Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
memling, welke loc?
door
jarietje
Vandaag
om 20:51:25
Bouw van de DE-5 uit een bouwset van FRIE
door
Rob Bennis
Vandaag
om 20:50:57
Jouef 2026
door
Martijn193
Vandaag
om 20:38:23
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
Hans Reints
Vandaag
om 20:17:09
Preisertjes(?} in Leeuwarden ?
door
Ben
Vandaag
om 20:12:05
Rondom Charlois
door
Alewijn
Vandaag
om 20:11:34
Rheinburg, TP V/VI
door
Dave.......
Vandaag
om 19:23:42
Aachenau West
door
puntenglijder
Vandaag
om 19:23:33
65 baanplannen
door
reinderlf
Vandaag
om 18:44:45
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Tomasso
Vandaag
om 18:41:59
Ik ben een Märklin 3013 aan het restaureren maar…
door
Bahn-AG
Vandaag
om 18:40:24
Benelux I4-rijtuigen, door Heris of LS Models
door
spoorfan
Vandaag
om 18:35:21
BNLS-Werkspoor - HIAB hijskraan t.b.v. Sik
door
Maarten-1-14
Vandaag
om 18:07:43
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
R1954
Vandaag
om 18:05:16
Gewoon wat busfoto's
door
R1954
Vandaag
om 17:55:13
Wat hing er achter een Blauwe Brabander
door
Maarten-1-14
Vandaag
om 17:46:49
Roco 2026
door
grossraumwagen
Vandaag
om 17:42:38
Ombouw roco 72194 BR01 BEM van DC naar AC
door
Martijn193
Vandaag
om 17:40:30
Slijptrein
door
Rob Ellerman
Vandaag
om 17:28:29
7 en 8 maart 2026 | Jubileumtentoonstelling MSV Post B
door
Rsd1000
Vandaag
om 16:50:38
Digitale BR 052 Roco
door
Ronald69
Vandaag
om 16:25:25
Roco 42616
door
johan george
Vandaag
om 16:17:26
Bouw van de ElD3 mat' 36 van MK Modelbouwstudio's
door
j.ossebaar
Vandaag
om 16:14:34
Liliput NS 3500 - kortsluiting (alleen achteruit)
door
008200
Vandaag
om 15:45:24
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
Vandaag
om 14:39:18
Wat spoor 1 brouwsels
door
Kees-Jan
Vandaag
om 13:27:18
Rivarossi 2026
door
Eric B
Vandaag
om 12:52:55
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 12:36:31
Linux driver voor Uhlenbrock 63120
door
reinderlf
Vandaag
om 11:57:51
Lima 2026
door
Chris Westerduin
Vandaag
om 11:39:09
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Blogs
|
Tomasso
(Moderator:
Tomasso
) |
Wat hing er achter een Blauwe Brabander
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Vorige
-
1
...
22
23
[
24
]
Omlaag
Auteur
Topic: Wat hing er achter een Blauwe Brabander (gelezen 140458 keer)
Pinkelpa
EMV & BMB
Offline
Berichten: 387
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #345 Gepost op:
24 April 2020, 09:55:22 »
Ik vrees dat ik je niet kan helpen met je specifieke vraag over meer verslagen. Maar toch even een reactie. Vanuit onze modelbouwvereniging -EMV- werken we aan het uitbeelden van het Duits Lijntje. We laten materieel rijden uit de eerste helft van de vorige eeuw. Daar past ook de Blauwe Brabander in, met de specifieke rijtuigen uit die tijd. Als we de mogelijkheid zouden hebben er een Blauwe Brabander te kunnen laten rijden met b.v. postrijtuigen, is dat een welkome toevoeging aan het arsenaal van verhalen dat we kunnen kunnen vertellen aan onze bezoekers van het museum. Helaas is er momenteel geheel geen voortgang in de hal vanwege de corona maatregelen.
Gelogd
http://www.eindhovenmodelbouw.nl
https://www.rmweb.co.uk/community/index.php?/topic/118309-cysgod-y-fedwen/
Tomasso
Moderator
Offline
Berichten: 6058
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #346 Gepost op:
24 April 2020, 20:18:45 »
@Pinkelpa
Dat kan, dat is een kwestie van een Philotrain loc ombouwen en dan de goede wagons er achter hangen. Staat hier beschreven in dit topic welke rijtuigen er in model voorhanden zijn. Andere rijtuigen zijn messing kits, heel misschien nog te krijgen op
www.belderok.net
@Dikke-daf
Het antwoord hierop heb ik niet, ik weet alleen wat de treinsamenstellingen zijn uit het boekje over die tijd. Wat betreft de postrijtuigen van de SS, het lijkt me dat die een lijndienst onderhielden, dat wil zeggen dat ze niet op andere routes werden ingezet. Maar goed, wie weet heeft iemand hier een antwoord op.
Verstuurd vanaf mijn SM-G973F met Tapatalk
«
Laatst bewerkt op: 24 April 2020, 20:24:21 door Tomasso
»
Gelogd
Spoor 0 adept
Duits-lijntjefan
Offline
Berichten: 10
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #347 Gepost op:
15 January 2026, 16:30:43 »
[ondanks dat dit een heel erg oud topic is, dacht ik dat mijn vraag hier het beste past; zoniet hoor ik het graag]
Vandaag heeft Roco de Neuheiten voor 2026 aangekondigd (
https://mobadata.de/static/catalogs/de/20260115_ROCONeuheiten.pdf
), en daar zitten een paar wagens van de KPEV bij uit Epoche I. Dit zijn:
- een ABb met zes assen
- twee Cb met vier assen
(- een slaapwagen met zes assen, maar die zal niet achter de Blauwe Brabander gereden hebben)
- een Db met vier assen
Weet iemand of deze rijtuigen achter een Blauwe Brabander gereden zouden kunnen hebben?
Gelogd
Martijnstein
Offline
Berichten: 1597
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #348 Gepost op:
15 January 2026, 17:41:18 »
Goede vraag, ik zat ook net te kijken.
In
dit
draadje wordt dezelfde vraag gesteld over een eerdere (toen nog Fleischmann) versie van de Pruisische C4ü. Met als antwoord dat de Pruisische C4ü incidenteel een Sachsische zou hebben kunnen vervangen. Zie ook verder in mijn bericht over vervangen van andere maatschappijen.
Op
deze
website (onder internationaal verkeer) staan ook samenstellingen met Pruisische ABü's erin naar bijvoorbeeld Hamburg, Aschaffenburg, Hanau, en Hagen (naar Hagen samen met een Cü). Of dit 4- of 6-assige waren staat er niet bij. 6-assige zijn maar kort gebouwd omdat 4-assig toch betere rijeigenschappen had.
Als ik zoek naar Epoche I samenstellingen vind ik weinig, ook niet op Duitse websites. Wel zeggen ze dat eg weinig met vaste samenstellingen werd gereden en dat het vaak een mengelmoes van koerswagens is van verschillende maatschappijen die vaak ook gewisseld werden naar gelang wat er beschikbaar was en welke maatschappij aan de beurt was om te stellen. Het waren vaak ook korte treinen getrokken door 2B machines op het vlakke. Er zijn redelijk wat foto's van HSM 2B en SS 2C machines die een allegaartje Duitse d-treinrijtuigen trekken.
Op het Duits lijntje werd wel meestal een bagagewagen van de NBDS gebruikt. Dat waren dezelfde als de Pruisische P4ü (NCS en SS hadden ze ook in Pruisen besteld), maar dat is dus (net iets andere?) kleur en opschriften. Deze Pruisische bagagewagens die Roco nu uitgeeft kwamen via andere lijnen wel vaak in Nederland.
«
Laatst bewerkt op: 15 January 2026, 18:07:23 door Martijnstein
»
Gelogd
Martijnstein
Offline
Berichten: 1597
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #349 Gepost op:
15 January 2026, 17:53:38 »
Als ik de
bronvermelding
van die website van het Duitse lijntje volg zie ik dat er in 1914 slaapwagens van Amsterdam naar Stuttgart, Berlijn en (Hamburg) Altona reden en van Vlissingen naar (Hamburg) Altona, Berlijn, Dresden, Frankfurt en Nürnberg. Er staat niet bij welke maatschappij ze stelden, kan dus ook CIWL zijn bijvoorbeeld.
«
Laatst bewerkt op: 15 January 2026, 18:18:18 door Martijnstein
»
Gelogd
Duits-lijntjefan
Offline
Berichten: 10
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #350 Gepost op:
15 January 2026, 21:21:39 »
Dank!
Uit de treinsamenstellingen (VPM's?) van 1 mei 1914 (de laatste dienstregeling voor de Eerste Wereldoorlog, en ook het hoogtepunt van de NBDS), blijkt het volgende over de langeafstandstreinen:
- Alle slaapwagens (S) waren van de CIWL.
- De meeste bagagewagens (D) waren van de NBDS, op 2 van de KED Cöln na.
- Er was een derdeklassewagen (Cd) van K.E.D. Elberfeld dat reed tussen Vlissingen en Hagen, verder reden er geen derdeklasserijtuigen mee.
- De eerste+tweedeklasserijtuigen (ABd) waren van de Sachsische Staatsbahnen, KED Elberfeld, Staatspoorwegen, Badische Staatsbahnen, KED Frankfort, KED Altona en Verkehrsamt München.
Echter, dan weten we alleen welke klassen het waren, niet welke rijtuigtypen, en daarin is de Roco aankondiging ook nog wat summier. - Dank @Martijnstein voor de info dat de bagagewagens D hetzelfde waren; die zou dus, op de opschriften na, achter de Blauwe Brabander kunnen (ook moet je dan "Breslau" even negeren, maar soit
).
- De slaapwagens S vallen vermoedelijk af, omdat de CIWL naar ik meen houten verticale bekleding had onder de ramen, een logo en verder duidelijk herkenbaar waren.
- De derdeklassewagen Cd en de eerste+tweedeklassewagen ABd zouden wellicht kunnen, maar dan hangt het van het type en KED af. Hier hoop ik dat er iemand op het forum wat meer weet dan ik over rijtuigtypen
Gelogd
Bor de Wolf
Offline
Berichten: 938
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #351 Gepost op:
Vandaag
om 10:52:05 »
In dit boek
https://www.bol.com/nl/nl/p/anatomie-van-de-blauwe-brabanders/9300000182801241/?referrer=socialshare_pdp_www
een foto van de Duitse keizerlijke trein in Vlissingen. Tevens een beschrijving van de procedure bij een vorstelijk bezoek.
Bor
Gelogd
Maarten-1-14
Offline
Berichten: 20
Re: Wat hing er achter een Blauwe Brabander
«
Reactie #352 Gepost op:
Vandaag
om 17:46:49 »
Sorry,
ik heb niet de moeite genomen om dit hele draadje door te nemen.
Als mens in brabant wonend, kijk ik wel natuurlijk even en denk dan, goh zouden ze ook bij Ton gekeken hebben?
http://www.tonspoor.nl/
en
https://www.eindhovenmodelbouw.nl/SoV_Boxtel.html
«
Laatst bewerkt op:
Vandaag
om 18:34:27 door Maarten-1-14
»
Gelogd
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Vorige
-
1
...
22
23
[
24
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Blogs
|
Tomasso
(Moderator:
Tomasso
) |
Wat hing er achter een Blauwe Brabander