Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

NS 8800 in spoor 0 door Rob Moerkerken
Vandaag om 21:46:50
Mijnbouw Indonesië door MOVisser
Vandaag om 21:45:57
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Sven
Vandaag om 21:44:37
"Bij nader omzien", een Nederlands spoorwegfotoarchief door R1954
Vandaag om 21:41:04
Halling aandrijvingen door Sven
Vandaag om 21:39:03
4 ledjes op één voorweerstand? door Klaas Zondervan
Vandaag om 21:28:37
S3/6, de grote ontbrekende… door Robert vh Prutsert
Vandaag om 21:21:45
Roco 290 digtaliseren door Syb030
Vandaag om 21:02:11
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 20:41:19
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 20:41:04
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Frank 123
Vandaag om 20:39:06
Problemen met digitale koppeling Roco door De eerste Ivo
Vandaag om 20:20:19
PWM regelaar Kato 22018 sx standaard controller door Ronald Halma
Vandaag om 20:17:13
Wielen bruineren. Hoe? door Ronald Halma
Vandaag om 20:15:55
La vie...Sud-Est; zolderbaan met thema zuidoost Frankrijk door Paulus
Vandaag om 19:45:27
Rookgenerator aansluiting op lok NS4808 (ex BR57) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 19:20:13
Spoor op industrieterrein Lage Weide door Keska
Vandaag om 19:05:36
De Projecten van RetroJack door MOVisser
Vandaag om 18:57:25
Mijn eerste baan, Hexental in ho. 380x 120cm door Paul1969
Vandaag om 18:52:53
The Summer of 69 door MOVisser
Vandaag om 18:47:31
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 18:39:37
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:21:54
Aachenau West door wob
Vandaag om 18:06:47
Toon hier je (model)TRAM foto's. door GerardvV
Vandaag om 18:03:11
Betere grip voor Bedroevend locomotiefje door Robert vh Prutsert
Vandaag om 17:37:44
Veevervoer ss/ ns door klusser
Vandaag om 16:38:38
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 16:26:07
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Daan!
Vandaag om 16:02:41
Koploper: missende bezetmelders bij openen "onderhouden lokomotieven" door nederbelg
Vandaag om 12:53:03
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Eric v C
Vandaag om 12:06:37
  

Auteur Topic: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?  (gelezen 4555 keer)

Ronald69

  • Offline Offline
  • Berichten: 2907
  • Duitsland TP III/IV
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #15 Gepost op: 18 March 2021, 17:06:06 »
Heren en dame,

Dank voor jullie input. Ga ik gelijk verwerken in het plan.

DirkJan,

Incidenteel zal er een korte goederentrein op Sp. 4 neer worden gezet en de wagens naar de desbetreffende sporen gerangeerd worden. Dan is het dus niet nodig om daar seinen neer te zetten, duidelijk.



Dan heb ik dus de volgende seinen nodig:

2 x Viessmann 4500, 4 x Viessmann 4501, 2 Viessmann 4502 en 2 x Viessmann 4511.
Grt, Ronald.

VvKan

  • Gast
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #16 Gepost op: 18 March 2021, 17:28:53 »
Ja.
Kleinigheidje: plaats uitrijsein rechts spoor 2.

Ronald69

  • Offline Offline
  • Berichten: 2907
  • Duitsland TP III/IV
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #17 Gepost op: 18 March 2021, 17:40:01 »
Die stond er al, Viessmann 4500.  ;)
Grt, Ronald.

VvKan

  • Gast
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #18 Gepost op: 18 March 2021, 17:54:48 »
Ja, maar nu tussen de sporen ipv rechts.  Veel succes en plezier verder.

Falkenberg

  • Offline Offline
  • Berichten: 4057
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #19 Gepost op: 18 March 2021, 18:17:18 »
En sein spoor 3 rechts mag je ook naast het wissel plaatsen. Dat geeft wat extra lengte

Ronald69

  • Offline Offline
  • Berichten: 2907
  • Duitsland TP III/IV
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #20 Gepost op: 18 March 2021, 19:29:23 »
Veroniek en DirkJan,

Zouden jullie in mijn tekening kunnen aangeven hoe en wat en welk art. nr.? Dan wordt het mij duidelijk wat er wordt bedoeld.
Grt, Ronald.

HDV_27

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 8
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #21 Gepost op: 18 March 2021, 20:55:55 »
Hai Ronald,

Dit sporenplan heeft wel wat weg van mijn vorige baan. Daarbij heb ik me verdiept in een paar “eigenaardigheden” van het seinstelsel etc. zoals dat door de DB (of eigenlijk vaak nog door de vooroorlogse DRG) ingericht was. De seinen die je nu hebt staan in het laatste plaatje zijn in principe op de goede plaats. Je zou evt. het uitrijsein van spoor 3 rechts nog iets verder naar rechts kunnen plaatsen (naast de wissel, ‘boven’ spoor 42, maar dan moet je wel aangeven in het stationsvoorschrift dat dit sein niet voor spoor 4 geldt).

Wat mij het meest opvalt is dat spoor 1 (en ook 2) in twee richtingen gebruikt kan worden (afgaande op de overloopwissels aan de buitenrand van het station). De DB heeft tot relatie kort geleden strak vastgehouden aan eenrichting verkeer (dubbelspoor was echt dubbelspoor en niet dubbel enkelspoor). Dat heeft grotendeels te maken met de (elektro)mechanische beveiliging. Je hebt  nu vooral een mogelijkheid om lange treinen in te halen (via spoor 1 dan wel 2, normaal kan je de trein die je wilt inhalen naar spoor 3 sturen).
En dat is voor de DB in tp III best wel luxe (en kost jou ook 4 wissels + 2 armseinen 4501), maar kan het voor jou wel leuker maken.

Maar terug naar jouw sporenplan: de voorseinen bij de inrijseinen zijn gekoppeld aan de uitrijseinen van spoor 1 en 2, zodat doorgaande treinen (zonder te stoppen) het station door kunnen rijde (zoals gezegd). Dat is in het laatste plaatje prima weergegeven.
Goederentreinen bestemd voor dit station moeten altijd op spoor 3 binnenkomen en vertrekken (van spoor 4 mogen geen treinen vertrekken, want geen uitrijseinen). Dit kunnen ook kerende personentreinen zijn. Spoor 1 en 2 zijn eigenlijk bedoeld als doorgaande sporen waar alleen treinen die een (geplande) stop hebben in dit station stil zullen houden (als een soort halte). Dat is ook beter te beheersen met mechanische beveiliging.

Spoor 4 gebruik je als ‘Verkehrsgleis’: het spoor dat je gebruikt voor het omrijden van de loc en/of het rangeren van wagens naar 41/42/5/51. Aangezien je geen uithaalspoor hebt (bijv. een verlengde van spoor 3 parallel aan 2) is het bijna onvermijdelijk dat je bij het rangeren op de hoofdsporen belandt. Dat heeft vooral impact op spoor 2. Het betekent ook dat je ook nog de seinborden Ra10 (‘Halt für Rangierfahrten’) moet plaatsen.

Misschien moet je eens kijken naar het sporenplan van Wuppertal-Loh (http://www.bahnen-wuppertal.de/html/bahnhof-loh.html). Daar zitten wat bruikbare elementen in. Er is ook nog een filmpje op Youtube te vinden waarop je de seinen ook kan zien.

Groetz,

Hans

Ronald69

  • Offline Offline
  • Berichten: 2907
  • Duitsland TP III/IV
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #22 Gepost op: 18 March 2021, 22:03:06 »
Hans,

Dank voor je reactie. Daarom stap ik wel af van het plan af om goederentreinen binnen te laten komen op Sp. 4 en deze puur te gebruiken als rangeersporen, V60 met enkele wagens die heen en weer kachelen.
De baan die ik voor ogen heb is een beursbaan waar diverse treinen af en aan rijden met een (korte)stop op het station.
Vandaar dat ik Sp. 1, 2 en 3 van beide zijden bereden wil hebben zodat het publiek genoeg afwisseling te zien krijgt.
Ik ben nu in het bezit van 15 vaste treinstammen en die kunnen straks allemaal op de baan terecht, de "lange" treinen zoveel mogelijk op Sp. 1 en 2, de "kortere" treinen zoveel mogelijk op Sp. 3.
Rangeren met enkele wagens op de goederensporen vergroot de afleiding voor het publiek zodat als er weinig treinen rijden op de baan er toch beweging op de baan te zien is.
 
Grt, Ronald.

Falkenberg

  • Offline Offline
  • Berichten: 4057
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #23 Gepost op: 18 March 2021, 22:14:23 »
Citaat
Wat mij het meest opvalt is dat spoor 1 (en ook 2) in twee richtingen gebruikt kan worden (afgaande op de overloopwissels aan de buitenrand van het station). De DB heeft tot relatie kort geleden strak vastgehouden aan eenrichting verkeer (dubbelspoor was echt dubbelspoor en niet dubbel enkelspoor).
Dat is maar ten dele waar. In sommige gebieden was het juist gebruikelijk om de meeste treinen te laten stoppen op het Hausbahnsteig. Aan spoor 1 dus hier. Ook bij dubbelspoor. Pas bij spoorvereenvoudigingen vanaf de 60er jaren verdwenen veel van die overloopwissels. Dat was echter een bij sommige Bundesbahndirektionen meer gebruikelijk dan bij andere. 

VvKan

  • Gast
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #24 Gepost op: 18 March 2021, 22:23:41 »
De DB heeft tot relatie kort geleden strak vastgehouden aan eenrichting verkeer (dubbelspoor was echt dubbelspoor en niet dubbel enkelspoor).
Niet helemaal correct in mijn ogen, maar dat heeft te maken met de uitzonderingspositie, dat bij werkzaamheden wel over verkeerd spoor gereden kon worden.
Als je dat hier van links af komend toepast en het stuk met de dubbelpijl als een langer stuk beschouwt, dan heb je dus een in beide richtingen bereden baanvak.
Als je dan ook nog een spoor 0 ACHTER het station door laat lopen, dan heb je ongeveer de situatie bij station Brühl aan de lijn Keulen - Koblenz.

Misschien iets morbide, maar dan kun je ook het grote ongeval nabootsen, met dodelijke afloop, dat daar een aantal jaren geleden heeft plaatsgevonden, doordat op verkeerd spoor het station binnengereden werd, een ontsporing plaatsvond, een perron "schoongeveegd" werd en een NS ligrijtuig zich om een bovenleiding portaal heen vouwde.

Terug naar dit ontwerp en de bedoeling:  goede gedachtegang met leuke mogelijkheden.  Ook om het seinstelsel in beeld te brengen.  (y)
« Laatst bewerkt op: 19 March 2021, 10:42:38 door VvKan »

Ronald69

  • Offline Offline
  • Berichten: 2907
  • Duitsland TP III/IV
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #25 Gepost op: 18 April 2021, 21:25:00 »
Nu zijn (bijna) alle seinen binnen maar rest mij de vraag of ik werkelijk de 4511 nodig ben of kan ik ook de 4510 of 4509 daarvoor in de plaats gebruiken?
Grt, Ronald.

Quinzeedied

  • Offline Offline
  • Berichten: 1406
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #26 Gepost op: 18 April 2021, 21:30:48 »
Aangezien de uitrijseinen (daar is het het voorsein voor het station voor bedoeld) de seinbeelden Hp0/1 of Hp0/2 kunnen tonen, zal het voorsein alledrie de seinbeelden moeten kunnen tonen en heb je werkelijk een 4511 nodig. Nieuw zijn die dingen duur (2 aparte motoren), maar op Ebay.de heb ik ze vaak genoeg voor onder de 50 gezien.
« Laatst bewerkt op: 18 April 2021, 21:34:22 door Quinzeedied »

Ronald69

  • Offline Offline
  • Berichten: 2907
  • Duitsland TP III/IV
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #27 Gepost op: 18 April 2021, 21:57:37 »
Diederik,

Dank voor je antwoord, de 4511 gaat het worden dus. Dat van die prijzen daar was ik al achter gekomen, ook op Ebay. Ga de komende tijd Ebay maar weer eens in de gaten houden daar kwamen de ontbrekende seinen ook vandaan.
Grt, Ronald.

Falkenberg

  • Offline Offline
  • Berichten: 4057
Re: Waar plaats ik welke seinen, Duits station, Tp III?
« Reactie #28 Gepost op: 18 April 2021, 22:30:00 »
Voorseinen tonen alleen seinbeelden die kunnen worden getoond op een hoofdsein. Als alleen doorrijden op een hoofdspoor (1/2) mogelijk was, hoefde Vr2 niet getoond te worden. Gaat de rijweg over spoor 3, moet je dus stoppen. Kwam relatief vaak voor in dergelijke stations, aangezien doorgaande treinen altijd het hoofdspoor namen.