Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

De fabriek - Spoor 0 door NS264
Vandaag om 20:43:53
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 20:38:42
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 20:23:37
Her-(her-)beginnen door meino
Vandaag om 20:21:59
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 20:13:29
Sfeer op je modelbaan door Rob Ellerman
Vandaag om 19:46:38
ICM 4444 op basis van Marklin 37421 door EN446
Vandaag om 19:35:05
RhB H0m, Albulisch door Hans van de Burgt
Vandaag om 19:30:01
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door Robert vh Prutsert
Vandaag om 19:22:52
Fleischmann Anna ombouw. door klusser
Vandaag om 19:19:58
Van welk bouwpakket zijn dit onderdelen? door Ferdinand Bogman
Vandaag om 19:15:29
Wat was jullie allereerste loc? door puntenglijder
Vandaag om 18:56:41
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door dh3201
Vandaag om 18:47:26
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 18:00:40
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 17:23:54
US diorama in H0 door wob
Vandaag om 16:57:23
Aachenau West door wob
Vandaag om 16:54:23
Hoe een Train-O-Matic lokdecoder voorzien van een lang adres ? door Ronaldk
Vandaag om 16:45:57
Rijnstraat door Gerco van Beelen
Vandaag om 16:44:29
booster vraag door hmmglaser
Vandaag om 16:12:55
Leuke film over spoorwegbouw 1949 door Vislijn
Vandaag om 16:12:02
Göhrener Viaduct door MaraNCS
Vandaag om 15:06:45
The Summer of 69 door Ronald Halma
Vandaag om 14:22:40
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door Hans van de Burgt
Vandaag om 13:31:50
't Boemeltje door Sam
Vandaag om 13:26:11
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door NS264
Vandaag om 13:22:05
Met welke tang knip je verenstaal? door Montanbahn
Vandaag om 13:14:53
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 12:42:50
Van British Railways Class 58 naar ACTS 5814 in 0 door jan47
Vandaag om 12:41:51
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R) door Jeronimos
Vandaag om 11:42:25
  

Auteur Topic: Mass am See - (Baanplan H0)  (gelezen 17028 keer)

mass am see

  • Offline Offline
  • Berichten: 3984
  • de hondsrug baan
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #45 Gepost op: 22 November 2009, 15:10:46 »
Hallo allemaal,

gisteren had ik mijn beide treinbanen waar ik een paar dia's had aan jullie laten zien, dat was al weer 25 a 26 geleden.
in ons eerste huis  hebben we maar 4 jaar gewoond ook daar een treinbaan gehad.Daar heb ik weinig foto's van, wel van mijn voorlaatste baan 1988-2001.








het was puur een nederlandse baan tijdperk 4-5 en bouwde alles 1:87 ook de huizen die rond om bij ons in de buurt werden gebouwd


mvgr Evert

Automatic-rock

  • Offline Offline
  • Berichten: 1064
  • Impressionistisch Modelbouwer
    • Modelspoor op Automatic-rock.nl
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #46 Gepost op: 22 November 2009, 15:54:55 »


het was puur een nederlandse baan tijdperk 4-5 en bouwde alles 1:87 ook de huizen die rond om bij ons in de buurt werden gebouwd


mvgr Evert

Hoi Evert,

Dus als ik het goed begrijp zijn deze Nederlandse woonhuizen ook allemaal zelfbouw?
Mooi gedaan  (y) Hoe heb je dat precies gemaakt?

mvg,AR
Vriendelijke groet, Benno

Mijn Brabantse H0 baan in opbouw:Westerweel 1985-1995
Ouderwets leuke & handige modelspoorideeën op: automatic-rock.nl

mass am see

  • Offline Offline
  • Berichten: 3984
  • de hondsrug baan
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #47 Gepost op: 22 November 2009, 16:06:05 »
Hoi AR,

Bouw tekeningen 1:00 en 1:50 en gewoon een schets gemaakt en op basis van ons eigen huis wat in elkaar geknutseld een aantal huisjes heb ik later met N steentjes papier beplakt ooit heb ik het station van Coevorden na gebouwd van een tekening uit een modelbouwblad , ik heb het gebouw nog steeds, maar mijn eisen aan eigen bouwsels waren dat ook hoger dan de resultaten.

dit gebouw is geheel gemaakt van karton, en heeft na ruim 26 jaar de tand des tijds nog steeds doorstaan.

mvgr Evert.
« Laatst bewerkt op: 22 November 2009, 16:08:22 door mass am see »

mass am see

  • Offline Offline
  • Berichten: 3984
  • de hondsrug baan
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #48 Gepost op: 22 November 2009, 19:39:45 »
Toch een update van mijn baan, na het zien van plaatjes van Ruud's Schwarzburg neuffenbahn,ben ik vanmiddag even een uurtje op zolder geweest, het gaat om de oprit deze wil ik met karton dicht maken en hier overheen steentjes papier van faller plakken, om de moeren weg te werken wil ik om de 40cm een steunbeer plaatsen en deze wil ik van beton laten lijken, wil morgen verder om het faller papier te kopiëren, en ik heb een ruimte vrij op de baan waar ik nog iets kan plaatsen, mujn zoon dacht aan een sloperij ( zie foto) zelf dacht ik aan een oud fabriekcomplex , wie heeft een tip voor ons ook een combinatie is mogelijk.


Heb het karton nog los liggen, maar wou het steentjes papier er eerst opplakken op de foto zie je ook de steunbeer.



op deze plek heb ik nog ruimte.

mvgr Evert.

Phantom27

  • Offline Offline
  • Berichten: 13
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #49 Gepost op: 23 November 2009, 12:55:55 »
Even een los idee,miss is het een optie om de oprit te maken van piepschuim,of hoe heet dat andere soortgelike spul nou ook alweer ?
Voordeel van die 2 dingen is dat het vrijmakkelijk is te bewerken tot een solide oprit en dat als je het aan de zijkanten glad afwerkt je er met special lijm gelijk je steentjes papier op kan plakken.
Je oprit kan zowiezo niet doorzakken omdat het massief is,bovendien kun je de bovenkant waar je rails op ligt met speciale lijm gelijk gereed maken om een ballastbed erop te strooien en daar je rails op te bevestigen.
De rails zelf kun je met lange speldjes vastdrukken op de oprit,die is immers van zacht geluid dempend materiaal gemaakt ;)
Hopelijk is dit uit de mouw geschudde idee wat voor je.

grtz juniorfotograaf

mass am see

  • Offline Offline
  • Berichten: 3984
  • de hondsrug baan
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #50 Gepost op: 23 November 2009, 18:13:36 »
terwijl de storm en regen om huize Mass... giert ben ik lekker aan het klussen geweest op zolder.Heb de faller steentjes papier onder de glasplaat van mijn printer gelegd en 4 velletjes afgedrukt.Er moet nog veel gebeuren wil ik deze vast maken aan de oprit bv  rafels en kleine papier resten moet ik nog verwijderen, Maar ik ben ook nog niet klaar met de wand van de oprit, wil morgen even naar het centrum bij ons in het dorp om het steentjes papier daar te laten kopiëren.OP de volgende plaatjes zijn de vorderingen aan de baan tezien.
 

Op beide foto's zijn de naden duidelijk te zien, deze zie normaal niet maar ben van plan om  op die plaatsen een klimop te maken.Op de bovenste foto komt de V200 net terug om de 13 kolenwagons op te halen die achter de oprit staan van de tweede foto.
mvgr Evert.

mass am see

  • Offline Offline
  • Berichten: 3984
  • de hondsrug baan
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #51 Gepost op: 24 November 2009, 18:22:56 »
voordat ik de wand van de oprit er op plak wil ik eerst de gehele ondergrond langs de muur zwart schilderen, dit heeft als voordeel dat als het gras of andere begroeiing los lat je geen lichte plekken op de baan hebt, Maar mijn vraag is eigenlijk welke lijm kan ik het beste gebruiken om het karton op de oprit (9mm multiplex) plakken ,ik ben er achter gekomen dat het karton wat krom wil trekken en de lijm die ik gebruik niet snel droogt zodat het karton weer los laat. Gezien dat ik op dit gebied weinig ervaring heb met dit soort werkstukjes wil ik toch vragen hoe jullie zoiets oplossen.Vandaag was het dan ook redelijk weer en kon even naar het centrum en heb het faller papier laten kopiëren, de kleur is wel anders dan mijn eigen  kopie maar het geheel lijkt best goed, doordat ik om de 40cm een betonnen steunbeer heb geplakt lijkt het net of het altijd al zo is geweest. 




mvgr Evert.

Ruud K

  • Offline Offline
  • Berichten: 12179
  • Schwarzburg-Neuffen-Bahn
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #52 Gepost op: 24 November 2009, 19:00:56 »
Hoi Evert,

Die platen kun je het best met gewone hobbylijm plakken (Bisonkit, Tesa, e.d.). De lijm opbrengen en met je vinger heel goed uitsmeren, vooral ook langs de randen. Heel even laten drogen, zodat de lijm nog goed plakt, maar niet meer echt vloeibaar is. Dan goed aandrukken en klaar is kees.
Succes ermee!

Groet,
Ruud
DB-tijdperk 3, Fleischmann-Roco-Trix, digitaal Multimaus

Roelof

  • Gast
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #53 Gepost op: 24 November 2009, 19:03:49 »
Houtlijm gaat overigens ook prima. Nadat het geplakt is wel even narollen met een schuimrubberen behangersroller.

Grt, Ronald.

Roelof

  • Gast
Re:Mass am See - (Baanplan H0)
« Reactie #54 Gepost op: 24 November 2009, 19:08:18 »
Bovenste perron bestaat uit multiplex beplakt het karton en papier.


Grt, Ronald.