Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
4 oktober modelspoorbeurs Houten
door
MOVisser
Vandaag
om 23:50:00
Minibaan Visserskaai H0
door
HenkN
Vandaag
om 23:48:44
NS 3502 van zwart naar groen
door
Ivo tB
Vandaag
om 23:00:47
Seinschakelaar
door
bask185
Vandaag
om 22:55:51
Märklin 2025
door
puntenglijder
Vandaag
om 22:36:49
Modelspoorbaan van Einte
door
raymond erdtsieck
Vandaag
om 21:59:18
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes
door
Huup
Vandaag
om 21:29:08
Modules van Kees Gorter (vervolg)
door
ca.gorter
Vandaag
om 20:54:25
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's
door
Rob Bennis
Vandaag
om 20:00:41
Piko NS 5/600 Hippel 2025
door
Huup
Vandaag
om 19:48:51
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Bob R.
Vandaag
om 19:32:14
Pfarrerwinkel bahn
door
Wim Vink
Vandaag
om 19:31:23
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
door
Simplex
Vandaag
om 18:57:06
uitbouw / hokje op veel oudere stations, waar diende dat voor?
door
grossraumwagen
Vandaag
om 18:53:24
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 18:03:41
Led verlichting knippert
door
Menno
Vandaag
om 18:02:59
't Boemeltje
door
Huup
Vandaag
om 17:54:34
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links
door
Jeroen Water
Vandaag
om 17:19:04
Via D naar een ABC rijtuig NS serie 7301-7308
door
klusser
Vandaag
om 17:18:57
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
eemstede
Vandaag
om 15:29:57
Roco wagon openen
door
Henk Veenstra
Vandaag
om 15:16:43
Materieel verzameling van Michiel(NDS)
door
neudalhausenstadbahn
Vandaag
om 15:03:16
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
Hans Reints
Vandaag
om 14:02:51
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Thai-Bundesbahn
Vandaag
om 13:52:36
Raadplaatje
door
chrvdv37402
Vandaag
om 13:43:17
De wijntrein
door
spoorijzer
Vandaag
om 13:39:01
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
Vandaag
om 10:02:08
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Falkenberg
Vandaag
om 09:44:21
Stichting 3rail 20 jaar jubileumwagen!
door
Sascha [St. 3rail]
Vandaag
om 09:06:48
De Hasseberg (spoor nul op 9mm)
door
spoorijzer
Vandaag
om 07:54:42
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Baanplannen
|
Bahnhof Weissbach 1:160
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Bahnhof Weissbach 1:160 (gelezen 1843 keer)
ibasdenboer
Nieuwe gebruiker
Offline
Berichten: 4
Bahnhof Weissbach 1:160
«
Gepost op:
27 August 2014, 14:46:34 »
Goedemiddag,
Laat ik mijzelf eerst maar eens even voorstellen, zoals je kan zien aan mijn userid is mijn naam Bas. Ik ben 18 jaar uit en wil graag opnieuw gaan beginnen met deze hobby. Naast modelspoor vind ik computers en auto's ook erg interessant. Heb ook samen met mijn vader een Mini uit '89 als hobby auto. Vijf jaar geleden heb ik al meerdere pogingen gedaan om een baan te bouwen. Maar 3 jaar geleden mee gestopt omdat het niet ging zoals ik wilde. Baan toen ook afgebroken en de overige spullen netjes opgeborgen. Maar ik vind het toch zonde om de spullen daar maar te laten liggen dus wil ik helemaal opnieuw gaan beginnen.
Het plan:
Ik heb nu een grotere ruimte tot mijn beschikking dan 5 jaar geleden, het is alleen niet z'n handige ruimte in mijn ogen. De onderbouw word opgebouwd vanuit modules (vanwege de kans op een verhuizing ronde de zomer van 2015). Verder ga ik natuurlijk digitaal rijden met behulp van de Roco Multimaus en iTrain. Als rails ga ik Peco code 55 gebruiken op zowel de hoofdbaan en het schaduwstation. Bahnhof Weissbach ligt in Duitsland bij de grens met Oostenrijk, dus er is materiaal aanwezig van beide landen. Tijdperk is voornamelijk IV/V, met af en toe iets uit III. Vijf jaar geleden gebruik gemaakt van de wissel motors van Peco zelf, alleen wat maken die dingen een lawaai zeg als je hem over haalt. Die komen er dus nu sowieso niet meer en zit te denken aan servo's? Verder word alles voorzien van bovenleiding behalve bij de locloods. De helix aan beide kanten is de binnenste spoor R2 en de buitenste dus net wat groter. Helemaal aan de linkerkant van de baan zou ik nog eventueel wat kunnen verlengen tot 166cm in plaats van 94,5cm. Dan zou je eventueel de sporen bij het station kunnen verlengen of nog een stuk rails na de wissels voordat de trein de tunnel ingaat. Wat betreft seinen snap ik nog steeds niet helemaal welke waar moet en waarom die daar moet, ik hoop dat jullie daar meer over kunnen vertellen. Graag hoor ik tips die ik beter kan doen of dingen die ik moet aanpassen.
Met vriendelijke groeten,
Bas
Gelogd
Falkenberg
Offline
Berichten: 4061
Re: Bahnhof Weissbach 1:160
«
Reactie #1 Gepost op:
27 August 2014, 17:27:35 »
Mijn eerste indruk is, dat je veel teveel wisselverbindingen voor een duits station hebt. Een duits station aan een dubbelsporige lijn had in tp IV/V aan het begin van het station een wisselverbinding en daarna een wissel naar alle zijsporen. Of in eerdere tijperken een wissel en een DKW. idem aan de andere kant. een voorbeeld vind je hier:
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,4342662,4342851
Als je de dubbel wisselverbindingen eruit haalt, zijn je sporen automatisch langer en ziet het station er meteen beter uit. Ik zou ook zeker de linker uitrit verlengen, dan zie je de trein ook nog een beetje recht rijden buiten het station.
dirkjan
Gelogd
ibasdenboer
Nieuwe gebruiker
Offline
Berichten: 4
Re: Bahnhof Weissbach 1:160
«
Reactie #2 Gepost op:
29 August 2014, 20:31:33 »
Misschien was de wisselstraat aan de linker kant inderdaad iets te overdreven. Heb het aangepast naar een iets simpelere straat. Hierdoor zijn inderdaad de sporen voor het station langer geworden. Ook gelijk de locloods verplaats naar de andere kant van de rails en gebruik gemaakt van de hele muur aan de linkerkant. De wisselstraat aan de andere kant zit me ook nog steeds niet helemaal lekker. Is het misschien een goed idee om daar ook een engelse wissel te plaatsen? Graag hoor ik weer jullie commentaar.
Bas
Gelogd
Falkenberg
Offline
Berichten: 4061
Re: Bahnhof Weissbach 1:160
«
Reactie #3 Gepost op:
29 August 2014, 21:22:18 »
Ziet er al een stuk beter uit. Ik zou rechts de tweede wisselverbinding ook laten vervallen, een uithaalspoor erbij doen, en die aan de linkerkant ook verlengen. Een locloods is op zo'n station minder nuttig als een mooie Ortgüteranlage. Dus losweg, goederenloods, zij- en koplading en misschien nog een kolenhandel en/of expeditie. Zie mn eerdere link voor hoe dat er uit kan zien. Dat kan prima op de plek waar je nu de locloods hebt.
dirkjan
Gelogd
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Baanplannen
|
Bahnhof Weissbach 1:160