Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Bahnstrecke 5867 door wob
Vandaag om 20:51:57
Aachenau West door wob
Vandaag om 20:47:50
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 20:21:50
Arlbergbahn.. ? door Benelux795
Vandaag om 20:15:00
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Frits C
Vandaag om 20:03:57
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 19:47:47
Roco Hippel 04160C digitaliseren door Stootjuk
Vandaag om 19:40:58
Handleiding Trix Express 2232 BLS 255 door maartenvdb
Vandaag om 19:38:42
Fotowedstrijd 2025 door Peter J K
Vandaag om 19:35:46
19 Toen door Eric B
Vandaag om 19:35:34
Baanplan De Oosthoek (h0, 360 bij 140) door Eric B
Vandaag om 19:28:18
PB Models, ICR-rijtuigen door Huibert
Vandaag om 18:58:54
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Huibert
Vandaag om 18:57:32
Bruine NS 1200s - Treinsamenstellingen. door 1200blauw
Vandaag om 18:46:46
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Ben
Vandaag om 18:26:24
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door Ronald Halma
Vandaag om 18:09:36
Benelux I4-rijtuigen, door Heris of LS Models door Albert.H0
Vandaag om 18:09:27
Raadplaatje door Lars Smelter
Vandaag om 18:03:25
W.V. Kalender 2026 door Keska
Vandaag om 17:59:28
Welke Rookvloeistof gebruik jij? door borotof
Vandaag om 17:42:14
7 en 8 maart 2026 | Jubileumtentoonstelling MSV Post B door Rsd1000
Vandaag om 17:35:29
Yamorc YD8116 & MP1 vraag door Bert_Apd
Vandaag om 17:35:23
Halte Assel, een nieuw baantje in H0 door Klaas Zondervan
Vandaag om 17:14:55
Brawa 2026 door spoorzeven
Vandaag om 17:10:07
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 16:28:33
ecos2 koppelen met handregelaar. door AlbertG
Vandaag om 16:27:53
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 16:05:05
Mitteldorf, baan in H0, DR tp III door Peter.D
Vandaag om 15:56:39
Toon hier je (model)TRAM foto's. door ANDREUS
Vandaag om 15:50:27
Shapr3D - een nieuw ontwerpsysteem door rjr
Vandaag om 15:43:09
  

Auteur Topic: Geluid in 'oude' 2400 van Roco  (gelezen 4627 keer)

Duikeend

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 2629
Re: Geluid in 'oude' 2400 van Roco
« Reactie #30 Gepost op: 13 July 2022, 09:24:25 »
Ik weet niet of je het zo moet zien Ben ;) topic starter had een idee en heeft tot de bodem uitgezocht of dit haalbaar (verstandig) was.
dat wij hem daar vanaf gepraat hebben is toch geen hele grote verrassing  ;D sterker nog, hoe vaak begint er iemand vol enthousiasme aan iets en komt na het in winnen van veel info er hier achter komt dat het niet echt verstandig is. ik denk dat we daar juist voor zijn.

En wat betreft de roco spare parts; ook daar begrijp ik de reactie wel, sommige onderdelen bij roco zijn belachelijk geprijsd of lastig te vinden.
roco lijkt hier (bij nieuwe modellen) vaak een commerciƫle benadering te hebben. mag uiteraard maar dat hoeven de klanten dan nog niet als positief te ervaren ;)
Ik vind persoonlijk ook de onderdelen service van piko beter. en dat terwijl ik bijna alleen maar Roco parts bestel.
De site van piko is meer toegankelijk, de plaatjes kloppen beter en de prijzen waren ook altijd vaak schappelijker.
en voor wie zich afvraagt wat ik met deze laatste opmerking bedoel moet voor de grap maar eens het onderdelen zakje voor een roco 1200 opzoeken  ;D

@ Maclion: Wat betreft mijn relaas mbt het 2400 frame; mijn ervaring was wel met de oude frames. en de service deed en zijn best.
de nieuwe frames zijn prima te bestellen. dus laat jou ervaring van de service niet afhangen van de ervaring van een ander maar kijk gewoon hoe je het zelf ervaart als je wat besteld
Groetjes, Ferenc

mijn knutsels, 1500 in parts en een
hondekop

maclion

  • Offline Offline
  • Berichten: 147
Re: Geluid in 'oude' 2400 van Roco
« Reactie #31 Gepost op: 13 July 2022, 11:34:12 »
Ben, ik ben uiteraard ook erg dankbaar voor jouw bijdragen!
Ik opende dit draadje al met de mededeling dat ik vooral een gebruiker ben van digitale techniek maar verder niet zo'n held ben met 'sleutelen' aan die techniek. Mijn oplossing was: zoeken naar een standaard en panklare manier die een onervaren knutselaar als ik ben, in de gelegenheid stelt op een makkelijke manier mijn oude loco's van geluid te voorzien. Dus met standaard onderdelen die 'plug and play' in de loc passen. Even heb ik nog overwogen om zelf toch een "gat te graven" in de tank van mijn oude Roco loco's, maar daar zie ik toch te veel tegenop.
Wat voor ervaren hobbyisten hier onzinnig is, is (was) voor mij als kluns op dat gebied een heel zinnige en uitvoerbare oplossing, maar met een prijskaartje dat kennelijk bepaalt dat iets 'onzinnig' is.
Verder werd ik afgeschrikt door het verhaal van Duikeend die eerst drie, maar uiteindelijk zes maanden heeft moeten wachten voordat hij een bruikbaar onderdeel in zijn bezit had. Aangezien je bij bestelling via de website vooraf moet betalen en het in mijn geval om een niet te verwaarlozen bedrag gaat, heb ik besloten af te zien van uitvoering.
Voor mij gaven mijn eigen onkunde en ongeduld de doorslag.
Des te meer spijt het me dat ik kostbare vrije tijd van anderen heb verknoeid door ze het hemd van het lijf te vragen.
Verder ben ik heel tevreden over al mijn Roco loco's en wagens en dat zijn er best heel veel.

De hier zichtbare dozen (met inhoud) vormen ongeveer de helft van mijn collectie, waarbij ca. 75% het logo van Roco draagt.

Mvg,

Martin
« Laatst bewerkt op: 13 July 2022, 11:57:33 door maclion »

(Martin is overleden)

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 7084
Re: Geluid in 'oude' 2400 van Roco
« Reactie #32 Gepost op: 13 July 2022, 12:16:21 »
Martin,

Dat ombouwen van de oude 2400 is nog steeds mogelijk. Als reactie op je opsomming van dure Roco onderdelen ben je gewezen op de Esu V5 decoder die je zo in de interface kunt prikken met daarin geluid wat je op BNLS forum vindt, het plaatsen van het luidsprekertje wat je kunt monteren zonder enig freeswerk en als optie de Digikeijs lichtprintjes die je zelf ook al opperde. Meer als dit is het niet. Als dit een brug te ver voor je is wat ik goed begrijp geldt dat ook voor de ombouw met al die Roco onderdelen van de nieuwe versie naar de oude versie.

Het "onzinnige" bestaat uit het bestellen van een heleboel onderdelen - niet bedoeld voor de oude 2400 - waarvan het niet duidelijk is of het allemaal past (frame, motor, draaistellen etc..

Spare parts zijn (vind ik) primair bedoeld op defecte delen te vervangen en niet zo zeer om een nieuwe lok mee op te bouwen.

Het verhaal van Duikeend en het frame ken ik en maar dat doet niet ter zake.

Gr, Ben.

Duikeend

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 2629
Re: Geluid in 'oude' 2400 van Roco
« Reactie #33 Gepost op: 13 July 2022, 12:39:09 »

Verder werd ik afgeschrikt door het verhaal van Duikeend die eerst drie, maar uiteindelijk zes maanden heeft moeten wachten voordat hij een bruikbaar onderdeel in zijn bezit had.


En dat moet je nu net niet doen  ;) de frames die ik bestelde zijn uit een productie van 10 jaar geleden, waar van alles mis gegaan is. die zijn er gewoon niet en dus ook nooit bestelbaar geweest. dat was voor mij een speurtocht waarbij ik probeer andere daar voor te behoeden.  ;)

Het juiste frame (diegene op de foto) was binnen een week binnen. Het kon alleen niet eerder besteld worden omdat deze nog niet gemaakt waren. dat kun je roco niet kwalijk nemen.
Ik ben zelf degene (en jij als ik het zo lees ook een beetje) die probeert van losse onderdelen iets moois te maken.
en dat is een heel ander traject dan naar de lokale dealer rijden en er 1 uit de vitrine halen  ;D

Zoals Ben terecht aangeeft; er zijn nog andere mogelijkheden! 1 daarvan is de esu weg zoals die duidelijk voorgesteld is, de andere is een nieuwe model kopen en dan de kappen overzetten, gevolgd door het weer verkopen van de "rest". Zoals ik al aangaf zit er in je berekening daarvan toch wel wat foutjes en kan het aanmerkelijk goedkoper.

En vragen om hulp moet je nooit spijten! het is onze keus of we je helpen! Het is alleen wel zo dat we daarom wellicht wat kritischer zijn  ;D


ps. ik heb vandaag weer 1 frame besteld, kijken hoe lang het duurt. ik verwacht hem binnen 2 weken wel  ;D

« Laatst bewerkt op: 13 July 2022, 12:58:36 door Duikeend. Reden: aanvulling tekst »
Groetjes, Ferenc

mijn knutsels, 1500 in parts en een
hondekop