Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Rondje door Lissabon met Lijn 28 door Wim1969
Vandaag om 22:18:43
Gezocht decals wit op transparant door MOVisser
Vandaag om 22:06:12
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 22:04:15
Aachenau West door wob
Vandaag om 22:01:59
Wie (welk bedrijf) kan snijden én graveren in polystyreenplaten? door MOVisser
Vandaag om 21:57:50
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door wob
Vandaag om 21:51:49
Roco 1200 DCC Sound ratelende aandrijving. door De eerste Ivo
Vandaag om 21:40:13
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door nighttrain1
Vandaag om 21:40:00
Spoor- en tramweg parafernalia door Eric B
Vandaag om 21:06:58
"Jede Stunde, jede Klasse": DB Intercity '79 door Mispoes
Vandaag om 21:06:55
Raadplaatje door hervé
Vandaag om 20:54:39
Mijn geweatherde modellen door Zandmannetje390
Vandaag om 20:48:03
Vragen over een railplan uit de RRAILHOBBY van sept. 1988 door Modellbahnwagen
Vandaag om 20:41:17
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Modellbahnwagen
Vandaag om 20:38:11
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Stefan88
Vandaag om 20:30:32
Dak van Fleischmann Vla Flip krom getrokken door klusser
Vandaag om 19:56:49
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door basjuh1981
Vandaag om 19:48:26
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door WimC
Vandaag om 19:33:19
Wat is dit voor stellage met camera's en/of scanners naast het spoor? door Thom
Vandaag om 18:58:29
Artitec 6300 door Gerke
Vandaag om 17:48:30
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Gerke
Vandaag om 17:44:13
Lodewickshaven door Ronald Halma
Vandaag om 17:40:47
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 16:44:55
Eenvoudige besturing schaduwstation met DCC door Tjalling
Vandaag om 16:35:53
De RTM in 2008 en ver daarvoor door Eric B
Vandaag om 16:19:59
20 jaar BNLS jubileum door Peter J K
Vandaag om 15:46:54
worm en wormwiel - worm en tandwiel? door Herb73
Vandaag om 15:15:16
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:51:37
Roco 4155 NS 2200 2de leven door John18
Vandaag om 14:06:38
Modeltreinenbeurzen door shay59
Vandaag om 13:46:59
  

Auteur Topic: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak  (gelezen 7682 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12543
    • sleutelspoor
Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Gepost op: 29 January 2014, 11:30:06 »
Donderdag 30 januari 2014 ontvangt Het Spoorwegmuseum de sleutel van de Wagenmakerij Venlo-Blerick Het monumentale gebouw gaat  dienst doen als museumdepot. De Wagenmakerij stamt uit 1890 en is met 7.375 m2 een van de grootste industriële rijksmonumenten van Nederland. Tot enkele jaren geleden was het gebouw, dat al tientallen jaren geen functie meer had, ernstig verwaarloosd. Stichting BOEi is in 2007 eigenaar van de Wagenmakerij geworden en heeft samen met onder meer de BankGiro Loterij en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) de middelen bijeengebracht om de restauratie en de herbestemming te kunnen realiseren. Het Spoorwegmuseum is de voornaamste huurder en heeft inmiddels een deel van haar collectie ondergebracht in het monumentale pand. Het Spoorwegmuseum is erg blij met het nieuwe onderkomen. Hoofd Collecties Peter-Paul de Winter: “De Wagenmakerij is een enorme vooruitgang voor Het Spoorwegmuseum. Het biedt ons niet alleen meer ruimte voor opslag, we hebben nu ook meer faciliteiten om klein onderhoud uit te voeren”. De collectie rollend materieel van Het Spoorwegmuseum bestaat uit circa 120 objecten. In het museum in Utrecht is de tentoonstellingsruimte beperkt, de getoonde collectie wisselt daardoor regelmatig.  Met de Wagenmakerij in Venlo-Blerick beschikt het museum nu over voldoende opslagruimte. De restauratiewerkzaamheden zijn uitgevoerd door Schakel & Schrale, onderdeel van BAM Utiliteitsbouw, en is eind 2013 afgerond. Het dak is gerenoveerd, de buitengevels zijn gerestaureerd, alle stalen ramen zijn geschilderd en rondom is nieuwe bestrating aangelegd. Binnen liggen nieuwe vloeren en er zijn installaties ingebouwd die voldoen aan de eisen van deze tijd. Bij de restauratie is er bewust voor gekozen om de sporen van de geschiedenis, zoals het patina van de bakstenen en de schade die in oorlogsjaren is opgelopen, zichtbaar te laten.

Historie Wagenmakerij Venlo-Blerick
Vanaf 1860 is het spoorwegnet in de regio Limburg - Nijmegen fors uitgebreid. Een groeiend spoorwegnet betekent ook dat er steeds meer spoorwegmaterieel nodig is. Versleten exemplaren moesten worden gerepareerd of vervangen. In de loop van de jaren ontstonden her en der in Nederland dan ook werkplaatsen en onderhoudsbedrijven. De Wagenmakerij Blerick opende op 1 maart 1890 haar deuren. In de hoogtijdagen van de wagenwerkplaats werkten wel 160 mensen dag in dag uit om de wagons te repareren. Met het sluiten van de kolenmijnen was er echter steeds minder vervoer nodig en werd de werkplaats overbodig. Op 28 februari 1969, bijna 80 jaar na de opening, werd de Blerickse wagenwerkplaats om economische redenen gesloten. De gebouwen liggen op een perceel van 1,6 ha en zijn aangesloten op het hoofdspoorwegennet. De Centrale Wagenmakerij van de Nederlandse Spoorwegen op het rangeerterrein van Blerick is met 7.375 m2 een van de grootste industriële rijksmonumenten van Nederland. Het gebouw is in 2002 tot industrieel monument verklaard.
Bron:spoorwegmuseum

Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22677
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #1 Gepost op: 29 January 2014, 11:59:34 »
Ja, dat is mooi.
Het wordt overigens nog een gedoe om het museum een spooraansluiting te laten houden. De grond onder die paar kilometer spoor is te interessant in Utrecht. Ik heb me altijd afgevraagd waarom er niet in een eenvoudige aansluiting in Lunetten is voorzien.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Emiel_nl

  • Offline Offline
  • Berichten: 586
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #2 Gepost op: 29 January 2014, 12:01:39 »
Anderzijds gebruikt het spoorwegmuseum de loodsen in Blerick al jaren. Dus zo nieuw is het gebruik van dit onderkomen nu ook weer niet.
Groetjes,
Emiel

robin binsbergen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1018
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #3 Gepost op: 29 January 2014, 12:43:00 »
Het museum is verhuisd van de hoge naar de lage loods  ;)

Mvg,
Robin

Bob R.

  • ***
  • Team Beurzen en PR
  • Offline Offline
  • Berichten: 8248
  • Lid MSG Haarlemmermeer
    • www.spoorwegfoto.nl; heeeel veel fotos van treinen! (beter bekend als station Juinen)
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #4 Gepost op: 29 January 2014, 12:49:33 »
Kunnen ze die schaatsbaan daar gelijk ook opslaan  ;D

Zou leuk zijn (en het levert ook wat op) om Blerick af en toe open te stellen voor bezoekers.
Vr. groeten,
Bob

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #5 Gepost op: 29 January 2014, 12:54:30 »
blijft toch een beetje apart om museummaterieel tussen utrecht en blerick heen en weer te gaan sjouwen terwijl er ten noorden van utrecht cs de laatste jaren een paar bruikbare loodsen zijn platgegooid... zal ook wel met die interessante grond te maken hebben, hoewel er op dat stuk nu al een tijd bar weinig gebeurt.

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4078
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #6 Gepost op: 29 January 2014, 13:02:07 »
Ja, dat is mooi.
Het wordt overigens nog een gedoe om het museum een spooraansluiting te laten houden. De grond onder die paar kilometer spoor is te interessant in Utrecht. Ik heb me altijd afgevraagd waarom er niet in een eenvoudige aansluiting in Lunetten is voorzien.
Ik zou niet weten waarom, juist nu de Ln'se zijde afgebroken is van de oosterspoorlijn is de Bkp'se zijde opgeknapt en beter ingericht op de situatie van het museum wat juist een hele verbetering is tov de oude situatie.
Van het opbreken van de rest van de lijn is nergens sprake van, dus vrezen dat het museum aansluitingsloos wordt is niet nodig.
Kunnen ze die schaatsbaan daar gelijk ook opslaan  ;D

Zou leuk zijn (en het levert ook wat op) om Blerick af en toe open te stellen voor bezoekers.
Die ijsbaan gaat gewoon terug naar de verhuurder ervan, dat scheelt :p

En de kans dat Br open gesteld wordt voor bezoekers is wel erg klein, de loods is daar niet voor ingericht met alle werkputten, stellingen en allerlei objecten met gevaar van dien.
« Laatst bewerkt op: 29 January 2014, 13:10:52 door Thom »

Emiel_nl

  • Offline Offline
  • Berichten: 586
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #7 Gepost op: 29 January 2014, 14:01:27 »
Het museum is verhuisd van de hoge naar de lage loods  ;)

Mvg,
Robin
Klopt. Maar in het artikel wordt de surgestie gewekt dat er voorheen geen gebruik gemaakt werd van stalling te Blerick. Vandaar mijn opmerking.
Groetjes,
Emiel

Emiel_nl

  • Offline Offline
  • Berichten: 586
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #8 Gepost op: 29 January 2014, 14:05:10 »
blijft toch een beetje apart om museummaterieel tussen utrecht en blerick heen en weer te gaan sjouwen terwijl er ten noorden van utrecht cs de laatste jaren een paar bruikbare loodsen zijn platgegooid... zal ook wel met die interessante grond te maken hebben, hoewel er op dat stuk nu al een tijd bar weinig gebeurt.
Je kunt gerust stellen dat "die interessante grond" de enige reden is dat het niet voor museale doeleinden in gebruik is. En dat er nog niets gebeurd is, komt omdat ambtelijke molens langzaam malen. Die loods naast de HTMU is zo'n beetje een jaar geleden gesloopt.
Groetjes,
Emiel

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #9 Gepost op: 29 January 2014, 14:30:06 »
ja dat zal t dan wel wezen ja...

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22677
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #10 Gepost op: 29 January 2014, 14:43:16 »
Ik zou niet weten waarom, juist nu de Ln'se zijde afgebroken is van de oosterspoorlijn is de Bkp'se zijde opgeknapt en beter ingericht op de situatie van het museum wat juist een hele verbetering is tov de oude situatie.
Van het opbreken van de rest van de lijn is nergens sprake van, dus vrezen dat het museum aansluitingsloos wordt is niet nodig.

Ik heb het ook niet over nu of komend jaar. Maar als inwoners van Utrecht durf ik er wat onder te verwedden dat het vroeger of later ter sprake komt. Het is een breed uitgevallen stuk grond aan de populairste kant van Utrecht. Daarover een paar vrijwel lege pendeltreintjes per dag en één keer per maand wat heimweegebeuren. "Dat moet toch anders kunnen". Prorail heeft chronisch geld nodig en de gemeente zoekt chronisch bouwgrond, zelfs in deze tijden.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4078
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #11 Gepost op: 29 January 2014, 15:53:08 »
Dat kun je denken, maar als vrijwilliger van het museum weet ik dat er genoeg contacten en afspraken over gemaakt zijn met NS en ProRail, dus dat zit wel goed :)

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22677
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #12 Gepost op: 29 January 2014, 16:55:46 »
NS heeft er niks mee te maken en Prorail is, net als de gemeente, een politiek aangestuurde organisatie die van mening kan veranderen. Wedden dat er tussen nu en vijf jaar een discussie over komt? Schat ik overigens in dat die discussie wel goed zal aflopen, maar ooit gaat iemand zich afvragen of die grond wel zo doelmatig wordt gebruikt.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Marty

  • Offline Offline
  • Berichten: 3436
  • Het Achtergrondmannetje.nl
    • Het Achtergrondmannetje
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #13 Gepost op: 29 January 2014, 17:25:01 »
Ik durf die weddenschap wel aan om met je mee te gaan, desnoods asfalteren :) maar al sik er verder op inga wordt het een politiek draadje en zit er zo een slot op.
Maar wanneer gaat dat in ? misschien dat ik wat banen in Venlo kwijt kan, kom er even niet uit met de ruimte  ;D
Mvg Marty, aka het Achtergrondmannetje

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12260
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: Collectie Spoorwegmuseum onder nieuw dak
« Reactie #14 Gepost op: 29 January 2014, 21:03:09 »
Het is een breed uitgevallen stuk grond aan de populairste kant van Utrecht. Daarover een paar vrijwel lege pendeltreintjes per dag en één keer per maand wat heimweegebeuren. "Dat moet toch anders kunnen".
Ja en de huizen markt,of de markt voor nieuwbouw bedrijven terreinen gaan de laatste tijd echt vooruit  ::)
Aangezien de nieuwbouw projecten nog redelijk op hun achterste rusten vanwege iets wat men crisis noemt,zal het voorlopig wel loslopen met welke discussie dan ook.
Overigens is het in alle gevallen zo dat het er maar van afhangt wie een discussie wil starten over wat goed gebruik is van iets wat al lang spoorlijn is en wat men dan wil dat er mee gebeurt.
De doorsnee utrechter of hollander(streep door wat niet van toepassing is)heeft veel te vertellen maar niks te beslissen,dus zolang het op dat niveau blijft kun je praten tot je een ons weegt  ;)
Ik geloof op dit moment ook niet dat de spoorlijn daar en het spoorwegmuseum hoeven te vrezen voor hun langdurige relatie met elkaar  :)
Afijn de toekomst zal het uitwijzen wat de "wijze" mensen die dingen hebben te vertellen hier in NL in de toekomst doen met het spoor en het museum in Utrecht.
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0