P.s ik ken dit materieel verder niet,maar krijg je bij het niet juist koppelen tussen de treinstellen geen foutmelding ergens in je display/controlelamp te zien?
En een BSI koppeling koppelt wat "lastiger" doordat je bij het combineren ook nog de kracht van de buffers moet overwinnen, itt bij een scharfenberger die geen buffers heeft.
dan begin je toch te twijfelen aan de vaardigheden en het verantwoordelijkheidsgevoel van machinisten. als zo'n situatie ontstaat als er niet gecontroleert wordt... gr
Ik vind het eigenlijk meer een ontwerpfout. Als een koppeling niet goed vast zit (kan gebeuren), dan zou het zo moeten zijn, dat de trein niet weg kan rijden, of dat hij bij de eerste meter meteen losschiet. Dat is een fail-safe oplossing, die hooguit wat hinder in de exploitatie geeft (tijdverlies).Maar nu blijkt de constructie zodanig te zijn, dat er pas na kilometers rijden de koppeling los kan schieten omdat er een nog niet goed in een gat is gekomen. Mensen maken fouten, en zoiets zou bij het ontwerp al zo moeten zijn dat een fout niet dit soort gevolgen mag hebben.