Een discussie over de koers van het museum is wel relevant, omdat mede door de koers van de afgelopen jaren de spoorweghobbyisten ernstig het gevoel hebben dat ze er niet toe doen voor het museum. En dat reageren ze af door regelmatig de koers en keuzes van het museum als een negatieve ontwikkeling voor te stellen.
De vraag is eerder: kan de 6317 op dit moment zonder al te veel problemen uit de betreffende wereld gehaald worden? Pas als je daar een antwoord op hebt, kun je gaan filosoferen op welke wijze de loc vervangen zou kunnen worden.
kan de 6317 op dit moment zonder al te veel problemen uit de betreffende wereld gehaald worden?
Maar weet je dat of denk je dat?
Je mag toch aannemen dat er wel iemand tijdens het ontwerp heeft nagedacht over uitneembare wanden, etc.In de industrie doet men niet anders.
Die loc weegt nog geen 130 ton. Er zijn wel gekkere dingen verplaatst in deze wereld...
In de industrie misschien. Maar waarom zou een museum dat niet van plan is iets anders te doen met die twee locs en dus geen noodzaak ziet voor in- of uitrij mogelijkheden, nou aan de gang moeten met uitneembare wanden?
Ik geef toe de Kursk was lastiger, ...
Datzelfde geldt voor die "verheven loc". Een en ander is op z'n plek gezet met een hijskraan, die er nu de muren en dak er zijn niet meer bij kan.