Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door hervé
Vandaag om 22:30:26
Fleischmann rijtuig 5896 door grossraumwagen
Vandaag om 22:25:06
Bouw spoor nul modulebaan, Bahnhof Königshofen, tijdperk III door bernhard67
Vandaag om 22:21:51
Tankinstallaties voor dieseltreinen door Benelux795
Vandaag om 22:08:18
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door V200-G2000
Vandaag om 22:01:09
info gezocht over ETS aandrijfunits door FritsT
Vandaag om 21:49:14
Station Roodeschool door Benelux795
Vandaag om 21:46:54
Doornvliet door raymond erdtsieck
Vandaag om 21:43:55
MODELSPOOR by MTD - 2025 - 18 & 19 oktober 2025 in Edegem (B) door BrightonBelle
Vandaag om 21:33:43
Beneluxspoor Forum Modulebaan is te zien bij Carmeliet op stoom in 2025. door Dick55
Vandaag om 21:19:00
Show je werkplek door cor_b
Vandaag om 21:03:27
Pfarrerwinkel bahn door Paul1969
Vandaag om 20:56:45
Märklin 2025 door barry1972
Vandaag om 20:24:34
extra terugmeld module viessmann 5217 door Kolho005
Vandaag om 20:09:10
Franse lantaarnijzers in 1:87 gezocht door Rob Ellerman
Vandaag om 19:36:28
C12c rijtuig door Eelco Storm
Vandaag om 19:35:38
Roco wagon openen door Herb73
Vandaag om 19:33:02
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door Wim1969
Vandaag om 19:19:04
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Eric B
Vandaag om 19:09:01
waterwagens door j.ossebaar
Vandaag om 18:34:55
slechte stroomafname bij ROCO RH310 7120013 door Klaas Zondervan
Vandaag om 17:10:31
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 16:49:12
Project seaside Germany door Ronald Halma
Vandaag om 16:47:15
't Boemeltje door RobVille
Vandaag om 16:23:34
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Pauldg
Vandaag om 15:33:53
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 14:55:36
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 13:44:42
Op Zuid (NL H0) door spoorijzer
Vandaag om 13:35:20
Ik ben aan het opruimen. door hervé
Vandaag om 13:33:31
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 12:34:45
  

Auteur Topic: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden  (gelezen 32129 keer)

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #120 Gepost op: 02 October 2024, 11:12:34 »
Hoi Eddy,

Dank voor je bericht.
De keuze van Win Digipet is eerlijk gezegd puur toeval. Ik gebruik de PC en dit soort van programma's alleen als digitaal schakelbord Dus ik wil de stand van de wissels kunnen zien en eventueel de seinbeelden.

Ik had voor Win Digipet Koploper in gebruik, maar de combinatie LZV 200 en Koploper was geen succes (een ramp eerlijk gezegd  :(). Dus zocht ik op Internet naar een ander stuurprogramma dat ik kon gebruiken. En wat bleek. Win Digipet bleek direct te functioneren op en met de LENZ centrale en was zelfs nog wat "beter" als Koploper, want Win Digipet geeft ook de juiste seinbeelden  weer op het scherm.



Bijkomende voordeel is dat de DEMO versie precies groot genoeg is voor mijn baan. Ik draai nu dus op de DEMO Versie, al ben ik wel benieuwd of de gebruiksperiode van de demo versie een keer stopt. Dan zien we wel weer verder. Ik gebruik Win Digipet dus niet om automatisch PC gestuurd te rijden. Rijden doe ik ouderwets met de LENZ handregelaars.   

Groet Aad


Boertje

  • Offline Offline
  • Berichten: 540
  • Carpe diem, leven is te kort om dat niet te doen
    • albulisch.blogspot.com
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #121 Gepost op: 02 October 2024, 20:30:32 »
Hi Aad,

Ja, ik had al gelezen dat je handmatig reed en puur een digitaal schakelbord nodig had. Weinig functie nodig en 'gratis' als het kan... prima toch!

Eddy

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #122 Gepost op: 15 October 2024, 10:11:41 »
Dag Eddy,

Na wat problemen met Digipet (LZV 200 en WDP weigerden nog verkering met elkaar te hebben ???) kan ik me vanaf het weekend gaan bezig houden met de leuke onderdelen van deze hobby. De begroening van de rest van Dürrboden.
Wordt vervolgd.

Groet Aad

Boertje

  • Offline Offline
  • Berichten: 540
  • Carpe diem, leven is te kort om dat niet te doen
    • albulisch.blogspot.com
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #123 Gepost op: 20 October 2024, 10:11:35 »
Hoi Aad,

Wat was nou de crux om WDP en Lenz weer met elkaar te laten praten? Ik ben tegenwoordig zeer bekend met de IB2 en de YD7001 en die geven geen problemen met Koploper en anderen omdat je standaard met Loconet er tegen aan kan praten.... Is Lenz dan zo'n buitenbeentje?

Eddy

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #124 Gepost op: 21 October 2024, 11:42:29 »
Hoi Eddy,
De crux zat erin dat de nieuwe LZV 200 niet direct met Koploper kon "praten". Ik moest dus een tussenoplossing gebruiken in de vorm van een Li USB. Daarvoor moest ik allerlei drivers en  Virtuele COM-poorten downloaden, uiteindelijk was het wel gelukt, maar op enig moment na een update van W10 was de verkering tussen Koploper en LENZ weer eens uit. Toen had ik er genoeg van.
En ik heb eigenlijk geen verstand van deze materie dus ik moest hulp vragen en Googelen, maar ik wilde gewoon rijden. Dus heb ik gezocht naar een alternatief en  dat vond ik uiteindelijk in WDP. De DEMO versie is voor mij groot genoeg. Voordeel van WDP is ok dat het de  echte seinbeelden weergeeft  als ik ze schakel met de DIETZ Schakelmodule of de Handregelaar. Koploper deed dat niet.   Ik gebruik de Intel NUC, daarvoor de Dinosaurus-Laptop met Vista, daarop werkte  de LENZ LZV 100, de li usb en koploper als een trein, maar de NUC is lekker klein, dus heeft minder plek nodig. Kortom, nu heb ik gewoon een werkende PC met een en Gleisbildstellwerk (hoe heet dat in NL- taal eigenlijk).
Nee, LENZ is niet echt een buitenbeetje, ik gebruik LENZ al vanaf het prille begin, medio 1993.

Groet Aad 

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #125 Gepost op: 21 October 2024, 13:31:51 »
Hoi Allen,

Het bouwseizoen is wat mijn baan betreft weer begonnen. Afgelopen weekend ben ik begonnen met het vervolg van de bouw van het achtergrond bos. Ik heb een speciale, zeer opvallende en wellicht zeer afwijkende bouwwijze van de landschapsonderbouw.
Zo zag het er voor de vrijdag uit.

en daarna


Het prille begin, ik gebruik stukjes piepschuim en stapel een landschapsvorm op. Ik gebruik wel een piepschuimsnij apparaat.



Zo stapel ik door. Het ziet er wat merkwaardig primitief uit en het werkt niet in alle gevallen, bij de aanleg van grasland en minder bomen zorg ik uiteraard voor vloeiende overgangen en hellingen. ik gebruik Sculptamold en Mifoshape als ondergrond en "smeersels". Werkt prima.



Je denkt dat wordt nooit wat, maar zie hier het resultaat. De bomen zijn van FREON (achtergrond) en MBR (voorgrond). Omdat de bomen heel dicht op elkaar staan, hoe je geen gedetailleerde ondergrond te maken en kun je juist de verschillende hoogten gebruiken om de bomen te plaatsen. Alleen bij de overgang van bos naar "niet bos" moet je uiteraard wel een gedetailleerde overgang maken. In dit geval is deze grens nog basic en wordt in de loop der tijd verder uitgewerkt. Het is gewoon toneelachtergrond. Dat gaat ook best voortvarend, omdat de bomen zodanig dicht op elkaar staan.

Een totaal overzicht. Jammer van de Dakbalken, maar weghalen leek mij iets teveel van het goede.

 

En de Machinist-blik op de uitrijzijde van Dürrboden richting Davos.

Eigenlijk is alleen de naam Dürrboden nog een verwijzing naar het Dischmadal. Het modelbaanlandschap is totaal afwijkend van de echte omgeving in Zwitserland. Ik ben tevreden en zal wel in de vervolgbouwsessies (naar rechts) deels minder bomen gaan neerzetten. Ook omdat de JOWI achtergrond rekening houdt met de boomgrens in Dürrboden.
 
Wordt vervolgd.
Groet Aad

Bertje B

  • Bert is mijn Naam
  • Offline Offline
  • Berichten: 490
    • Bouw van "Beltheim"
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #126 Gepost op: 21 October 2024, 13:33:52 »
Mooi hoor  (y)

MartinRT

  • Offline Offline
  • Berichten: 542
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #127 Gepost op: 21 October 2024, 13:53:20 »
Fantastisch mooi.
Maar ik kijk vaak met een technische blik. Dus de vraag:  is dit een vertekening op de foto, of zijn er wat rails en aansluitingen verschoven tijdens de bouw ?  Of liggen die nog niet vast ?
Ik zie dankzij de genadeloosheid van de foto wat ongerechtigheden.



Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #128 Gepost op: 21 October 2024, 16:04:05 »
Dag Martin,

Tja, goede vraag, ik zal vanavond eens goed kijken. De trein rijdt zonder problemen, maar normaal zie ik het niet goed uit dat perspectief, maar het lijkt nogal of er een flinke knik in zit inderdaad.

Ja Foto's zijn onbarmhartig. 

Groet Aad

MartinRT

  • Offline Offline
  • Berichten: 542
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #129 Gepost op: 21 October 2024, 16:15:16 »
 (y)
Of misschien sprake van rail-spatting of hoe dat ook heet ?

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #130 Gepost op: 22 October 2024, 10:24:26 »
Hoi Martin
Nee,  niets van dat alles.  Ik denk een vervorming van de lens op de foto. Ik heb met een loep gekeken en de rails loopt vloeiend door .Wellicht zijn de verschillende dwarsliggers formaten ook van invloed op het beeld. De wissel is een exemplaar van Weichen Walter  en heeft andere dwarsliggers.
Maar ik snap de twijfel. Dank voor het kritisch  volgen. Wel ligt het spoor 2 niet helemaal recht. Daar zit een lichte kronkel in. Ondanks dat ik een lat gebruik om de rails langs te leggen. Tja. Ik kan het nog corrigeren. De rails ligt nog niet vast. Groet Aad

Jan Bennink

  • Offline Offline
  • Berichten: 602
    • HTM Modeltrambaan
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #131 Gepost op: 22 October 2024, 11:33:03 »
Hoi Aad,

Ik span altijd een dun lijntje naaigaren over de spoorstaaf. Handig als je er niet met je oog overheen kunt kijken. Goed gelegde rails blijft de basis van mooie modelbanen.

En ja, foto's zijn genadeloos. Leuke sport om zover te komen dat je zegt: Net echt, en dat heb jij met je landschap bereikt! Zo fraai!

Met groet, Jan
Na een modelbaan in 1:87 naar voorbeeld van de RhB https://rhb1op87.blogspot.com nu een HTM trambaan in dezelfde schaal https://htm-modeltrambaan.blogspot.com
Website: https://www.htm-modeltrambaan.nl

Klaas Zondervan

  • Offline Offline
  • Berichten: 26824
    • Pagina van klaas
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #132 Gepost op: 22 October 2024, 12:02:08 »
Handig als je er niet met je oog overheen kunt kijken.
In zo'n geval pak ik er een spiegeltje bij.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #133 Gepost op: 23 October 2024, 12:26:42 »
Dag Jan, Klaas en allemaal,

Dank Jan Jouw RhB baan in het verleden was ook erg mooi. Ik verwacht ook van jouw HTM baan weer veel.
Klaas, klopt, Doe ik ook vaak.

Ondanks jullie lovende woorden ben ik (nog) niet tevreden over de rotswand. Gemaakt van Mifoshape, waarmee je volgens de kenners ook mooie rotswanden kunt maken, maar ik heb de juiste werkwijze nog niet in de vingers.


Hier zie je op de achtergrond de rotswand. Ik vindt het nog niks eigenlijk. Bij eerdere banen gebruikte ik gietmallen van woodland en gebruikte daar stukken van. Dat gaf altijd een prima resultaat.


Van deze afstand lijkt het nog heel wat. Kortom, ik heb een flinke uitdaging (vind ik zelf) om deze rotswand de komende tijd te vervolmaken naar een beter en voor mij acceptabel geheel.  zo zie je maar, landschapsbouw is en blijft een uitdaging.

Wordt vervolgd.

Groet Aad



Hollandserhbfan

  • Offline Offline
  • Berichten: 238
Re: RhB modelbaan in Aanbouw die Scalettabahn Davos-Dürrboden
« Reactie #134 Gepost op: 04 November 2024, 15:22:37 »
Hallo Allen,

Afgelopen week toch maar aan de rotswand begonnen. Ik was er, zoals bekend, niet tevreden mee. Wat nieuwe Mifoshape aangemaakt, volgens de You Tube film zo dik als gehakt aanmaken en met wat houtlijm erdoor, her en der aangebracht en in die nieuwe laag, rotsen structuur  gevormd. Ik ben na deze werkzaamheden beter tevreden, maar de bijgaande foto's tonen nog de basis rotswand. Nadere details en afwerkingen en begroening moeten nog verder worden uitgewerkt. Maar ik denk dat het toch wat beter is gelukt, dan als de foto's tonen op bovenstaande bijdrage-deel van mijn draadje. Maar nu dus maar wat foto's van de bouw.

Na  een uur of twee uur met Mifoshape prutsen, hakken, snijden en fijn steenstof over de rotswand verdelen.

Er groeit altijd meer op een wand dan gedacht. Struikdelen van MBR, delen van groenmatten van Wellberg en Van het Hoff en Hekiflor. En de onafscheidelijke T46 van Woodland. 
Maar ik ga met voorbeeld foto's nog beter kijken of er her en der nog wat groens bij kan. Het moet wat mij betreft allemaal nog wat subtieler.  En op de grond ziet het er steeds weer rommelig uit, maar straks zie je daar niks meer van.
De basis is nu wat mij betreft wat beter en natuurgetrouwer, maar er blijft nog wel een hoop te verbeteren en aan te passen. (ja, ook de draaischijf moet nog worden afgebouwd)

Wordt vervolgd dus.

Groet Aad