Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 23:07:40
Goede wensen voor 2026 door Hans Reints
Vandaag om 22:58:54
Even voorstellen Niels uit Den Haag door RallyAstra
Vandaag om 22:53:11
Wat wordt op dit object op het perron geklikt? door Thom
Vandaag om 22:52:48
Roco 42616 door Ronald69
Vandaag om 22:39:39
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 22:21:30
Vreemd verschijnsel BR 80 017 (startset) Roco door wob
Vandaag om 22:11:59
Train o Matic smart power pack door maartenvdb
Vandaag om 22:07:16
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door wob
Vandaag om 22:05:54
Aachenau West door wob
Vandaag om 22:00:45
De bouw van “Bahnstrecke Lahr” door Peter.v.L
Vandaag om 21:45:50
Raadplaatje door Sikko
Vandaag om 21:36:57
Au bord de la Cèze door Frank 123
Vandaag om 21:17:03
Digikeijs 4024 servodecoder bewegingsuitslagen niet te programmeren door San-Markos
Vandaag om 20:15:31
Spooraccessoires in diverse schalen, 3D-geprint. door spoorfreak
Vandaag om 19:35:02
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door defender
Vandaag om 19:00:36
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 18:57:14
Voiture-restaurant « Libre-Service » - Jouef HJ4208 - HO 1/87 - CIWL - EP IV door sncf231e
Vandaag om 18:55:58
Cherteau, fictieve Waals industriedorp door RetroJack
Vandaag om 18:48:37
Modelspoorbaan van Einte door NS264
Vandaag om 18:45:05
herrmann door Eric B
Vandaag om 18:42:22
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 18:35:28
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Daan!
Vandaag om 18:34:54
Bouwverslag BlueBrixx BR 01 No.108054 (plusminus 1:18) door RdJ
Vandaag om 16:25:23
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 16:21:50
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door spoorijzer
Vandaag om 15:52:51
Zee. Land. door Huup
Vandaag om 15:46:46
Mijn geweatherde modellen door Paulus
Vandaag om 15:43:44
Mooi weer om buiten te spelen door minilocomaster
Vandaag om 15:43:12
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door gdh
Vandaag om 15:10:57
  

Auteur Topic: Even voorstellen Niels uit Den Haag  (gelezen 207 keer)

RallyAstra

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 2
Even voorstellen Niels uit Den Haag
« Gepost op: Vandaag om 21:22:57 »
Ik lees nu al een tijdje het forum, maar kwam er steeds niet aan toe om een eerste bericht te posten. Op vijf jarige leeftijd met mijn moeder met modelbouw begonnen, geregeld waren we bij Somberg in Almelo te vinden. Dat is zo door gegaan tot ik een jaar of 20 werd. In die tijd verschillende vaste banen gehad op zolder. Toen ik uit huis ging, had ik er helaas nooit de ruime en tijd voor. Nu ik dit jaar 40 ben geworden vind ik dat het wel weer eens tijd wordt voor een hobby.

Ik heb een bedrijf dat race sturen en andere hardware ontwerpt voor simracen en echte raceauto's. Maar als je van je hobby je beroep maakt dan moet je vaak al snel weer een nieuwe hobby zoeken. Vanaf kind af aan was het altijd mijn droom om een Nederlandse baan te maken, maar die is er helaas nooit van gekomen. Onlangs heb ik voor sinterklaas een Fleischmann startsetje voor mijn zoon gekocht (4 jaar), en dat heeft mij toch wel weer warm gemaakt om nu toch eindelijk eens die polderbaan te gaan bouwen. Onlangs met mijn moeder en zoon naar Houten op de beurs geweest, drie generaties modelbouwers. Ik heb nu voor mijn zoon een kleine baan op de grond gemaakt waar die een beetje mee kan oefenen zonder dat ik de hele tijd hoef te zeggen pas op, niet aanzitten. Je leert pas goed als je een paar keer wat sloopt.

Helaas heb ik thuis niet heel veel ruimte voor een baan. We hebben de berging overwogen, die is 1,8 bij 5 meter. Maar voor H0 gaat dat toch een beetje te klein worden. Daarom heb ik besloten dat ik een baan op de zaak ga maken. De ruimte die ik daar beschikbaar heb, kan een baan van 4 bij 6 meter staan. Bovendien heb ik daar ook de meeste apparatuur staan om elektronica te maken en verschillende 3D printers. Ook staat er een laser van 1500x2000, en die gaat goed van pas komen bij het laseren van diverse hout delen. Mochten er mensen in de omgeving van Den Haag wat gelaserd willen hebben voor de modelbaan, kan je altijd een keer langs komen. Hoeft ook niet wat te kosten als je zelf het materiaal hebt.

Ik wil niet meer dezelfde fouten maken als vroeger, te snel beginnen met een baan en halverwege stranden. Ik ga nu alles zo goed mogelijk proberen te plannen. Er is in die 20 jaar tijd dat ik niet met treinen bezig ben geweest zoveel veranderd, dat ik haast weer een groentje ben. Alle tips zijn dus welkom. Doel is om de baan digitaal te maken doormiddel van arduino's. En de baan moet uit losse delen (ik dacht zelf aan blokken van 100x100cm) bestaan, mocht ik een keer naar een nieuw bedrijfspand gaan wil ik het wel makkelijk mee kunnen nemen. Ik wil met Peco 75 rails gaan rijden met betonnen liggers, alleen zie ik daar nog wel wat uitdagingen in m.b.t. de wisselstraat. Dus wellicht moet ik daar zelf wat voor gaan tekenen en printen. Mochten meer mensen hier al ervaring mee hebben, dan hoor ik het ook graag!

Groeten,
Niels uit Den Haag

<--Video


« Laatst bewerkt op: Vandaag om 21:39:36 door RallyAstra »

Frank 123

  • Offline Offline
  • Berichten: 6581
Re: Even voorstellen Niels uit Den Haag
« Reactie #1 Gepost op: Vandaag om 21:58:27 »
Welkom en ben benieuwd wat je straks gaat maken.
Bahnstrecke 5867
Am Ende der Strecke
Den gamla sågverket (gepland)

Jelmer

  • Offline Offline
  • Berichten: 5660
Re: Even voorstellen Niels uit Den Haag
« Reactie #2 Gepost op: Vandaag om 22:28:09 »
Welkom Niels!

Ik snap dat je beroepsmatig toegang hebt tot veel gereedschappen en daar ook meer ruimte is.

Toch wel een aanrader om zoveel mogelijk thuis bezig te zijn met de hobby. Juist als het is om even aan je werk te ontsnappen. En zien ze je thuis ook nog eens.

Is het een idee om toch een “blok” (wij noemen ze modules of segmenten) thuis te bouwen en dan als die af is te integreren in een modelbaan?

Ook voor je zoon lijkt het me leuk om af en toe een trein te zien…

Groeten,
Jelmer

Pfarrerwinkel de bouw:
Pfarrerwinkel

RallyAstra

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 2
Re: Even voorstellen Niels uit Den Haag
« Reactie #3 Gepost op: Vandaag om 22:53:11 »
We gaan de nu de berging gebruiken om de verschillende segmenten te bouwen. En ik heb het geluk dat ik ook 1 dag per week overdag er mee bezig kan. Mijn zoontje gaat op woensdagmiddag vaak mee naar de zaak, zit die lekker te knutselen aan zn tafeltje.