Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Ronald doet de Fork Challenge!
door
Ronald Halma
Vandaag
om 15:21:46
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N
door
Mispoes
Vandaag
om 15:12:02
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
door
willyTEE
Vandaag
om 15:12:02
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Sporlijn Úje
Vandaag
om 15:07:23
Klein baantje 1200x1200mm
door
Prutsert
Vandaag
om 14:20:27
Van Veendam naar Stadskanaal en door naar Emmen
door
Simon Stenneberg
Vandaag
om 14:19:30
Spoor- en tramweg parafernalia
door
Frits C
Vandaag
om 14:18:46
Sfeer op je modelbaan
door
grove den
Vandaag
om 13:45:54
Tips voor een natuurgetrouwe modelbaan
door
tijgernootje
Vandaag
om 13:42:35
Nahmertaler Kleinbahn
door
tothebeach
Vandaag
om 13:23:21
BR-18.6 Schaal-0.
door
FritsT
Vandaag
om 13:22:45
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko?
door
Corné81
Vandaag
om 13:08:23
Eenvoudige, goedkope maar goede decoder?
door
Rico [momfer]
Vandaag
om 12:41:33
De Projecten van RetroJack
door
RetroJack
Vandaag
om 12:35:25
Roco 2025
door
Sicco Dierdorp
Vandaag
om 11:45:58
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
tijgernootje
Vandaag
om 11:35:51
The R & J Colliery Ltd. 1:76 Brits.
door
Torikoos
Vandaag
om 11:32:24
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Marc tramt
Vandaag
om 11:30:37
19 Toen
door
Teun
Vandaag
om 11:13:36
Hulp gevraagd: Yamorc YD7010 en ESU loksound
door
Dave.......
Vandaag
om 11:08:45
Raadplaatje
door
R1954
Vandaag
om 11:06:22
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
R1954
Vandaag
om 11:04:14
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
emmenaar
Vandaag
om 10:39:26
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wies
Vandaag
om 10:11:32
20 toen
door
Harryku
Vandaag
om 09:28:47
Pfarrerwinkel bahn
door
puntenglijder
Vandaag
om 09:22:21
365 "Het is weekend foto's"
door
741230
Vandaag
om 09:20:36
ESU Loksound V4 Plux22
door
bellejt
Vandaag
om 09:16:05
Heroplage Artitec Plan W?
door
gtw6016
Vandaag
om 09:12:58
Modelbaan Beltheim.
door
Frank 123
Vandaag
om 09:07:53
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
Vorige
-
Volgende
-
1
[
2
]
3
4
...
6
Omlaag
Auteur
Topic: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f (gelezen 17964 keer)
Bart Donker
Offline
Berichten: 2581
RhB
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #15 Gepost op:
18 January 2020, 22:25:33 »
De eerste stapjes gezet vandaag voor wat de rails betreft:
Het aanbrengen van de Bemo wisselstellers is een precies werkje en eigenlijk kom ik al wissels tekort voor de achterzijde
Aan de voorzijde gaat er slechts één spoor wat het schachtgebouw in en in het gebouw komt waarschijnlijk een segment-draaischijfje. Hierdoor kunnen de wagens die naar binnen gaan, gedraaid worden naar een opstelspoor aan de achterzijde. Moet nog eens even kijken wat de ruimte en mijn vaardigheden toelaten...
Het verhaal achter de Zeche Anna neemt vorm aan:
Deze mijnlocatie staat in de schaduw van andere locatie's, aan de rand van het steenkoolveld. Doordat hier in de werkplaats zware machine's e.d. uit de mijn gerepareerd en gerenoveerd worden, heeft deze locatie overleefd. Dit werkaanbod geeft rangeerwerk tussen schachtgebouw en werkplaats, tevens de mogelijkheid om diverse machine's uit te stallen.
Wanneer er op een andere locatie problemen zijn, worden hier ook wel eens beladen kolenwagens naar boven gehaald. Deze worden vervolgens over een steil traject naar een andere locatie gebracht om te lossen. Hierdoor kunnen hier ook korte kolentreinen opduiken. Ik hoop dat dit verhaal voldoende speelmogelijkheden oplevert.
«
Laatst bewerkt op: 18 January 2020, 22:27:18 door Bart Donker
»
Gelogd
Groetjes, Bart
Bart Donker
Offline
Berichten: 2581
RhB
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #16 Gepost op:
19 January 2020, 20:06:33 »
Terwijl ik nog in bed lag, speelde er al iemand met de eerste trein
Op de middelste wagen liggen trouwens twee Roco Sik onderstellen.
Beetje verder uitgestippeld hoe ons speelbaantje kan worden, waarbij het karton voor de facade van gebouwen staat:
Naar rechts verdwijnt het spoor door een poort/boog in een stenen muur uit het zicht, de linkerzijde is nog een vraagteken.
Misschien een locloodsje op het kopspoortje? Of juist een boel schroot daarop en veel groen, waarachter het doorgaande spoor verdwijnt?
In plaats van een segmentdraaischijf in het gebouw, lijkt me een schuifbak/traverse makkelijker:
Dit wordt de volgende stap, Daniel Caso wees al op één mogelijkheid maar ik heb ook nog andere ideeën... Daarnaast moet er nog bedacht worden hoe de wissels te bedienen. Ik denk aan stangetjes onder de baan, maar moet dit idee nog verder uitwerken.
Gelogd
Groetjes, Bart
Daniel Caso
Gast
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #17 Gepost op:
19 January 2020, 20:27:23 »
Nou, het project wint niet alleen aan momentum, maar verspreidt ook de golf, zegt de eerste foto.
Daniel
Gelogd
spoorijzer
Offline
Berichten: 2638
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #18 Gepost op:
20 January 2020, 09:17:32 »
Hee Bart,
Ziet er al goed uit! En spelen is altijd goed
.
Links (rondom de draaischrijf) twijfel je over hoe en wat. Wil je die sporen ook in een loods oid leggen, of meer in het zicht? Als je een loods maakt (al is het maar over een deel van de sporen, bv het spoor recht naar achter), dan kan je die gebruiken als verdere facade.
Een segmentdraaischrijf is mooi, maar ook complexer denk ik. Ik ben old skool gegaan voor een paar stroken met spoor die ik met de hand kan verwijderen. Dat is mijn schaduwstation. Eenvoudig, goedkoop en effectief
.
Groeten,
Rogier
Gelogd
www.spoorijzer.nl
Bart Donker
Offline
Berichten: 2581
RhB
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #19 Gepost op:
27 January 2020, 16:54:10 »
Geen echt nieuws, behalve dat de de 3D geprinte kap binnen is en daar ben ik blij mee
Het idee van de segmentschijf is trouwens verworpen, stroken met spoor erop is inderdaad véél makkelijker.
Volgende stappen zijn het ontbrekende spoor leggen en de 3D geprinte delen schoonmaken en een kleur geven, voor mij geheel nieuw terrein..
Groetjes, Bart
Gelogd
Groetjes, Bart
spoorijzer
Offline
Berichten: 2638
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #20 Gepost op:
27 January 2020, 17:01:51 »
Klinkt goed en ziet er goed uit!
Groeten,
Rogier
Gelogd
www.spoorijzer.nl
Scratchbuilt
Offline
Berichten: 2090
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #21 Gepost op:
27 January 2020, 17:35:41 »
Das een apart karretje.
Lijkt wel een Bugatti.....
Kun je ons iets meer vertellen over het grote voorbeeld van deze bijzondere loc?
Albert
Gelogd
Als we elkaar allemaal onze zonden zouden opbiechten dan zouden we elkaar allemaal uitlachen om ons gebrek aan originaliteit. - Kahlil Gibran
Bart Donker
Offline
Berichten: 2581
RhB
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #22 Gepost op:
27 January 2020, 21:01:58 »
Zoals bekend, reden er in steenkoolmijnen treinen onder de grond. Minder bekend is dat in recentere jaren de meeste steenkool ondergronds met lopende banden werd getransporteerd en vervolgens met skips naar de oppervlakte kwam. Het ondergronds spoorvervoer beperkte zich toenemend tot het vervoer van arbeiders, materiaaltreinen en inspectieritten. Daarnaast werd de regelgeving steeds strenger, zodat Rensmann vanaf ca 1997 kans zag om een nieuw ontwikkelde, compacte loc in de markt te zetten. Dit was de Rensmann RD-3:
De loc verschilt uiterlijk sterk van de oude loc's die doorgaans de cabine aan één uiteinde hadden: De nieuwe middencabine met draaibare bedieningsplaats biedt een veel beter overzicht (veiligheid). Technisch is deze loc met veel electronica en een hydrostatische aandrijving per wiel uitgerust. Het vermogen wordt aangegeven met 35 kW, de lengte is 3400 mm. Dit laatste was belangrijk, omdat zo'n loc in de liftkorf van de mijnschacht past. Dit betekent dat de loc flexibel ingezet kan worden op verschillende etage's, maar ook voor onderhoud makkelijk naar de oppervlakte kan komen. Met deze loc konden dus kosten bespaard worden. De meeste loc's waren geel, maar deze loc droeg de kleuren van Schalke 04. Veel mijnwerkers voel(d)en zich met deze club verbonden.
Het locje op de foto is in 2000 gebouwd en volgens de opschriften al in september 2009 ontdaan van alle oliën, dus buiten gebruik gesteld.
De steenkolenmijnen in Duitsland moesten eind 2018 sluiten, de arbeiders werden werkloos en de kolen wordt vanuit het buitenland geïmporteerd. Ook de toeleverende industrie heeft een heel groot deel van haar afzetmarkt maar ook testlocatie's zien verdwijnen. En ondertussen is duidelijk dat de Energiewende in Duitsland goeddeels mislukt is...
Gelogd
Groetjes, Bart
Scratchbuilt
Offline
Berichten: 2090
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #23 Gepost op:
27 January 2020, 21:48:58 »
Albert
Gelogd
Als we elkaar allemaal onze zonden zouden opbiechten dan zouden we elkaar allemaal uitlachen om ons gebrek aan originaliteit. - Kahlil Gibran
Bart Donker
Offline
Berichten: 2581
RhB
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #24 Gepost op:
01 February 2020, 11:01:35 »
Vooruitgang met héél kleine stapjes. Gisteren de steunen in de kap gemonteerd, nadat ik ze had aangepast zodat het onderstel er goed in zou passen: Blijkt dat de steunen iets in lengte verschillen, wat ook goed is vanwege de binnenzijde van de kap. Maar ja, dat had ik helemaal over het hoofd gezien dus nu zit het onderstel "verkeerd om". Op zich geen ramp, al had ik wel gehoopt dat er iets minder van de motor zichtbaar zou zijn in de cabine:
Bovendien had de kap wel iets hoger gemogen, dus nu maar eens kijken of ik daar wat mee kan. Voordat ik de kap ga primeren, wil ik tevreden zijn over de hoogte.
Gisteren ook de beide hoogpotige kolenwagentjes met primer gespoten wat best goed gelukt is. Dat viel weer mee
Gelogd
Groetjes, Bart
Scratchbuilt
Offline
Berichten: 2090
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #25 Gepost op:
01 February 2020, 12:41:26 »
En is het niet meer om te draaien? Of is het al gelijmd.
Verder kan ik op de foto niet zie wat de afstand is tussen bovenkant spoor en onderkant frame maar persoonlijk vind ik smalspoorlocs al gauw te hoog op de poten staan. In deze schaal ga ik uit van ongeveer een mm of 4.
Ziet er verder goed uit, ook die karretjes. (Ga je die puntjes van die assen ook nog weghalen?)
Albert
Gelogd
Als we elkaar allemaal onze zonden zouden opbiechten dan zouden we elkaar allemaal uitlachen om ons gebrek aan originaliteit. - Kahlil Gibran
Bart Donker
Offline
Berichten: 2581
RhB
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #26 Gepost op:
01 February 2020, 22:29:57 »
De steunen onderin de kap zijn gelijmd, maar inmiddels zit de kap wat hoger en ben ik er wel tevreden mee. Bovenzijde spoor - onderzijde frame is nu ruim 3 mm:
Tevens één van de kolenkarren verlaagd door de assen dieper in het frame te laten vallen, dit lijkt meteen een stuk beter! Nu nog assen zonder puntjes proberen te vinden:
Gelogd
Groetjes, Bart
Floris Dilz
Nervensäge.
Offline
Berichten: 9885
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #27 Gepost op:
01 February 2020, 22:35:16 »
of gewoon de puntjes eraf dremelen.
Gelogd
meer over mijn hobby
meer over mijn leven
meer over mijn werk
één druk op de knop. huhuhu.
Daniels
Offline
Berichten: 777
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #28 Gepost op:
01 February 2020, 23:07:05 »
Hoi Bart,
Heel tof dit, hoe ben je überhaupt bij deze locomotieven terecht gekomen?
Ik blijft volgen!
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Gelogd
De 0m baan
De H0 baan
mijn eerste baan
Bart Donker
Offline
Berichten: 2581
RhB
Re: Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f
«
Reactie #29 Gepost op:
02 February 2020, 09:57:58 »
Dat kan inderdaad Floris, maar in de toekomst zal ik meer wielen (en wagens) nodig zijn. Heb ook gedacht aan een paar sets wielen met gaten erin, deze worden in GB aangeboden.
Daniel, tijdens een bezoek in 2013 aan de
Muttenthalbahn
in Witten zag ik dit locje. Het was liefde op het eerste gezicht.
Vanaf dat moment had ik plannen om zo'n locje in model te bouwen, maar door verschillende zaken kwamen er niets van.
3D printen leek een optie, maar daar heb ik geen kaas van gegeten. En toen kwam ik weer in contact kwam met een vriend uit Zweden, die het locje digitaal getekend en in zijn Shapeways shop geplaatst heeft.
Gelogd
Groetjes, Bart
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
Vorige
-
Volgende
-
1
[
2
]
3
4
...
6
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Steenkolenmijn "Zeche Anna", schaal 1f