Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Terschellinger Spoor door FritsT
Vandaag om 22:44:46
Tickets Modelspoordagen 2026 door Seinhuis
Vandaag om 22:34:58
11 en 12 oktober SSN stoomtreindagen door Seinhuis
Vandaag om 22:19:57
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Huup
Vandaag om 22:04:12
Wat herkent AI van onze hobby? door hervé
Vandaag om 21:42:28
PB Models, ICR-rijtuigen door Hans Kl
Vandaag om 21:37:07
Kato ETA 515 door Casmir
Vandaag om 21:28:02
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 21:27:01
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 21:25:37
Project X...... door Ivo tB
Vandaag om 21:21:35
NAM ex USATC MK modelbouw studio kit door orientexpress
Vandaag om 20:32:34
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door BartvD
Vandaag om 19:50:05
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door prutser
Vandaag om 19:48:49
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 19:34:15
MODELSPOOR by MTD - 2025 - 18 & 19 oktober 2025 in Edegem (B) door Simplex
Vandaag om 19:31:51
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Tom Z.
Vandaag om 19:15:52
Vervangen wissels flm profi door Ronald69
Vandaag om 19:07:26
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit door Pauldg
Vandaag om 18:47:34
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door puntenglijder
Vandaag om 18:41:13
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 16:32:43
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door IJmc
Vandaag om 16:25:07
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 16:07:09
Modelbaan Beltheim. door Jelmer
Vandaag om 16:05:39
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Bertje B
Vandaag om 15:23:00
Decals, witte NS logo's en cijfers voor plan E door ronaldvd2000
Vandaag om 14:26:22
4 oktober modelspoorbeurs Houten door Eric v C
Vandaag om 14:09:13
Op Zuid (NL H0) door hervé
Vandaag om 13:49:23
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 12:59:29
Welke decoder is dit? door 008200
Vandaag om 12:34:06
Raadplaatje door chrvdv37402
Vandaag om 10:57:47
  

Auteur Topic: Goederenloods Waalwijk  (gelezen 39759 keer)

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Goederenloods Waalwijk
« Gepost op: 01 January 2013, 21:36:09 »
In december 2012 had ik een wachterswoning Van de Langstraatspoorlijn gebouwd. Dit was mijn eerste ervaring met het bouwen in karton. Een verslag hiervan kan je ook terugvinden op dit forum. Het is zo goed bevallen dat ik ook besloten heb om de loods en het station van Waalwijk te gaan bouwen. Thema van mijn baan is nu eenmaal de langstraatspoorlijn. Markenburg (www.markenburg.nl) levert de gebouwen dus je hoeft niet zelf aan de slag met eigenbouw hetgeen weer veel tijd bespaart. Omdat plaatjes meer zeggen dan 100 woorden onderstaand een fotoverslag van de bouw. Er zijn geen bijzondere aandachtspunten geweest. Werk netjes bij goed licht. De delen passen allemaal perfect!


























groet,
Teun

Patrick Rommelse

  • Offline Offline
  • Berichten: 16
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #1 Gepost op: 02 January 2013, 09:12:51 »
Hallo Teun,

Dat ziet er strak uit.
Eigenlijk ben ik wel nieuwsgierig naar hoe de loods (straks) op je baan staat met een beetje scenery er om heen.
Wie weet komen daar nog beelden van.  :D

m.v.g.

Patrick

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12261
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #2 Gepost op: 02 January 2013, 18:36:40 »
Ziet er idd verbazing wekkend goed uit  (y)
Hopelijk in de toekomst is wat meer fotos ook van de baan in opbouw  ;)
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #3 Gepost op: 03 January 2013, 10:39:23 »



@ Patrick en Tijgernootje

Ik had me voorgenomen pas fotos te plaatsen van de baan als deze ver klaar is. Wilde niet de druk hebben om continu te posten  :)  In een ander draadje zal ik binnenkort e.e.a. gaan melden. Voor nu al even wat info:

Het betreft 10 modulebakken uit multiplex met afmetingen 60x120cm. Er is een schaduwstation. Ik werk met Tillig rails op de welbekende blauwe platen van de Gamma. Het railplan is een kopie van de werkelijkheid zoals dat in Geertruidenberg en Waalwijk aanwezig was. De Langstraatspoorlijn had vele bruggen. Ik heb de Dongebrug ( 1 module) in het railplan verwerkt en de Moerputtenbrug (twee modules). Ik rijd digitaal met bruine 2200/2400-en  en wat stoommateriaal (SS700). Het betreft vooral kolentreinen en wat stukgoederenvervoer.

Ik heb al veel gehad aan dit forum mbt aanleggen ringleidingen en overgangen modulebakken. Was echter meer passief informatie aan het vergaren dan actief aan het posten.

Om on topic te blijven bijgevoegd wat fotos van het grote voorbeeld (loods en wachterswoning). Zodra het station van Geertruidenberg klaar is zal ik ook weer een verslag plaatsen. Over de baan zal ik binnenkort dus een ander draadje openen.

gr
Teun   













frederik19630

  • Offline Offline
  • Berichten: 775
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #4 Gepost op: 03 January 2013, 11:05:27 »
Fraai spul, lasercut maakt van alles mogelijk wat vroeger alleen met extreme
zelfbouw bereikbaar was.

Ik ben zelf trouwens een beetje genezen van de p-platen. Tillig rails (heb ik zelf ook) is
wat slappig, lijkt wat meer ondersteuning nodig te hebben en met de slappe platen werkt dat
soms niet. Bij mij op plekken loopt het spoor wat hobbelig.

fred
 
bezig met de aansluiting van het smalspoor aan de grote wereld te bouwen

http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,38643.msg646458.html

Gert Arkema

  • Offline Offline
  • Berichten: 4232
  • Rhenopa / Bruggen-IG:
    • Team Mitropa
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #5 Gepost op: 03 January 2013, 11:43:39 »
Leuk initiatief Teun, maar zou je niet een oorspronkelijke bouwtekening van het pand opsnorren? Ik zie dat de verhoudingen net niet helemaal jedat zijn.
groet Gert
 
Behandel een ander zoals jezelf behandeld zou willen worden.

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #6 Gepost op: 03 January 2013, 13:57:52 »
@ Gert

In het Utrechts archief heb ik van de loods, de wachterwoning alsmede alle stations de bouwtekeningen. Ook heb ik alle emplacementstekeningen. Het station van Geertruidenberg heb ik bijvoorbeeld aan de hand van de officiele tekeningen nagebouwd. Dit heeft mij een jaar gekost. Aangezien ik zeer veel modulebakken heb en vaart wil houden in de bouw, heb ik nu gekozen voor Markenburg producten. Het gaat snel(ler) en komt voor zover ik na kan gaan toch zeer goed overeen. Ik zal wel eens navragen hoe het zit met de maatvoeringen maar kan me niet voorstellen dat daar vanaf is geweken. Denk dat de foto enigszins vertekend is door de maatvoering/verhouding. Lijkt dat de loods wat breder is aan de kopse kant maar op de originele bestektekening matched de gevel met de bouwtekening. 

@Frederik
Ik zou de blauwe platen ook niet meer gebruiken. Lekker goedkoop maar niet erg vormvast. Mijn complete schadustation ligt erop helaas . Op 0-niveau (daadwerkelijke baan) heb ik net 2 modules af maar overweeg sterk om hier toch overnieuw te beginnen met het leggen van de rails. Wil dan kurk of toch de grijze foamtegels gaan gebruiken die hier ook op het forum worden genoemd. 

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #7 Gepost op: 11 January 2013, 09:04:26 »
@ Gert

Net een keurig nette reactie terug ontvangen van Markenburg mbt tot de maatvoering van de loods:

___________________________________________________________________
Super dat je het even aanhaalt van de maatvoering. Wat we doen bij Markenburg is maatvoering herleiden van tekeningen en foto's. Het komt namelijk geregeld voor (ook in moderne tekeningen) dat er van wordt afgeweken tijdens de bouw. Dat is ook de reden dat we niet alleen van tekenwerk uit gaan. Foto's liegen namelijk niet en het is ons bekend welk type metselsteen is gebruikt bij de Loods. Dus dan is maatvoering zelfs te herleiden aan stenen tellen.
Ik heb het bericht gelezen waar je naar refereert. Wat mogelijk is, is dat die beste man een ander type loods in gedachte heeft. Er hebben namelijk ook slankere loodsen in Nederland gestaan (vaak niet van de Staatspoorwegen) die verder wel veel gemeen hebben met dit model uit Waalwijk.
__________________________________________________

Vraag beantwoord lijkt me zo.

gr
Teun

1795

  • Offline Offline
  • Berichten: 1545
    • Raamsdonk spoor 0
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #8 Gepost op: 11 January 2013, 09:53:28 »

Spoor 0 is ook mooi.....Raamsdonk
http://1795spoor0.blogspot.com/

Rinus H0

  • Offline Offline
  • Berichten: 1093
  • R E S P E C T
    • De Werelden H0
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #9 Gepost op: 11 January 2013, 10:56:11 »
Hallo Teun,
Erg interessant project wat je aan het maken bent, ik ga het volgen. Dus, als ik het goed begrijp, jij laat door Markenburg gewoon alle scenery verzorgen? Of is het alleen de loods want die zit in hun assortiment?
Gr.Martijn
Agenda; bouwdip te boven komen.

H0 Roco 2Rail, TC Gold, NL TP IV. Bezig met voorbereiding tweede baan. Scenery adept.

@Flickr; Meer dan 4000 modelspoorfoto's, uitgebreide reportages diverse banen

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #10 Gepost op: 11 January 2013, 11:28:02 »
Hoi Rinus,

Ik ben er toevallig op de treinenclub in Den Bosch achter gekomen (hij was standhouder op Opendag) dat er een leverancier is die veel van de gebouwen van de langstraatspoorlijn in het programma heeft of nog gaat ontwikkelen. Ik keek wel raar op toen ik het station van Waalwijk in N zag staan. Hij maakt producten voor beide schalen.

Ik zou dan ook gek zijn om niet gebruik te maken van zijn expertise. Gebouwen zien er bovendien fraai uit. Ik heb nu de loods en wachterwoning gebouwd en ga in januari ook het station van Waalwijk bouwen. Het wordt dus inderdaad veel lasercut producten op mijn baan.
De moerputtenbrug op mijn baan is een kopie van de brug van www.dwangrail.nl en heb ik via via in resin laten afgieten.


Plaatje is van dwangrail. Mijn brug heeft maar (!) 7 overspanningen ipv 35.
Zodra e.e.a af is zal ik zoals gezegd een draadje openen over de bouw van de gehele baan. Maak doorlopend fotos.

gr
Teun

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12261
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #11 Gepost op: 11 January 2013, 16:41:57 »
Ziet er allemaal goed uit,ga dit zeker in de gaten houden  (y)
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

NS6400

  • Rangeerprediker
  • Offline Offline
  • Berichten: 1464
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #12 Gepost op: 11 January 2013, 17:01:21 »
Zeer leuk project. :) Het zou voor mij de enige spoorlijn hier in de buurt zijn. No.2 is de Merwedelingelijn, die haalt het kwa interesse bij lange na niet hierbij.  ;D
Vooral de dongebrug lijkt me een leuk project, als ik er nu langs fiets ziet hij er niet uit. Die heeft dringend een restauratie nodig. Lijkt me geweldig deze in H0 te zien.

Groet,
Paul

Langstraatspoorlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #13 Gepost op: 11 January 2013, 20:34:31 »
@1795 bedankt voor het delen van de bouwtekening van halte raamsdonk. Kom hier wekelijks langs. Volg ook de vorderingen op jouw blog . Ben benieuwd hoe ver het staat met jullie draaibrug. Daar recent geen update meer van gezien.

1795

  • Offline Offline
  • Berichten: 1545
    • Raamsdonk spoor 0
Re:Goederenloods Waalwijk
« Reactie #14 Gepost op: 11 January 2013, 23:12:54 »
toevallig vanavond weer even mee bezig geweest, we gaan dus de complete bruggen bouwen, dwz. de 2 vaste delen, en de draaibrug. Dat is dus ruim 2 meter bruggen.. We hopen dat dit jaar klaar te krijgen.
Hier nog wat tekeningen..




Spoor 0 is ook mooi.....Raamsdonk
http://1795spoor0.blogspot.com/