Het idee is niet om de remmodule in de keerlus te gebruiken, Marcel.Leen.
Waar die dan ook gaat komen Leen....Ergens heb je een punt waar geen module meer zit, en rijdt er iemand hard achterop.Handmatig rijden betekend opletten, opletten en nog eens opletten.Veiligheid is dan te verhogen door seinen te plaatsen, die dan ook in de standaard zullen moeten gaan komen.Maar vooral door hoe jullie het nu al regelen tijdens rijdagen/beurzen.Een aantal rijders, extra opzichters en beheerders van fiddleyard die goed samenwerken. En elkaar dus ook controleren om geen schade te krijgen aan het materieel.Alles wat buiten de huidige aansturing extra komt geeft meer kans op storingen en bijkomende problemen.
Ergens heb je een punt waar geen module meer zit, en rijdt er iemand hard achterop.Handmatig rijden betekend opletten, opletten en nog eens opletten.
De werking:Trein 1 passeert eerst het sein en vervolgens de lichtsluis. Een Arduino zorgt ervoor dat het sein voor een tijd x op onveilig/rood gaat. Rijdt trein 2 vervolgens door rood, dan wordt hij daarna meteen gedetecteerd in de lichtsluis. Met een relais wordt het schakelbare spoor dan stroomloos gemaakt (= abrubte stop). Als het sein weer op veilig gaat, dan wordt de stroomtoevoer weer hersteld en kan trein 2 verder rijden. Als een trein netjes voor het onveilige sein stopt, dan wordt de stroomkring dus niet onderbroken.
.... niet alle decoders kunnen even goed overweg met alle mogelijke remmodules.