Wat als straks je eerste wissel in je gesaneerde wisselstraat het niet meer doet en je verderop geen tweede overloopmogelijkheid hebt?
Vandaag een leuke cartoon over ProRail op nu.nl: http://www.nu.nl/de-jager/
Er is vanuit ProRail een samenwerking opgezet met de Japanners.
Laten we wel wezen, het is flauwekul als je vanuit Amersfoort in Utrecht aan komt dat er een mogelijkheid is om op spoor 18 binnen te komen, je dan rustig 10 a 15 minuten kunt wachten op een vrijkomend spoor (dat je wel kunt bereiken) en er al drie treinen achter je in de file staan die ook weer te laat terug gaan. Dat mensen intussen x aansluitingen gemist hebben "beredeneren we gewoon weg" met sprookjes over hoogfrequente treindiensten, het zo gemakkelijk mogelijk maken van ons eigen proces is ten slotte belangrijker dan het concurrentievermogen met de auto (en dus onze eigen toekomst).
Er is vanuit ProRail een samenwerking opgezet met de Japanners. Daar is bijvoorbeeld uit gebleken daar waar in Japan in een viersporig station met aan beide zijden een kleine wisselstraat er 16 rijwegen mogelijk zijn, we er in Nederland in exact dezelfde stationssystuatie 96 rijwegen kennen! Echt absurd!
Natuurlijk beperk je de rijmogelijkheden als je wissels gaat saneren, maar daar staat tegenover dat je minder wisselstoringen zult hebben en ook minder onderhoudskosten.
Het betekent echt niet dat alle extra overloopmogelijkheden gesaneerd worden.
Hier een column van driek oplopers over het afgelopen winterweer:http://frontpage.fok.nl/column/419513/1/1/100/op-z-n-japans.html