Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Op Zuid (NL H0) door Ruben90
Vandaag om 23:38:08
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door SBBcargo
Vandaag om 23:24:29
CTA’s jaren …70? / 80… door grossraumwagen
Vandaag om 23:08:03
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 23:03:00
Problemen met digitale koppeling Roco door De eerste Ivo
Vandaag om 22:55:44
Stalen D 4 deurs spoor 0 door Edsko Hekman
Vandaag om 22:49:14
Au bord de la Cèze door Frank 123
Vandaag om 22:31:13
Modules van Kees Gorter (vervolg) door eitreb
Vandaag om 21:55:26
Mijnbouw Indonesië door MOVisser
Vandaag om 21:49:29
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 21:34:28
Aachenau West door wob
Vandaag om 21:30:31
Messing op z'n Zweeds (h0) door AB 7216
Vandaag om 21:02:53
Randstadrail viaduct Prins Bernhardlaan door Miniature Holland
Vandaag om 20:57:43
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Besselspoor
Vandaag om 20:47:52
DCC-decoder geïntegreerd in sein(voet) door bask185
Vandaag om 19:36:26
Pendel module door Bert55
Vandaag om 19:09:10
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 18:34:20
Wat doen jullie als het koud wordt? door Frank 123
Vandaag om 17:41:25
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 17:18:24
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 17:06:56
USA-sampler met Amtrak, april/mei 2008 door aad52
Vandaag om 16:59:38
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door emmenaar
Vandaag om 16:40:35
NS 3502 van zwart naar groen door Ivo tB
Vandaag om 16:39:37
Vraag over aandrijving / tandwielen Roco Blokkendoos (oud) door AP3737
Vandaag om 16:36:47
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door C_Jabaaij
Vandaag om 16:22:13
Eén leuke of mooie trein/spoor foto van je vakantie. door Erik01
Vandaag om 15:58:56
Roco 290 digtaliseren door Henk Veenstra
Vandaag om 15:52:58
Roco traxx 'Eurocity' door the_gold
Vandaag om 13:59:18
Minibaan Visserskaai H0 door Sven
Vandaag om 13:59:17
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 13:18:06
  

Auteur Topic: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.  (gelezen 5816 keer)

Coliebollie

  • Offline Offline
  • Berichten: 48
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #15 Gepost op: 17 February 2020, 22:09:37 »
Ook erg fraai opgepimp! De aanpassing aan de motor is me in ieder geval gelukt en  de motor heeft zijn eerste omwentelingen gemaakt! Ga eens verzinnen in hoeverre ik deze 2 sprinters ga opkalefateren!

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

« Laatst bewerkt op: 18 February 2020, 00:32:05 door Bert van Gelder. Reden: Citaat verwijderd. Graag REAGEER-knop gebruiken, NIET de CITAAT-knop »

Coliebollie

  • Offline Offline
  • Berichten: 48
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #16 Gepost op: 18 February 2020, 12:57:30 »
Een vraagje omtrend de binnenverlichting.
Heb het web er al op nageslagen maar als ik sommige schakelschema's zie dan gaat dat echt mijn pet te boven.
Onder de stroomgeleider heb ik een ledstrip gemaakt van 2x3 ledjes
Voor het flikkeren wil ik een elco gaan gebruiken.
Ik vond de volgende schakeling:
Is dat toereikend voor mijn doeleind?
Ik rij met de Multimaus.




Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk


Wijbe

  • LightMyTrain
  • Offline Offline
  • Berichten: 1052
  • LightMyTrain
    • LightMyTrain
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #17 Gepost op: 18 February 2020, 13:09:33 »
Mooi schema  ;D Is inderdaad toereikend.

https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=54726.msg3222002670#msg3222002670

Het schema wat je beschrijft komt (bijna) overeen met onze Ledprints (Zie link hierboven)

Je moet nog een weerstand plaatsen tussen gelijkrichter en condensator. (200 ohm bijvoorbeeld) Dit beperkt de oplaadstroom van de condensator. (Bij teveel condensatoren op deze manier aangesloten kan je centrale direct op stop springen)

ruudns

  • Offline Offline
  • Berichten: 6350
  • ***
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #18 Gepost op: 18 February 2020, 15:52:03 »
Zet je condensator op de ledstrip + en - (dan zit er al een weerstand voor). Soms hebben de ledstips zelf al een weerstand of potmeter op de strip zelf om de lichtsterkte te regelen. Volg het spoortje en zet de elco dan achter de potmeter. Op die manier beperk je dan inderdaad ook de laadstroom bij het inschakelen van je centrale.
Ho, NS periode III tot V. Artitec, Roco, Hamo, FM, Piko, Rivarossi en Liliput.
Verwerken van NS H0 modellen in de NSinmodel treinenlijst (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=67158.0).

008200

  • Offline Offline
  • Berichten: 871
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #19 Gepost op: 18 February 2020, 19:17:58 »
Nadeel van deze schakeling is dat ie standaard "aan" is want permanent verbonden met de railspanning.
U kunt de binnenverlichting schakelbaar maken door deze aan te sluiten op een groene draad (=min) van de decoder, als deze voorhanden is. Voor de plus kies je dan de blauwe draad van de decoder mits aanwezig of de linker railaansluiting.
De binnenverlichting werkt dan op F1, de front/sluitseinen op F0.
Als een wat karige 6-pins Fleischmann-decoder gebruikt wordt, is er de optie om de binnenverlichting af te tappen van de witte en gele draad, mits er een tweetal diodes in worden gezet tussen de witte en de gele draad, met de zwarte ring wijzend naar die gele en witte draad (aansluiten op de printplaat bovenop bij de twee koperen lippen naar de seinverlichting. Voor de plus gebruik je weer de linker railspanning. Een weerstand van 1,5 kOhm in de verlichtingsleiding opnemen is zeer aan te bevelen.
Je kunt in de dummy-bak deze gele en witte draad toevoeren via de tweepolige stekker voor de min , respectievelijk de linker rail -in voorgaande richting!- voor de plus, af te tappen bij het draaistel bij de koppeling. Even kijken welke draad dat is in de tussenbak bij dat achterste draaistel. In de beide printplaten moet je wel de toevoer naar en de afvoer van de twee-polige stekker losslijpen van de oorspronkelijke verbindingen. In beide bakken komt een witte en gele draad van de front/sluitseinen naar de stekkerverbinding.
Als je een latere sprinter hebt met 5  (of 6?) draadverbindingen zitten daar de witte en gele draad wel tussen, kwestie van goed uitzoeken welke aansluiting dat is.
Bij de 2 polige stekkerverbinding kun je eenvoudig de beide pennetjes recht uit de stekker trekken om de draad te vervangen.
De 6-polige stekker is berucht om de losbrekende draadverbindingen en welke draad zat nou ook  weer waar....! In elk geval verstevigen met wat smeltlijm!
Wees heel voorzichtig, want ik heb ook wel eens een decoder opgeblazen door kortsluiting, de Sprinters hebben nu eenmaal een zeer complex en bijna onnavolgbaar elektrisch schema. Je kunt zonder decoder erin, testen met een gewone trafo met een plus- en min-draad, door de min op een van beide aansluitingen te houden van de frontseinen, en de plus op de printplaatschroef vooraan ( dat is dus de linker rail aansluiting).
De frontseinen én de binnenverlichting moeten dan gaan branden.
Oh ja,In de dummybak moeten de gele en witte draad verwisseld worden....!
Succes ermee
François
« Laatst bewerkt op: 18 February 2020, 19:35:31 door 008200 »

Coliebollie

  • Offline Offline
  • Berichten: 48
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #20 Gepost op: 18 February 2020, 21:06:28 »
Er zit reeds een lopi v4 ingebouwd. Het is een oud model sprinter met 2 polige stekkerverbinding. Ik wilde opzoek gaan naar een 4 of 6 polige stekker omdat de motorloze bak niet voorzien wordt van een functiedecoder.

De oude opstelling van de verlichting/stroomtoevoer is zeker niet eenvoudig maar er komt een hoop te vervallen na meerdere delen af te sluiten van de printplaat!

Die condensator aansluiten rechtstreeks op de ledstrip, is dat gebruikelijk? Is het zoieso niet verstandig dan een weerstandje in de schakeling op te nemen?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk


ruudns

  • Offline Offline
  • Berichten: 6350
  • ***
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #21 Gepost op: 18 February 2020, 21:10:49 »
6 polig  (y)
Ik gebruik deze Hufing Tronic altijd. met brugcelgelijkrichter en potmeter. Daarop een condensator solderen achter de potmeter of gewoon op het einde van de strip. Ze zijn er in meerdere lengte. Neem meestal de langste, inkorten kan (y).
« Laatst bewerkt op: 18 February 2020, 21:15:52 door ruudns »
Ho, NS periode III tot V. Artitec, Roco, Hamo, FM, Piko, Rivarossi en Liliput.
Verwerken van NS H0 modellen in de NSinmodel treinenlijst (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=67158.0).

Coliebollie

  • Offline Offline
  • Berichten: 48
Re: Fleischmann NS Sprinter digitaliseren met LOkPilot v.4, probleem.
« Reactie #22 Gepost op: 27 February 2020, 10:00:30 »
Welke koppelingen zijn aan te raden als je 2 sprinters in dubbeltractie wil laten rijden?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk