Ze worden nog gebruikt hoor.
Roosendaal, 4 juli 2004. Deze twee remsloffen moeten voorkomen dat een trein de loods binnenrijdt terwijl de deuren nog dicht zijn. Er bestaan ook losse remsloffen. Die werden vaak gebruikt om tijdens het rangeren goederenwagens af te remmen. Een gevaarlijke sport, die "sloffen" werd genoemd. Tegenwoordig worden bij rangeerheuvels automatisch werkende railremmen gebruikt. Alleen op het laatste stuk, als de wagens nog maar een paar kilometer per uur rijden, wordt er nog wel gesloft.
En de laatste twee zijn te Amersfoort op 24 februari 1986, de 2490 als een van de laatste bruine diesellocomotieven.
Wat is dat voor soort van blauwe container op wielen die achter de 2490 staat?
Er wordt op de kijfhoek nog wel degelijk gesloft. De railremmen worden gebruikt om wagens die van de heuvel aflopen en te snel gaan af te remmen. De eerste wagen die op de kijfhoek over de heuvel heenloopt en een schoon spoor oprolt komt wel degelijk een slof tegen. Het is alleen wel een iets andere uitvoering van een enkele slof, omdat deze op allebei de spoorstaven tegelijk ligt en met een stang aan elkaar verbonden is.
Dat is een deel van een verblijfswagen van Weg en Werken ofwel NS-Infrabeheer, verantwoordelijk voor het spooronderhoud voordat de privatisering echt toesloeg. Zie hier de 2440 bij Boxtel met drie van die karren, waarvan meerdere varianten bestonden volgens mij.
Het zijn ook rangeerseinen,dus het zijn normale seinen die ookvoor rangeren gelden.Zeer gave foto's weer gr Ed.