Een beetje off topic, maar vergeten we de dubbeldekkerfietsrijtuigen niet of die naar het buitenland, ex DB postrijtuigen.Wie hebben die of moet daar een nieuw draadje voor komen?
Er bleven verschillen tussen de ex-postrijtuigen en de ex-RDz-rijtuigen.Bij de ex-postrijtuigen is de middelste schuifdeur vervangen door een breed raam. De posities van de buitenste schuifdeuren bleef ongewijzigd.Bij de ex-RDz-rijtuigen zat er een smal raam tussen de schuifdeuren.Bij de verbouwde ex-postrijtuigen zaten de schuifdeuren dus verder van elkaar af dan de ex-RDz-rijtuigen.Of er tussen de schuifdeuren een smal of een breed raam zat, was het makkelijk te herkennen of het een ex-postrijtuig of een ex-RDz-rijtuig betrof.
Later werden aanvullend vier Plan E RDz rijtuigen verbouwd tot fietsenrijtuigen, waarbij uiterlijk ook het een en ander wijzigde, waaronder het verwijderen van de kleine kopdeuren (bij de voormalige keuken was dat?, ik ken de RDz indeling niet uit mijn hoofd), en de toepassing van buisbalgen.
...met geen garantie...
Waarom niet?