Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Zaterdag, 31 januari 2026 | 8e Ruilbeurs MSV Post B
door
Rsd1000
Vandaag
om 03:25:26
Voordelige treinkaartjes
door
Seinhuis
Vandaag
om 00:54:05
Molenbaan (werktitel)
door
sdz1976
Vandaag
om 00:19:12
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
MOVisser
01 February 2026, 23:44:43
Hout realistisch nabootsen
door
MOVisser
01 February 2026, 23:41:08
Betrouwbare Stroomafname met Trix C-Rail
door
MOVisser
01 February 2026, 23:36:40
Benelux I4-rijtuigen, door Heris of LS Models
door
Biesje
01 February 2026, 23:14:29
NMJ 2026
door
Dion
01 February 2026, 23:09:08
Plan D Roco minimale bocht schaduwstation
door
grossraumwagen
01 February 2026, 23:00:46
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III
door
Wim Vink
01 February 2026, 22:43:44
Plottenstein ombouwen tot Nederlands station
door
Benelux795
01 February 2026, 22:34:40
RailBOX Electronics RB1110 DCC Centrale uit Polen
door
reinderlf
01 February 2026, 22:18:42
BR01 van Roco verfraaien.
door
Ronald69
01 February 2026, 22:09:34
Gekleurde ketelringen bij duitse stomers
door
puntenglijder
01 February 2026, 21:57:01
Z21
door
Caspar25
01 February 2026, 21:42:39
Eindstation Daarhuizen
door
HenkN
01 February 2026, 21:41:32
Lima loc/rijtuigen/wagons koppelen met magneten?
door
T.Spat
01 February 2026, 21:38:17
Armita Wagons Amsterdam bv Tds
door
T.Spat
01 February 2026, 21:34:49
The Summer of 69
door
Besselspoor
01 February 2026, 20:50:28
Inrijbaan 240x120cm
door
BramFokke
01 February 2026, 20:46:20
Aachenau West
door
wob
01 February 2026, 20:25:59
Show je realistische treinsamenstelling
door
basjuh1981
01 February 2026, 20:18:11
Elanowo, een Pools smalspoor baantje in H0e
door
Simplex
01 February 2026, 20:03:16
De donkere blauwe blokkendozen
door
IJmc
01 February 2026, 19:15:05
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ
door
Frank 123
01 February 2026, 18:49:40
ik kom er niet uit met de esu in de bigboy solderen
door
Sikko
01 February 2026, 18:45:59
Rook generator Br 003 van Piko
door
jack is back
01 February 2026, 18:19:43
Line-up foto's van modellen
door
Ronald A.
01 February 2026, 17:53:38
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
01 February 2026, 17:53:34
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Kees-Jan
01 February 2026, 17:45:29
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Al het andere!
|
Templot en zelfbouw railtracks
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
Vorige
-
1
[
2
]
Omlaag
Auteur
Topic: Templot en zelfbouw railtracks (gelezen 4998 keer)
Hans van de Burgt
Onshape Gebruikersgroep
Offline
Berichten: 6680
Re: Templot en zelfbouw railtracks
«
Reactie #15 Gepost op:
23 June 2020, 22:48:43 »
@Michiel,
Dat is inderdaad een prima tip. Ik denk dat ik dat eens ga proberen. Het verschil is wel dat ik mijn bielzen deels aan elkaar laat zitten. Dat scheelt een bak werk.
Gr, Hans
Gelogd
-
https://spoormodelleren3d.nl/
-
https://britsemodulebaan.wordpress.com/
-
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=98641.0
FritsT
Offline
Berichten: 11755
Re: Templot en zelfbouw railtracks
«
Reactie #16 Gepost op:
23 June 2020, 23:47:57 »
Nu weet ik het weer..
Materiaal is destijds gekocht bij Modelrail toen zij het rail programma van Eurorail voerden. Dat laatste is dus opgeheven en niet de modellensectie.
Al weer 17 jaar geleden dat ik daar was....imposant.
Gelijk ook bij Rolf Hassler geweest. (ook imposant) Dé man voor messing profielen, bruggen enz. Ons kent ons daar.
Zal me niet verbazen dat 1+1 =3 nu hij al jaren het assortiment rails, wissels en toebehoren (ook op verzoek) maakt en levert.
https://www.hassler-profile.li/
IMG_7117
by
Nulpunt0
, on Flickr
Gelogd
Hans van de Burgt
Onshape Gebruikersgroep
Offline
Berichten: 6680
Re: Templot en zelfbouw railtracks
«
Reactie #17 Gepost op:
24 June 2020, 20:33:11 »
Vandaag was ik voor het eerst (buiten!) bij mijn club - de EMV. We hebben met een aantal leden gediscussieerd over het gebruik van Templot en het maken van lasergesneden bielsmatten. Ook hier werd gewezen op het om en om doorsnijden van dergelijke matten om de vier bielzen, zoals Leen Verkaik al opmerkte.
De discussie ging zoals verwacht over de constructie van de railstoeltjes. Daarbij kwamen we op twee varianten. Een 3D geprinte variant mbv een PLA printer, en het toepassen van railspijkers, zoals in het Zwitserse voorbeeld van gisteren.
In beide gevallen willen we gebruik maken van bielzen met aan weerskanten van de rails twee kleine gaatjes.
Vlak voor ik naar huis wilde gaan, kwam Frans, een van onze oudste leden aanlopen. Het verhaal aanhorend, kwam hij met een ruim 60-jaar oude bielzenmat van karton (zoals die vroeger gebruikt werd door Trix Express). En deze bielsmat had precies die gaatjes die we aan het bespreken waren. En de verrassing was helemaal compleet toen hij een doosje vond met oeroude roestige railspijkertjes. Precies die we op het oog hadden.
We hebben afgesproken om van beide varianten een proefstrook te maken. En omdat Frans als instrumentmaker een meester was (en nog is ...) in traditionele wisselbouw, kunnen we en passant ook wissels maken op deze manier.
Gr, Hans
Gelogd
-
https://spoormodelleren3d.nl/
-
https://britsemodulebaan.wordpress.com/
-
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=98641.0
Hans van de Burgt
Onshape Gebruikersgroep
Offline
Berichten: 6680
Re: Templot en zelfbouw railtracks
«
Reactie #18 Gepost op:
26 June 2020, 16:17:48 »
Zoals al eerder opgemerkt, ben ik al eens eerder bezig geweest met het maken van eigen rails. Nu echter met Templot als basis neem ik de draad weer op.
Ik ben van plan drie varianten te gaan maken: Met 3D geprinte realistische chairs, met eenvoudige 3D geprinte chairs en een versie met railspijkers, zoals eerder getoond. Hieronder de "gesuperde"versie.
De Britse Bullhead rails heeft een afwijkend profiel. De boven en onderzijde zijn even breed en beiden afgerond. Hiervoor moeten derhalve ook andere chairs gebruikt worden, dan voor de bekende standaard rail van bijvoorbeeld Roco of Peco. Op het internet is daarover wel wat meer informatie te vinden.
Links zie je een mooi voorbeeld van zo'n chair.
De keg is dat houten blok dat geplaatst is tussen de chair en de railstaaf.
Rechts wordt e.e.a. schematisch weergegeven met de verschillende onderdelen.
De keg wordt tegen de rijrichting in geplaats. Zoals in dit schema is te zien.
Het gevolg is dus dat je twee verschillende kegs moet gebruiken.
Ik was erg blij met deze CAD tekening. Ik kon hem in mijn eigen CAD programma overtrekken, en als basis gebruiken voor mijn chairs. Hierbij moest ik wel rekening houden met het profiel van de C&L railstaaf code 75.
De basis van mijn Bullhead rails, is een uit 2mm MDF lasergesneden bielzenmat, die door Templot gegenereerd is. De lengte van de bielzen is 32mm, de breedte 3.35mm. De afstand tussen de bielzen is 6,5mm. Dat is naar Brits voorbeeld, en dat is meer dan bijvoorbeeld bij Roco of Peco rails. Hoewel de wijdte van 16,5mm tussen de railstaven bij H0 en OO gelijk is, lijkt deze optisch groter te worden door de afstand tussen de bielzen te vergroten. Bovendien zijn de bielzen wat langer.
Iedere biels is voorzien van vier gaten, waarin de chairs gemonteerd kunnen worden. Daarnaast zijn er enkele montagegaten aangebracht waar de kleine Fleischmann schroefjes in passen.
Op basis van de hierboven getoonde CAD tekening is de chair in 3D gemodelleerd. Aan de onderzijde zijn twee paspennen aangebracht van 2mm lang waarmee de chairs op de bielzen gemonteerd kunnen worden. Ik heb een setje van 20 chairs geupload naar Shapeways om te kijken of deze geprint kunnen worden in nylon. Dat zou dan 5,- euro per setje kosten.
Gemonteerd zou e.e.a. er dan zo uit komen te zien.
En hier enkele details:
Lijkt me de moeite waard om dit eens te gaan uitproberen.
Gr, Hans
Gelogd
-
https://spoormodelleren3d.nl/
-
https://britsemodulebaan.wordpress.com/
-
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=98641.0
JohnT
Offline
Berichten: 280
Re: Templot en zelfbouw railtracks
«
Reactie #19 Gepost op:
27 June 2020, 19:34:25 »
Ziet er indrukwekkend uit. Hoop dat het je lukt om het zo te maken.
JohnT
Gelogd
Hans van de Burgt
Onshape Gebruikersgroep
Offline
Berichten: 6680
Re: Templot en zelfbouw railtracks
«
Reactie #20 Gepost op:
27 June 2020, 20:53:12 »
@John,
Ik ben er eigenlijk niet zo bang voor.
Op dit plaatje kun je goed zien wat het effect is van de zelfbouw rails in OO schaal. De C&L rail boven heeft dezelfde spoorwijdte van 16,5mm als de Peco rail onder. De bielzen van de bovenste zijn een fractie langer, maar de bielzen liggen veel verder uit elkaar.
Sinds vorig jaar heeft Peco een dergelijke rails in het assortiment, maar vooral de wissels zijn erg aan de prijs.
Eerder maakte ik een proefstukje o.b.v. C&L railstaven en chairs en een lasergesneden bielzenmatje. Zoals al opgemerkt, ik was niet tevreden over de handteerbaarheid van de chairs. De TTFiligran hebben paspennen, dat lijkt me eenvoudiger. Maar ze zijn daarnaast echter vooral bedoeld voor het continentale spoorbedrijf. De railstaven hebben daarbij een platte onderzijde. De oude Britse “bullhead” railstaven hebben echter een ronde onderzijde.
Daarom wil ik het proberen om eigen chairs te maken. Lukt dat niet, dan kan ik altijd nog gebruik maken van de TTFiligran chairs en normale railstaven. Of ik gebruik de eerder besproken railspijkers.
In mijn baanplan zit een lastige wisselverbinding in een boog. Met Templot lukt het om een mooi ontwerp te generen voor een passende bielzenmat.
Gr, Hans
Gelogd
-
https://spoormodelleren3d.nl/
-
https://britsemodulebaan.wordpress.com/
-
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=98641.0
Print
Pagina's:
1
2
Vorige
-
1
[
2
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Al het andere!
|
Templot en zelfbouw railtracks