Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Raadplaatje door Klaas Zondervan
Vandaag om 22:26:35
Brawa goederenwagen Kassel ( Cassel ) h0 door Prutsert
Vandaag om 22:15:54
Bezetmelder brug in rolbrug blijft actief als rolbrug gestopt is door Roelof Hartholt
Vandaag om 22:09:31
LTM 51 Garratt op basis van Harry Kaffa† ets door orientexpress
Vandaag om 21:51:08
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 21:43:07
digitaal veranderd in 15 jaar door Ronaldk
Vandaag om 21:34:32
Fleischmann Profi-koppeling voor Märklin 1139 door Bahn-AG
Vandaag om 21:21:53
Sikje 225 door Huup
Vandaag om 21:21:34
Locverlichting dmv micro-LEDS door Mark D.
Vandaag om 21:06:08
Toon hier je (model)TRAM foto's. door R1954
Vandaag om 20:38:43
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door arnaud-ns/htm
Vandaag om 20:00:46
Rocky Rail 6400 door gtw6016
Vandaag om 19:57:35
Station Roodeschool door Eric B
Vandaag om 19:28:50
Locatie van foto gezocht door odaoda
Vandaag om 19:13:38
Aachenau West door Silvolde
Vandaag om 18:49:20
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Bob11
Vandaag om 17:54:17
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door Mispoes
Vandaag om 16:29:07
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Railpassie
Vandaag om 16:19:54
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 16:14:37
Piko 2025 door spoorijzer
Vandaag om 16:04:09
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 15:24:22
Fleischmania Nostalgia door hervé
Vandaag om 15:16:54
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Vroeger
Vandaag om 14:48:54
ongeremde Sikken/wagens in goederentreinen door Blausee-Mitholz
Vandaag om 13:51:12
Lima plan E bankjes door grossraumwagen
Vandaag om 13:46:28
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 12:51:41
Railpro 607 door henk
Vandaag om 12:47:11
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door puntenglijder
Vandaag om 12:34:49
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100 door Erwin 054
Vandaag om 12:17:39
365 "Het is weekend foto's" door MOVisser
Vandaag om 12:15:59
  

Auteur Topic: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]  (gelezen 88260 keer)

timtrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 2085
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #360 Gepost op: 11 August 2024, 22:49:01 »
Het is ook geen bouwplan van negen jaar geweest. Het is een kwestie van prioriteiten. Duitsland heeft nogal een waslijst aan achterstallig onderhoud en noodzakelijke vernieuwing van de infrastructuur.
En dit zwaar onrendabele lijntje met vrijwel geen vervoer (in elk geval in Duits opzicht) staat ergens onderaan de lijst. Daar mag iedereen van vinden wat 'ie wil, maar het is logisch dat er vanuit de Duitse zijde weinig prioriteit lag.

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4054
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #361 Gepost op: 12 August 2024, 01:50:51 »
Een "bouwplan" van 9 jaar (inclusief alles, dus onderzoek, schuldvraag, voorbereiding van de bouw, aanbesteding en daadwerkelijke bouw) is toch wel erg belachelijk. Ik heb helemaal geen verstand van dit soort dingen maar een duur van 3 jaar zou volgens mij eerder normaal zijn.
Ik vind dit toch wel een mooie uitspraak, je hebt er inhoudelijk zeg je geen verstand van wat erbij komt kijken, maar je denkt wel te kunnen oordelen dat dat waarvan je dus niet weet wat het inhoud eigenlijk is en wat er moet gebeuren aan voorbereiding wel in 3 jaar moet kunnen...

Dat is een beetje het zelfde als een aannemer bellen om een huis te bouwen omdat je het zelf niet kunt, maar hem dan wel vertellen dat ie dat huis makkelijk moet kunnen bouwen in een week... :p

MaraNCS

  • niks gebouwd, niet geleefd
  • Offline Offline
  • Berichten: 698
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #362 Gepost op: 12 August 2024, 11:22:55 »
Thom, ik geef terecht zelf aan dat ik er niks van weet. Maar gezond verstand zegt dat voor een brug 9 jaar toch wat veel lijkt.
Zelf heb ik het idee dat het meer te maken heeft met het feit dat het een internationale verbinding betreft (voor zover de grensoverschreidende treinen) en er vanuit Duitsland als land en de regio (Bundes Land) geen prioriteit ligt omdat de dorpen tussen Nieuweschans grens en de aansluiting nauwelijks vervoersvraag kennen.
De firma Meyer ligt dwars als het gaat om de verhuizing van het bedrijf naar een logischer plek (in de buurt en direct aan zee).
Ik ben geboren en getogen in Winschoten dus ik denk dat ik de situatie ietsje kan inschatten.
De "onderhandelingen" over het opnieuw opstarten van het reizigersverkeer heb ik nauwlettend gevolgd. Dat ging toch wel iets stroever dan als het een binnenlands traject was geweest.
Ik ben benieuwd naar je kijk hierop waarschijnlijk ben je een stuk deskundiger dan ik. Praat me bij.
Station Baarn HIJSM

puntenglijder

  • Offline Offline
  • Berichten: 5773
  • Ik heb geen rommel, er liggen overal ideeen.
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #363 Gepost op: 12 August 2024, 14:51:59 »
Ik denk ook dat zo een " noem het maar een " zij lijn iets minder prioriteit heeft dan een hoofd lijn.

Dat niet alleen, de lijn in Gerolstein is in 2021 weg gespoeld, ik weet niet of die alweer berijdbaar is en dat zal
ook geen 5 euro hebben gekost.

Kees.
Stoom is toch de mooiste aandrijving die er is.

Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=82055.new;topicseen#new
Br 41 Weinert loop of sloop
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=114740.new;topicseen#

Reinout van Rees

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 7751
  • Forummoderator
    • Persoonlijke website + weblog
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #364 Gepost op: 12 August 2024, 15:33:31 »
Trier-Gerolstein doet het inmiddels een halfjaartje ofzo weer, ten noorden ervan duurt het nog wel twee jaar. Trier-Gerolstein gaat er binnenkort trouwens weer een paar maanden uit omdat ze de tunnels op bovenleiding aan gaan passen.

Qua tijdspad misschien wel een goede vergelijking. Het Ahrtal verderop in de Eifel, waar het toen in 2021 ècht goed wegspoelde, was het vrijwel vanaf het begin politiek duidelijk dat de lijn herbouwd zou worden. (Opnieuw aanleggen, in feite: veel van het baanlichaam was weggespoeld en vrijwel alle bruggen ook). En er was een speciale regeling/wet waardoor er geen juridische bouwaanvraagrompslomp was, ook niet qua voorgenomen electrificatie. En er was een flinke zak herstelgeld vanuit Berlijn.

Dus in feite was dat een ideale bouwsituatie! Alleen "even" wat ontwerpen maken (de baan moest deels hoger, de bruggen moesten een langere overspanning hebben). "Even" electrificatie meeplannen. "Even" een paar aannemers regelen. Ze zijn hard bezig, maar het duurt ook daar nog wel twee jaar voordat de hele lijn is hersteld, zeg half 2026. Dan zit je op vijf jaar (als ze het halen).

Ter vergelijking.

Reinout
Bouw v/d EifelBurgenBahn (h0, zijlijn in de Eifel)
Eifelgeschiedenis (verhalen en video's over de Eifelburgenbahn)

roco

  • Offline Offline
  • Berichten: 1974
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #365 Gepost op: 12 August 2024, 18:32:10 »
Reizigers .
Tussen Groningen en Leer reden die treinen eens 3 x per dag . Op de stations Hoogezand-Sappemeer , Winschoten en Nieuwe Schans stopten ze op het Nederlandse deel daarna in Bunde en Weener . Dus weinig treinen en passagiers .Er kwam toen een andere vervoerder rijden . Noordned en dan Arriva . Over Noordned weet ik het niet maar Arriva reed er eerst een 2 uursdienst van Groningen naar Leer en stopte op alle tussengelegen stations . Bunde deed allang geen dienst meer als station . Ik reed er vaak over om naar Leer te gaan . Plotseling een uurdienst Groningen-Leer . Dat waardeerden de inwoners van Weener . Veel meer reizigers tussen Weener en Leer . Per stop heen in de ochtend stapten er wel 10-12 in soms veel meer . In de NS tijd maar 1of 2 . Maar ook van naar richting Groningen meer Duitsers . Vaak douane controle . Weinig 4persoons zitdeelen in de arriva treinen . Zoon zat dan , andere kant gangpad , toch eigenlijk naast ons . Hij werd er vaak uitgezocht door de douane en 1 keer zelfs meegenomen tot ik er wat van zei . Na het brugincident zaten er lang zoveel reizigers niet meer in de vervangende bus NieuweSchans-Weener-Leer . Vaak wel in de snelbus die maar 1 x per 2 uur reed .
Ik ben benieuwd hoeveel passagiers er straks weer zullen zijn van Bunde ( zou weer geopend worden ) en Weener naar Leer .

Menno 1846

  • NS Tp3B/C- heden
  • Offline Offline
  • Berichten: 1876
  • Frl
    • Frieslandrail
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #366 Gepost op: 12 August 2024, 21:48:24 »
Zolang de DRGL blijft, zoals ze nu voor ogen hebben om de "eerste opstart" te maken... Is het een verwacht laag aantal reizigers. Schuldige hierin is, toch opnieuw Meyer Werft. Brug zou de hele dag open moeten staan, en en eenmaal per uur dicht voor een passage van de treinen tussen Groningen en Leer (v.v.) Hier werken ze bij ProBahn en Rover Groningen, met man en macht aan, om dit ongedaan te krijgen. Hun visie: Het zou eigenlijk andersom moeten zijn: Gehele dag dicht voor het treinverkeer, en eenmaal per uur open voor de scheepvaart. Voor Meyer Werft de gehele dag open staan, hoeft het eigenlijk ook niet. De boten die zij afleveren, varen eens in de zoveel tijd uit na oplevering voor de nieuwe eigenaar. Aanvoer van materiaal vindt nota bene ook hoofdzakelijk plaats via het spoor, en via de weg. Ik ben heel eerlijk om te zeggen, dat zodra zij (ProBahn en Rover Groningen) het voor elkaar krijgen om hun visie ten uitvoer te brengen, dat het aantal reizigers wel weer op het niveau van 2012 tot momentum van aanvaring in 2015 komt. Uiteindelijk zal die Wunderline, toch eens werkelijkheid moeten gaan worden.

Gr: Menno(1846)
There's a plan in everything, kid, and I love it when a plan comes together!

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22502
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #367 Gepost op: 12 August 2024, 21:57:05 »
Hoe weet je dat de werf wil dat de brug openstaat?
« Laatst bewerkt op: 12 August 2024, 23:08:54 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Menno 1846

  • NS Tp3B/C- heden
  • Offline Offline
  • Berichten: 1876
  • Frl
    • Frieslandrail
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #368 Gepost op: 13 August 2024, 09:47:49 »
Wens in vervulling gegaan, mede dankzij de DBnetz...

Gr: Menno(1846)
There's a plan in everything, kid, and I love it when a plan comes together!

Menno 1846

  • NS Tp3B/C- heden
  • Offline Offline
  • Berichten: 1876
  • Frl
    • Frieslandrail
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #369 Gepost op: 13 August 2024, 09:54:10 »
Ik had dit ook in gedachte met het oog op goederen vervoer.

Goederenvervoer per spoor over de spoorlijn Leer - Groningen is een gevalletje never say never. Dus de kans is aanwezig, mits een aantal aanpassingen & Friesenbrücke klaar. Spoorlijn is immers al jaren niet meer bereden door goederentreinen.
There's a plan in everything, kid, and I love it when a plan comes together!

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4717
    • Filmpjes op YouTube
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #370 Gepost op: 13 August 2024, 10:09:26 »
Aanvoer van materiaal vindt nota bene ook hoofdzakelijk plaats via het spoor

Waar wordt dat allemaal gelost dan?

Gr Arjan (1980)
https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

puntenglijder

  • Offline Offline
  • Berichten: 5773
  • Ik heb geen rommel, er liggen overal ideeen.
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #371 Gepost op: 13 August 2024, 14:48:12 »
Langs het spoor. ;D

Kees.
Stoom is toch de mooiste aandrijving die er is.

Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=82055.new;topicseen#new
Br 41 Weinert loop of sloop
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=114740.new;topicseen#

Menno 1846

  • NS Tp3B/C- heden
  • Offline Offline
  • Berichten: 1876
  • Frl
    • Frieslandrail
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #372 Gepost op: 13 August 2024, 15:33:26 »
Wat spoortjes rondom Meyer Werft:
Meyer Werft 1) https://maps.app.goo.gl/FbDewQsdtSt4FHuP6
Meyer Werft 2) https://maps.app.goo.gl/bnY7oqyDFzdYJWSFA

Aantal keer langs gereden, ook zelf met regelmaat staal (rol) wagons aldaar gesignaleerd. Eenmaal zelfs met lok (ik meen mij een [ex] DB V100 te herinneren) er nog voor, die de wagens richting het stam spoortje duwde

Gr. Menno(1846)

There's a plan in everything, kid, and I love it when a plan comes together!

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4717
    • Filmpjes op YouTube
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #373 Gepost op: 13 August 2024, 15:42:33 »
Ja, die heb ik gezien, maar het aantal sporen wat er ligt is niet veel en lijkt ook niet intensief bereden. Daar concludeer ik niet dat aanvoer van materiaal hoofdzakelijk per spoor gaat zoals jij stelt, en pas in tweede instantie via weg.

Gr Arjan (1980)
https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22502
Re: Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
« Reactie #374 Gepost op: 13 August 2024, 15:43:47 »
Er lopen wat sporen in de buurt van de werf, maar het lijkt erop of het spoor naar de werf zelf inmiddels niet meer in gebruik is en deels is verdwenen.  ???

Wens in vervulling gegaan, mede dankzij de DBnetz...

Ben ook wel benieuwd wat de bron is van dit heugelijke nieuws.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.