Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Blausee-Mitholz
Vandaag om 19:05:50
Project seaside Germany door Ronald Halma
Vandaag om 19:00:14
Roco 1200 DCC Sound ratelende aandrijving. door Ronald A.
Vandaag om 18:57:29
vrijgavecode z21 centrale door AlbertG
Vandaag om 18:43:56
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Gerrit H
Vandaag om 18:43:48
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 18:18:36
Bauarbeiten im gange door MaraNCS
Vandaag om 18:05:28
Fotodijkje en fotodiorama door Eric B
Vandaag om 17:59:44
Lasersnijder voor karton door Frits C
Vandaag om 17:41:28
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 17:07:25
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Wim Vink
Vandaag om 17:00:30
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 16:57:43
ACME 2024 met NS ICNG! door VAM65
Vandaag om 16:47:56
Arnold N 2543 rookgenerator door Voske
Vandaag om 16:37:31
De Projecten van RetroJack door 741230
Vandaag om 16:31:56
BR290 tandwielkast openen door Henk Veenstra
Vandaag om 16:13:22
Mijn minitrix 2051 hobbelt door Ronald69
Vandaag om 15:59:21
NS 8100 in 0 door 1795
Vandaag om 15:25:37
Van 2D afbeelding naar 3D model door Hans van de Burgt
Vandaag om 14:52:38
Mijnbouw Indonesië door MOVisser
Vandaag om 14:41:28
Welke 4-polige stroomvoerende koppeling is dit? door laurent
Vandaag om 14:33:40
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko? door Huup
Vandaag om 14:23:16
W.V. Kalender 2026 door MOVisser
Vandaag om 14:14:31
Hulp gezocht omgeving Drachten door MOVisser
Vandaag om 14:06:56
Stalen D 4 deurs spoor 0 door 1795
Vandaag om 12:55:56
mDDM, waarom 3 draaistellen? door V200-G2000
Vandaag om 12:45:07
PPM kranen van Strukton door odaoda
Vandaag om 12:42:45
Re: Bentheimer Eisenbahn vraagje door Eric B
Vandaag om 12:39:49
Noordelijke Spoor en Modelbouwdagen in VEENDAM door Die Bahn
Vandaag om 12:06:35
Rangeren met een pec door Eric B
Vandaag om 10:04:47
  

Auteur Topic: Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.  (gelezen 9304 keer)

Karst Drenth

  • Offline Offline
  • Berichten: 10488
  • NS blauw, groen, rood, bruin, grijs en standgroen
    • Plan U op Sleutelspoor
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #30 Gepost op: 04 April 2013, 23:28:14 »
Hoi,

Even in de theorie ;)

Flikkeren van verlichting ( vooral met leds ) komt voor onder 3 omstandigheden:

1) Asymetrische baanspanning --> Protocollen die van nature geen 'return' naar zero hebben --> Selectrix, MM, M4 en FMZ. Puur DCC is in principe een symmetrisch protocol.

2) Instabiele baanspanning. Komt voor als de voedingsspanning niet gestabiliseert wordt, of de stabilisatie defect is

3) Leds die gedimt worden tot beneden hun gemiddelde ontsteekspanning icm met een lage herhalingsfrequentie van de pulsbreedte modulatie

Meest voor de hand liggende is 1. Hoewel na gelijkrichting ( blauwe draad ) en voldoende afvlakking en buffering met een condensator het probleem weg moet zijn. Voorwaarde: Condensator groot genoeg en laadweerstand klein genoeg EN een diode parallel aan de weerstand die de weerstand kortsluit als de voeding ( Dig. signaal ) wegvalt.

Bovenstaande heb ik al eens uitgezocht met een IB met de diverse protocollen aan en uit met een ledverlichting die NIET tegen de 'blauwe' is geschakeld. Resultaat: alle andere protocollen dan puur DCC geven meer of minder flikkering.

Sinds RailCom is er nog een fenomeen bijgekomen. Daar wordt zelfs bij puur DCC de voeding vanuit de centrale na elk packet een tijdje onderbroken en zelfs de rails-uitgang kortgesloten. Gedurende deze tijd worden aangesproken decoders geacht de rails met energie uit hun buffer te verzorgen. Soms kun je dit bij somige decoders hoeren door een licht zoemen in 'rust' ( niet rijden oid )


2 is een defect van de ECoS

3 komt vooral voor bij high-intensity leds, voornamelijk de witte leds.

Dus mijn advies: Alleen DCC protocol aan, RailCom uit en eventueel alles via de blauwe draad schakelen. Hoewel dit laatste in theorie niet nodig is !


Grtzz,

Karst




NS1100

  • Offline Offline
  • Berichten: 241
    • Station Enschede in schaal 1:87
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #31 Gepost op: 04 April 2013, 23:42:32 »
Duidelijk maar helaas gaat dit bij mijn Ecos2 niet op. Zoals ik al aangaf is de flikkering juist het ergst bij zo weinig mogelijk protocollen aan. Bijvoorbeeld alleen DCC. De flikkering wordt duidelijk minder wanneer je Motorola met Asymmetrisch signaal inschakelt. Ik weet het, dit is niet logisch en in tegenstelling tot wat iedereen, inclusief Esu adviseert, maar het is bij mijn Ecos2 wel zo. Ik heb het beste resultaat met DCC, Selectrix en Motorola Asymmetrisch aan. Ik rijdt overigens met veel DCC en veel Selectrix decoders.

Je zou haast denken dat de protocollen bij mij niet goed werken.

Maar zoals ik al aangaf na de grote ombouw kan ik er wel mee leven. Alleen ben ik nog steeds bang dat de vele elco's direct na de bruggelijkrichter startproblemen van de Ecos2 zal gaan geven, dit aangezien mijn oude systeem dit niet verdroeg en ik juist alle elco's na de serieweerstand had gemonteerd. Die gaan nu dus weer allemaal terug.

Groeten,
Henny


Karst Drenth

  • Offline Offline
  • Berichten: 10488
  • NS blauw, groen, rood, bruin, grijs en standgroen
    • Plan U op Sleutelspoor
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #32 Gepost op: 04 April 2013, 23:50:00 »
Dan zou ik maar eens gaan denken aan terugbrengen/ruilen van je ECoS of zijn voeding...

Of.... is je stopcontact/stroomvoorziening wel helemaal in orde ?? Mede gezien de problemen die je met de DR4018 hebt/had.... :-\ :-\ :-\

Overigens mag je best een keer langskomen met de ECoS en voeding, dan zetten we de railuitgang op de oscilloscoop. Weten we gelijk wat het is ;)
« Laatst bewerkt op: 04 April 2013, 23:52:31 door Karst Drenth »

NS1100

  • Offline Offline
  • Berichten: 241
    • Station Enschede in schaal 1:87
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #33 Gepost op: 05 April 2013, 00:02:22 »
Nou de leverancier werkt wel mee hoor en ik heb toch 2 jaar garantie. Dus ruilen cq. nakijken kan altijd nog. Dus daar ben ik niet zo bang voor. Echter Esu zegt dat dit een volkomen normaal verschijnsel is bij de Ecos2. Alleen de een heeft het wel de ander niet, dat blijft vreemd.

Maar bedankt voor je aanbod, mogelijk maak ik er een keer gebruik van. Eerst kijk ik het een poosje aan, dit heb ik ook zo met de leverancier afgesproken.

Wat betreft de installatie, ja hij heeft een geaard stopcontact, dikke netkabel, en de voedingsspanning van de Ecos2 is wel stabiel, wat kan er nog mis zijn.??

Groeten,
Henny

Karst Drenth

  • Offline Offline
  • Berichten: 10488
  • NS blauw, groen, rood, bruin, grijs en standgroen
    • Plan U op Sleutelspoor
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #34 Gepost op: 05 April 2013, 00:04:27 »
Niet heel veel, zoals je het beschrijft :)

Vind het antwoord van ESU Bullsh*t... DCC is er juist om ontworpen om dit verschijnsel niet te hebben...

Een goede DCC centrale hoort, zeker na gelijkrichting een snaarstrakke gelijkspanning te levren. Tenzij men stabilisatie achterwege heeft gelaten zoals b.v. de IB en de ROCO MultiMaus versterkers.

Grtzz,

Karst

Eric "den Belg"

  • Offline Offline
  • Berichten: 335
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #35 Gepost op: 05 April 2013, 07:42:58 »
Wel raar dat ze bij ESU zeggen dat het volkomen normaal is en dat ze er er dan nog bijzeggen dat de ene het wel heeft en de andere niet. Dan is er toch iets niet normaal denk ik.
Ik zou die terug brengen en zeggen dat ik er eentje wil zonder dat zenuwtrekje.

NS1100

  • Offline Offline
  • Berichten: 241
    • Station Enschede in schaal 1:87
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #36 Gepost op: 08 April 2013, 16:11:49 »
Op dit moment heb ik getest met 16 wagons waarvan de elco nu direct na de gelijkrichter zit. Voor de Ecos2 is dit tot nu toe geen enkel probleem. Van flikkering is dan geen sprake meer dus dit lijkt voor de wagons de oplossing te zijn.

En bij de locomotieven zelf een blauwe draad creëren maar dit werkt niet voor elk merk decoder. Het rare is wel dat juist de Ecu decoders blijven flikkeren, hun eigen merk notabene via de blauwe draad, Zimo en Lenz heeft sowieso nergens last van en bij Rautenhaus helpt de blauwe draad goed maar er blijft een lichte flikkering.

Al met al ben ik nu redelijk tevreden. Echter heel soms gebeuren er nog wel onvoorspelbare zaken, zoals een geluidsdecoder die spontaan geluid gaat geven of een loc die zomaar rustig aan weg rijdt. Maar dit gebeurd echt sporadisch.

Groeten,
Henny

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8087
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #37 Gepost op: 08 April 2013, 16:18:22 »
of een loc die zomaar rustig aan weg rijdt. Maar dit gebeurd echt sporadisch.
Dat is meestal wel op te lossen door de analoog herkenning uit te schakelen (CV29 bit 2).

Je zou nog eens je hele bedrading kunnen nalopen of ongewenste verbindingen.

Gr.
Eric
Gr.
Eric

Gert1

  • Gast
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #38 Gepost op: 08 April 2013, 16:57:15 »
... of een loc die zomaar rustig aan weg rijdt.

Gebeurt dat met een bepaald merk/type decoder of volkomen willekeurig?

mvg,
Gert

NS1100

  • Offline Offline
  • Berichten: 241
    • Station Enschede in schaal 1:87
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #39 Gepost op: 08 April 2013, 17:00:20 »
De loc die zomaar ging rijden was een Esu sounddecoder.

Ik heb het verder nog niet bijgehouden maar vanmorgen was het een Rautenhaus decoder met Susi soundmodule die spontaan geluid gaf en ook weer stopte.

Ik zal het eens gaan noteren wanneer het weer voor komt.

Groeten,
Henny

Martijn1974

  • Offline Offline
  • Berichten: 868
    • Hanulveen.nl
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #40 Gepost op: 08 April 2013, 17:57:06 »
Loc's die er zomaar vandoor gaan... ::)
Daar had ik ook last van. Volkomen willekeurig, soms langzaam, soms volgas.
CV29 analoog herkenning uit maakte geen verschil.
Het waren echter wel allemaal Lenz Standard+ decoders.
Nu ze allemaal vervangen zijn door ESU Lokpilot's geen problemen meer. (y)


mvg,
Martijn.
NS | H0 | DCC | ECoS-2.5 | Koploper v9.4.2 |
www.hanulveen.nl

Gert1

  • Gast
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #41 Gepost op: 08 April 2013, 18:24:40 »
Ik zal het eens gaan noteren wanneer het weer voor komt.

En dat alles gebeurt bij uitgeschakelde analoog-herkenning?

mvg,
Gert

NS1100

  • Offline Offline
  • Berichten: 241
    • Station Enschede in schaal 1:87
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #42 Gepost op: 08 April 2013, 18:55:39 »
Nou ik weet dat er nog een tussen zit waar analoog nog aan staat.

Gert1

  • Gast
Re:Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #43 Gepost op: 08 April 2013, 19:00:01 »
Loc's die er zomaar vandoor gaan... ::)
Daar had ik ook last van. Volkomen willekeurig, soms langzaam, soms volgas.

Ik herinner me dat verschijnsel uit de beginperiode van 'Märklin Digital voor gelijkstroom'.
En inderdaad gebeurde dat met Lenz-decoders. Verbazingwekkend dat dit na zowat 30 jaar nog voor kan komen.

mvg,
Gert

Stefan88

  • Offline Offline
  • Berichten: 768
Re: Wie heeft dit ook, flikkerende verlichting op Ecos2.
« Reactie #44 Gepost op: 02 April 2023, 01:40:58 »
Is er een nieuw topic ? Of deze oude tot leven wekken?


Hier namelijk net zo iets maar met het moment dat de verlichting knippert hoor je ook een ander 'toontje' in het zachte gezoem van de ecos