Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Spoor 1 pendelbaan, maar dan rond (1:32) door Pauldg
Vandaag om 12:43:16
Fleischmania Nostalgia door Scratchbuilt
Vandaag om 12:42:03
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Eric B
Vandaag om 12:28:45
Loksound downloads door Duikeend
Vandaag om 12:26:43
Configureren van YD8116 via web browser door Montanbahn
Vandaag om 12:26:19
Stroomdetectie issues. door henk
Vandaag om 12:13:11
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Rick
Vandaag om 12:02:29
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door R v/d Hoven
Vandaag om 11:55:40
Raadplaatje door Rick
Vandaag om 11:52:29
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel door Forever Rocofan
Vandaag om 11:25:49
verlichting inbouwen voor beginners door Scratchbuilt
Vandaag om 11:20:17
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Hans GJ
Vandaag om 11:13:01
Pendel module Viessmann 5214 door Pieter Bregman
Vandaag om 10:50:37
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 09:46:28
Van 2D afbeelding naar 3D model door Hans van de Burgt
Vandaag om 09:34:43
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 09:20:25
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door puntenglijder
Vandaag om 08:48:11
Project seaside Germany door Wim Vink
Vandaag om 08:43:39
Decoder uitlezen met Z21 op programmeerspoor in iTrain door Montanbahn
Vandaag om 08:43:36
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door V200-G2000
Vandaag om 08:40:21
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Hans van de Burgt
Vandaag om 06:34:33
Omgeving Frankfurt am Main door NS264
Vandaag om 04:40:58
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 00:30:06
Diorama Oelde Mittelweg Hp door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 00:21:10
Oersik etsplaat spoor 0, bouwverslag door Pauldg
22 October 2025, 23:20:39
Wohnzimmer Rbf materieelshow door Ferdinand Bogman
22 October 2025, 22:07:18
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
22 October 2025, 21:16:58
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
22 October 2025, 20:35:06
Werking Piko goldcap i.c.m. met niet-Piko decoder door D_Loc
22 October 2025, 20:20:29
CIWL of toch niet?? Maar wat dan wel? door nighttrain1
22 October 2025, 20:15:34
  

Auteur Topic: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad  (gelezen 9405 keer)

timtrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 2090
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #30 Gepost op: 10 June 2021, 21:53:29 »
De Arriva Wink is gewoon elektrisch inzetbaar, alleen loopt de toelating als elektrisch treinstel nog.

Noordster

  • Offline Offline
  • Berichten: 169
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #31 Gepost op: 11 June 2021, 19:44:46 »
Dus ze hebben behalve diesels ook omvormers voor 1500V naar wisselstroom voor aandrijving aan boord? Dat wist ik niet. kDacht altijd dat daar een ander powerpack 🙄 voor nodig was.

4020 281-4

  • Offline Offline
  • Berichten: 452
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #32 Gepost op: 10 December 2022, 16:53:21 »
Het gaat door. Eerst van Maastricht naar Schiphol vanaf 16 december 2022. Groningen naar Schiphol start ergens januari 2023.

Info via: https://www.arriva.nl/a/nachttrein.htm

Kaartjes zijn alleen online via Arriva te koop. De OV-chipkaart is geen geldig vervoersbewijs.
Met vriendelijke groet, Christiaan

mDDM

  • Offline Offline
  • Berichten: 1043
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #33 Gepost op: 11 December 2022, 21:49:57 »
Eigenaardig, ik dacht dat de OV-kaart verplicht is voor openbaar vervoer. Die trein van Arriva is toch geen besloten vervoer?

laurent

  • Offline Offline
  • Berichten: 2789
  • Broem broem!
    • Sporingerdam
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #34 Gepost op: 11 December 2022, 21:59:40 »
Jawel. Hij wordt als charter in de markt gezet. Dat iedereen vervolgens een kaartje kan kopen, is een tweede.
Neem ook eens een kijkje op mijn Youtube Kanaal:
Railion 6513
3railer | Teppichbahner | CS3 + MS2 | Tischbahner | LN + DAISY II Funk | C Rails | Multiprotocol | D | A | CH

Tischbahning.de

VAM65

  • Omroep Modelspoor Club. Elke laatste donderdag gratis toegankelijke rij-avond. Zie ook onze website door op het groene bolletje onder "Nederland 1949-1963" te drukken.
  • Offline Offline
  • Berichten: 4646
  • Nederland 1949-1963 in h0
    • Omroep Modelspoor Club - Hilversum
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #35 Gepost op: 17 December 2022, 12:33:50 »
En afgelopen nacht was het dan zover!

Citaat
Op het traject Maastricht-Schiphol heeft vannacht voor het eerst een nachttrein gereden. De trein van de regionale vervoerder Arriva vertrok om 01.01 uur uit Maastricht en reed via onder andere Eindhoven, Utrecht en Amsterdam-Zuid naar Schiphol. Daar kwam hij om 03.15 uur aan.

De nachttrein gaat voortaan elke vrijdagnacht rijden. Arriva maakt voor de verbinding gebruik van nieuwe Europese wetgeving, meldt 1Limburg.

Sinds vorig jaar kunnen vervoerders verbindingen aanbieden,........

De rest kun je hier lezen: https://nos.nl/artikel/2456734-hapjes-drankjes-en-livemuziek-op-eerste-nachttrein-maastricht-schiphol

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4072
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #36 Gepost op: 17 December 2022, 23:21:55 »
Eigenaardig, ik dacht dat de OV-kaart verplicht is voor openbaar vervoer. Die trein van Arriva is toch geen besloten vervoer?
Je reserveert van te voren en het is geen concessie gebonden trein en maakt daarom geen deel uit van het OV en dus ook niet van de OV Chipkaart.

mDDM

  • Offline Offline
  • Berichten: 1043
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #37 Gepost op: 18 December 2022, 21:37:10 »
Openbaar vervoer is volgens de Wet personenvervoer voor een ieder openstaand personenvervoer volgens een dienstregeling met een auto, bus, trein, metro, tram of een via een geleidesysteem ... De Arriva nachttreinen voldoen aan beide onderstreepte criteria.  Als het inderdaad besloten vervoer was, had Arriva geen toestemming hoeven te vragen om in concurrentie met NS op het hoofdrailnet te rijden.
« Laatst bewerkt op: 18 December 2022, 21:39:26 door mDDM »

Wilma1970

  • Offline Offline
  • Berichten: 174
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #38 Gepost op: 18 December 2022, 22:31:17 »
De Fryske Nasjonale Partij (FNP), een politieke partij die in Friesland actief is, ergert zich aan de komst van de Arriva-nachttrein tussen Groningen en Schiphol. Arriva laat die trein naar verwachting vanaf januari rijden. Tegelijk schrapt het bedrijf vooral in Friesland op structurele basis in de dienstregeling vanwege het huidige personeelstekort.
De nachtelijke treinrit is een initiatief van Arriva zelf. Vanwege nieuwe Europese regels mogen vervoerders dat doen. Voor eigen kosten dus. Eventuele winst is ook voor het bedrijf.
Vooral in Friesland minder treinen
Arriva heeft eerder laten weten dat de treinen door 'eigen personeel' worden gereden. Behalve een machinist rijden er ook twee stewards mee. Het is niet duidelijk of het personeel dat de Schipholtrein bemant uit Groningen, Friesland of elders vandaan komt.
De nachttrein wordt geïntroduceerd op een moment dat er al maandenlang structureel treinen uitvallen in Groningen en Friesland. Met ingang van 11 december rijden er weer meer treinen in Groningen, maar snijdt Arriva in Friesland juist extra in de dienstregeling.
'Skandalich'
'Ik heb er in deze tijd best begrip voor dat je problemen hebt om je personele invulling rond te krijgen', zegt Sijbe Knol, fractievoorzitter van de FNP in de Friese Provinciale Staten. 'Dat zie je overal. Maar het is vreemd dat je tegelijkertijd wel personeel inzet op een spoorlijn waar niemand om gevraagd heeft', zegt hij. Op Twitter noemt hij de keuze van Arriva 'skandalich', Fries voor 'schandalig'.

Joop_L

  • Offline Offline
  • Berichten: 1587
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #39 Gepost op: 18 December 2022, 23:49:32 »
Nadat er nogal wat ophef was ontstaan, te lezen bij rtvnoord, kwam er een tweet van Arriva dat personeel op de trein van Groningen naar Schiphol door extern personeel gereden gaat worden. Of dat daadwerkelijk zo is, dat zien we dan in januari wel. Wel is het zo dat Arriva geschoven heeft met diensten en personeel. Was dit jaar Groningen de klos. Komende tijd is Friesland de klos.

De nachttrein vanuit het zuiden was op de heenweg best wel op tijd. Op de terugweg had het +88 opgelopen. Dat kwam dus door een aanrijding bij Amsterdam-Zuid. Omrijden via Amsterdam Centraal en Amstel naar Utrecht en verder kon niet in verband met werkzaamheden ter hoogte van Muiderpoort.
Groeten Joop, machinist Lls

Gino

  • Offline Offline
  • Berichten: 158
  • 🇨🇳 & 🇯🇵 N
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #40 Gepost op: 19 December 2022, 00:30:46 »
Nadat er nogal wat ophef was ontstaan, te lezen bij rtvnoord, kwam er een tweet van Arriva dat personeel op de trein van Groningen naar Schiphol door extern personeel gereden gaat worden. Of dat daadwerkelijk zo is, dat zien we dan in januari wel.
Wat weer de vraag oproept, als het kennelijk zo makkelijk is om extern personeel in te huren, waarom doen ze dat wel voor dit rare prestige projectje, maar niet voor de concessies waar dagelijkse hele reeksen aan ritten uitvallen, de helft van het personeel weggelopen is, de andere helft staakt en met hetzelfde idee speelt, en er door de concessie-verleners met miljoenen-boete's gedreigd wordt.
« Laatst bewerkt op: 19 December 2022, 00:48:57 door Gino »

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3454
    • Mijn van-alles website
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #41 Gepost op: 19 December 2022, 01:48:02 »
De Arriva nachttreinen voldoen aan beide onderstreepte criteria.  Als het inderdaad besloten vervoer was, had Arriva geen toestemming hoeven te vragen om in concurrentie met NS op het hoofdrailnet te rijden.
Het belangrijkste probleem is het feit dat er buiten Arrivagebied geen kaartlezers zijn van die vervoerder en je dus niets met je OV-chipkaart kan. Dat dat weer een typisch voorbeeld is hoe er vooral níet nagedacht is over wat die kaart moet kunnen, is wat anders.

@ Gino: ik vermoed dat er, door het tijdstip, flinke toeslagen betaald moeten worden, waardoor de betreffende rit financieel aantrekkelijk is voor personeel om te rijden.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22619
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #42 Gepost op: 19 December 2022, 08:22:56 »
Dan nog blijft het een suboptimale inzet van personeel. Alleen bedoeld om een stok tussen de deur te krijgen op het IC-net. Want dat is de reden dat Arriva dit doet. Het gaat ze echt niet om een zinvolle verbinding.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

mDDM

  • Offline Offline
  • Berichten: 1043
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #43 Gepost op: 19 December 2022, 20:05:38 »
Het belangrijkste probleem is het feit dat er buiten Arrivagebied geen kaartlezers zijn van die vervoerder en je dus niets met je OV-chipkaart kan. Dat dat weer een typisch voorbeeld is hoe er vooral níet nagedacht is over wat die kaart moet kunnen, is wat anders.

En hoe komen de Arriva reizigers dan op bijvoorbeeld Utrecht door de poortjes?

timtrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 2090
Re: Arriva doet aanvraag voor nachttreinen van regio naar Randstad
« Reactie #44 Gepost op: 19 December 2022, 20:17:27 »
Je zal ongetwijfeld een code krijgen als je zo'n kaartje koopt.
@Gino, "makkelijk" is natuurlijk een groot woord, het maakt vast wel een beetje uit of je een machinist (en beveiligers) voor één dienst in de week nodig hebt of 25 per dag. NS en misschien ook de goederenvervoerders zoeken ook dagelijks een hele stapel personeel...