Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Heroplage Artitec Plan W? door André82
Vandaag om 12:33:36
Wat was jullie allereerste loc? door bellejt
Vandaag om 12:33:26
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 12:26:30
USA-sampler met Amtrak, april/mei 2008 door jerdenberg
Vandaag om 12:13:23
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 12:05:22
24e smalspoormodelbouwdagen 30 en 31 augustus 2025 bij Stoomtrein Katwijk Leiden door Dick55
Vandaag om 11:57:13
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 11:46:15
Vreemd probleem door Montanbahn
Vandaag om 11:39:05
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100 door Montanbahn
Vandaag om 11:32:55
Verschillen in S88N terugmelder Rosoft m.b.t. door Montanbahn
Vandaag om 11:24:38
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door spoorijzer
Vandaag om 11:19:14
Kreisbahn nach Bad Bimmelberg (0,42m2) door spoorijzer
Vandaag om 11:16:04
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door defender
Vandaag om 11:13:47
Arlbergbahn.. ? door spoorijzer
Vandaag om 11:13:32
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 11:02:57
Fleischmann Anna ombouw. door defender
Vandaag om 11:00:27
Allereerste lok(je) door henk
Vandaag om 10:58:33
Aanbrengen van (kleine) nummerplaten en dergelijke door bellejt
Vandaag om 10:52:45
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door R v/d Hoven
Vandaag om 10:46:07
Terugverende koppeling door ex-DR V100
Vandaag om 10:27:47
Prestige Models : ervaringen door Rob Ellerman
Vandaag om 10:12:16
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door R v/d Hoven
Vandaag om 09:58:15
Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal door odaoda
Vandaag om 09:52:13
Schwarzburg-Neuffen-Bahn door Ruud K
Vandaag om 09:51:28
YaMoRC YD8248 Servodecoder door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 08:56:31
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 08:24:07
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 06:55:11
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door Frits C
Vandaag om 06:37:17
NS 9500 scratch build uit Fleischmann BR94 door Erwin 054
03 August 2025, 23:50:40
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
03 August 2025, 22:46:30
  

Auteur Topic: TEE treinstel krijgt nieuwe plaats na vertrek uit NTM  (gelezen 138096 keer)

Bob R.

  • ***
  • Team Beurzen en PR
  • Offline Offline
  • Berichten: 8241
  • Lid MSG Haarlemmermeer
    • www.spoorwegfoto.nl; heeeel veel fotos van treinen! (beter bekend als station Juinen)
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #570 Gepost op: 31 July 2022, 10:38:12 »
Van facebook:
Citaat
Enige tijd terug bezochten de leden van de Haagse Modelbouw Club het NTM. Het verhaal en het werk aan het TEE-project greep één van de leden dusdanig aan dat hij nadien contact met ons zocht en aangaf, samen met nog 3 leden, best een dagje te willen komen klussen.

Tegen dat soort aanbiedingen zeggen wij nooit nee en dus kwamen de 4 leden ons gisteren een dag helpen. Een klus die al heel erg lang op de 'To Do' lijst stond was het herstel van de 7 ingegooide grote ramen van het O.N.R. stuurstandrijtuig. Exact een jaar geleden plakten wij de ramen dicht met wat blauwe vuilniszakken en ducttape. Toen nodig om bij het transport te voorkomen dat brokken glas op  het spoor of de weg terecht zouden komen.

Na kennismaking, onder het genot van een bakje koffie en thee, werden de werkhandschoenen aangetrokken en gingen zij onder leiding van onze projectleider aan de slag. Reeds eerder waren de raamlijsten aan de binnenzijde losgenomen zodat die vlot verwijderd konden worden. Opvolgend werden de restanten van de Canadese thermopane ruiten losgetrokken. Omdat dit uit staalglas bestaat splintert het niet maar breekt het in kleine stukjes net als bij een autoruit. Zo verdwenen 5 ruiten in de afvalcontainer. Wat restte waren wat kleine brokstukken en de oude kit. Met verfschrappers werd die netjes verwijderd. Ook de blauwe vuilniszakken met ducttape werden aan de buitenzijde verwijderd. De prima kwaliteit van de tape zorgde nog even voor een uitdaging maar het lukte hen wel deze ook netjes te verwijderen.

Omdat zonwerende en dubbel gelaagd glas naar Canadees duur is (ong. 700 tot 1000 euro) en wij nu nog niet weten wat wij met het tweede stuurstandrijtuig gaan doen, hebben wij besloten de ruiten vooralsnog te vervangen door slagvast Dibond-plaat (ong. 100 euro per raam). Een kunststof plaat met een weerskanten een dunne aluminium laag. Voor de stevigheid kozen wij voor de 6 mm variant.

Na de grote platen in drie delen gezaagd en afgerond te hebben konden deze met behulp van een kit (Hybrifix) weer strak en vlak in de aluminium sponning gelijmd worden. Een tijdelijke houten lat erachter voorkomt het loskomen van de plaat. Op deze wijze werden vlot 5 ramen gedicht. Het enthousiasme over de klus was dusdanig groot geworden bij de HMC-leden dat stoppen geen optie was en aan het eind van de middag ook de laatste twee grote ruiten 'nog even'  werden meegepakt. 

En zo heeft zomaar een dagje komen helpen aan de TEE-rijtuigen een geweldig effect op het geheel. Op een volgende werkdag worden de reeds geschuurde Dibond-platen nog zwart geschilderd om ze als zonwerende ruiten te doen laten ogen. Nu dit zo mooi gelukt is, is de volgende stap het vervangen van de kleine ingegooide ruiten.

Mannen van de HMC enorm bedankt voor jullie inzet maar vooral ook vrolijkheid en gezelligheid. Wat een TOPTEAM !!!
Ook enthousiast geworden en wil jullie in clubverband ons een keer komen helpen ? Stuur dan een mailtje aan TEE @ SNTM.NL
En geloof het of niet, maar we hebben altijd passend werk. Een klus die we ook nog graag willen doen is de verplaatsing van gedemonteerd stellingmateriaal vanuit het hoofdgebouw naar onze opslagcontainers. Niet zwaar maar wel iets waar wij veel handjes voor nodig hebben. Komen jullie ons een keer helpen ?

Uiteraard stellen wij een financiele bijdrage ook erg op prijs. Steun ons en doneer wat op bankrekening ;

NL30RABO0332657523 t.n.v. Stichting Nederlands Transport Museum onder vermelding van "bijdrage TEE project".

of ga naar de NTM  GO-FUND-ME  pagina

https://www.gofundme.com/f/aankoop-teetrein-fase-1
Vr. groeten,
Bob

Bob R.

  • ***
  • Team Beurzen en PR
  • Offline Offline
  • Berichten: 8241
  • Lid MSG Haarlemmermeer
    • www.spoorwegfoto.nl; heeeel veel fotos van treinen! (beter bekend als station Juinen)
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #571 Gepost op: 05 August 2022, 09:07:18 »
Voor wie nog (steeds ;D) niet is gaan kijken naar de TEE en het museum heeft bezocht, morgen is een mooie mogelijkheid omdat het Bollenspoor dan ook actief en te bezoeken is ! :)

Dat zal zijn zaterdag 6 augustus tussen 10:30 - 15:00 uur


« Laatst bewerkt op: 05 August 2022, 09:10:31 door Bob R. »
Vr. groeten,
Bob

Te 2/2

  • Offline Offline
  • Berichten: 1004
  • Metrop-Märklin
Re: Restauratie TEE treinstel
« Reactie #572 Gepost op: 20 April 2023, 19:05:15 »
Komt dit bord uit de TEE? De diameter is 20,3 cm.
.


Het bord (servies) werd gebruikt op de TAK (dus op de autoslaaptrein naar Narbon en Fréjus).
Het logo is het  "nieuwe" logo van de Wagons Lits.

Het "oude" logo:


« Laatst bewerkt op: 20 April 2023, 19:06:55 door Te 2/2 »
Jan Willem

analoog hybride DC baan (2-rail+3-rail),
CH, peco, piko, roco, k-rail

damngrazy

  • Offline Offline
  • Berichten: 176
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #573 Gepost op: 21 April 2023, 09:07:05 »
Enige tijd geleden is er op de facebook pagina van de TEE wat voorbijgekomen over het servies.

https://www.facebook.com/100970621934972/posts/pfbid02CT8meEjVc2Ay2xmbHx2NCBXXYtDrgYPiKqZcT7rSr8SrfPz8sXYQG8Wf5zywre6ql/?app=fbl

Wat duidelijk werd is dat meer informatie altijd welkom is.
Dus wie iets weet ;D

Zelf ga ik vandaag weer naar Nieuw vennep, want hoewel het museum wegens aanstaande verhuizing gesloten is gaat het werk aan de TEE (gelukkig) door.

Groetjes, Tim
« Laatst bewerkt op: 21 April 2023, 13:10:59 door damngrazy. Reden: Spelfoutje »

Edsko Hekman

  • Offline Offline
  • Berichten: 8601
  • Nooit uitgeklust....
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #574 Gepost op: 21 April 2023, 09:41:36 »
Foto's Tim, foto 's

Bob R.

  • ***
  • Team Beurzen en PR
  • Offline Offline
  • Berichten: 8241
  • Lid MSG Haarlemmermeer
    • www.spoorwegfoto.nl; heeeel veel fotos van treinen! (beter bekend als station Juinen)
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #575 Gepost op: 21 April 2023, 10:27:40 »
Gaat niet om foto's maar achtergrond informatie:

Citaat
Tijdens het recente bezoek waarbij ook oud bestuursleden van de Stichting TEE Nederland aanwezig waren mochten wij een origineel TEE-etensbord in ontvangst nemen.
In de loop der jaren zijn er verschillende TEE serviezen geproduceerd in de diverse deelnemende landen, maar wie kan ons vertellen, of beter nog d.m.v. foto's of echt servies tonen hoe het originele NS/SBB TEE servies uit de jaren 50 er verder uit zag ?

Gaat dus ook niet om "service" maar om servies  ;D

En die informatie mogen jullie ook hier kwijt
Vr. groeten,
Bob

damngrazy

  • Offline Offline
  • Berichten: 176
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #576 Gepost op: 14 May 2023, 14:08:02 »
Het is al weer even geleden dat er om foto's werd gevraagd. Gisteren was ik weer in Nieuw Vennep en was het goed weer voor een paar kiekjes van hoe het stel er nu bij staat.







Zoals bij velen waarschijnlijk bekend is, is het museum momenteel tijdelijk gesloten in verband met de aanstaande verhuizing. Gelukkig hebben naast het voorbereiden daarop ook nog tijd om wat aan het stel zelf te doen.
We zijn nu vooral bezig met het oplossen van diverse lekkages en het wegwerken van binnengestroomd water.
Daarnaast is iemand bezig om een inventaris te maken van de diverse onderdelen die we hebben en een georganiseerd "magazijn" te creëren door stellingen op te bouwen in onze containers.

MrBoembas

  • Offline Offline
  • Berichten: 59
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #577 Gepost op: 16 March 2025, 18:56:07 »
Waar staat nu anno 2025 de TEE Trein? Het museum is al een paar jaar gesloten, wordt deze trein ooit weer tentoongesteld?

timtrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 2086
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #578 Gepost op: 16 March 2025, 19:02:45 »
Hij staat daar nog steeds, ze zoeken een nieuwe plek

MrBoembas

  • Offline Offline
  • Berichten: 59
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #579 Gepost op: 16 March 2025, 19:06:04 »
Ik dacht dat ze gestopt waren met het zoeken naar een nieuwe locatie, omdat ze ook geen nieuwe doorstart konden maken, is te hopen dat ze ooit een goede locatie vinden of anders overdragen aan het Spoorwegmuseum.

damngrazy

  • Offline Offline
  • Berichten: 176
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #580 Gepost op: 16 March 2025, 19:43:27 »
Voorlopig staat de TEE nog wel even in Nieuw Vennep todat een (tijdelijke) stalplaats gevonden is. Het spoorwegmuseum is niet echt een optie, die hebben er geen plek en een beperkte interesse voor.
Mocht iemand nog suggesties hebben dan kan er contact worden gezocht met de NTM Railerfgoed coordinator, Hans Altena  op  TEE@SNTM.NL

Rick

  • Lid Houtense Koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 8491
  • Spoor N
Re: Restauratie TEE-treinstel, verplaatsing naar NTM en sponsoren gezocht.
« Reactie #581 Gepost op: 13 May 2025, 16:28:57 »
Er is nieuws over de TEE:
https://www.treinenweb.nl/nieuws/11156/historische-tee-trein-van-transport-museum-is-overgenomen.html

hopelijk wordt het een succes met het rijvaardig herstel (y)
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).

Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.

Peter Kleton

  • Offline Offline
  • Berichten: 3982
Stichting Trans Europ Express neemt TEE stel over van het NTM
« Reactie #582 Gepost op: 13 May 2025, 16:32:08 »
 Goedemiddag,
Bij het nieuws van Somda /Treinenweb lees ik dat dit stel gered is en wordt over genomen .
Waar gaat het stel heen als alles in kannen en kruiken is ?
 Peter
« Laatst bewerkt op: 13 May 2025, 17:44:28 door Reinout van Rees. Reden: Titel gecorrigeerd »
NS 1924-heden.
 0 baan NS loks 2100 ,6200, 3700, 3900 ,SSN 023 en  eloks 1100,1200,1300, Mat 24 en SSN023023 en 01 1ng075op 2 rail  met bovenleiding voor front en sluitsein.
  Met  kopstation als Zvt en Ov en stukje dubbelspoor er tussen .Lichtseinen

VAM65

  • Omroep Modelspoor Club. Elke laatste donderdag gratis toegankelijke rij-avond. Zie ook onze website door op het groene bolletje onder "Nederland 1949-1963" te drukken.
  • Offline Offline
  • Berichten: 4556
  • Nederland 1949-1963 in h0
    • Omroep Modelspoor Club - Hilversum

Edsko Hekman

  • Offline Offline
  • Berichten: 8601
  • Nooit uitgeklust....
Re: Stichting Trans Europ Express neemt TEE stel over van het NTM
« Reactie #584 Gepost op: 13 May 2025, 18:35:55 »
Donatie gedaan. Ik wens ze heel veel succes.

Ik hoop dat er een bijpassende motorwagen gebouwd wordt. Maar dat zal wel een lange termijn worden, aangenomen dat het ooit gebouwd zal worden. Doe ik daar ook een donatie voor. ;)