwijl de vragensteller daar helemaal niet op doelde.
Gelieve hier nu op te letten.
De vraag hier helemaal bovenaan, heeft helemaal niets meer te maken met de aanval op Roco nu......
-
@chris, Ik denk dat wij volledig van mening verschillen. Het forum wordt door ons allen gemaakt en niet alleen door het bestuur. (sorry, maar ik voel me als lid in mijn hemd gezet) Daarnaast roep ik de fabrikanten die zo geheimzinnig doen op om daarmee te stoppen, want dát wordt hun ondergang. Waar ik verder op doelde is dat als een foto al publikelijk circuleert, de poster is er op een rechtmatige manier aan gekomen dat hij geplaatst mag worden.
Ik roep dus op tot:
a: het uitgeven van foto's en ophouden met geheimzinnigheid van fabrikant
b: als er een foto wordt gevonden op publiek gebied (internet, (foto van) poster) dus op rechtmatige manier verkregen dat die gepost mag worden.
meer niet, minder niet.
Voor de rest afwachten tot roco wat zegt...
-
IC 2000, een forum wordt inderdaad door iedereen gemaakt. Maar je bent en je blijft nog steeds gast/bezoeker bij BNLS en het bestuur van BNLS bepaalt de spelregels. Zij zijn de gastheer. Ik snap je bezwaar tegen de regels van het forum niet.
Sander
-
(sorry, maar ik voel me als lid in mijn hemd gezet)
Dat doe je toch echt zelf, ik heb mij gek gelachen toen ik je eerste reactie las.
Denk je echt dat je iedere foto die je legaal hebt verkregen zomaar hier kunt plaatsen? Als je aan mij een grootbedrijffoto vraagt en ik stuur je die, dan ben je er rechtmatig aangekomen. Maar als je die zo maar zonder toestemming hier plaatst dan ben ik daar niet blij mee en protesteer. Zo werkt het nu eenmaal niet.
-
Begrijpt nou helemaal niemand mij?
b: als er een foto wordt gevonden op publiek gebied (internet, (foto van) poster) dus op rechtmatige manier verkregen dat die gepost mag worden.
poster bedoel ik zo'n ding waar advertenties opstaan die wel eens in een winkel hangt mee.
dus helemaal niets over e-mail/post of iets dergelijks.
-
Als je je aan je oproept vasthoud, ga je in tegen de regels van het forum.
Dus overtreed je de regels, wat kan leiden tot maatregelen.
Dit forum heeft trouwens geen leden, maar gebruikers.
De vragensteller wil meer weten over de 1600.
Goed, officieel is er geen info.
Ik weet natuurlijk het een en ander, maar ga dat niet zomaar plaatsen (dag vertrouwen fabrikant in Chris)
Ik plaats na een belletje met Roco of ik iets mag neerzetten en mijn opmerking over de foto wordt hier verkeerd begrepen.
De foto zwerft ergens rond, en alleen die foto is geschikt voor het forum hier.
Ik ken hem ook niet, maar plaats deze als ik ze zie of krijg.
Vervolgens gaat men los tegen Roco, waarvan mijn eist dat ze voortaan hun ontwikkelingen laten zien aan de consument voordat het geheel uit komt.
Ik zie Opel, Samsung, Apple of weet ik welke fabrikant dan ook, ook niet roepen : Joehoe, hier foto's van productontwikkelingen, geef even je mening, kunnen we het eindproduct gaan maken.
Het is doodnormaal dat er foto's van halffabricaten niet vrij gegeven worden.
Zien we die hier verschijnen zonder toestemming van de fabrikant, halen we ze weg.
Roep je op dat toch te doen, heb je een probleem....
-
Dit forum heeft trouwens geen leden, maar gebruikers.
Beter gezegt, Een stichting heeft geen ledenlijst zoals een vereniging waar leden wel wat in te brengen hebben. Bij een stichting maakt het bestuur de dienst uit.
-
RN_232, ik snap niet dat jij nog gebruiker wilt zijn van dit forum ???
Sander
-
hûh???
Volgens mij vertelt Bart alleen maar hoe het in elkaar zit, niets meer, niets minder...
-
Schijnt toch aan het weer te liggen deze week.
Is er iemand die toevallig, omdat hij iets dichter bij de bron zit, de mogelijkheid, na correct overleg met de fabrikant te houden, het een en ander mag toelichten. Word hij gelijk samen met de fabrikant afgeschoten omdat ze allebei niet alles vertellen. Volgt er ook nog een diskussie over het forum en wie nou wel of niet iets te vertellen heeft. Nee het forum heeft geen leden, degenen die meelezen en/of schrijven mogen dat doen zonder contributie of welke andere verplichte bijdrage dan ook. En volgens mij zijn daar heel veel gebruikers meer dan tevreden mee.
Laten we nou gewoon met z'n allen blij zijn dat we heel soms wat meer informatie krijgen omdat we de mogelijkheid hebben om dat op dit forum te mogen lezen. En gewoon ophouden met deze manier van communiceren en gewoon genieten van alle moois wat hier langs komt. (y)
-
Sjef, ik denk ook dat er storm aan komt of zo. ;D
Verder met je eens, op alle punten (y)
-
Die storm is hier al, nou ja, een klein onweersbuitje dan ;D.
Vraagje over de loc dan maar. Kan met die vernieuwde print ook de sluitverlichting geschakeld worden? Bedoel dan op de manier zoals bij de LSM 1100.
Gerard.
-
Word er eigenlijk bij de Roco ook gedacht aan het veranderen van het nummerplaatje op de neus ? ,
De stekkerdozen die een stukje naar beneden horen ?
En het handvat boven de stekkerdozen ?
Groetjes,
Salvador.
-
En dit en dat etc... ::)
;) Wacht gewoon geduldig af dan merk je het vanzelf ;)
-
aan alles zal gedacht worden.........en daarna keuze's gemaakt!
En dat komt niet altijd overeen met de wensen van het (modelspoor)publiek!
-
EXACT wat Kareltje zegt !
-
Kan mij nog heel goed de tijd herinneren dat je met smart op de nieuwe catalogus of nieuwtjes folder zat te wachten. Het werd nog spannender als het nieuwe jaar begon, en de Neurberg spielmesse aanstaande was. De maart editie van diverse rail bladen waren een feest. Oh joepie een IC3 of IC rijtuigen etc. etc. Pré productie foto's zag je zelden of nooit en handmonsters al helemaal niet. En als je al wat zag dan was het meestal een foto genomen op een beurs, door de fabrikant zelf.
Het lijkt erop dat met de komst van internet er een nu meteen cultuur is ontstaan. Klik met je vingers en het moet er zijn. We weten dat er een nieuwe 1600 komt vernieuwd met roosters op de juiste plaats etc. etc. etc. Meer dan genoeg. Lekker afwachten des spannender is het eind resultaat des te leuker om het doosje te openen en de loc uit te pakken.
Dat inspraak gedoe vind ik eigenlijk maar niks weizend op dat Overbeek Rivarossi gedoe. Vroeger werd ons toch ook niks gevraagd, en dat ging 99% van de keren ook goed.
Dames en heren even geduld voor een mooi resultaat.
Ik heb gezegd ;)
Groetjes Ben.
-
Nou, ik vind het een goede zaak dat een importeur de ballen heeft om aan het publiek te vragen hoe ze het beste iets kunnen aanpakken, en juich dat ook toe.
Maar niet dat het publiek dingen gaat lopen eisen van de fabrikant/importeur, als het gaat om inzage in productontwikkeling.
-
Maar niet dat het publiek dingen gaat lopen eisen van de fabrikant/importeur, als het gaat om inzage in productontwikkeling.
Volgens mij kan het niet zo zwart/wit gezien worden Chris, dat publiek kan niet alles eisen, dat is helder, maar laten we wel even reeel zijn: Het is wel het publiek wat straks een kleine
200 euro neer moet leggen voor een model ( Even een kleine 500 gulden weten we nog ) Dus iets meer balans daarin is wenselijk.
Want je kunt wel van alles ontwikkelen, wordt het niet gekocht dan ben je voor jan *** bezig geweest en ga je stuk.
Dat het ook anders kan bewijzen zowel Artitec als LS Models door met tekeningen, prototypes en uiteindelijk het finale product te komen, dan is iedereen tevreden en kweek je als fabrikant ook een stukje goodwill.
Gr. Remco.
-
Tuurlijk, maar daar heeft Roco bv al mensen voor, een besloten clubje die dat allemaal voor Roco bekijken, en zo hebben meer merken dat wel, inclusief Artitec en een LSModels.
(alleen jammer dat die mensen gelijk bestempeld worden als voetstuk figuren, ze steken er wel veel vrije tijd in....)
Ik doelde meer op de kreet hier, de oproep van het plaatsen van foto's.
-
Ja dat weet ik en dat ze 'voetstuk' figuren worden genoemd, ach ja, in positieve zin van het woord zijn ze het ook, ze weten toch waar ze over praten (y)
En die oproep, dat moet betrokkene lekker zelf weten, eind van het liedje zal zijn dat er helemaal geen foto's meer zullen komen denk ik zo, dus dat is je eigen ruiten ingooien :)
Gr. Remco.
-
Kunnen we nu weer terug naar de 1600 alsjeblieft?
;)
Groet,
Huibert
-
Kunnen we nu weer terug naar de 1600 alsjeblieft?
;)
Groet,
Huibert
Daar wordt toch ook over gepraat, de discussie gaat nu over een foto van het handmonster van de 1600. En over het wel of niet mogen publiceren. Trouwens (ik wil niet vervelend zijn, begrijp mij goed) wat valt er over die nieuwe 1600 te zeggen, veel is er nog niet bekend. We moeten gewoon lekker ouderwets afwachten en verlangen naar deze nieuwe loc. En dan is er vol op discussie mogelijk.
-
@CHRIS,
Indien meer info bekend is voor handelaren, om welk model dan ook en nog niet aan iedereen getoond mag worden, zeg er dan ook niets over...dan is er geen vuiltje aan de lucht en hadden we deze lange discussie om een onnozele foto kunnen voorkomen.
(y)
Vrijgegeven foto's zijn NIET gegarandeerd het uiteindelijke model zoals na productie wordt uitgebracht....
-
Dat is altijd met pre productie foto's, en ook dat snapt men hier vaak niet.
Ik heb al eerder aangegeven dat mijn opmerking over de foto verkeerd is begrepen.
De foto mag gepubliceerd worden, maar ik heb em zelf nog niet, en die em wel heeft, laat dat eerst even weten aan mij.
simpel.
-
En als je wilt weten hoe een nieuwe 1600 er uit moet zien: kijk op het draadje 19toen. Ik heb van die 1606 trouwens nog meer dia's.
-
Zo dus:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Aanwinst_004_rs_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Aanwinst_004_rs_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/img167_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/img167_2.jpg)
En zo ziet een gloednieuwe 1600 er uit in een Geldermalsens zonnetje.
Zo dus ;D
Gr. Remco.
-
Is er ondertussen al meer nieuws gekomen?
-
Nope.
Misschien morgen. (y)
-
Het enigste wat ik heb gehoord van Roco is dat het de 1601 gaan worden zoals die is afgeleverd.
Manuel
-
Ik ben namelijk nog steeds benieuwd of de neus aangespast is ...
Ik vind namelijk dat ik voor een model van boven de 200 euro wel een goed verbeterd kloppend model moet krijgen...
Mee eens?
Groetjes,
Salvador
-
ben toch blij dat ik 3 stuks van M* heb,die waren altijd al mooi gelijkend,op de rode sluitseinen na dan..........die zijn wel een beetje knullig.
Maar ben toch benieuwd wat roco er van bakt,zal vast een knap lokje worden.
-
de marklins hebben ook verschillen. De grijze band op de ramen is bij sommige modellen anders. Ik weet niet hoe oud de 1720 is.......
Maar de grijze band loopt ook bij de 1835 en 1739 te ver door.
Laten we hopen dat roco een mooie loc maakt. Die komt er zowel voor 3-rail als 2-rail
-
vandaag is de marklin raillion uitgekomen en daar is grijze baan bij de deur wel goed
-
klopt. zou ook heel zonde zijn om die fout weer te begaan. misschien beginnen ze het te leren....koploper grijs dak, 1600 nu op dat punt correct.
maar terug ontopic
-
Heeft iemand toevallig al wat meer gehoord van de nieuwe 1600 ?
Het klopt toch dat als het goed is eind augustus de lok in de winkels ligt ?
Met Vriendelijke Groet,
Salvador.
-
Heeft iemand toevallig al wat meer gehoord van de nieuwe 1600 ?
Het klopt toch dat als het goed is eind augustus de lok in de winkels ligt ?
Met Vriendelijke Groet,
Salvador.
(N)iemand?
-
Is het al eind Augustus dan ??
-
het is onder voorbehoud he?
dus houd er rekening mee dat ze er ook niet kunnen zijn.
Johan
-
Is het al eind Augustus dan ??
Is het al eind Augustus dan ??
Inderdaad onder voorbehoud !
Maar volgens mij zijn ze bij roco altijd niet zo laat er mee of niet ? ;)
-
tot nu toe waren alle nieuwigheden 3 weken te laat, dus word ongeveer eind september, maakt niet zoveel uit, wat extra tijd om te sparen
-
Ho, ho, de blauwe 2400 was veel te vroeg, ook tot verrassing van de handel. ;D
Kortom, weten wij veel wanneer die 1600 komt.
-
Levertijden staan op Groterdam
( nurnberg en dan roco)
Tot nu toe klopte dat aardig. Ik zeg, tot nu toe (zie staalrollen)
Deze info heb ik op Neurenberg gekregen en toen geplaatst, dus om nu ook weer te roepen dat Roco er met alles weken naast zat.....
Voor de goede orde, we zitten nu in week 30.
-
Maar is er al meer bekend over de nieuwe kap ?
Zijn er bijv al foto's van het 3 d model gevonden ?
-
als er geen vertraging is, komt de 1600 omstreeks 2 september
-
Bron?...
-
Niet zo spichtig WT, dat is week 36 en volgens Chris' site --> week35/36 ;)
Gr. Remco
-
Staat er een foto van de 1600 in de nieuwe roco hoofdcatologus ?
-
ik denk het niet, net zoals toen met de 1145, extra in spanning houden
-
Ben benieuwd hoe hij er uit gaat zien !
Als het goed is komt hoe deze week nog... toch ?
Groetjes,
Salvador.
-
Heb net van jan barnier (van Modelbouw Centrum Hilversum) gehoord dat de 1600 volgende week komt !
-
Dat zou maar zo kunnen. Op de site van Roco staat de gelijkstroom uitvoering op leverbaar.
klik hier (http://www.roco.cc/index.php?id=104&Anfangsposition=0&artikelnummer=62670&bezeichnung=&bahnverwaltung=&epoche=&stromsystem=&spur=&merkmale=0&detail_artikelnummer=62670)
Groenten Rob
-
Is er dan al ergens op internet een fotootje te zien ?
-
Trouwens chapeau voor Roco voor het uitleveren volgens planning! Volgende week is het week 36 en dat is precies de week die als uitleverigsweek voor deze lok genoemd werd begin dit jaar! 8)
-
Ik mis airco-units... maar het kan zijn dat die er los bijzitten natuurlijk...
Grtz. Frank
-
Je moet je niet verkijken op dat plaatje, da's een oudere uitgave.
-
Frank,
Het plaatje is niet het uiteindelijke model, dat is een fotoshop, het wordt een 1600 in aflevertoestand dus met toeters ipv konijnenhokken en nummer in het midden en geen wapen.
Gr. Remco.
-
Even de eerste pagina lezen Frank.
De oerversie wordt geleverd en die had geen airco.
Gr.
Eric
-
Dat zou maar zo kunnen. Op de site van Roco staat de gelijkstroom uitvoering op leverbaar.
http://www.roco.cc/index.php?id=104&Anfangsposition=0&artikelnummer=62670&bezeichnung=&bahnverwaltung=&epoche=&stromsystem=&spur=&merkmale=0&detail_artikelnummer=62670
Groenten Rob
het plaatje is deze link is gewoon de oude 1838 die in de tijd van Reyne op de markt is gekomen.
De uiteindelijke loc zal ook op diverse plaatsen verbeterd zijn.
Maar wat ik raar vind is, dat Roco nergens een plaatje van de goede loc heeft staan.
Jos.
-
Dan ben ik erg blij :p! Want ik wil geen airco's... Bedankt voor de info Remco!
Grtz. Frank
-
het plaatje is deze link is gewoon de oude 1838 die in de tijd van Reyne op de markt is gekomen.
De uiteindelijke loc zal ook op diverse plaatsen verbeterd zijn.
Maar wat ik raar vind is, dat Roco nergens een plaatje van de goede loc heeft staan.
Jos.
Daarom vraag ik er ook steeds om ;)
Maar het is dus toch nog steeds afwachten :-\
-
...Maar wat ik raar vind is, dat Roco nergens een plaatje van de goede loc heeft staan...
Jos.
De foto's voor de layout van de katalogus zijn ruim voor verschijnen van het nieuwe model aangeleverd. Zo gaat dat nu eenmaal. Ze hadden ook een grootbedrijffoto kunnen plaatsen van de 1601 ouide stijl, maar mogelijk was die niet voorhanden. Nu heeft iedereen tenminste ook nog iets om naar uit te kijken... ;D
-
Hij si binnen de nieuwe 1600 van roco. Hij ziet er goed en mooi strak uit. Hij is zeker een stuk verbeterd.
De roosters zijn omhoog gehaald en de onderzijde is mooier gemaakt. Er zitten nu losse ruitenwissers op en het model is van Led verlichting voorzien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9118.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9118.jpg)
Het model geheel. Het is de 1601 in afleveruitvoering.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9119.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9119.jpg)
Mooi groot nummer nu wat kan doordat de roosters op de juiste hoogte zitten.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9120.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9120.jpg)
Duidelijk te zien zijn de nieuwe ruitenwissers en de open hoorns.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9122.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9122.jpg)
En het model van binnen.
Ik heb 1 klein min puntje kunnen vinden wat zo verholpen is. De frontlichten zijn wit. Gele stift erover en ze zijn geel.
Mijn complimenten voor Roco deze keer het ziet er goed uit.
Manuel
-
fraai (y) Even wat verdunde Kleinspoor NS-geel over de witte LED's en je hebt de juiste tint frontverlichting....
-
Manuel
kan je eens een foto maken met een andere bestaande 16-17-1800 loc van roco?
dave
-
Netjes.
Roco galeries moeten zo te zien weer wachten op de nieuwe spullen.
Zal volgende week wel worden....
-
Dat ziet er interessant uit. Altijd een 1600-fan geweest, maar d'r was nooit een fatsoenlijk model. Samen met het gebrek aan rijtuigen op schaallengte was dat één van de (vele) redenen om voor een ouder tijdperk te kiezen. Maar tijden veranderen, dus ja. -twijfel- ;D
-
Ziet er gaaf uit, de juiste plaatsing van het rooster is de grootste verbetering vind ik.
Het zal voor Märklin nu lastiger worden om 1600's te verkopen denk ik.
Als ik de foto's bekijk lijkt het model alleen wat hoog op de pootjes te staan, of zie ik dat verkeerd?
Koen
-
nog een vergelijking dan met het oude model.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9123.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9123.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9124.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9124.jpg)
Manuel
-
Ah ha
Dat wordt dus bedoelt met het rooster (omhoog trekken)
Dat's inderdaad een verbetering en geeft ook weer stof tot nadenken (aankoop :-\)
en de voetplaatjes zijn wel het zelfde gebleven zo te zien.
Mooi model tijdperk IV
dave
-
Dat rooster maakt het verschil!!
En ze lijken even hoog te staan.
Op de tweede foto is wel duidelijk te zien dat bij het nieuwe draaistel er een grotere naad zit tussen de bak, dat deed mij denken aan dat het model hoger stond en ik vind het persoonlijk wel wat storend.
Koen
-
Inderdaad een leuk model, misschien toch wel leuk als trekkracht voor mijn ICR stam. Dat wordt dan wel weer andere emplooi zoeken voor mijn DB Br 101.
Groet Peter,
-
lijkt een mooi model te zijn. Jammer dat er geen kortkoppling mechanisme in zit, had wel gekund bij een nieuwe ontwikkeling ...
-
Het model ziet er goed uit. Je moet ze wel naast elkaar zetten om de verschillen tussen het oude en het nieuwe model goed te kunnen zien. Het rooster van het oude model heb ik nooit echt storend gevonden maar als je het zo naast het nieuwe model ziet valt het in eens wel heel erg op.
-
lijkt een mooi model te zijn. Jammer dat er geen kortkoppling mechanisme in zit, had wel gekund bij een nieuwe ontwikkeling ...
Volgens mij zit er wel een kortkoppelings mechanisme op kijk maar goed op foto 2 pag. 8 en op de foto's van pag. 7
Mooie loc. heb de 1600 altijd al een mooie loc gevonden.
-
lijkt voor mij, het normale draaistel te zijn. De NEM-Schacht is gewon aan het draaistel vast..
Misschien kan Manuel het uitleggen...
-
ik vind het een mooie loc, maar mijn oude modellen ga ik voor deze nieuwe uitvoering niet verkopen(Of deze nieuwe moeten t.z.t. gedumpt gaan worden). Wordt anders wel heel kostbaar om +/- 10 loks te vervangen door nieuwe.
Groet Maikel
-
Het rooster is idd een duidelijk verbetering. Wel erg jammer dat ze de dakindeling niet aangepast hebben, en deze dus nog steeds verkeerd is. Mijn gepimte 1600 van de vorige generatie klopt wel ;):
(http://i95.photobucket.com/albums/l125/overlast/P7291130.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9120.jpg)
Ik doel op de looproosters op het dak. Deze horen voor de stroomafnemers te zitten.
Volgens mij heeft de nieuwe loc geen kortkoppelingen, maar een NEM-houder waar de koppelingen in zijn te steken (dus aan het draaistel vast).
Maarten
-
lijkt voor mij, het normale draaistel te zijn. De NEM-Schacht is gewon aan het draaistel vast..
Misschien kan Manuel het uitleggen...
Het koppelmechaniek is het zelfde gebleven.
De loopplanken onder de koplampen is wel nieuw. Deze is los gemonteers en heeft relïef erin zitten.
Manuel
-
Manuel,
Hoe is de neus van de 1601 ? Is deze anders als de oude ? Dus meer richting die van Marklin of is daar niets aan veranderd ?
Gr. Remco.
-
Manuel,
Hoe is de neus van de 1601 ? Is deze anders als de oude ? Dus meer richting die van Marklin of is daar niets aan veranderd ?
Gr. Remco.
De Neus is hetzelfde gebleven.
Nog wat detail opnames van de lok.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9131.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9131.jpg)
De onderzijde van de nieuwe lok.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9132.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9132.jpg)
En de onderzijde van de oude Roco 1600. Vind de neiuwe een hele verbetering.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9133.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9133.jpg)
De loopplank onder de koplampen is nu ook fraaier uitgevoerd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9134.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9134.jpg)
De lok geheel.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9135.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9135.jpg)
Let op het verhoogde nieuwe rooster. Bovenaan het rooster zit een breedere band wat ook in de werkelijkheid is. En wat bij het oude model ontbrak.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9136.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9136.jpg)
Het oude model met de te lage rooster.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0985_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0985_1.jpg)
Voorbeeld van het orgineel 1:1.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9137.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9137.jpg)
De loks tegenover elkaar. De nieuwe staat heel iets te hoog op de poten. Dit moet ik nog eens uitzoeken hoe het zit.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9138.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9138.jpg)
Het dak met de juiste claxons.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9139.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9139.jpg)
De sluitlichten doormiddel van Leds. Een hele verbetring vergeleken met het oude model.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9141.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9141.jpg)
De frontlichten. Ook mooi helder. Alleen jammer dat ze wit zijn. Ik heb bij mijn eigen model de geleiders met een gele stift aangetipt en ze zijn nu mooi geel. Dus dat was geen ramp.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9144_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9144_1.jpg)
Hier heb ik de lampen aangetipt maar op de foto is het amper te zien.
Echt een super model. Het volgende nummer dat komt mag van mij de 1835 met het stadswapen van Enschede zijn. Die wil ik dan ook zeker weer hebben. (y)Roco (y)
Manuel
-
Ik vind het in iedergeval een zeer strakke loc. Mede door het juist plaatsen van het rooster en het grote nummer aan de zijkant. De neus is prachtig zo...... dat word weer sparen...
Jeffrey
-
Zit de claxon vast op het dak op, geplaatst als onderdeel?
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9137.jpg)
Als ik deze foto zo zie lijken de frontruiten ook anders. Of is dit gezichtsbedrog. ???
-
Zitten er geen metalen stangen meer naast de cabinedeuren of moeten die zelf nog gemonteerd worden?
-
Als ik deze foto zo zie lijken de frontruiten ook anders. Of is dit gezichtsbedrog. ???
Volgens mij zijn ze vlakker
-
Volgens mij zijn ze juist schuiner, kijk ook maar eens naar de neus, het "hekje" voor het raam zit duidelijk anders als bij de oude. Er zit meer ruimte voor.
Dus de lok staat toch iets te hoog, komt denk ik door de naad boven het draaistel. Is bij het ouder model beter geregeld, zeker omdat dat onderdeel in werkelijkheid vast zit aan de lok en niet aan het draaistel (kijk maar bij de foto op wikipedia).
Nu is dat in model bijna onmogelijk ivm veel scherpere bogen maar dan is het juist mooi om de naad zo klein mogelijk te maken.
Koen
-
Zitten er geen metalen stangen meer naast de cabinedeuren of moeten die zelf nog gemonteerd worden?
Die moesten bij het vorige model ook al zelf worden gemonteerd.
Mooi hoor. Als ik zo op de foto kijk, moet je de oude en nieuwe versie beter niet bij elkaar zien. ;D
-
Ziet er zeer mooi uit die lok! Laat de nummervarianten met stadswapens (suggesties :P: 1611, 1613, 1619, 1625, 1642, 1643, 1648, 1654) maar komen! (y)
-
De belangrijkste vergeten ;) de 1657/1857 ::) ;)
-
Je hebt ook nog de 1607 ;D ;D ;D
Jos.
-
Jos weer hè.
Altijd die 1607. Maar hij heeft inderdaad wel gelijk
-
alle 1700 met stadswapen. Kan de claxon eraf?
-
Hoi
Ik begrijp het enthousiasme van de nederland-fans, maar als je er een beetje objectief naar kijkt is het eigenlijk maar een "hobby" modelletje.
De aandrijving met de kunststof ? tandwielkasten, detaillering van de draaistellen en de opbouw, de pantografen uit 1980..
Het is zowaar nog minder dan een DB 140 uit de hobby-reeks van hetzelfde merk.
Een paar leds, juiste rooster en nieuwe trafo rechtvaardigen voor mij niet de dubbele prijs t.o.v de duitse pendant.
Bart
-
@ Bart (lokpaint)
In feite klopt dit ook alweer, want van Roco ben ik eigenlijk best wel wat meer afwerking gewend.
Als ie echt goed verbeterd was naar mijn verwachting dan ruilde ik meteen mijn andere 12 1600/1700/1800 loc's in.
Maar nu ik het model zo zie hou ik mn oude modellen nog maar even, dat afgezakte rooster stoort nu ook alweer niet zo erg.
Jos.
-
Nou ja dat is iets wat mij ook tegenhoudt, ik zou 80 a 90 euro betalen voor ledverlichting en een rooster wat correct is.
Het scheelt natuurlijk dat ik al een mooie 1606 in aflevertoestand heb ;D
Dan is het wel erg veel geld :)
Waar ik wel benieuwd naar ben is of die lichtsetjes zijn toe te passen in 'oude' 1600's ?
Gr. Remco.
-
Remco, kun je beter een lichtsetje van Tom van Weert nemen.
Die heb ik in al mn 1600-en ingebouwd.
Zeer schoon seinbeeld geeft dat.
Jos.
-
Jos,
Er komt bij mij GEEN TvW setje in. Daar heb ik niet erg beste ervaringen mee, wat overigens ook deels aan mijzelf lag.
Gr. Remco.
-
Pffffff,wat ben ik blij dat ik er een aantal van marklin heb,de roco is zeer zeker verbeterd maar het is m naar mijn mening weer net niet.
Neus klopt op de een of andere manier niet.
Dat t rooster aan de zijkant eindelijk op de goede hoogte zit werd wel tijd,onbegrijpelijk dat ie toch zoveel verkocht is want lijkt natuurlijk nergens op.
Vond de M altijd al mooier,alleen het grijs was aldoor te licht en tsja,die sluitseinen he,dat dat op een loc van 250 euro nog steeds verfstipjes zijn is natuurlijk te dol. Verder zou ik ze absoluut niet ruilen voor een nieuwe roco ,oké,de motor maakt een beetje herrie maar geluid lijkt wonderlijk wel wat op de echte,op snelheid hoor je m echt wat ronken,voor zover je dat hoort bij mij (ik rij M rails ;D)
Maar voor de gelijkstromers een leuke loc,als ze de prijs op t nivo van de 1100 houden,zo rond de 150 euro is t een mooie koop.
-
Remco
Ik heb wel hele goede ervaring met de setjes van Tom.in de toekomst neem ik mischien wel de vernieuwde 1600.
De lok ziet er goed uit.toch had ik liever dat Roco een 1200 had gemaakt.
Cor
-
Hoi Cor,
De setjes van Tom zijn verders prima, maar ik, een 1600 en een TvW setje, dat is geen goede combinatie ;D
En ja ik hoop ook dat er ooit een Roco 1200 komt :)
Gr. Remco.
-
Remco wat gaat er dan fout bij het inbouwen.
Het solderen op de print is gewoon een eitje.
Maar er is natuurlijk wel wat zaag en vijlwerk aan de binnenkant van het middelste sein.
En juist dat moet je voorzichtig doen, dat het niet te dun wordt.
Jos.
-
Mooi lokje.
Wel raar dat ze pas na ruim 22 jaar de mal aanpassen.
Als je ziet hoeveel van die loks door de jaren heen verkocht zijn verwacht ik niet dat gelijk iedereen zijn grote collectie 1600 loks gaat omruilen/vervangen.
Als roco dit meteen goed had gedaan was handiger geweest maar dat is verleden tijd
Dat nummer op de neus ( het schildje ) zit volgens mij nog steeds scheef of zie ik dat fout?
En daarnaast als ik mijn 1838/1602/1823 (dus de meest recente loks) erbij pak vindt ik het verschil veels te klein tov de 70 euro meerprijs (120 naar 190) hoewel de 1823 een domme fout had.
-
alle 1700 met stadswapen. Kan de claxon eraf?
Kort na de aflevering is er een "konijnenhok" opgekomen (tyfoonrooster)De eerste 1600 die Roco heeft uigebracht was ook zo,net als het orgineel.
-
voor de puristen die hun loc willen pimpen moge bijgaande plaat inspiratie bieden.
Vrijstaande handgrepen onder de zijkant cabines, beugels op dakkant, rangeerdershandgrepen, de draaisteloplegging, typhoons. Veel plezier!
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_34.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_34.jpg) klik = vergroten
Sja Jos, dat het de 1607 is kan ik ook niet helpen... :-\
-
Prachtige loc die 1607 vers van de fabriek.
Die foto zou ik wel kunnen inlijsten. ;D ;D ;D ;D ;D
Jos.
-
Kort na de aflevering is er een "konijnenhok" opgekomen (tyfoonrooster)De eerste 1600 die Roco heeft uigebracht was ook zo,net als het orgineel
zal aan mij liggen, maar snap even niks van de tekst. De enige vraag is zijn zitten ze vast of los op de lok, kan je hem dus vervangen voor een konijnenhok.
Zou mij benieuwen of de cijfers 1601 er makkelijk afgaat zoals bij de 1838
-
Ik begrijp het enthousiasme van de nederland-fans, maar als je er een beetje objectief naar kijkt is het eigenlijk maar een "hobby" modelletje.
De aandrijving met de kunststof ? tandwielkasten, detaillering van de draaistellen en de opbouw, de pantografen uit 1980..
Het is zowaar nog minder dan een DB 140 uit de hobby-reeks van hetzelfde merk.
Een paar leds, juiste rooster en nieuwe trafo rechtvaardigen voor mij niet de dubbele prijs t.o.v de duitse pendant.
Klopt dit? Heb het model nog niet in 'levende' lijve kunnen zien. Hoop eigenlijk heel stiekum dat LSM nog eens met een 'echte' 1600 komt.
-
Als roco dit meteen goed had gedaan was handiger geweest maar dat is verleden tijd
Da's natuurlijk maar de vraag. Als Roco het meteen goed had gedaan, had iedereen nu een collectie goede 1600-en gehad en zou er nauwelijks meer vraag zijn. Nu hebben ze eerst de foute uitgemolken, en nu die nauwelijks meer verkoopt komen ze met een sterk verbeterde... tadaaa... en nu gaat iedereen met een foute 1600 zitten twijfelen of ze dan toch maar weer een nieuwe (want veel mooiere) zullen kopen.
En één verbeterde 1600 tussen de oude ziet er natuurlijk niet uit, dus als Roco geluk heeft worden er hele locparken vervangen door het nieuwe model, dus is er de komende jaren weer een markt voor tig varianten.
-
Als wij nu de hele reeks omstellen, zouden wij wachten wat met deze nog gebeurt bij LS models (http://www.lsmodels.com/Elements/News/Folder%20Paris%202008%20page%202.jpg)
Denk de mal zou weer erg veel varianten kunne fabriceren...
-
Ik koop hem niet :-\
Ik vind dat voor zoveel geld het model er veel gedetailleerder uit moet moet zien...
Ik wacht dus gewoon tot roco met een nieuwe versie komt of Ls models met een 1600 komt...
Wat vinden jullie ?
Mij valt het in iedergeval tegen.
Met Vriendelijke Groet,
Salvador.
-
Hoi.
Roco heeft ook nooit van een nieuw model gesproken, maar alleen van een facelift.
Daarom is de prijs ook buiten proporties.
Het valt me trouwens toch al op dat duitse modellen veel gunstiger geprijst zijn t.o.v. die van de kleinere landen.
Dit zal wel weer met de aantallen te maken hebben, maar ze hadden dan ook een gemiddelde kunnen nemen.
Bart
-
Is dit een nieuwe ontwikkeling? dit is toch gewoon wat we van roco vaker gezien hebben, een oud model dat weer es een beetje up-to-date gemaakt wordt, zoals ook met de hippel gebeurd is bijvoorbeeld?
Verder snap ik de opmerking over die kunststof tandwielkasten niet helemaal, die dingen zijn tamelijk onverwoestbaar (bij railz rijden ze nu al sinds de opening en dr is nog nooit n tandwiel aan vervangen)
-
Hoi.
Roco heeft ook nooit van een nieuw model gesproken, maar alleen van een facelift.
Daarom is de prijs ook buiten proporties.
Het valt me trouwens toch al op dat duitse modellen veel gunstiger geprijst zijn t.o.v. die van de kleinere landen.
Dit zal wel weer met de aantallen te maken hebben, maar ze hadden dan ook een gemiddelde kunnen nemen.
Bart
Maar bij Kuipers Hobbyhuis in Utrecht hadden ze het over een geheel nieuwe kap met nieuwe dakindeling en al het andere...
Ik had ook wel iets meer van het onderstel verwacht...
Ik vind dat er voor 95 euro meer (ben Wisselstroomrijder) zeker wel wat meer had mogen veranderd
Maar ja misschien komt het nog.
Groetjes,
Salvador
-
Ik heb even een paar voorbeelden gemaakt zodat jullie kunnen zien wat ik zo jammer vind dat het niet veranderd is ...
Dit dus:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Details_voor_roco_1600.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Details_voor_roco_1600_2.jpg)
Ik bedoel dus wat er om cirkelt is door de rode lijntjes....
Als ze dat nou een veranderen dan scheelt dat al een heleboel.
Of niet ?
Met Vriendelijke Groet,
Salvador.
-
Verder snap ik de opmerking over die kunststof tandwielkasten niet helemaal, die dingen zijn tamelijk onverwoestbaar
Klop wel, maar ze vreten vermogen en lopen onrustig.
Bart
-
Hoe kom je daar nou bij Bart? ??? Ik heb er een stuk of vier en de Roco 1600 heeft een standaard Roco aandrijving en loopt al sinds jaar en dag zacht zoemend en gelijkmatig over de rails met een vrij matig stroomverbruik. Vergt ook nauwelijks onderhoud. Verder begrijp ik je opmerking over stroomafnemers van 30 jaar terug niet erg, want Roco heeft die in de loop der jaren al een keer of 5 vervangen door gedetailleerdere exemplaren.
Roco heeft ons een nieuwe kap beloofd met correct rooster, een gedetailleerdere dakopbouw en led-verlichting, niet meer en niet minder. Dat is het dus ook geworden. Kan iedereen zelf bepalen of het model de vraagprijs waard is.
-
.... een gedetailleerdere dakopbouw ....
Maar daar heb ze geloof ik niks anders aan gedaan dan alleen maar witte isolatoren op het dak neer te zetten,
Toch?
Ik vind indergeval wel dat het model voor uitgegaan is op het rooster en de ledverlichting ,
De looproosters onder de onderste frontseinen vind ik wel zeer goed verbeterd (maar je kan ze er dus zo vanaf halen?)
Groetjes,
Salvador.
-
Als wij nu de hele reeks omstellen, zouden wij wachten wat met deze nog gebeurt bij LS models (http://www.lsmodels.com/Elements/News/Folder%20Paris%202008%20page%202.jpg)
Denk de mal zou weer erg veel varianten kunne fabriceren...
Dank je, die bedoelde ik, kon 'm alleen niet zo snel vinden. Zodra de vernieuwde 1600 hier in de winkel staat zal ik eens gaan kijken. Maar m'n gevoel zegt nu al dat ik die 180 euries + een beetje liever uitgeef aan een 2e DE-I.
Gerard.
-
Nog een foto om het model mee te vergelijken:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Geldermalsen___1606_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Geldermalsen___1606_3.jpg)
-
ik vind hem gaaf geworden, alleen jammer dat ze voor oudere 1600 versie hebben gekozen en niet meteen voor 1700 of 1800, die samen kan voegen met de net uitgebrachte ICK rijtuigen, is toch eigenlijk een commerciele falen. Alleen hopen dat toeter los opgebracht is.
-
De claxons zitten er los op. Dus voor de mensen die een moderne uitvoering er van willen gaan bouwen je kunt er zo een konijnenhok erop zetten. Of gewoon wachten op de volgende nummer variant.
Manuel
-
ik vind hem gaaf geworden, alleen jammer dat ze voor oudere 1600 versie hebben gekozen en niet meteen voor 1700 of 1800, die samen kan voegen met de net uitgebrachte ICK rijtuigen, is toch eigenlijk een commerciele falen. Alleen hopen dat toeter los opgebracht is.
Hoezo? Je weet toch dat alle varianten langskomen. Bovendien "zwerven" er bijvoorbeeld nog de nodige 1823's bij winkels/handelaren.
En er is de laatste tijd blijkbaar sowieso steeds meer vraag naar vroeg tijdperk 4 spul. Zie de 1100 startset van Roco, de Piko hondekoppen, vrijwel alle recente Artitec uitgaven....
Als laatste : niet iedereen legt eveneen 400-500 neer voor een complete trein. Dit jaar de rijtuigen, volgend jaar de lok, wat is daar mis mee?
-
Ik ben een beetje teleurgesteld in het "nieuwe" model.. :-\ nog steeds kloppen de neuzen niet, het dak niet, het middelste frontsein niet, het locnummer plaatje niet... op de een of andere manier is de loc niet verbonden met de 1:1 versie. :-[
Dit had veel beter gekund..en zeker voor dat geld. er is bijna geen verschil. :'(
Je kan nu alleen kiezen tussen een model dat niet klopt of een model dat helemaal niet klopt, zonde!
Gr,
-
Is er een model welke wel helemaal klopt met het grote voorbeeld?
-
Ja, maar geen 1600
Jos.
-
ik vind hem gaaf geworden, alleen jammer dat ze voor oudere 1600 versie hebben gekozen en niet meteen voor 1700 of 1800, die samen kan voegen met de net uitgebrachte ICK rijtuigen, is toch eigenlijk een commerciele falen. Alleen hopen dat toeter los opgebracht is.
Dan is het toch gewoon een kwestie van nieuwe decals bestellen bij Kleinspoor??? Alleen hebben die nog geen stadswapens maar daar zal vast wel een andere oplossing voor te vinden zijn.
-
ik vind hem gaaf geworden, alleen jammer dat ze voor oudere 1600 versie hebben gekozen en niet meteen voor 1700 of 1800, die samen kan voegen met de net uitgebrachte ICK rijtuigen, is toch eigenlijk een commerciele falen. Alleen hopen dat toeter los opgebracht is.
Combineer je ze toch met plan E, W, ICR? Ik zie het commercieel falen niet, wat dat betreft.
-
Ik ben blij dat er eindelijk een versie met functionele sluitverlichting beschikbaar is. Op termijn ga ik eens kijken op welk model van deze lok ik moet wachten om hem te kunnen combineren met een dubbeldekker.
Ik heb nog veel wensen staan, als 3 rail rijder wil ik naast de Märklin 1607 die ik heb (met digitale hoogvermogensaandrijving voor de rijeigenschappen) best graag ook een Roco versie met sluitverlichting hebben. Voor mij geldt dat een lok niet 100% hoeft te kloppen met het 1:1 voorbeeld, zo lang de indruk die de lok geeft op de baan maar de aanblik en het gevoel van de echte geeft. Volgens mij slaagt Roco daar nu beter in dan Märklin. Die heeft natuurlijk nog steeds het oermodel tegen forse prijs in de aflevering zitten en meestal wint het nieuwste model van de concurrent dan ruim zoals in dit geval de nog steeds niet optimale maar wel geupdatete Roco. Van de Märklin spreekt eigenlijk alleen het metaal en het gewicht mij aan.
-
Laatste jaren ben ik NIET meer erg positief omtrent Marklin, maar de 1600 is naar mijn mening nog steeds de mooiste...
Een oudere versie is gemakkelijk voor 80 euro te vinden, uiteraard heeft ook dit model zijn minpunten.
Tja, wie de laatste uitvoeringen (donker grijs) wilt, zal helaas DIEP in de beurs moeten gaan.
Persoonlijk had ik iets meer van de nieuwe Roco 1600 verwacht, zeker gezien het een geheel nieuwe opbouw betreft.
-
Ik zag ook in het draadje voorbij komen dat er gezecht was dat het dak veranderd zal worden door Roco.
Ik kan mij heel goed herrineren dat de vertegenwoordige van Roco mij destijds heeft verteld dat ze dit niet gingen doen maar wel wat andere dingen die we nu ook zien.
Jaren hebben we met zijn allen 1600en lopen kopen van roco zonder enig gemekker. En nu hebben ze het model grotendeels aangepast en is het weer niet goed. Ik ben van mening dat de 1600 van marklin er niet uitziet naast 1 van Roco. Heb ze hier naast elkaar staan. De marklin vind ik zo grof in de opbouw. Maar dat is 1 ieder zijn eigen mening.
Dat er geklaagd wordt over een 1100 met een veel te laag zittende nummerschild vind ik oke. Maar de 1600 kenne we van Roco niet anders. Ik ben heel blij zoals die nu is. En tja Roco is nu eenmaal geen LSM.
Manuel
-
En tja Roco is nu eenmaal geen LSM.
Daar heb je helemaal gelijk in maar mag dan de prijs ook wat omlaag ;)
Want voor 25 euro meer heb je een Reeks 11.8 die eigenlijk helemaal perfect is :)
Gr. Remco.
-
Daar heb je helemaal gelijk in maar mag dan de prijs ook wat omlaag ;)
Want voor 25 euro meer heb je een Reeks 11.8 die eigenlijk helemaal perfect is :)
Gr. Remco.
voor de prijzen moet je niet bij mij zijn. Ben het er mee eens dat ze wat duur worden bij Roco. En om daar over te klagen moet je een mail naar Roco sturen. En ja LSM is gewoon echt goed in kwaliteit/pijsverhouding. Maar wat is marklin dan met hun 1200en? XXXXduur
Manuel
-
Ik ben een beetje teleurgesteld in het "nieuwe" model.. :-\ nog steeds kloppen de neuzen niet, het dak niet, het middelste frontsein niet, het locnummer plaatje niet... op de een of andere manier is de loc niet verbonden met de 1:1 versie. :-[
Dit had veel beter gekund..en zeker voor dat geld. er is bijna geen verschil. :'(
Je kan nu alleen kiezen tussen een model dat niet klopt of een model dat helemaal niet klopt, zonde!
Gr,
Jij denkt er precies het zelfde over als ik ;)
Kom op roco het is geen 1980 meer!
Gr,
Salvador
-
dat zei ik ook al, ze hadden beter voor 1700 kunnen gaan, past mooi bij de ick rijtuigen en is meer inzetbaar, ook bij door roco uitgebrachte duitse ic rijtuigen. En net als wat LSM doet met de 1100 serie, meerdere nummer varianten
-
Nee zo bedoel ik het niet ;D
Ik bedoel met 'het is geen 1980 meer' daar bedoel ik mee dat ze voor deze tijd het model wat fijner mochten maken en zeker voor dat geld ...
kijk eens naar de roco 189 (in alle uitvoeringen) die zijn een stuk fijner en meer gedetailleerd ;)
Met Vriendelijke Groet,
Salvador.
-
Manuel, ik weet dat je laaiend enthousiast bent over de loc.
Maar ik kan me nu enkel aansluiten bij de reacties van salvador en Mcn1986.
Kijk maar eens wat Roco hiervoor heeft uitgebracht.
-Een perfecte 2400 in diverse uitvoeringen
-Een Perfecte 1100 met botsneus (alleen op de blauwe is het eitje afgezakt)
-Een perfecte 2200 in diverse uitvoeringen
-En natuurlijk in een grijs verleden de 1000.
Dus waarom zou het nu niet kunnen met de 1600
En waarom zijn we dan nu alweer (te)snel tevreden, Tuurlijk Roco verbeterde de 1600 effetjes.
Jos
(Die zich al een beetje zorgen maakt over de Plan V)
-
Jos en andere medemodelrijders, hoe perfect was die 2400 met een handrail die in de deur eindigde? En als het nummerschild op de 1100 is verzakt is ie toch ook niet meer perfect? De 2200 en 1000 zullen ook hun afwijkingen hebben. Moraal: niet alles uit de echte wereld is in schaal na te bootsen en het "perfecte" model bestaat niet. De vraag is echter is men bereid de prijs te betalen voor de loc met inacht name van deze "foutjes"
mvg,
Lennert
-
De vraag is echter is men bereid de prijs te betalen voor de loc met inacht name van deze "foutjes"
mvg,
Lennert
Ik niet in ieder geval
-
Salvador,
En dat is jouw recht.
mvg,
Lennert
p.s. salvador je hoeft niet meer in spanning te wachten op de roco 1601 ;)
-
@ lennert, dat hekwerk op die 2400 kon gewoon niet anders veel te weinig vlees.
En die goeie 1100 die ik bedoelde was de geel/grijze variant.
Jos.
-
@ jos, maar hij was dus niet perfect ;)
-
p.s. salvador je hoeft niet meer in spanning te wachten op de roco 1601 ;)
Oja ;D,
Ik zal het even veranderen ;)
-
Geestig Lennert, heel geestig. ;D ;D
-
Van de 1100 botsjes waren de handrailingen op de neus niet conform voorbeeld, deze staken te veel uit.
Van de 2200's zijn maar weinig goede varianten. Bijv. de 2246 mist een gele band op het frame ( Laag A-sein ), de 2299 met hoog A-sein is ook niet conform voorbeeld, hier moest en een ander nummer en een gele band op het frame komen om hem conform werkelijkheid te maken. Het grijs op het dak van de 2200 huif loopt te ver door en de dakplaten kloppen ook niet.
Gr. Remco.
-
Salvador,
En dat is jouw recht.
mvg,
Lennert
p.s. salvador je hoeft niet meer in spanning te wachten op de roco 1601 ;)
Maar ik ben ook wisselstromer en dan is hij 224,- dat wordt dus vergeleken met de kwaliteit van dit model te duur
-
Als roco het nummerplaatje veranderd en het dak gewoon ook nog veranderd is hij voor mij goed :P
-
Kijk maar eens wat Roco hiervoor heeft uitgebracht.
-Een perfecte 2400 in diverse uitvoeringen
-Een Perfecte 1100 met botsneus (alleen op de blauwe is het eitje afgezakt)
-Een perfecte 2200 in diverse uitvoeringen
-En natuurlijk in een grijs verleden de 1000.
Dus waarom zou het nu niet kunnen met de 1600
En waarom zijn we dan nu alweer (te)snel tevreden, Tuurlijk Roco verbeterde de 1600 effetjes.
Geen enkele Roco 2200 klopt hoor.
De topseinen zitten te hoog, bij de eerste hoge A-sein uitvoering was het 3e sein te grof. Bij latere uitvoeringen waren er diverse foutieve nummers/kleurenschema's, handgrepen die te kort zijn bij de cabine, foute dakindeling cabine en bovenkant huif.
Verder vertonen alle 1100'en diverse kleine foutjes :
(deels) foutieve draaistellen (zie het 1100 draadje voor de details, dit type draaistel was veruit in de minderheid)
Zoals Remco al opmerkt handrails die te ver van de lok afstaan
Bij veel mensen kap er scheef op
Bij de 1000 klopten de handgrepen niet helemaal, waren de panto's fout, was de eerste serie (waar de mijne uit komt) een drama vanwege problemen met de koppelinghouders. Kortom ook bij lange na niet perfect.
Alleen de 2400 was voor zover mogelijk met normale technieken bij een grootserie fabrikant "perfect"
Wat de nieuwe 1600 betreft: deze is op diverse punten sterk verbeterd tov de vorige modellen. Misschien niet 100% perfect, maar het is zonder twijfel een echte 1600 nu. Helaas heeft Roco er meteen een fikse prijsverhoging aangehangen waardoor de prijs-kwaliteit verhouding iets scheef is, maar om de lok nou af te doen als een zoveelste afgeraffelde variant van de oude eerste uitgave uit 1980 gaat mij toch te ver.
-
Om alle kritiek even een plaatsje te geven.
Waarom heeft Roco de 1600 niet eerder aangepast ?
Simpel. Omdat in het verleden de oude importeur bepaalde wat er op de markt kwam, en hoe.
Zak geld op tafel, en hop. Geen zak geld op tafel en geen hop.
Nu doet Roco dit zelf, en hebben ze besloten het model eens een upgrade te geven.
Of dat handig is geweest laat ik in het midden.
Ben al lang blij dat ze Nederland nog steeds niet vergeten.
Ben ook weer blij, dat er weer een 1600 is verschenen.
Als ik het model in mijn handen heb, dan pas geef ik commentaar, nooit van een foto.
Qua omnummeren en wapenschilden......afwachten.
-
Daar heb je gelijk in Chris, maar op de foto kun je al wel waarnemen dat iets niet klopt omdat het hetzelfde is gebleven t.o.v. de oudere versie!
Wat roco aangepakt heeft is keurig uitgevoerd, mijn complimenten aan een niet alleen op de juiste hoogte van het rooster maar ook de extra riggel boven aan!. Wat ik wil zeggen is dat het veel geld heeft gekost voor roco, en toch niet de juste snaar heeft geraakt bij de klant. Ik kan mij voorstellen dat mensen niet allemaal overstappen op de verbeterde model omdat ook die niet juist is. veel modellen zijn niet juist maar als je daar dan toch gelijk juiste overeenkomsten ziet is hij treffend. en dat is de verbeterde versie in mijn ogen niet!
Gr Silvester
-
mensen zijn verwend geraakt door de LS models 1100 serie loc ;D ;D
-
Chris heeft groot gelijk ;), van een foto, een model beoordelen is niet correct.
Door de invalshoek en belichting evenals vertekend beeld kan het verkeerde worden geconcludeerd.
Uit eigen ervaring stoorde mij bij de Artitec plan E rijtuigen de naden op het dak, uiteindelijk valt het reuze mee en is het helemaal niet zo storend als op een foto. Eerlijk gezegd geeft het ook weer een beetje extra, dan een eenvoudig, strak dak.
Tja, en met de komst van de LS-models 1100, worden we wel ERG verwend....
-
Model nu in mijn handen.
Vanavond, na het model naast een oudere variant te hebben gehad, geef ik een mening.
-
YEEEEH!!!!
Dan weet ik gelijk of ik hem moet kopen. (y)
-
Ik voel de druk al. ;D
-
Chirs komt er nog een verslag van op Groterdam?? (y)
-
Vannacht ;D Zal het morgenochtend wel online staan.
-
Voor wie hem al wil zien Modelbouw Centrum Hilversum (http://www.mch.isonzewinkel.nl/) laat foto's zien (lekker snel (y))
Zo te zien geen andere draaistellen (met die groffe beugel waar de Koppeling in hangt) nu wel losse ruiterwissers en het spul tussen de draaistellen is veranderd.
Dak is nu wel donkergrijs.
-
Nu een nieuw nummer erop en klaar is kees. Ben benieuwd of de 1601 nummer net zo makkelijk eraf gaat als de ander roco locs
-
Ik heb de foto's van MCH bekeken en vind de loc er gewoon strak uitzien. Dat de dakindeling van bovenaf gezien niet 100% correct zou zijn, vind ik niet boeiend: hoe van kom je nou op het dak van een echte 1600....
Wel belangrijk zijn de nette afscheidingen tussen geel en grijs, correcte hoogte van het rooster, verbeterd frontaanzicht en juiste nummergrootte. De draaistellen lijken niet veranderd maar zijn wel donkerder grijs. Alleen de toegenomen afstand tot de bovenbouw kan ik niet verklaren, misschien is het een gevolg van de veranderingen aan de kap (geen lichtgeleiders meer bovenin etc) en is het chassis niet genoeg gewijzigd.
Voor mij is de prijs/prestatieverhouding met een adviesprijs van 184 euro (die zakt nog wel wat) beslist acceptabel, zeker vergeleken met FL* en M* prijsniveau.
Laat maar komen!
-
Ik vond het nummer opzij er al raar uitzien, zeker op de eerste foto van MCH, maar de voorbeeldfoto onderaan de pagina overtuigt me er toch helaas redelijk van dat de hoogte nu dan klopt maar de rest niet.
De cijfers aan de zijkant van het model zijn (volgens mijn indruk) gedrukt alsof het een niet-proportioneel font is, d.w.z. elk cijfer neemt net zoveel ruimte in, of het nu een '1' of een '8' is. In het echt stond de laatste '1' bijvoorbeeld dicht tegen de '0' aan en ook de brede cijfers ('6' en '0') stonden dichter bij elkaar. Misschien een verkeerde printerdriver gebruikt ::) of heeft NS vroeger de letters in elkaar geschoven ("aanspatiëring", het tegendeel van "afspatiëren") en Roco niet? :-\
-
Dit is ook het enige wat mij onmiddellijk opviel: het nummer 1601 klopt iets niet aan qua afmeting of qua font. De hoogte klopt misschien, maar de positie is iets mis mee. Op de volgende beurs in Houten heeft Edwin 'Kleinspoor' vast al een set transfers met de goede afmetingen en andere nummers :D
Voor de rest vind ik het een zeer geslaagde update. Ik vond het oude Roco model al mooi en het meest storende was de hoogte van het rooster.
mvg,
Ivo
-
Volgens mij als je de 1600 transfers van kleinspoor voor de marklin koopt zijn ze voor deze Roco 1601 geschikt.
Manuel
-
uitverkocht....u snapt dat ik al langs was geweest ;D
Maarrrrr ;D
Effe wachten.
-
Daarmee geef je op voorhand je oordeel over het model weg.
Morgen dus een positieve bespreking op Groterdam. ;)
mvg,
Gert
-
Omdat ik op transferjacht ben geweest ?
-
Ja, want die Märklin-transfers zijn toch nu pas interessant voor gelijkstromers nu het nieuwe Roco-model er is?
mvg,
Gert
-
ik denk dat ie hem omnummert
-
Dat lijkt me wel ja. Het lijkt me stug dat iemand transfers koopt om het nummer dat hij al had nog eens te gebruiken. ;D
mvg,
Gert
-
kan toch? 1601 met wapen ;D
-
Ik vatte het anders op Gert. Dat hij het nummer opnieuw erop ging zetten, om zo het verhaal van Illya Vaes weg te werken.
-
We zullen het wel zien ;)
-
Nou vooruit, het kan ook je 1631 nog zijn :) Die heb je nog niet afgelakt :)
Gr. Remco.
-
Kijk die is wakker. ;D
-
Op de volgende beurs in Houten heeft Edwin 'Kleinspoor' vast al een set transfers met de goede afmetingen
Helaas zijn de NS cijfers van KleiNSpoor ook versmald. Vroeger, toen de kartonnetjes achter de transfers nog lichtgroen waren, waren de cijfers wél in orde. Ik heb dat ooit gemeld aan Edwin, maar tot nu toe heeft hij nog niets veranderd.
-
Versmald of een verkeerde variant van het lettertype gebruikt?
Niet dat het echt uitmaakt natuurlijk, fout is fout...
Gelukkig zijn er tegenwoordig mensen die zelf decals kunnen maken.
mvg,
Gert
-
Ja, maar zo'n fout is echt niet nodig! Andere merken (zie bijv. NMBS 11.8) nemen zelfs de moeite om het kleinste lettertypeverschil tussen nummervarianten weer te geven. Zo kan het ook...
-
Over de numemrs gesproken: Een aantal jaar geleden heb ik een setje afwrijfcijfers bij V&D gekocht die aardig goed lijken. Deze zijn volgens mij wel te klein voor de nieuwe 1600, want ik kon ze op de oude kwijt:
(http://i95.photobucket.com/albums/l125/overlast/P7291131-1.jpg)
Maarten
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Geldermalsen___1606.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Geldermalsen___1606.jpg)
-
te dik! boe! ba! klopnie!
;D
(NOU EN.)
-
Het grijs op het model is ook veel te licht in vergelijking met het grijs op de foto van de echte
;D ;D ;D ;D ;D
Als Edwin het niet doet kan Reel-Cees (vroeger lid) het ook ;)
mvg,
Ivo
-
kijk, daarom maak ik dus niet van die moderne zooi, je kan t nog zo mooi maken maar zodra t op t forum verschijnt wordt t tot op t bot afgekraakt. ;D
-
Ik vond het oude Roco model al mooi en het meest storende was de hoogte van het rooster.
En dat zit er nu goed in, toch??
P.S., Nu maar wachten op de mooie foto's van Chris
-
@Spoorzeven, heb je ook de echte 1606-zijaanzichtfoto in hoge resolutie? Leuk om mijn model mee te vergelijken.
Floris, dat is het voordeel van die moderne zooi, dan heb je tenminste iets om te zeuren. Het moet niet te leuk worden natuurlijk. Overigens, ouwe zooi is ook af te kraken ;D.
Maarten
-
Ruim 30 foto's en een verhaaltje op
1601 Groterdam bespreking (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=505:roco-1601-nieuwe-ontwikkeling&catid=103:roco&Itemid=47)
-
Handig, zo'n bespreking. Is weer toppie Chris! Begin ik toch te twijfelen. Misschien moest ik 'm toch maar aanschaffen ... Mijn grootste struikelblok is dat ie geen kortkoppelmechanisme heeft, erg jammer.
Gerard.
-
De NS gebruikte vroeger als lettertype Univers 65
Dat is één van de vele types binnen het Univers programma en het maakt heel veel uit welk type je gebruikt!
Elk ander type dan Univers 65 is dus niet oke!
-
je kan t nog zo mooi maken maar zodra t op t forum verschijnt wordt t tot op t bot afgekraakt. ;D
Daar heb je een punt, ik heb me er ook meermaals over verbaasd wat er allemaal fout te vinden is (en ik zeg niet dat het niet waar is).
Daarom heb ik ook niet direct wat van het nummer op de zijkant gezegd (naast het niet zeker van mijn zaak zijn natuurlijk ::) ).
Maar dat het nummer er raar uitzag, viel me wél direct op.
Maar misschien moet je daarvoor die locs in het echt zo hebben gezien in 1981. In Chris' bespreking zag ik er in ieder geval niets over 8) dus mensen moeten die maar gewoon checken om enigszins een eigen beeld te vormen.
-
Tja, ik persoonlijk vind het nummer er dus niet raar uitzien.
Komt misschien ook wel, omdat ik die kleine cijfers gewend ben.
Ik stoorde me destijds wel aan de 1144 van Trix (een beetje) maar hier heb ik niet zoiets van, hee dat klopt niet. (gevoelsmatig he)
-
Nou feitelijk had ik persoonlijk bij de nieuwe 1600 zoiets van hey dat model klopt niet, dat rooster zit te hoog ;D Je bent het gewoon niet gewend, het is wennen en dan komt het wel goed :) Maar we zijn 30 jaar niets anders gewend, ik zeg: Roco had beter geld aan de NS kunnen geven om die roosters te verlagen ;D
Gr. Remco.
-
kijk op font.com , bij univers en type 1601 en vergelijk met de roco loc
-
Hoi
Roco heeft voor het nummer gewoon univers gebruikt als lettertype. Dit is echter niet hetzelfde als de NS letter.
Vooral bij de 6 valt het op, deze wordt in de onderste krul iets dunner.
Vergelijk het maar eens met de marklin, die wel het juiste lettertype heeft. Ik heb het door roco gebruikte font er even bijgezet, zodat je het verschil goed ziet.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1600_3.jpg)
Bart
-
wat is wel de juiste lettertype dan? roco komt wel in de buurt
-
Tja, ok, het is anders.
Maar schokkend, om te roepen dat het echt compleet fout is, dat lijkt me overdreven.
(kreeg daar prive mail over)
-
wat is wel de juiste lettertype dan? roco komt wel in de buurt
Het goede lettertype is een eigen font van de NS. Dit is gebaseerd op univers, maar net iets anders.
Zul je dit lettertype willen hebben dan moet je NS benaderen, en waarschijnlijk diep in de buidel moeten tasten.
Bart
-
Tja, ok, het is anders.
Maar schokkend, om te roepen dat het echt compleet fout is, dat lijkt me overdreven.
(kreeg daar prive mail over)
Toch is het eigenlijk wel zo.
Bart
-
Gooi dan 80% van je modellen maar overboord ;)
(nee niet jou modellen, maar fabrieksmodellen)
-
Het goede lettertype is een eigen font van de NS. Dit is gebaseerd op univers, maar net iets anders.
Zul je dit lettertype willen hebben dan moet je NS benaderen, en waarschijnlijk diep in de buidel moeten tasten.
Maar als ik goed zie heeft ROCO univers 65 gebruikt, en deze kopt als het goed is, de ns is volgens mij in de jaren ook overgegaan naar ander lettertype, zie b.v. de 1700 serie. Ik heb eens getest met inskape en dan 1601 ingetoetst, komt overeen, daat staat univers Lt 55.
-
Roco heeft voor het nummer gewoon univers gebruikt als lettertype. Dit is echter niet hetzelfde als de NS letter.
Vooral bij de 6 valt het op, deze wordt in de onderste krul iets dunner.
Voor mijn gevoel is het belangrijker dat de aanspatiëring beter is (zie weer de prototypefoto op de pagina van MCH) dan het exacte lettertype.
Ik ben überhaupt meer geinteresseerd in het goed "voelen" dan dat het exact "correct" is. Zoals schijnbaar het gebruik van de correcte kleuren op een schaalmodel een veel te donkere kleur oplevert, zoiets.
-
Tja, ok, het is anders.
Maar schokkend, om te roepen dat het echt compleet fout is, dat lijkt me overdreven.
Anders dan wat moet is echt compleet fout. Dat is niet overdreven, dat is een feit. De vraag is: Kun je leven met de fouten?
Aan de mogelijke koper om uit te maken of het hem of haar te storend is. Ik word een beetje moe van de opmerkingen over 'gezeik over details', 'die mieren(etc) hebben altijd wat om een model af te kraken', 'kijk uit met kritiek en wees blij dat men tenminste nog wat voor die ozo kleine Nederlandse markt uitbrengt'.
Waarom mag je niet gewoon constateren of een model naar werkelijkheid in schaal is omgezet?
Overigens, Chris, Gtd ligt er uit op het moment.
-
Hmmm, tot nu toe zeikt niemand en laat iedereen elkaar in waarde.
Dus ik weet niet direct waar je moe van moet worden.
We geven keurig samen een mening. (y)
Ja, mijn site heeft een storing bij de provider, de server ligt plat >:(
-
Maar als ik goed zie heeft ROCO univers 65 gebruikt, en deze kopt als het goed is.
Hebben ze ook, maar dit is dus niet goed.
De NS is later overgegaan op frutiger, dit is heel anders.
Op zich hadden ze de spatiering beter moeten maken, dan was het niemand opgevallen.
Zo dus..
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1600_4.jpg)
Ziet er al beter uit, maar is wel fout ;D
-
Niet zozeer hier in dit draadje, Chris, maar zo schuimend over BNLS toch zeker wel.
Je opmerking triggerde dat ff.
-
Aha.
-
Ziet er al beter uit, maar is wel fout
welke lettertpe heb de 1601 gemaakt. Vanaf wanneer is de ns van lettertype veranderd?
-
He nu moet ik nog gaan kiezen ook. Ik was van plan een nieuwe macbook te gaan kopen. maar deze lok heb ik nog niet, ook geen ouder model. dus moet ik even goed over na denken wat ik eerst ga doen. :P
-
Chris complimenten voor je verslag, TOP. (y)
Nu een heel ander beeld dan voorheen van de nieuwe Roco 1600, lijkt me een TOP model en begin nu toch te twijfelen tot aanschaf, mede door het nummer en front-sluitverlichting.
Misschien is het mogelijk om een (of meerdere) foto(s) te plaatsen van de Marklin en Nieuwe Roco uitvoering om te vergelijken (neus en zijkanten), alvast bedankt.
-
Ik was van plan een nieuwe macbook te gaan kopen. maar deze lok heb ik nog niet, ook geen ouder model. dus moet ik even goed over na denken wat ik eerst ga doen. :P
Misschien een macbook én een Roco 1600 van de vorige generatie als occassion? Die worden nu immers vanzelf wel goedkoper.
mvg,
Gert
-
Daar zat ik ook aan te denken.
-
complimenten Chris, top verslag ik begin onderhand te balen dat ik een diesel baantje aan het maken ben....
eerst die 1100 en nu deze....
(bij een roco 1200 ga ik overstag.... ;D
-
Mooi verslag...
toch vind ik de Marklin natuurgetrouwer overkomen,
en die is ook vooral stoer.
Net als de echte..
De Roco heeft ook een raar opgeplakt top frontsein in mijn ogen.
Maar de aandrijving is weer helemaal top.
Dus, wat wil je?
-
Chris complimenten voor je verslag, TOP. (y)
Nu een heel ander beeld dan voorheen van de nieuwe Roco 1600, lijkt me een TOP model en begin nu toch te twijfelen tot aanschaf, mede door het nummer en front-sluitverlichting.
Misschien is het mogelijk om een (of meerdere) foto(s) te plaatsen van de Marklin en Nieuwe Roco uitvoering om te vergelijken (neus en zijkanten), alvast bedankt.
Waarom begin je te twijvelen over de front-sluit verlichting ?
Toch niets mis mee of wel ? (misschien alleen maar even met kristal clear de lichtgeleiders oppimpen)
Maar dat nummer van de zijkant maak ik me niet druk om ...
Vind de neus storender (vooral door het nogal simpele nummerplaatje)
Ik vind dat dat nummerplaatje op de neus het HELE model een stuk groffer maakt.
Groetjes,
Salvador.
-
Ruim 30 foto's en een verhaaltje op
1601 Groterdam bespreking (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=505:roco-1601-nieuwe-ontwikkeling&catid=103:roco&Itemid=47)
@ Chris: heel goede bespreking (maar dat zijn we inmiddels eigenlijk ook wel gewend). Wat voor camera gebruik je trouwens?
-
Hebben ze ook, maar dit is dus niet goed.
De NS is later overgegaan op frutiger, dit is heel anders.
Op zich hadden ze de spatiering beter moeten maken, dan was het niemand opgevallen.
Zo dus..
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1600_4.jpg)
Ziet er al beter uit, maar is wel fout ;D
De cijfers op de 16/17/1800 zijn altijd Univers 65 geweest en dat zijn ze nu nog. Alleen de rode 16/1837 had (witte) cijfers van het type Frutiger.
Het nummer dat Lokpaint hierboven laat zien is dus prima in orde.
-
@salvador,
Waarom begin je te twijvelen over de front-sluit verlichting ?
ik twijfel NIET aan de front en sluitverlichting, maar om het model aan te schaffen.
In eerste instantie niet, echter nu (na bespreking van Chris) wel intresse om het model eventueel aan te schaffen.
;)
-
Zeer goed Verslag Chris alleen ben ik nog steeds niet overtuigd om over te gaan op de nieuwe 1600.
En die 35 euro wat de nieuwe duurder is dan de oude is het me echt niet waard, daar zijn de veranderingen te gering voor.
In je verslag schrijf je dit:
Zie je het dak van de cabine ?
Kijk goed links onderin, net naast het hijsoog op de punt.
Zie je het kleine vierkantje in het dak ?
Dat hebben de oude varianten niet.
Wat denk ik dan ? Airco unit natuurlijk ! De toekomst zal het leren.
Bron: Het Groterdam Project
Dit is ook een van de oorzaken dat mij een beetje tegenhoud.
Op een model horen geen punten zichtbaar te zijn die een eventuele toekomstige aanpassing kunnen waarmaken.
Jos.
-
Op een model horen geen punten zichtbaar te zijn die een eventuele toekomstige aanpassing kunnen waarmaken.
Laagje blanke lak erover (of 2) en je ziet er niks meer van...
-
Jos,
Nee, laat maar......
-
Het is en blijft JOS, ..............
-
De cijfers op de 16/17/1800 zijn altijd Univers 65 geweest en dat zijn ze nu nog. Alleen de rode 16/1837 had (witte) cijfers van het type Frutiger.
Het nummer dat Lokpaint hierboven laat zien is dus prima in orde.
Nee joh..de 6 klopt voor geen meter.
En nog eens voor de duidelijkheid, de NS-font is GEEN univers 65 of wat dan ook.
Bart
-
de misschien niet maar de 7 klopt weer wel op de 1700 loc.
-
Ik heb net de lok van de nummers ontdaan en ga morgen decals maken met nieuwe nummers. Ik zal dan ook wat foto's onlinen zetten. De Nummers zijn er weer goed af te halen.
Manuel
-
Vanaf wanneer is de ns van lettertype veranderd?
Jaren negentig, ik dacht tegen 1995.
-
dikke cijfers, en m.i. wel degelijk een cijfertype Univers zoals door de NS algemeen toegepast sinds huisstijl'68;
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1601_testrit.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/1601_testrit.jpg)
Aan elk model mankeert wel wat, je kun het oplossen, dussssss
We willen wel dat de fabrikanten Nederlandse modellen blijven maken nietwaar?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1624.jpg)
de 1 is anders dan in de Lokpaint tekening....
-
Aan elk model mankeert wel wat, je kun het oplossen, dussssss
We willen wel dat de fabrikanten Nederlandse modellen blijven maken nietwaar?
De fabrikant wil nog steeds aan ons verdienen ja ;)
Gr. Remco.
-
Aan elk model mankeert wel wat, je kun het oplossen, dussssss
We willen wel dat de fabrikanten Nederlandse modellen blijven maken nietwaar?
U bedoelt?
-
U bedoelt?
Hij bedoelt waarschijnlijk dat als we dit weliswaar verbeterde maar nog steeds mismaakte mormel niet kopen dat Roco geen NL modellen meer zal gaan ontwikkelen. ;D
-
Hij bedoelt waarschijnlijk dat als we dit weliswaar verbeterde maar nog steeds mismaakte mormel niet kopen dat Roco geen NL modellen meer zal gaan ontwikkelen. ;D
Hmmm zou Marklin daarom bijna koppie-onder gegaan zijn? Na die 1200'en die gedumpt moesten worden enzo ;)
-
dikke cijfers, en m.i. wel degelijk een cijfertype Univers zoals door de NS algemeen toegepast sinds huisstijl'68;
Ik geef het op....
Bart
-
Nu pas ? ;D
-
Ja, de frietpan is net heet ;D
Bart
-
Hmmm zou Marklin daarom bijna koppie-onder gegaan zijn? Na die 1200'en die gedumpt moesten worden enzo ;)
Nou moet ik zeggen dat ik de Marklin 1600 anno 1985 beter gelukt vindt dan de Roco anno 2009,maar das mijn persoonlijke mening.
Ben het er wel mee eens dat de de Marklin wat prijzig is.
Mijn 1631 uit 1985,jaja,ik had 1 van de eerste,rijdt nog als nieuw,en hij hééft er wat kilometers opzitten.
Dat pleit wel voor marklin,tis wel oerdegelijk spul.
-
Ojee..gevaarlijke stelling.
Even een biertje pakken bij het kroketje (y) (y), dan ga ik er eens goed voor zitten.
(mag weg Chris)
-
Zamboni staat al warm te draaien 8)
-
Kroko?
-
Ik heb de 1601 van Märklin, de grijze kleur is wat aan de lichte kant maar verder vind ik hem niet veel onderdoen voor de Roco...
Koen
-
Foto-tje van de Märklin:
(http://www.nederlof.net/dump/marklin1601.jpg) (http://www.nederlof.net/dump/marklin1601.jpg)
(aanklikbaar)
Bart: volgens mij klopt de 6 hier wel :)
Koen
-
Zelfs de 1 klopt ;D
Bart
-
;D
-
Heb ook de recensie op de website van Chris gelezen, en wil toch even wat kwijt.
Er is natuurlijk in al die jaren het nodige geklaagd over de 1600, oa het rooster.
Prima van Roco dat ze met een vernieuwde versie komen, ziet er prima uit.
Ben niet gecharmeerd van het cijfertype , volgens mij nu ook iets te groot, maar ook het rooster klopt niet, want het zit nu te hoog....
Kijk maar eens goed naar een echte 16/1800, dan zie je onder de lasnaad van het dak eerst een stukje geel, dan komt er een regengoot en dan komt het rooster.
Bij de 1700 komt de regengoot wel direkt onder de lasnaad, maar daar is de tussenruimte tussen regengoot en rooster weer iets groter...
Dat kleine stukje geel bij de 1600, hoe klein ook, is bepalend voor het zij aanzicht, en bij dit model begint het grijze rooster, zonder echte regengoot, direkt onder het dak...
Maar goed, afkraken blijft makkelijk, en dat is ook niet de bedoeling, maar als er jaren kommentaar geleverd is over een te laag rooster, dan mag dit kommentaar ook zeker wel geleverd worden...
-
Hij bedoelt waarschijnlijk dat als we dit weliswaar verbeterde maar nog steeds mismaakte mormel niet kopen dat Roco geen NL modellen meer zal gaan ontwikkelen. ;D
Voor àlstie dat bedoelt: ff dit (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,20520.msg325203.html#msg325203)lezen.
Kijk Chris, dat is nou precies wat ik bedoel: Lever vooral geen negatief commentaar, want dan stopt de producent. Niet dat de producent dat zelf zegt, het zijn vooral de mensen om de producenten heen die dat beweren.
Het lijkt me dat een beetje producent wel degelijk naar commentaar luistert: hij kan er, zeker met dit forum, flink zijn voordeel mee doen. Daarom is er nu toch ook een Roco-1600 die al een stuk beter smoelt dan zijn voorgangers. Of denkt iedereen nou echt dat dat zomaar uit de lucht komt vallen? Sterker, de mensen om de producenten heen gebruiken dat commentaar ook om betere modellen te krijgen.
Duzzz. Waarom nou zo'n opmerking?
Groet,
Huibert
-
ok,valt wat voor te zeggen dat bij negatief commentaar een fabrikant/importeur besluit om geen nederlandse modellen meer te ontwikkelen maar.........
Waarom met name als het over M* gaat heeft iedereen wel enorm veel commentaar.
In het wensen voor 2010 draadje verlangen velen naar een 1200 van Roco,terwijl Marklin/Trix een prachtig exemplaar in het assortiment heeft,al zijn inderdaad de handgrepen wat oversized en de motor,tsja,ikzelf zit er niet zo mee,hij loopt lekker en er kan een beste sleep achter,maar wat een commentaar.
De 1600/1700/1800 was altijd al een knap model,toch dweepte men met de Roco terwijl die van geen kant klopte,nu is ie inderdaad een stuk mooier maar nu blijkt dus alweer het rooster niet te kloppen terwijl het bij marklin aldoor al goed zat.
Gemiste kans!
De 1100 wrdt massaal op een zijspoor gezet of verkocht omdat roco hem nu ok met botsneus heeft,alleen hij staat aan 1 kant te hoog op de poten,constructie foutje! ??? Stom toch! Natuurlijk is de roco veel fijner uitgevoerd,maarja mag het?
De Roco is van vorig jaar en de Marklin uit 1983!
Overigens ben ik geen Roco hater hoor,ik heb ok de schitterende blokkendoos,de stoere 2200,een waanzinnige turkooise 1100 en ik wil zeker de te verschijnen 1000 hebben.
en om maar niet te spreken van de koploper die er echt wel mooi uitziet maar
er wordt nu al uitgekeken naar een 1/87 versie van LSM,doet goppingen het dan zo slecht?
Dat wou ik even kwijt
-
Ik snap goed wat je bedoelt, maar je moet ook kijken wat je moet dokken voor de modellen van marklin.
Dat is vaak meer dan wat de andere merken vragen voor hun modellen.
Marklin gebruikt nog steeds een verouderde lengteschaal van 1:100/1:93,5. Anno 2009 is dit toch echt wel voorbij.
Maar waarom doet een fabrikant nou niet even zijn best in de nieuwe uitgaven na de 1211 een andere motor erin te gooien.
Had een heel hoop commentaar gescheeld. Om nog even de 1600 erbij te halen. De marklin is er nooit in 2-rail geweest dus daar zal men niet zo snel naar kijken.
Het enige wat marklin hoeft te doen is de prijs omlaag halen, stillere motoren gebruiken en alles 1:87 maken.
-
@Asconum: Wat een onzin. Roco wordt hier net zo goed zeer kritisch gevolgd. ter herinnering:
-ICK (veroorzaakte zelfs een rel (voor mijn tijd))
-1823 met zilver dak
-Northlander met 2 verschillende kleurbegrenzingen binnen één model
-verzakte nummerplaat 1103
En zo had ik ook nog mijn eigen kwalificatie (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,20447.msg303738.html#msg303738) voor een goederenwagenset.
Märklin wordt achtergesteld... Wanneer houdt dat eens op?
-
Roco krijgt tegenwoordig zeker zoveel kritiek als M*, als het al niet meer is. Daar is trouwens niets mis mee, de meeste kritiek is zelfs opbouwend.
-
Ben benieuwd hoe het zit met de Anti Slip Bandjes. Zijn deze beide weer op dezelfde as geplaatst of contra op beide draaistellen?
-
Ja, die slipbandjes op één as is ook een probleem bij Roco.
Ik heb o.a. bij mijn 2400 van Roco de as met slipringen naar de andere kant van het draaistel gezet, ivm regelmatig ontsporen op een bepaald wissel met de korte huif voor.
Groet Peter,
-
Welk merk rail gebruik je dan ?
-
De 1600/1700/1800 was altijd al een knap model,toch dweepte men met de Roco terwijl die van geen kant klopte,nu is ie inderdaad een stuk mooier maar nu blijkt dus alweer het rooster niet te kloppen terwijl het bij marklin aldoor al goed zat.
Ieder zijn voorkeur lijkt me. De Märklin 1600 heeft hetzelfde motorprobleem als de 1200, de roosters steken een eind uit de wand in plaats van dat ze erin zijn verwerkt en het model oogt wat grof in mijn beleving. Ik heb overigens een hamo 1600 gehad, maar die is weer weg omdat de trekkracht zelfs op een baan met ruime bogen en zonder hellingen tegenviel.
Dan maar de oude Roco die in ieder geval uiterst soepel en geruisloos loopt en dat vind ik dan weer doorslaggevend. Over de nieuwe ga ik eens nadenken als er een recentere variant komt. ASB loos ik sowieso en dat is bij de Roco dan weer een fluitje van een cent. ;D
-
Om nog even de 1600 erbij te halen. De marklin is er nooit in 2-rail geweest dus daar zal men niet zo snel naar kijken.
Het enige wat marklin hoeft te doen is de prijs omlaag halen, stillere motoren gebruiken en alles 1:87 maken.
De Märklin 1600 is er wel in Hamo geweest hoor...
En Märklin gebruikt tegenwoordig ook stillere motoren. Maar alleen in nieuwere modellen, als ze eenmaal iets hebben met oude motor zullen ze dan niet snel in een nieuwe uitgave aanpassen.
Dat zie je bij de 1200, ze hebben (helaas) voor een al bestaand draaistel gekozen.
En over dat Märklin achterstellen, ik heb dat ook een poos gedacht, maar kijk eens naar de Koploper, en de dubbelset 1200, natuurlijk is er ook (terecht) kritiek maar er zijn ook erg veel lovende woorden!
Ik heb zelf het idee dat dit de laatste tijd veel meer in balans is.
En misschien daarvoor ook wel en lag het gewoon aan mij dat ik Märklin achtergesteld vond :)
Koen
-
Welk merk rail gebruik je dan ?
FL Modellgleis, maar het zit meer in de ligging van de wissel als in het merk railmateriaal.
Maar het is wel opvallend dat roco loks er last van hebben met de as met de slipbandjes vooraan en als ik ze omdraai erlangs rijden zonder probleem.
En nu weer verder met de verbeterde Roco 1600 lok.
Groet Peter,
-
De as met asb wisselen met de asb-loze as in het draaistel? Komt het asb-wielstel in ieder geval niet als eerste op het wissel.
Helemaal in he begin heeft Märklin tweerail 1600-en geleverd, maar een succes werd dat niet. Nu probeert Roco voor het eerst een drierailversie te slijten. Ben benieuwd.
-
heeft iemand de 1600 al omgenummerd?
-
Op 3rail is iemand bezig:
Hier (http://forum.3rail.nl/index.php?topic=17533.0)
En Manuel ging het ook geloof ik doen.
Gr. Remco.
-
Ben ook bezig :)
-
@kned
In de 25.5 heeft marklin ook de koffiemolen gebruikt die in de 1200 zit.
-
25.5 ? 1200 ? van Maklin/trix wat heeft dat te maken met de nieuwe roco 1600? ???
-
Is een reactie op de Hamo variant van de Marklin 1600.
Maar je hebt gelijk, het gaat hier over de nieuw uitgebrachte ROCO 1601.
-
Op 3rail is iemand bezig:
Hier (http://forum.3rail.nl/index.php?topic=17533.0)
Weet degene ook dat de fabrieksplaat van een 1700 afwijkt van die van een 1600?
-
Ik denk het niet :) Maar de konijnenhokken moeten er ook op.
Gr. Remco.
-
Heb het nummer succesvol kunnen verwijderen. Eigenlijk een fluitje van een cent met wat zeer fijn schuurpapier en tape of plakband om het omliggende gedeelte even af te plakken tegen beschadiging. Heeft iemand toevallig nog een setje ongebruikte konijnenhokken liggen? (en dan niet die dingen met gaas ervoor en stro erin :) )
-
Dit is ook het enige wat mij onmiddellijk opviel: het nummer 1601 klopt iets niet aan qua afmeting of qua font. De hoogte klopt misschien, maar de positie is iets mis mee.
Ivo
Ik heb gisteren het model in het echt gezien bij Meijer en Blessing en ik trek mijn mening terug qua afmeting van het nummer en de positie. Op het model dat ik het gezien is dat prima in orde. Kennelijk heb ik me laten bedriegen door foto's van het model. De discussie over het lettertype wordt al door anderen succesvol opgelost :D
mvg,
Ivo
-
Een vraag over de inzetbaarheid van deze Roco. Misschien staat het al eerder in dit draadje.
Deze 1601 heeft het nummer in het midden, zoals deze in 1981 werd afgeleverd. In 1983 kwamen de stadswapens en verdween het nummer naar de zijkant. Nu valt mij op dat de 1615 al in 1981 werd geleverd met het nummer aan de zijkant, maar natuurlijk zonder stadwapen. De vraag valt dan uiteen in 2 delen: Welk deel van de 1600en is geleverd met het nummer in het midden en welke meteen al aan de zijkant en wanneer zijn de nummers van het midden verschoven naar de zijkant. Dit model is maximaal gedurende 2 jaar inzetbaar en misschien wel korter.
Iemand een idee?
mvg,
Ivo
-
Ik weet het zelf niet ???. Ik heb wel eens iets gehoord over dat er maar een aantal waren met het nummer in het midden. ik meende dat er toen tot over de 1609 is gesproken! zeker weten doe ik het niet.
Gr, Silvester
-
In april 1981 werd bij wijze van experiment bij de 1603 het nummer links gezet, waarbij rechts de wapens van Amsterdam en Den Haag werden aangebracht om eens te kijken hoe het leek als er stadswapens werden geplaatst. Deze proefwapens waren overigens nog niet gestyleerd maar de volledige wapenschilden. Foto's van de proeven o.a. in HUA. Met de wapens heeft de 1603 overigens toen niet in de rijdende dienst gereden. Na verwijdering bleven de nummers op de 1603 links onder het rooster zitten.
Vanaf de 1616 kregen de loks standaard het nummer links bij aflevering.
De 1601 werd op 6 april 1982 als eerste gedoopt, zoals bekend als Amsterdam, met gestyleerd wapen en nummer links
Zodra loks uit de serie 1601-1615 werden gedoopt, verhuisde daarmee het nummer naar links.
De doop van de 1613 tot "Roermond' maakte een einde aan een unicum. Voorafgaand was het nummer aan één zijwand al naar links verplaatst, terwijl men aan de andere zijde het nummer per ongeluk in het midden had laten staan...
grtz,
Wim
-
Wim,
Bedankt, deze Roco is dus inderdaad 1 jaar inzetbaar. Maar wel een leuk jaar, want in 1981 reed er werkelijk nog van alles in blauw, groen en geel door elkaar. Althans ik dacht dat er nog groene Hondekop tweetjes waren en misschien nog mat '46 tweetjes, maar dat kan ook een foutje in mijn herinnering zijn. In elk geval in 1979 beide nog wel.
Silvester,
Het wordt dus puzzelen met omnummeren. Wat kan wel en wat niet.
mvg,
Ivo
-
mat '46 reed nog tot in 1983, zowel tweetjes als viertjes.
-
mat '46 was in '83 al wel behoorlijk zeldzaam.
-
In mijn herinnering liepen ze toch regelmatig mee als spitsversterking op de verbinding Vlissingen - Zwolle vv. Dat was in die tijd altijd de lijn waar het oudere materieel de laatste levensjaren reden.
mvg,
Ivo
-
Min of meer geconcentreerde inzet op de schrootlijn bevestigd toch mijn opmerking, lijkt me, gezien de wijdverspreide inzet eerdere jaren.
Gr/H
-
Wim,
Bedankt, deze Roco is dus inderdaad 1 jaar inzetbaar. Maar wel een leuk jaar, want in 1981 reed er werkelijk nog van alles in blauw, groen en geel door elkaar. Althans ik dacht dat er nog groene Hondekop tweetjes waren en misschien nog mat '46 tweetjes, maar dat kan ook een foutje in mijn herinnering zijn. In elk geval in 1979 beide nog wel.
Silvester,
Het wordt dus puzzelen met omnummeren. Wat kan wel en wat niet.
mvg,
Ivo
Vanavond bij het scannen in ieder geval een actief mat '46 tweetje in juli 1980 gevonden.
-
Ik heb er nu 4 omgenummerd. Foto van de eerste volgt zo.
1 tip, als je hem terug in elkaar zet, en aan de ruitenwissers wilt beginnen.
1 : Doe deur dicht van je hobby kamer.
2 : Informeer de buren.
3 : Informeer de hulpdiensten.
4 : Probeer je te beperken tot : gossiemeine of potjandosie als het maar niet lukt om die koleredingen terug te plaatsen.
Daarna zitten de ruitenwissers op hun plek.
1 t/m 3 inschakelen als 4 niet lukt.
Hier staat de straat vol met blauwe zwaailichten.......
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/1658P1000331.jpg)
De 1658 Zaandam
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/1658P1000333.jpg)
Eindelijk hebben Roco rijders ook een groot cijfer.
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/1658P1000332.jpg)
En een fraai stadswapen.
(http://i76.photobucket.com/albums/j23/groterdam/1658P1000334.jpg)
Ja, die past gewoon :)
-
Was het zo erg Chris??
Jos.
-
Chris,
Hoe kom je aan die stadwapens. Volgens Kleinspoor zijn die niet te krijgen wegens auteursrechten.
Wiebe
-
Wat dacht je van Philotrain?
Jos.
-
Hele oude inderdaad die ik nog had liggen.
@Jos : ja was erg maar na 3 andere heb ik het in mijn vingers. Hulpdiensten zijn weer naar huis.
-
Ik heb een tijdje geleden eens wat nummers met stadswapens gescoord via marktplaats.
Uiteraard de grote nummers. Ik ga ze niet allemaal gebruiken, zijn er een stuk of 30 :o
Ik zal eens kijken welke wapens er allemaal op staan. Bij interesse een PB-tje graag.
-
@ Chris , kkomt er ook een bespreking van je ombouw project?
-
neuh, die staat er al, op basis van de oude. En deze werkwijze voor de nieuwe is exact hetzelfde.
-
Heb even het setje met stadswapens gechecked. Is een setje van Wolters en bevat nummers en stadswapens van: 1601-1605, 1607, 1610-1613, 1615, 1619-1623, 1625, 1626, 1628, 1629, 1631-1633, 1641, 1643, 1651-1653, 1655, 1656, 1658.
Je kunt ze niet allemaal nummeren, daar zitten te weinig nummers voor bij...
@Chris: heb jij ook zo'n setje? Ik zie behalve de 1658 ook nog de 1626, kan dat?
-
Even een vraag:
Eerlijkheid gebied me te zeggen dat ik niet het hele draadje doorgelezen heb maar zijn de "grote" nummers niet de nummers die voor de Marklin lok's destijds bestemd waren?
De nummers voor de oude Roco's waren namelijk 4,2 mm hoog.
Begrijp ik nu dat de oude (grote) nummers op de Roco's kunnen?
-
@Edwin : Ja :)
@Rubedino zijn vader : ja ;D
-
Nou als jij het kan Chris dan ga ik ook een poging doen ;D om om te nummeren voor mijn privé collectie.
Ik kom niet dichter bij dan dit:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1631.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/1631.jpg)
Maar het wordt deze:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_1833.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_1833.jpg)
(mijn geboortedorp)
Ennuh de ruitenwissers laat ik denk ik gewoon zitten.......... (te glad om hulpdiensten hier veilig te laten komen)
-
Als je gaat lakken, moeten de ruiten eruit (althans dat doe ik) en de ruitenwissers zitten tussen de ruiten en body geklemt. ;D
Ziet er goed uit, ik heb net de 1833 in de lak gezet ;D
En de 1641 Almere en de 1626 Meppel.
-
Ik wil Amersfoort ;D Weet iemand toevallig of dat wapen ooit gemaakt is op een transfer in zwart ? ( Wit heeft KS wel )
Gr. Remco.
-
Als je gaat lakken, moeten de ruiten eruit
Ik ben lui Chris maar das alom bekend ;D. Morgenavond meer.......(nadat MTE een 1600 armer is...........)
-
Wie wat bewaard, die heeft wat.....
Zojuist ook tussen een stapeltje decals een Wolters setje gevonden.
Deze heb ik ooit gekocht om 1800 locs van Roco te gaan omnummeren. Toen kwam ik erachter dat deze eigenlijk te groot zijn.
Nu maar afwachten (hopen) dat deze locs t.z.t. ook in de dump gaan. Nu vind ik hem toch nog even te duur.
Ik heb goede hoop na de dump acties van afgelopen jaar (Wat klinkt dat toch alweer ver weg, 2009.....)
Had niet gedacht dat de 1100 massaal in de dump zouden gaan, en zie hier...... Nu prijken er opeens 3 in mijn vitrine ;D
Gewoon even geduld hebben dus....
We wachten rustig af...
Mvg Maikel van Velzen
-
Ik heb op Groterdam alle modellen geplaatst onder nieuws.
-
Ik wil Amersfoort ;D Weet iemand toevallig of dat wapen ooit gemaakt is op een transfer in zwart ?
Wie niet........
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/pekelmans.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/pekelmans.jpg)
sja die gladheid....................... ;D ;)
-
1837 is te modern ;)
Gr. Remco.
-
Dan wordt het verder zoeken ben ik bang........................... ;D
-
Och met alle plezier :) Ik red mij wel :)
Heb sowieso al andere nummers en wapens ergens gevonden, dan gaan die er maar op.
Gr. Remco.
-
Remco, die 8 kun je toch vervangen in een 6, dan zou het wel in jou tijdperk kunnen passen?
Jos.
-
Er bestaat ook nog een Roco met het nummer 1637. Staat daar eigenlijk nog een stadswapen op? (ja die rooie bedoel ik ;D)
-
Ik heb op Groterdam alle modellen geplaatst onder nieuws.
Mooi gedaan Chris! Wat een verschil met de oude Roco zeg :o
-
Hallo,
Is er iemand die 1647/1847 Delft heeft?
gr
Peter
-
Drie x 1600,
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1010659.jpg)
Links Hamo 1631, wil ik wel 1831 van maken.
Midden een heel oude Roco, heb ik zwaar gepimpt, messing railing, konijnenhokken, grijs dak, omgenummerd naar 1607 Vlissingen en vooral frame lichter gemaakt omdat de motor het niet trok, de wielen slipten niet eens door.
Rechts de Railion 1602, wat opvalt zijn de mooie handgrepen bij de deur.
Voorlopig voor mij geen nieuwe 1601, wel een oude om graffity ACTS of Railion van te maken.
groet, Albert.
-
Persoonlijk vind ik de Marklin 1631 nog het beste overkomen, deze moet dan wel met donkere roosters op de zijkant.
-
Er bestaat ook nog een Roco met het nummer 1637. Staat daar eigenlijk nog een stadswapen op? (ja die rooie bedoel ik ;D)
Daar staat geen stadswapen op, maar het wapen zit wel in het transfersetje van Kleinspoor.
Zie ook: https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,12959.0.html (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,12959.0.html)
-
@Northlander,
Dat grijs is ook subjectief, kijk maar eens op de 1100en hoe veel dat met de jaren lichter wordt.
De verschillen in het grijs heb ik persoonlijk dan ook geen probleem mee, is gewoon kort of lang na een revisie.
Albert.
-
Hallo Albert,
dat is uiteraard juist, hier kan je eindeloos over discussieren.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Rooster.jpg)
Bovenstaande foto is links origineel en rechts voorzien van donker grijs rooster (airbrush).
Persoonlijk vind ik de rechter meer tot zijn recht komen...
-
De rooster is volgens mij toch ook donkerder dan het dak en de stelbalk?
Jos.
-
@Jos,
alleen het rooster is aangepast, rest origineel.
-
Dat bedoel ik ook, daarom ook mijn opmerking.
Komt ook veel beter over. ;)
Jos.
-
Hee Chris: psssssssssssssssst kijk eens:
(http://farm3.static.flickr.com/2690/4256974069_6a13881358_o.jpg)
(daar ben ik geboren................. ;D)
Morgen even bij Edwin de resterende ombouw zaakjes ophalen en dan laat ik hem wel zien aan je.
-
@Jos,
alleen het rooster is aangepast, rest origineel.
Valt nog meer op dat dat rooster bij Märklin een beetje raar uit de wand steekt. ;D ;)
Ik moet de eerste 1600/1700/1800 met zo'n lichte kleur grijs nog zien eigenlijk.
-
Hee Chris: psssssssssssssssst kijk eens:
(daar ben ik geboren..............
mooi loc, alleen de nummer zit niet goed
-
en waarom dan niet?
-
de 1 moet aan het begin van de rooster, kijk maar eens naar de loc van Chris.
-
Jammer dan ;D IK vind hem mooi!
Even een aanpassing: Ja Stom is fout! zal eens kijken of ik het kan veranderen.
Kan het niet maak ik de volgende wel goed :-X.
Kees-Jan
-
Hee Chris: psssssssssssssssst kijk eens:
http://farm3.static.flickr.com/2690/4256974069_6a13881358_o.jpg
De 8 lijkt me te groot, of is dat op de foto niet te zien?
@Henk: hier (http://www.flickr.com/photos/rob46/4128284904/sizes/o/) zie je een goede foto ervan.
-
Jammer dan ;D IK vind hem mooi!
En dan zeggen ze ook nog dat het zo veel mogelijk op de werkelijkheid moet lijken ;D ;D
Jos.
-
Ik heb er nu 4 omgenummerd. Foto van de eerste volgt zo.
Perfect gedaan (y)
Naar mijn idee zijn alleen de nieuwe nummers op de fronten behoorlijk te vet (sorry :-\).
-
Mooi gedaan (y)
Is er eigenlijk al iets bekent of Esu voor deze locs een sound gaat maken ?
Groetjes,
Salvador.
-
:P Ik zag gisteren hier pas op de foto van mijn topic 3 x 1600 dat mijn nieuwe 1602 nogal erg donkere seinen had, na bestudering bleek de zilveren ring te ontbreken.
Nu dus beter na wat huisvlijt gisteravond.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1010670.jpg)
Smoelt gelijk een stuk beter.
Vanmorgen geschaatst, windkracht zes tegenwind ben je gauw beu, dan maar naar de treinen zolder.
Groet, Albert.
-
Mooi gedaan (y)
Is er eigenlijk al iets bekent of Esu voor deze locs een sound gaat maken ?
Groetjes,
Salvador.
Ik zou het niet weten.
Maar zou wel leuk zijn.
Maar wel een beetje erg prijzig voor mij als ik ze allemaal met sound wil uitrusten. ;D ;D
Jos.
-
Ik zou het niet weten.
Maar zou wel leuk zijn.
Maar wel een beetje erg prijzig voor mij als ik ze allemaal met sound wil uitrusten. ;D ;D
Jos.
Ik zou het wel leuk vinden hoor :P
Zouden ze dan de 1700 sound of de 1800 sound maken ?! :P
Groetjes,
Salvador.
-
Goeie vraag, maar een antwoord weet momenteel waarschijnlijk niemand.
Jos.
-
Ik zou het wel leuk vinden hoor :P
Nou, een realistische 1600-sound niet hoor :-X
Die compressoren maakten een oorverdovende ******herrie... :o
(edit voor vermeend onschuldige lezers)
-
Als iemand goede geluidsopnames heeft kan die persoon ze natuurlijk ook zelf maken...
@Illya Vaes: Moet je de locsound van de reeks 11.8 eens horen ;D
-
De 11.8 maakt 1:1 al meer herrie als de 1600.
Jos.
-
De 11.8 maakt 1:1 al meer herrie als de 1600.
Echt niet.
-
Met een vrij programeerbare sound decoder wellicht?
Sound opnemen of veranderen en gaan.
-
Nou, een realistische 1600-sound niet hoor :-X
Die compressoren maakten een oorverdovende ******herrie... :o
Valt wel mee, als ik naast een 1700 sta valt het nog wel mee. Ik vind het wel een mooi geluid, vooral bij het optrekken produceren de tractiemotoren een gebrom en gehuil wat ik muziek in mijn oren vind ;D Dus sound zou wel leuk zijn.
Mvgr Jan Wiebrand
-
Valt wel mee, als ik naast een 1700 sta valt het nog wel mee. Ik vind het wel een mooi geluid, vooral bij het optrekken produceren de tractiemotoren een gebrom en gehuil wat ik muziek in mijn oren vind ;D
Ik zei toch een 1600?
Die hadden een andere compressor (zuiger- i.p.v. schroefcompressor meen ik) en die maakten echt een hels (mag dat woord wel?) kabaal.
De 1700 is echt stil tegenover de 1600 direct na aankomst op een station. Toen ik tijdens vakantiewerk als minibar-steward bij Wagon-Lits eens op Burg. De Vlugtlaan moest bellen naar Amsterdam CS (om water te krijgen :-\) was ik echt DOLblij dat de machinist hem even afzette voor me (y)
V.w.b. optrekken ben ik het best met je eens trouwens.
-
Idd een ander geluid. Van eeen 1600 kun je genieten, dat leeft! :)
-
@JW, >:(
Brommende en brullende E-motoren moeten nodig in revisie anders brullen ze niet lang meer.
Albert.
-
Ik wilde alleen maar even het optrekgeluid van de 1600/1700 beschrijven en dat ik dat mooi vind en brullen heb ik nooit gezegd. Sorry als dat bij jou in het verkeerd keelgat is geschoten.
Mvgr Jan Wiebrand
-
Ik wil trouwens eventjes melden
voor de gene die geluiden van de 1700en of 1800en zoeken ,
Ik heb er genoeg ;)
Voor interresse stuur een pb ;)
Met Vriendelijke Groet,
Salvador.
-
Voor de mensen die nog transfers zoeken om de 1601 om te nummeren: Focus Modell Parts heeft tegenwoordig verschillende (grote) nummers in het assortiment.
-
Voor de mensen die nog transfers zoeken om de 1601 om te nummeren: Focus Modell Parts heeft tegenwoordig verschillende (grote) nummers in het assortiment.
Bekijk ze eerst eens op Houten als je ze wilt kopen, ik vind ze niet om aan te zien. cijfer 1 wijkt duidelijk af van de rest.
(persoonlijke mening natuurlijk, dus doe ermee wat je wilt)
gr
Peter
-
Ik wilde alleen maar even het optrekgeluid van de 1600/1700 beschrijven en dat ik dat mooi vind en brullen heb ik nooit gezegd.
Neem aan dat je de ventilatoren bedoeld die inschakelen wanneer er tractie wordt gegeven. ;) Idd mooi geluid :)
Groeten Jasper
-
Ik zei toch een 1600?
Die hadden een andere compressor (zuiger- i.p.v. schroefcompressor meen ik) en die maakten echt een hels (mag dat woord wel?) kabaal.
De 1700 is echt stil tegenover de 1600 direct na aankomst op een station. Toen ik tijdens vakantiewerk als minibar-steward bij Wagon-Lits eens op Burg. De Vlugtlaan moest bellen naar Amsterdam CS (om water te krijgen :-\) was ik echt DOLblij dat de machinist hem even afzette voor me (y)
V.w.b. optrekken ben ik het best met je eens trouwens.
Vandaag heb ik het geluid zelf mogen ervaren van de 1857, en inderdaad. Bij stilstand maken ze al meer geluid dan de 1700, maar bij het optrekken aan het begin blazen de compressoren je de oren van je kop. De 1700 is inderdaad stiller. Aan de andere kant, als je dat geluid in model zou kunnen nabootsen, tja, het is misschien oorverdovend maar dan heb je pas eem echte 1600 op je baan ;D Hoewel ik vind dat de Thalys treinen en ook wat van kunnen.
Mvgr Jan Wiebrand
-
Het gebulder wat je hoort bij stilstand is de compressor, het geluid wat je bij het weg rijden hoort zijn de ventilatoren die meer toeren gaan maken (geluid van compressor blijft constant) In de zomer kan het zijn dat deze ventilatoren constant aanstaan. Ook in de cabine is ondanks de geluidsdemping de compressor goed te horen, en als je naar de "motorruimte" gaat ook altijd even opletten hoeveel bar er in je hoofdresevoir zit.....
-
In de nieuwegheden 2010 catalogus staat een mooie startset 41306 met een 1833 en 4 ick's.
Jammer, Roco heeft het nummer in het midden gezet zoals de 1600 ooit nieuw is geleverd maar de omgenummerde 1800 serie heeft altijd het nummer links gehad met rechts een stadswapen.
Jammer jammer jammer, ik had graag een kloppende 1833 met rooster op de goede hoogte gehad.
Maken ze weer een fout, zal de lok ooit 100% goed worden??????????????
Houd ik het maar op mijn Hamo 1631 die klopt dan beter, daar moet alleen de 6 een 8 zijn.
groet, Albert.
-
Albert,
Het is algemeen bekend dat de catalogi van Roco over het algemeen niet 100% correct zijn. Roco photoshopt met liefde in de catalogus.
Dus wacht nu even geduldig tot hij uitkomt ;) Dat zal echt wel goedkomen :)
Gr. Remco.
-
Het gebulder wat je hoort bij stilstand is de compressor, het geluid wat je bij het weg rijden hoort zijn de ventilatoren die meer toeren gaan maken (geluid van compressor blijft constant) In de zomer kan het zijn dat deze ventilatoren constant aanstaan. Ook in de cabine is ondanks de geluidsdemping de compressor goed te horen, en als je naar de "motorruimte" gaat ook altijd even opletten hoeveel bar er in je hoofdresevoir zit.....
Jammer, vlak voor stilstand hoor je de ED rem en dat gaat gepaard met extra ventilatie geluiden.
compressor draait gewoon als hij lucht nodig heeft of je nu rijd of stilstaat whatever.
-
Dat kan dan wel zijn Remco maar het nummer hebben ze wel al aangepast in 18.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/scannen0001_4.jpg)
Ik ben dus bang dat dit hem gaat worden, maar misschien lezen ze mee.
Ook wel een leuk prijsje, 729,- euro.
Zou er ook nog een goede losse 1800 komen?
groet, Albert
-
Nee Albert, dit is hoe Roco standaard werkt, onhandig maar het is zo.
Gr. Remco.
-
En zo vanaf het plaatje te zien lijkt het er op dat er in de startset de oude Roco ICK's worden gebruikt... Die met schaal 1:100
-
En zo vanaf het plaatje te zien lijkt het er op dat er in de startset de oude Roco ICK's worden gebruikt... Die met schaal 1:100
Dat hoop ik toch niet, ik wil net een extra paar achter zetten, misschien dat dit geinformeerd kan worden?
-
Nogmaals, die plaatjes kloppen nooit en Roco gaat uiteraard GEEN 1:100 rijtuigen verkopen als ze 1:87 rijtuigen gewoon te koop heeft.
Wel logisch blijven nadenken he :)
Gr. Remco.
-
Hoe kun je dat toch in godsnaam aan het plaatje zien...
-
Misschien door je leesbril af te zetten (y)
Heb ik hem op m'n hoofd staan, dan lijken ze 1:87 ;D
-
Dat kan dan wel zijn Remco maar het nummer hebben ze wel al aangepast in 18.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/scannen0001_4.jpg)
Ik ben dus bang dat dit hem gaat worden, maar misschien lezen ze mee.
Ook wel een leuk prijsje, 729,- euro.
Zou er ook nog een goede losse 1800 komen?
groet, Albert
Startset komt met een 1700 zonder stadswapen. (info Messe) En nee het nummer weet ik niet.
-
Nou dan vallen er 26 af, kies maar uit de 55 locs die niet op Wikipedia (http://nl.wikipedia.org/wiki/1700_%28locomotieftype%29) staan.
Ik gok dat ze een nummer kiezen dat eigenlijk met DDAR rijdt. ;D
-
Dat kunnen ze allemaal. (1700)
-
En zo vanaf het plaatje te zien lijkt het er op dat er in de startset de oude Roco ICK's worden gebruikt... Die met schaal 1:100
Is het bij je opgekomen dat ze die rijtuigen kleiner dan de loc hebben afgedrukt omdat het allemaal op één pagina moest passen?
(Je kunt het ook zien aan de hoogte van de rijtuigen t.o.v. de hoogte van de loc.)
mvg,
Gert
-
Is het bij je opgekomen dat ze die rijtuigen kleiner dan de loc hebben afgedrukt omdat het allemaal op één pagina moest passen?
(Je kunt het ook zien aan de hoogte van de rijtuigen t.o.v. de hoogte van de loc.)
mvg,
Gert
Dat scheelt ook niet alles en dan nog blijf ik het idee houden dat dit best 1:100 zou kunnen zijn. Zeker als ik het vergelijk met één van mijn 1800en naast een 1:87 ICK rijtuig.
Het is immers een startset, alleen dan wel een hele dure.
-
Dat kunnen ze allemaal. (1700)
Ja maar andersom niet. Wat een geluk hebben ze bij Roco met dit forum trouwens. Het bespaart ze een hoop blunders. Tenminste, als ze dit lezen.
-
Dat scheelt ook niet alles en dan nog blijf ik het idee houden dat dit best 1:100 zou kunnen zijn. Zeker als ik het vergelijk met één van mijn 1800en naast een 1:87 ICK rijtuig.
Zullen we om 729 euro wedden dat de rijtuigen in die set niet 1:100 zijn? ;)
mvg,
Gert
-
Zullen we om 729 euro wedden dat de rijtuigen in die set niet 1:100 zijn? ;)
mvg,
Gert
Ik zeg niet dat ze 1:100 zijn maar ze er zo vanaf een foto wel heel erg op lijken. We zullen het in de loop van dit jaar wel zien wat Roco er van heeft gebakken. In ieder geval zal ik geen 729 euro uitgeven aan dit setje... Er zijn vele goedkopere wegen om aan een mooie ICK stammetje plus loc te komen. Ik heb er alleen geen één meer nodig.
-
In ieder geval zal ik geen 729 euro uitgeven aan dit setje...
Je had het gratis kunnen hebben als je 100% overtuigd was geweest van je gelijk én het daadwerkelijk 1: 100 zou blijken te zijn. ;D
Maar we zullen wel zien. Het beloofd een mooi setje te worden, maar inderdaad veel te duur. Zelfs bij een 'straatprijs' van 599 euro vind ik het nog te veel geld voor wat er geboden wordt.
mvg,
Gert
-
Gezien de foto uit de folder gaat het om 1:87 schaallengte: kijk maar naar de draaistellen, deze hebben schlingerdampfer (hebben de 1:100 modellen niet. En kijk naar de opstaptreden.
Hopelijk plaatsen ze het nummer van de loc wel uit het midden naar links ...
-
in deze prijs klasse heeft roco nog nooit 1:100 gebruikt!
-
Wat een blinde paniek weer...
-
compressor draait gewoon als hij lucht nodig heeft of je nu rijd of stilstaat whatever.
Grappig hoe mensen je gewoon vertellen wat je wel en niet hebt gehoord.
Neem nou maar gewoon van mij aan dat een 1600 "vroegah" gewoon na elke stop aan het perron een takkeherrie stond te maken...
(Hoe dat zo kwam mag ieder zelf beter weten)
-
En voordattie dan wegree, woesjte die nog ff wat lawaai drbij op, trok dan met dubbele panto de sleep het station uit om, wanneer het versnellend kedengkedeng van de wielen het gebrul van de 16 oversteeg, de voorste te laten zakken.
-
Dat kunnen ze allemaal. (1700)
Punt is dat ze dat niet allemaal meer doen.
-
Jammer, vlak voor stilstand hoor je de ED rem en dat gaat gepaard met extra ventilatie geluiden.
compressor draait gewoon als hij lucht nodig heeft of je nu rijd of stilstaat whatever.
whoooooo :o het model heeft dus geluid dat verklaart die prijs weer wel..... (y)
-
Inmiddels zijn er weer een aantal nummervarianten uitgeleverd, waaronder de 1611. Ik heb deze afgelopen vrijdag aangeschaft en vanmiddag eens goed bekeken en voorzien van rangeerpitten.
-1) De lok rijdt erg mooi en stil, zelfs nog iets rustiger dan de 1823 en de voorgangers. Komt natuurlijk vooral door dat extra vliegwiel dat er in zit.
-2) Roco heeft elk ledje voorzien van een apart kabeltje (rood voor de sluitseinen, blauw voor de frontseinen). Hierdoor is het erg gemakkelijk om de lok te voorzien van rangeerseinen. Gewoon aan elke zijde één blauw kabeltje los solderen van de hoofdprint, hier een weerstandje van ca. 1.5k Ohm aan solderen en deze aan een van de vrije functieuitgangen van de decoder solderen. Een kind kan de was doen. ;)
-3) Ik moet eerlijk zeggen dat ik in het begin erg moest wennen aan de lok. Ik was de oude versies met te laag rooster nog gewend. :P Lok komt goed overeen met het grootspoormodel.
-4) De vier 'rechthoekjes' (verdikkingen op de zijwanden) die te danken zijn aan de mal van het Franse zusje wat gebruikt is zijn amper te zien. Alleen met strijklicht en als je er echt naar gaat zoeken. Zo op de vrije baan is dit onzichtbaar. Voor mij dus niet storend.
-5) Last but not least: de prijs. Ik heb er (incl. ledenkorting bij een bekende winkel) 161 euro voor betaald. Ik heb hier nog een folder liggen uit het Gulden-tijdperk waarin de 1838 en de 1637 voor 329 gulden (ca. 150 euro) te koop stonden. Een prijsverschil van 10 euro in bijna 10 jaar tijd. Lijkt mij erg redelijk, gezien wat je nu voor het nieuwe model krijgt.
Tot zo ver mijn propaganda. :P Ik ben erg blij met de lok en hoop dat Roco ook nog eens een paar nieuwe 1700-nummers gaat uitbrengen. (y)
Wie heeft er trouwens nog een goede foto van de cabinewand van een 1600? In het model is deze lichtgrijs, in werkelijkheid is deze rood.
-
Is inderdaad een mooie lok.
Ze komen alleen feestelijk laat met die verbeteringen.
Ik heb inmiddels 20 modellen van de oude variant (1838 / 1823) rondrijden.
Natuurlijk ook omgenummerd, en voorzien van LED's
hoewel ik al langer in bezit ben van de oudere modellen.
Lijkt het voor mij niet echt zinvol om die dan ook te ga vervangen door de nieuwe exemplaren.
Jos.
-
Zeker niet als over 1 jaar (LSM-tijd, dat is 4 a 5 jaar in aardse tijd) er nóg een nieuwe versie komt :)
Reden waarom ik er (nog) maar niet aan begin. Liever eerst een écht mooie 1300 (maar dat zit er ook niet in)
-
Ze komen alleen feestelijk laat met die verbeteringen.
Ik heb inmiddels 20 modellen van de oude variant (1838 / 1823) rondrijden.
Ik heb er geen twintig, maar ben het helemaal met je eens... Ik ben bovendien niet zo'n purist, vind die oude roco's ook erg mooi. Hetzelfde geldt voor de Electrotren/Rivarossi's 1300: voor mij echt perfect.
Grtz,
Niels
-
Wie heeft er trouwens nog een goede foto van de cabinewand van een 1600? In het model is deze lichtgrijs, in werkelijkheid is deze rood.
Als ik zaterdag weer aan het werk ben en er staat er een op de kijfhoek zal ik foto's maken!
Gr. Silvester
-
Volgens mij is die achterwand meer oranje, net zoals in een ICM.
-
Achterwand van de E 1600 is echt rood. er zitten aan beide zijden een deur om de machineruimte in te gaan.
er hangt een verbanddoos en een afdekfoliedoos een brandblusser en de houder voor het materieelboek (cab 1)
Foto's volgen nog.
Gr. Silvester
-
Ik heb de acherwand van een van mijn Roco 1600-en donker rood gemaakt, omdat het wandje te dicht bij de voorruit staat (vond het licht rood te fel kleuren)
Jos
-
Achterwand van de E 1600 is echt rood. er zitten aan beide zijden een deur om de machineruimte in te gaan.
er hangt een verbanddoos en een afdekfoliedoos een brandblusser en de houder voor het materieelboek (cab 1)
Foto's volgen nog.
Gr. Silvester
Hoi Sylvester,
Heb je toevallig al foto's gemaakt??
Of iemand die foto's heeft?
Vriendelijke groet.
Benno
-
Volgens mij (maar ik moet het uit herinnering doen) zou je met vermiljoenrood goed in de buurt komen.
-
Uit de archieven... : Rood :).
(http://www.knol-computers.nl/modelbaan/image024kl.jpg)
www.knol-computers.nl/modelbaan/image024.jpg (http://www.knol-computers.nl/modelbaan/image024.jpg)
-
Dat de achterwand rood is geloof ik wel hoor ;)
Ik was vooral benieuwd naar de foto's van de verdere details waar Sylvester over sprak
-
tja... verder heb ik alleen maar foto's van naar voren... de achterwand vond ik nooit zo interessant.
Ze vergeten overigens allemaal wel het bakje met magneten... :)
-
Ik ga de foto's even opzoeken, mijn excuus voor de (veel) te late reactie!
BRB.
-
BIW.
Ik kan zo snel de foto's die ik hiervoor ooit heb genomen niet zo snel vinden.
(http://img812.imageshack.us/img812/9116/1600binnen.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/812/1600binnen.jpg/)
Dit is er een maar rest heb ik even niet.
Ik zal morgen (indien ik op de kijfhoek kom en er is een 1600) foto's maken en plaatsen.
Gr. Silvester
P.S. doe even een PM met je mailadres. Ik heb ooit in paint binnen zijden gemaakt, deze kan ik dan mailen.
-
Beloofde foto's
(http://img832.imageshack.us/img832/1337/linksboven.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/832/linksboven.jpg/)
(http://img190.imageshack.us/img190/7732/linksondera.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/190/linksondera.jpg/)
(http://img6.imageshack.us/img6/7323/rechtsboven.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/6/rechtsboven.jpg/)
(http://img263.imageshack.us/img263/8320/rechtsonder.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/263/rechtsonder.jpg/)
ik hoop, dat jullie hier wat aan hebben.
Gr. Silvester
-
Bedankt voor de foto's Sylvester (y)
-
Geen dank! succes en laat je het eind resultaat zien? (y)
-
Beste Richey,
Is dat de 1600 E-loc die enige jaren geleden in Uitgeest door het stootblok is gedrukt en waarvoor een speciale weg aangelegd moest worden om hem weg te halen? Dit vergde al met al een aantal dagen.
Zo ja, heb je hier dan meer foto's van?
Alvast bedankt.
Mvg Maikel van Velzen
-
Hallo Maikel,
Klopt, ik heb er nog meer van...
De kwaliteit is niet zo denderend, is allemaal ingescand vanaf half kleinbeeld en het was donker weer.
Zal ze naar je mailen... :)
Groet,
Richey
-
Over het dak van de Roco 16/17/1800 is al veel geschreven, dat de looproosters niet kloppen.
Als ik op echter foto's van het grootbedrijf zie, lijkt de zilvergrijze kast met lamellen op het dak ook wat te smal.
Die kast op het model van Marklin is wel breder. Zie foto's op onderstaande link:
http://forum.3rail.nl/index.php?topic=32622.50
Recent heb ik de Roco HUSA-loc gekocht, een mooi model.
Het model wil ik gaan pimpen: zit die zilvergrijze kast op het Marklin model los, of is hij meegegoten?
Als hij los op het model zit, weet iemand het bestelno.?
-
Los, hij kan zelfs rammelen.
Niet los leverbaar denk ik.
Albert.
-
Heeft iemand het dak al eens veranderd?
Én zo ja, graag foto's!
-
Dag allen,
Ik heb ook maar eens een nieuwe 1601 gekocht. Twijfel nog of ik het nummer ga verplaatsen en een wapen van Amsterdam ga plaatsen of hem ga omnummeren naar de museumloc (ben even vergeten welk nummer). Ik hoorde dat KleiNSpoor de wapens niet mag leveren ivm copyright. Heeft iemand toevallig het Amsterdamse wapen nog liggen of weet iemand wie dit kan maken?
Er was wat commentaar dat het rooster nu te hoog zou zitten. Er zou nog een randje geel zichtbaar moeten zijn. Dit heb ik even met mijn bionisch oog bekeken en het lijkt er op dat het rooster wel degelijk correct zit, echter, dat randje geel hebben ze maar grijs gemaakt. Was waarschijnlijk makkelijker met spuiten? Is dit al eerder iemand opgevallen en is dit randje makkelijk geel te maken?
De LED verlichting is ook een hele verbetering, moet alleen nog even wat geels verzinnen en de verlichting beter afschermen. Heeft iemand de sluitseinen al apart schakelbaar gemaakt met een LoPi 4? Zoja: hoe moet ik deze aansluiten en programmeren? Is een rangeersein ook mogelijk of word dit te ingewikkeld icm de sluitseinen?
Ik had geen zin om op LS Models te wachten. Ik ben tevreden met deze Roco en de 1601 was in de aanbieding.
Groetsels,
Robert
-
Brekelmans kan het wapen wel eens hebben.
Ik heb hem hier iig weg voor de oude 1600.
Tinus.
-
Brekelmans heeft inderdaad het nummer 1601 met het wapen van Amsterdam in het assortiment. Dit is te vinden onder nummer 3015zi.
De museumloc is de 1656 (ex-1856) Hoogeveen.
Over de verlichting, daarvoor kan je eens in dit (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,28466.0.html) draadje kijken, maar volgens mij heeft de 1601 een andere printplaat dan de later uitgebrachte 1800 'en van Roco met de airco (spreek uit ervaring).
Gr. Rick
-
waar was ie in de aanbieding dan?
Grtz,
Niels
-
Bedankt voor de reacties :)
Ik denk dat hij overal wel voor 129 euros ligt. Ik heb de mijne uit Badhoevedorp.
Dat verlichtingsverhaal ziet er ingewikkeld uit. Rangeersein vergeten we maar even. Ik zou graag de verlichting willen bedienen zoals buh de LS Models reeks 11.8. Een knop om richtingsafhankelijke frontseinen aan of uit te zetten een een andere functieknop om de sluitseinen aan of uit te zetten. Lichtwisseling dus automatisch. Printje is idd anders.
Die Brekelmans waterslide decals zijn de juiste grootte? Dat ik niet de te kleine transfers voor de oude Roco 1600 bestel. Ook even gluren of ze die 1656 Hoogeveen hebben :)
Groetsels,
Robert.
-
Ik heb me alleen met de verlichting van de Husa beziggehouden en dan op zijn Jan Boerenfluitjes. Alle afzonderlijke leds hebben een eigen aansluitdraad en er is nog een gemeenschappelijke anode. Bij elkaar dus zes draden per lichtprintje. De sluitseinen hebben rode draden en die heb ik van de hoofdprint losgesoldeerd. De twee rode draden van een lichtprintje heb ik gezamenlijk met een 15K weerstand direct op de groene draad aangesloten, de twee rode draden van het andere printje op de paarse draad. Decoder zo geprogrammeerd dat groene en paarse draad rijrichtingafhankelijk zijn en op f1 reageren. Ik zet de sluitverlichting dus apart aan met f1 geheel los van f0. Instellingen geven heeft geen zin, want er zit een LP3 in en van het functiemeppen met een LP4 heb ik nog geen ene bal verstand.
De lichtprintjes bieden dus werkelijk alle mogelijkheden om verschillende seinbeelden weer te geven, maar Roco doet daar verder niks mee. Dus bij de volgende uitgave graag een nieuwe hoofdprint met Plux decoderaansluiting. Voor een 1700 voor DD-AR of ICRm willen we tenslotte een loc waarbij de verlichting aan één kant helemaal uit kan. Voorlopig heb ik dat opgelost met een oude Roco 1700 met maar aan één kant zo'n Digirails ledprintje. Lekker goedkoop ook. ;D
-
Die Brekelmans waterslide decals zijn de juiste grootte? Dat ik niet de te kleine transfers voor de oude Roco 1600 bestel. Ook even gluren of ze die 1656 Hoogeveen hebben :)
Die decals zijn de juiste grootte. Staat er ook bij: ''setje waterdecals voor de nieuwe 1601 van Roco''.
Voor de decals van de 1656 moet je artikelnummer 3015v hebben.
Gr. Rick
-
Thanks Henk, rode draadjes dus aan paars en groen met een dikke weerstand ertussen. Voor trek en duwtreinen is dit ook voldoende: gaat de loc trekken dan alleen F0 (frontseinen aan in de juiste richting) en voor duwen gaat F0 uit en F1 aan. Een rangeersein gaat denk ik niet daar er niet meer functie aansluitingen op de decoder zitten. Jammer. ik wilde er ook nog digitale koppelingen op. Dat wordt tegen die tijd een funktiedecoder er in prakken.
bedankt Rick. Ik was niet helemaal zeker. Voorlopig nog even te bang om het oude nummer te verplaatsen. ook omdat ik geen mogelijkheid heb om de boel daarna af te lakken.
Inmiddels zit er een decoder in en is de loc aan het inrijden.
Groetsels,
Robert
-
De decoder heeft nog twee functieuitgangen Robert, maar die zijn onversterkt en onbedraad. Ik weet niet uit mijn hoofd wat die uitgangen aan kunnen, maar heel veel hoeft het niet te zijn. Veel meer dan 1mA heeft zo'n led niet nodig.
-
dat is interessant, ik dacht dat dat gold voor de 21 polige versies. Waar moet ik de draadjes aan solderen? Dan moet ik ook even wat transistors en weerstanden er aan bakken om rangeer seinen te maken. Kom ik alsnog een functie tekort voor evt digitale koppelingen. Ik wil natuurlijk teveel :P
-
Hou er wel rekening mee dat die decals van Brekelmans niet helemaal juist zijn. De witte letters onder het wapen van Amsterdam zijn zwart ipv wit. Ik vind ze ook wat onscherp ogen, maar weet niet of dit gebruikelijk is of niet. Ik hoop dat er nog eens een keer een correct en scherper setje uitkomt.
-
Robert, die decoderprintjes zijn allemaal gelijk. Op de decoder met draadjes kun je goed zien waar de mtc plug zou kunnen zitten. Aan de hand van de indeling van die plug zijn de aansluitingen voor aux3 en aux4 terug te vinden. Althans bij de LP3.
-
Thanks Henk,
Net even lekker mijn 1601 voorzien van apart schakelbare sluitseinen op F1 met de methode die Henk verklapte en instellingen afgekeken voor de LoPi 4 in het draadje van een oude Roco digitaliseren :D.
(Citaat van RuudNS uit het betreffende draadje: cv362=8, cv378=4 (sluitlicht F1 richting afhankelijk) cv394=0, cv410=0 (F2 uitgezet, groen en violet gaan naar de sluitlichten, geel en wit naar de frontlichten).)
Wat me wel opvalt is dat de sluitseinen feller branden als de frontseinen (F0) uitstaan. Ik heb de boel zo aangesloten zoals Henk zei: rode draadjes los en met een 15k ohm weerstand op paars en groen gesoldeerd. Moet ik nog iets veranderen?
Ik heb ook rolletjes tape gevonden in allerlei kleuren, waaronder geel. Gele tape over de witte seinen plakken en ze branden best wel geel :) .
Groetsels,
Robert
-
Hoi allemaal,
In welke periode heeft deze versie van de 1601 (zonder konijnenhokken en nummer in het midden) gereden?
Wellicht al eerder in dit draadje vermeld, maar ik kom het zo snel niet tegen.
Groetjes Arjan!
-
In de beginperiode.
mvg,
Gert
-
Dank je Gert,
Zo'n vermoeden had ik al ;)..
Maar weet iemand exacte data?
-
Zie: http://nl.wikipedia.org/wiki/1600/1800_(locomotieftype)
mvg,
Gert
-
De link is goed....maar werkt niet goed ;D
Het laatste ) doet niet mee....ik heb er nog eens overheen geplakt zonder resultaat
Misschien als ik zo (http://nl.wikipedia.org/wiki/1600/1800_(locomotieftype)) doe?
EDIT: ja dus....klik op 'zo' ;)
-
Mannen,
Dank voor de link. Veel nuttige info.
Misschien moet ikmijn vraag specifieker stellen:
Tot wanneer reed de 1601 met nummer in het midden en zonder stadswapen?
-
Arjan,
6 april 1982 volgens www.railwiki.nl
Om een lok met het nummer in het midden en zonder stadswapen langer in te kunnen zetten in de periode begin jaren '80 heb ik mijn 1601 omgenummerd naar 1609. Die heeft tot 1985 zonder konijnenkast en met tot 1986 zonder stadswapen en het nummer in het midden gereden. Gert Jan
-
Hoi Gert Jan,
Na wat op Google te hebben gezocht (flink zoeken) kwam ik inderdaad 6 april '82 tegen (http://www.scaletrading.nl/philotrain/content.cgi?aankondiging_NS_1600-1700-1800_H0).
Bedankt voor het meezoeken!
Hoe heb jij je loc ongenummerd?
Groeten!
-
Volgens het wat ik maar noem 'Chris-principe' (zie op zijn Groterdam site voor de omnummering van een schiphol 1600), dus het nummer voorzichtig verwijderen met een wattenstaafje met terpentine. Echter het nummer zit er goed op, dus toen na lang wrijven er nog steeds weinig zwart af was maar al wel geel meekwam, heb ik met een scherp hobbymesje de rest er 'afgeschraapt'. Doe dit heel voorzichtig zodat je geen krassen krijgt (hele kleine krasjes vallen wel weer weg onder het nieuwe nummer en de laklaag). Vervolgens Kleinspoor nummer er op en zijdemat lak (Tamiya spuitbus) en het ziet er perfect uit.
Een luie manier kan zijn door alleen de 1 te vervangen door een 9, maar dan staat het nummer niet meer goed gecentreerd op je lok (ofschoon ik mij afvraag hoe erg dit opvalt).
Gert Jan
-
Wat ook goed kan is het allerfijnste (natte) schuurpapier 1000 of 1200 korrel.
Nummer rondom afplakken en dan voorzichtig schuren. Laat alleen een matte plek achter,maar geen krasjes.
Door het afplakken blijft de plek mooi binnen de contouren van het nummer en na het aanbrengen van het nieuwe nummer zie je er niets meer van, ook zonder overspuiten met lak.
Spoorfan
-
Dank voor jullie reacties. Hier kan ik wat mee. (y)
-
Wat was dan de reden dat de nummers naar de zijkant verplaatst werd?
-
Ik vermoed dat dat een direct gevolg was van de introductie van de stadswapens.
Optisch is het nu eemaal mooier.
mvg,
Gert
-
Mag ik vragen wat er mis is met de varianten van Roco?
Simpel, Roco is een mooi model, maar een franse variant, geen Nederlandse
Waar zie je dit dan aan?
-
Die opmerking klopt niet, in ieder geval niet meer. In het verleden zat het rooster van de 1600/1700/1800 te laag, zoals bij de Franse variant. Dit werd gecamoufleerd door een donkergrijs vlak boven het rooster te schilderen.
Tegenwoordig is het de Nederlandse variant, ook zonder de verhogingen waar bij de Franse nez cassé het loknummer staat. Maar als je wil weten wat er mis is met de Roco, moet je er eens onder een scherpe hoek en met strijklicht naar kijken.
- Peter
-
Dat was me bekend. Je ziet de plaatjes van de locnummers zitten. Ik stoor me er niet aan eerlijk gezegd. Maar kan me goed voorstellen dat andere zich er wel aan storen.
Ik heb de 1858 een tijdje geleden gekocht voor bij mijn Artitec DDM. Het is een hoop loc voor het geld.
-
Bij het oude model waren ze alleen de roosters vergeten aan te passen, bijvoorbeeld de seinen waren wel aangepast.
Dat van die locnummers is alleen slordig, blijkbaar vullen ze het gaat op de mal met een blokje die net niet zuiver loopt met de rest van de kast.
Het is dan ook wat kort door de bocht om het een Franse versie te noemen...
-
Dat was me bekend. Je ziet de plaatjes van de locnummers zitten. Ik stoor me er niet aan eerlijk gezegd. Maar kan me goed voorstellen dat andere zich er wel aan storen.
Ik heb de 1858 een tijdje geleden gekocht voor bij mijn Artitec DDM. Het is een hoop loc voor het geld.
Was de loc zo duur dan? Meestal gaan ze naar verloop van tijd wel in de dump, is met elke uitvoering nog gebeurt.
Gr Dave
-
Met veel loc voor het geld bedoel ik dat je veel loc krijgt voor het geld wat je betaald. Ik heb hem inderdaad in de dump gekocht voor nog geen 100 euro.
-
Dat is een mooie prijs :),
Ik wacht op een andere uitvoering van de dubbeldekkers van Artitec. Kan ik mijn 1711 er voor zetten :)
Mvgr Dave
-
Die opmerking klopt niet, in ieder geval niet meer. In het verleden zat het rooster van de 1600/1700/1800 te laag, zoals bij de Franse variant. Dit werd gecamoufleerd door een donkergrijs vlak boven het rooster te schilderen.
Tegenwoordig is het de Nederlandse variant, ook zonder de verhogingen waar bij de Franse nez cassé het loknummer staat. Maar als je wil weten wat er mis is met de Roco, moet je er eens onder een scherpe hoek en met strijklicht naar kijken.
- Peter
De franse verhoging zit er nog op toch, waar de locnummer en logo opstaat.
-
Als ROCO de verhogingen weg werkt en de Pantograaf weer functioneel maakt + geluid, dan heeft ROCO ook een perfecte NS 1700/1800 variant. Ik heb besloten niet meer op de LS Models variant te wachten, mocht deze ooit komen, leuk, maar voor nu word het een roco, alleen ik wacht op minimaal 3 1700en voor de BDs-icrm, voor de Berlijnlijn en voor de DD-Ar van Trix
-
Ik heb eens naar mijn Roco BB-7200 gekeken, aangezien die met haar gladde wandjes hetzelfde zou moeten hebben.
En inderdaad, ik zie wat je bedoelt, al was het me in de paar jaar dat het ding op mijn baan heeft rondgereden niet eerder opgevallen.
Maar ik kan niet ontkennen dat het er zit en als je je aan die verhogingen stoort, stoor je je eraan. Simple as that.
Wel grappig dat je afgaand op je bericht de LSM ICR-rijtuigen en Trix DD-AR dan weer wel acceptabel vindt, terwijl de ongerijmdheden van die modellen voor mijn gevoel veel opvallender zijn.
-
Wat is er mis met LSM ICRm rijtuigen, ik vind ze goed getroffen en volgens mij de Trix DD-AR ook. Bij de Roco 1600 was ik nog wat vergeten, de loc mag wel eens kort koppeling krijgen
-
bij de trix/marklin is het instapgedeelte uitgerekt om aan de 1:93 maat te komen. Het gedeelte waar de zitplaatsen zijn( tussen de deuren zeg maar) is 1:100.
-
Vreemde redenatie. Dat zou wel een heel aparte verdeling zijn. Zelf denk ik eerder dag de gehele lengte schaal 1:93 is ;)
-
Anywayz, ook de nieuwe Roco is niet perfect, alles wat onder de loc hangt, hangt te laag (drukvaten etc.) Ondanks dat het al een hele verbetering is dat het rooster nu goed zit en dat het voor de rest een fijn model is, stoorde ik me hier aan. Desalniettemin is dit momenteel het beste wat je in model kan krijgen voor een mooie prijs. Dus zeker niet laten liggen voor dat geld...
-
DD-AR is inderdaad 1:93 (en om die reden voor mij niet acceptabel), maar niet consequent.
Bij ICRm hoort de gele band onder het dak onder de roosters door te lopen. Het lijkt bij ICRm iets beter te zijn dan bij ICR, maar is nog steeds niet goed.
De ramen zitten te diep ten opzichte van de zijwand (bij de ICRm), de raamrubbers steken te veel uit, maar lijken ook te smal.
En bij al mijn ICR-rijtuigen (dus geen ICRm, die heb ik zelf niet en kan het dus niet controleren) golft de zijwand ten opzichte van de dakrand.
Voor mij zijn de ICR's nog wel acceptabel, maar ik vind het veel opvallender dan die vlakjes bij mijn 7200.
Huub
-
Incorrecte stroomafnemers, incorrecte locaties van apparatuur aan de onderkant, ontbrekende deurklinken, zichtbare littekens waar bij de Franse versies de nummers staan, wat mij betreft allemaal storende negatieve punten, ik vestig mijn hoop wel op LS Models, hoe lang het ook mag gaan duren. ;D
-
De laatste uitgebrachte versie de rode 1614, was wel voorzien van de goede stroomafnemers.
-
bij de trix/marklin is het instapgedeelte uitgerekt om aan de 1:93 maat te komen. Het gedeelte waar de zitplaatsen zijn( tussen de deuren zeg maar) is 1:100.
Dat was bij het prototype die op een Lima gebaseerd was.
-
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,41843.msg844305.html#msg844305
en dan maar weer ot!
-
De 16/17/1800 van Roco,tsja................
Veel over gezegd,zoveel mensen,zoveel meningen.
Zelf in bezit van een aantal Marklin varianten,alsook de vrij recente 1828 (uit de set).
Voor schoonpapa z'n verjaardag een keertje gek gedaan en een 1611 van Roco kado gedaan.
DUs even mijn 1828 en de 1611 naast elkaar gezet.
Ik vond altijd al dat de roco het gewoon NIET was,maar waarom niet,daar was ik niet uit.
Dus eens vergeleken!
De plus en minpunten.
Het zijrooster is vlakker,dus mooier,de bufferbalk in veel fijner gedetailleerd,en ja,hij loopt gewoon mooier. Ik ben prima tevreden met mn marklins,maar in een direct vergelijk legt de marklin het af,qua geruisloosheid,de marklin maakt gewoon meer lawaai.Vindt IK het een probleem,neuh,ik rij op m rail op een houten tafel,dus echt opvallen doet het niet,en op volle snelheid heeft ie hetzelfde ronkende geluid als de echte 1600.
De sleepstukken van de panto's zijn mooier.
De minpunten:de draaistellen met de vreemde grijze trappetjes,op het dak boven de cabine zit bij marklin netjes een ribbeltjesproefiel terwijl het bij de roco eenvoudig is opgedrukt. De isolatoren van de panto's zijn bij roco veel grover,om maar te zwijgen over de rest van de dakisolatoren van de roco,veelste grof met oogjes waar de staaldraadjes doorheen lopen,ze lijken zo van de lima 1300 af te komen.
Ook op het dak naast de dakopbouw zitten bij de marklin de staaldraajes netjes gekruld terwijl het bij roco gegoten plastic is.
Ook jammer dat de typhoons op het dak bij de roco dicht zijn en bij de oude marklin 1631 uit 1986! al netjes hol taps toelopen. De verhogingen op de zijwanden is al genoeg over gesproken,IK zou me er dood aan ergeren als ik de loc van dichtbij zie.En dan het beeldbepalende punt waarom ik persoonlijk de marklin meer 1600 vindt.
De neus!! Ik zal het uit proberen te leggen,de schuine rand waar het 3e frontsein op staat ,die is naar links en rechts smaller bij de roco,waardoor de snuit wat iel lijkt,de neus van de marklin ook wat breder,in vergelijk met 1 op 1 gewoon meer 1600!
Ik kan me heel goed voorstellen dat het gros van de modelspoorders er dik tevreden mee is,mooie loc voor een keurige prijs en t loopt prachtig,maar ik persoonlijk neem dan de iets mindere detaillering en het dikkere zijrooster ( en ook de lawaaierigere motor) voor lief en kies voor de loc die in mij optiek het meest als een 1600 smoelt.
-
vergelijkende test (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22119.0.html)
-
als je een link plaatst moet het wel doen
-
'h' vergeten. Gecorrigeerd.
-
Die vergelijking ken ik,maar een nieuwe roco naast een 25 jaar oude geragde marklin is niet echte vergelijking.
Ik heb van beide de huidige versies naast elkaar gezet,en meer MIJN mening (die echt niet iedereen vertegenwoordigd) maar het waarom,dat roco volgens velen het nét niet is heb ik nergens gelezen,vandaar...........maar de neus is volgens mij de reden van de afwijking.
-
Kijk nieuwe 1600 van Roco....
(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/16163_882692665084719_2472411960976194474_n.jpg?oh=8e38a322769b2ef4a08f6c7ff2d2a2da&oe=55648879&__gda__=1431428646_8568004ca48b8dd9c0bde318365cec46) (https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/16163_882692665084719_2472411960976194474_n.jpg?oh=8e38a322769b2ef4a08f6c7ff2d2a2da&oe=55648879&__gda__=1431428646_8568004ca48b8dd9c0bde318365cec46)
Mvg,
-
Die vergelijking ken ik,maar een nieuwe roco naast een 25 jaar oude geragde marklin is niet echte vergelijking.
Ik heb van beide de huidige versies naast elkaar gezet,en meer MIJN mening (die echt niet iedereen vertegenwoordigd) maar het waarom,dat roco volgens velen het nét niet is heb ik nergens gelezen,vandaar...........maar de neus is volgens mij de reden van de afwijking.
Ja. En de combinatie van te hoog en te smal. :-\
-
Waarom lukt Roco om bij een 1600 loc van een andere maatschappij strak rond de rooster heen te komen en bij een NS loc niet, daar zit altijd een grijze randje om heen. Ook dit een van de min punten.
-
Kijk nieuwe 1600 van Roco....
(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/16163_882692665084719_2472411960976194474_n.jpg?oh=8e38a322769b2ef4a08f6c7ff2d2a2da&oe=55648879&__gda__=1431428646_8568004ca48b8dd9c0bde318365cec46) (https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/16163_882692665084719_2472411960976194474_n.jpg?oh=8e38a322769b2ef4a08f6c7ff2d2a2da&oe=55648879&__gda__=1431428646_8568004ca48b8dd9c0bde318365cec46)
Mvg,
Jammer dat ze niet de panto's van de 1614 hebben gebruikt maar weer de vorige versie......
Na ja, maar kijken na 6 februari 2016 of ie alsnog mag komen....