Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door Modellbahnwagen
Vandaag om 18:48:49
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 18:28:18
De Hondsrugbaan door mass am see
Vandaag om 18:25:12
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 18:14:29
Mehano ACTS 7102 door ceuleer
Vandaag om 17:28:39
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 17:25:36
Wandplanken, advies. door Charles_
Vandaag om 17:23:25
Botsing bij SGB 29-12-2025 door Charles_
Vandaag om 17:19:08
Beekdaelen in H0 door ruudns
Vandaag om 17:17:30
Bauarbeiten im gange door tothebeach
Vandaag om 17:12:06
Nummerplaat stoomlocomotief NS 4700 vragen... door Eelco Storm
Vandaag om 16:50:26
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 16:42:47
GoVolta treindiensten naar Berlijn & Hamburg door R v/d Hoven
Vandaag om 16:13:36
Der Akkublitz , Taschenlampen-Express , Steckdosen-IC und so weiter door Bor de Wolf
Vandaag om 16:09:59
NME stuurstandrijtuig (was: Nieuw in de winkel) door Reinout van Rees
Vandaag om 15:36:26
H0e pizza layout door Sven
Vandaag om 15:14:45
"Spoor op Vleugels" in H0 door Robkop
Vandaag om 13:43:02
Pattex Plastic lijm, isolerend of geleidend? door Te 2/2
Vandaag om 13:07:05
De bouw van een modulebaan met Nederlands landschap. door NS264
Vandaag om 12:56:26
Raadplaatje door Hatsune Miku
Vandaag om 12:45:33
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Sven
Vandaag om 12:34:56
Gekke/vreemde/rare filmpjes en video's met treinen erin. door v140
Vandaag om 11:59:43
Swird HO door Jeroen Vreeken
Vandaag om 11:45:49
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Bert V
Vandaag om 11:21:45
La vie...Sud-Est; zolderbaan met thema zuidoost Frankrijk door RikJ
Vandaag om 11:09:43
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:44:20
Bouw van tijdperk 1 HSM en Staatsspoor rijtuigen door MathynK
Vandaag om 09:36:35
PB Models, ICR-rijtuigen door Luc2000
Vandaag om 08:58:54
Brezelbahn in H0, Duitsland tp III. door spoorijzer
Vandaag om 08:41:01
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Huibert
Vandaag om 05:06:58
  

Auteur Topic: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen  (gelezen 22258 keer)

Thai-Bundesbahn

  • Offline Offline
  • Berichten: 5795
  • Niet spuwen of spouwen, maar doorbouwen
Re: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen
« Reactie #60 Gepost op: 23 September 2023, 14:49:23 »
 (y) (y) (y)

Lolke Bijlsma

  • Offline Offline
  • Berichten: 878
  • Noorwegen jaren tachtig en negentig in HO (DCC)
    • Dombas in model.
Re: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen
« Reactie #61 Gepost op: 23 September 2023, 16:14:47 »
Dat ziet er heel mooi uit.

Med vennlig hilsen,
Lolke

jan_vm

  • Offline Offline
  • Berichten: 102
    • MST de Maaslijn
Re: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen
« Reactie #62 Gepost op: 25 September 2023, 17:14:38 »
Zou mooi staan in het spoorwegmuseum ??  :). Het is een geweldige baan geworden. Proficiat Hans.

hansberekvam

  • Offline Offline
  • Berichten: 41
Re: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen
« Reactie #63 Gepost op: 29 September 2023, 11:31:38 »
Deze modelspoorbaan gaat over de Nordlandsbanen in het uiterste noorden van Noorwegen. Een 730 km lange spoorlijn die de poolcirkel kruist. Op de modelspoorbaan uitgewerkt met veel details en typerende landschapskenmerken. Een baan die tevens verteld over de geschiedenis van deze baan. Een eerste filmpje is beschikbaar: model railway nordlandsbanen hell stasjon – polarsirkelen , first edition.
Ga daarvoor naar  https://youtu.be/DwklUTl2qLA of naar
http://www.demaaslijn.com/

De baan is gebouwd rond twee hoofdthema’s: Hell Stasjon en Polarsirkelen. Beide zijn in Noorwegen ook nu nog een toeristische attractie, wat voor degenen die daar zijn geweest, een gevoel van herkenning zal geven. Van veel plekken op de baan zijn verhalen te vertellen, zoals over Hell Godshus en de aanleg in oorlogstijd. Maar ook over Lapland, nog steeds bewoond door de Sami. De achtergrond laat noord-Noorwegen zien met het Saltfjellet, besneeuwde bergtoppen, steile rotswanden en groen beboste hellingen.

Op dit moment is er een mondelinge toezegging om volgend jaar 18-21 april 2024 met deze baan naar Intermodellbau te gaan. Ook heb ik gevraagd aan de organisatie van Ontraxs of zij belangstelling hebben om deze baan ten toon te stellen in het spoorwegmuseum. Mijn vorige Noorse baan stond daar in 2016. Voor dit jaar heb ik besloten om me niet aan te melden voor de overigens altijd gezellige tentoonstelling in Gangelt (D); ga ik wel doen voor 2024. Verder liggen er nog diverse mogelijkheden, alle in 2024, waarover later meer.



 
Gezicht vanuit een  loccabine op de brug over de rivier de Dalselv - foto Siegfried Unger Oostenrijk september 2023
Hans Peters.
Nordlandsbanen (NO), Flåmsbana Berekvam (NO),
CFV Lamastre (F), Neuburg Waldhofen an der Jagst (D), medebouwer aan Souvenirs de Vacances Français (F).

Martin Welberg

  • FYA !!!
  • Offline Offline
  • Berichten: 9412
  • OO. Organisatie OntraXS!
    • Martin Welberg Scenic Studios
Re: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen
« Reactie #64 Gepost op: 29 September 2023, 14:19:32 »
Citaat
Ook heb ik gevraagd aan de organisatie van Ontraxs of zij belangstelling hebben om deze baan ten toon te stellen in het spoorwegmuseum.

Aan wie als ik vragen mag?

hansberekvam

  • Offline Offline
  • Berichten: 41
Re: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen
« Reactie #65 Gepost op: 30 September 2023, 16:04:55 »
Beste Martin
De mail is gestuurd aan het spoorwegmuseum tav Martin Welberg. Een kopie van deze mail heb ik vandaag via het contactformulier van de site martin welberg scenic studios gestuurd. Hopelijk is dat goed gegaan. 
Vriendelijke groet. Hans

Hans Peters.
Nordlandsbanen (NO), Flåmsbana Berekvam (NO),
CFV Lamastre (F), Neuburg Waldhofen an der Jagst (D), medebouwer aan Souvenirs de Vacances Français (F).

hansberekvam

  • Offline Offline
  • Berichten: 41
Re: Nieuwe Noorse baan : Nordlandsbanen: Hell Stasjon - Polarsirkelen
« Reactie #66 Gepost op: 22 November 2023, 12:58:30 »
Ter afsluiting van de beschrijving van de bouw van de modelspoorbaan NORDLANDSBANEN hierover het laatste bericht. En wel over de bouw in model van de locomotievenloods met werkplaatsen van Majavatn in het hoge noorden van Noorwegen. Deze lagen op enige afstand van het station van Majavatn. De loods werd in de 40-er jaren in gebruik genomen. De vorm laat vermoeden dat gedacht is aan verdere uitbreiding. De twee kleinere loodsen aan de zijkanten zijn er later bijgebouwd. Niet achterhaald kon worden wanneer. In totaliteit wel een unieke vorm. Het maken van een schaaltekening gaf niet al te veel problemen. De plattegrond met maten staat namelijk op "norgeskart.no". Tekeningen van de locomotievenloods met sporenplan komen uit "bygningsregistrering NSB archtektkontoret, Trondheim distrikt , Meråkerbanen". Beide zijn vrij beschikbaar.   Ook zijn er heel in de loop der tijd wat kleinere wijzigingen doorgevoerd. Zo zijn de draaideuren vervangen door roldeuren. Voor het model is gekozen voor draaideuren. Jammer genoeg is volgens een krantenbericht deze loods in 2020 afgebroken. Enkele jaren daarvoor heb ik nog wel foto's kunnen maken.





Het model is in een aantal stappen gebouwd. De eerste stap was het maken van een proefmodel in karton aan de hand van foto's en (schaal) tekeningen. De tweede stap was het maken van de definitieve binnenwanden, die bestaan uit een plaat dubbelzijdig etalagekarton met foam daartussen, inclusief het uitzagen van de ramen. Voor de draaideuren is een apart frame gemaakt van messing profielen. Voor het openen en sluiten van deze deuren is een servo geplaatst en wel in de ruimte op het dak op de plek waar waarschijnlijk in werkelijkheid een afzuiginstallatie zat. Toen ik daar was ben ik vergeten te vragen of dat ook daadwerkelijk zo is. Stap 3 was het aanbrengen van een beplating van Evergreen board and batten en deze in de juiste kleur verven. De binnenzijde was blijkens foto's wit, wat ook in het model terugkomt. Het geheel is vervolgens ter plekke in elkaar gezet. En voorzien van de juiste dakbedekking conform voorbeeld: leien, asfalt en golfplaat. De loods is verlicht met LED's en voorzien van een bescheiden interieur. Rondom zijn enkele containers en wat los materiaal zoals planken en gereedschap bij of tegen de loods geplaatst, zoals op foto's te zien was.   


 
Hans Peters.
Nordlandsbanen (NO), Flåmsbana Berekvam (NO),
CFV Lamastre (F), Neuburg Waldhofen an der Jagst (D), medebouwer aan Souvenirs de Vacances Français (F).