Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Hoe een Train-O-Matic lokdecoder voorzien van een lang adres ? door Sven
Vandaag om 00:26:56
Wat was jullie allereerste loc? door Pommie
Vandaag om 00:20:26
23 augustus modelspoorbeurs Houten door Seinhuis
Vandaag om 00:20:23
Van welk bouwpakket zijn dit onderdelen? door hmmglaser
Vandaag om 00:01:29
Toon hier je (model)TRAM foto's. door prutser
07 August 2025, 23:33:45
Wielen bruineren. Hoe? door hmmglaser
07 August 2025, 23:33:02
De fabriek - Spoor 0 door bernhard67
07 August 2025, 23:18:36
Mantua H0 GP20 DCC & sound rijd erg slecht weg door Ronald Halma
07 August 2025, 23:12:20
Trix DXI van DC naar AC door Robert vh Prutsert
07 August 2025, 23:00:48
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door GerardvV
07 August 2025, 22:13:16
Sfeer op je modelbaan door Ronald Halma
07 August 2025, 21:43:25
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door grove den
07 August 2025, 21:25:07
RhB H0m, Albulisch door Boertje
07 August 2025, 21:11:56
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Ronald Schreuder
07 August 2025, 21:10:48
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
07 August 2025, 20:38:42
Her-(her-)beginnen door meino
07 August 2025, 20:21:59
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
07 August 2025, 20:13:29
ICM 4444 op basis van Marklin 37421 door EN446
07 August 2025, 19:35:05
Fleischmann Anna ombouw. door klusser
07 August 2025, 19:19:58
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door dh3201
07 August 2025, 18:47:26
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
07 August 2025, 18:00:40
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
07 August 2025, 17:23:54
US diorama in H0 door wob
07 August 2025, 16:57:23
Aachenau West door wob
07 August 2025, 16:54:23
Rijnstraat door Gerco van Beelen
07 August 2025, 16:44:29
booster vraag door hmmglaser
07 August 2025, 16:12:55
Leuke film over spoorwegbouw 1949 door Vislijn
07 August 2025, 16:12:02
Göhrener Viaduct door MaraNCS
07 August 2025, 15:06:45
The Summer of 69 door Ronald Halma
07 August 2025, 14:22:40
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door Hans van de Burgt
07 August 2025, 13:31:50
  

Auteur Topic: Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken  (gelezen 14759 keer)

Foto Joop

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
  • schwyzfreak
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #105 Gepost op: 28 February 2013, 19:38:17 »
Wat hebben we nu bereikt? Waar gaat het nu over?  ;D  (y)

In het begin van dit draadje was sprake van iemand in een blauwe jas.

Ondertussen hebben wij het hier over rode, gele en oranje jassen en hesjes.
Ik heb trouwens ook een oranje onderbroek............; het zal wel door de voetbalprint komen, maar dat ding zit lang niet zo lekker als m’n boxer met bananenprint. (Alleen de foto’s daarvan zijn voor behouden aan een zeer selecte doelgroep. ;)  8)  )
(Oeps, dat is wel weer met een bijzonder hoog chips en cola gehalte…….  :P)

Greetzzzzzz,

Joop
Mijn Roco, Trix, Rivarossi, Fleischmann, Piko, Lima en Liliput stuur ik aan met Selectrix (MTTM, D&H, Stärz, Müt, Rautenhaus) ;) (y)

Foto Joop

  • Offline Offline
  • Berichten: 266
  • schwyzfreak
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #106 Gepost op: 28 February 2013, 19:39:29 »
Nou, de laatste is een beetje vreemd. Wat heeft zo'n hesje nu met springen te maken?

helaas zijn er ook springers met hesjes

groeten,

Joop
Mijn Roco, Trix, Rivarossi, Fleischmann, Piko, Lima en Liliput stuur ik aan met Selectrix (MTTM, D&H, Stärz, Müt, Rautenhaus) ;) (y)

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8819
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #107 Gepost op: 28 February 2013, 20:20:20 »
Een vriendelijk verzoek: Gezien de 2 bovenstaande berichten: Graag ontopic blijven. Dus niet over andere zaken beginnen of daarop reageren. Dan gaan er andere zaken gebeuren o.a. zal de zamboni gestart worden.

Met vriendelijke groet,

Ronald.
Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!

Mispoes

  • Huiskat van Benelux en vriend van de Biljettencentrale.
  • Offline Offline
  • Berichten: 8988
  • Hengelooo 1:160
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #108 Gepost op: 01 March 2013, 09:35:34 »
Dus als nou niemand illegaal genomen foto's op deze site zet, bespaar je veel consternatie en ingrijpen door de moderatoren.

Wat een hysterisch gedoe... ::)

Als we zo gaan beginnen kun je beter uit voorzorg al mijn foto's uit de jaren tachtig verwijderen want een kwart is "illegaal" gemaakt, oh wat stout! Hiertussen zitten vrijwel geen opnamen waarin ik mijzelf (of anderen) in gevaar heb gebracht door sporen over te steken. Je weet wel; net iets verder doorlopen na dat ene bordje of voor een plaatje op de vrije baan in een weiland gaan staan dat niet van mij is, ook illegaal! Rangeerterreinen opgelopen waar geen activiteit te bespeuren viel, enz. enz.

En die ene keer dat ik echt bewust een relatief groot risico nam was in 1985 toen ik spoor 14 te Utrecht CS overstak om een sloopconvooi te kunnen fotograferen langs de weg bij het PTT-expeditieknooppunt. Gewoon goed uitkijken voor zowel de treinen als de spoorwegpolitie. En als ze mij gesnapt hadden was ik op de bon gegaan, terecht natuurlijk maar nou en? Ik ben nog steeds blij dat ik het risico genomen heb, ben trots op mijn foto's, niet op de actie zelf want ik nam natuurlijk wel een risico. Te dicht op de vrije baan gaan staan om een trein in volle snelheid te kunnen pakken deed ik nooit omdat mijn ontzag voor zo'n aanstormende trein te groot was.

Kom me niet aan met verhalen over machinisten die niet verder kunnen met hun leven omdat zo'n halve gare met een fototoestel ineens opduikt veel te dicht voor zijn trein. Gemiddeld moet ik iedere twee maanden op de oversteeksplaats rennen voor mijn leven omdat zo'n race-moeder in een lelijk klein autootje toch maar even dat rode verkeerslicht meepikt om op tijd bij haar werkgever te kunnen komen, ik kan daarna nog steeds gewoon mijn werk doen. Op de oneven maanden is het een maatpak in een Fordbusje Melkwegstelsel dat rijdt als een varken en vindt dat hij alleen voor overstekende voetgangers op de zebra hoeft te stoppen als die zebra wordt beveiligd door twee lepelaars in feloranje jassen.    

Natuurlijk schrik je je als treinpersoneel kapot als mensen domme dingen doen maar wat een overdreven reacties hier, het verbale (en soms zelfs fysieke) geweld tegen het personeel vind ik veel en veel erger, daar zou ik nu ziek van worden...
Overigens heeft het korps machinisten van mij niets meer te vrezen: het grootbedrijf is voor mij dermate oninteressant geworden dat ik thans geen enkel railobject het nog waard vind om mij daarvoor buiten de gebaande paden te wagen... ;D

"Illegaal" genomen foto's vergelijken met graffity, niet te geloven...
« Laatst bewerkt op: 01 March 2013, 09:38:17 door Mispoes »
Das Pausenbrot schmiert Westfalen mir.

Gerke

  • Mcn NSR
  • Offline Offline
  • Berichten: 2307
  • NS 4503!
    • Modelspoorvereniging Midden Limburg
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #109 Gepost op: 01 March 2013, 10:32:47 »
Joeioeioei, mispoes. Hoe kun je nou de link leggen tussen een oversteekplaats en het spoor? Bij een oversteekplaats mag je er vanuit gaan dat iemand oversteekt. Langs het spoor niet. Jij staat met je bolide binnen 20-40 meter stil, ik niet met m`n trein. Jij kunt uitwijken, ik niet. Ik ben zelf ook mcn, en ik vind al die typetjes met hun pixelkanonnen maar raar. Perron prima, maar niet langs de baan of aan de verkeerde kant van een aki/ahob of wat dan ook. Met of zonder geel vest. Boeit me niet. Komt iemand mij dan tegen in zo'n situatie dan heeft ie een piepje in zijn oor en hopelijk een flinke berg -laat ik het netjes zeggen- faecaliën in zijn broek.
Met groet,

Ger.

Mispoes

  • Huiskat van Benelux en vriend van de Biljettencentrale.
  • Offline Offline
  • Berichten: 8988
  • Hengelooo 1:160
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #110 Gepost op: 01 March 2013, 10:50:07 »
Citaat
Hoe kun je nou de link leggen tussen een oversteekplaats en het spoor?

Het ging mij om het schrikeffect en het daarna gewoon weer aan het werk gaan, niet om een evt. link tussen beide soorten gevaren...


Citaat
Komt iemand mij dan tegen in zo'n situatie dan heeft ie een piepje in zijn oor en hopelijk een flinke berg -laat ik het netjes zeggen- faecaliën in zijn broek.

Dat zou ik ook doen als ik machinist was in zo'n situatie... ;D
Das Pausenbrot schmiert Westfalen mir.

Rockerbox2

  • Offline Offline
  • Berichten: 968
  • Als 'tie rijd zie je d'r nix van.
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #111 Gepost op: 01 March 2013, 10:58:30 »
De laatste tijd de bouw van Station Hengelo Gezondheidspark gevolgd. Stond ik netjes op het perron de vordering te fotograferen moest ik van de opzichter een geel hesje aan?

Verder klopt het verhaal over fotografern van de NS niet, met name het volgende gedeelte "Let op: Op grond van onder meer het recht op de persoonlijke levenssfeer en het portretrecht mogen reizigers of NS-medewerkers in beginsel niet zonder hun toestemming herkenbaar worden afgebeeld in een publicatie of reportage" Dit gedeelte klopt voor geen meter. Vroeger op de academie hebben we ons uitgebreid beziggehouden met O.a. portret recht. Portretrecht is van toepassing bij foto's gemaakt in opdracht m.a.w.  Als de gefotografeerde persoon de opdracht heeft gegeven voor het maken van de foto mag de fotograaf de foto niet publiceren zonder toestemming. Aangezien  je als fotograaf zelf de opdrachtgever bent mag je iedereen die in de openbare ruimte fotograferen zonder toestemming en ook publiceren, tenzij de eer of goede naam in gedrang is. De NS mag het stellen maar heeft juridisch geen enkele betekenis. Het is natuurlijk wel zo netjes om toestemming te vragen of je iemands portret mag maken.

Ride On

Rino
« Laatst bewerkt op: 01 March 2013, 11:10:52 door Rockerbox2 »
Ride On

Rino

Jeronimos

  • Now everything seems so faded and jaded.
  • Offline Offline
  • Berichten: 8598
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #112 Gepost op: 01 March 2013, 11:22:52 »
Toch is het dan wel zo netjes dat je iemand dan onherkenbaar maakt als je zo'n foto publiceert ergens.
Jeroen

Gerke

  • Mcn NSR
  • Offline Offline
  • Berichten: 2307
  • NS 4503!
    • Modelspoorvereniging Midden Limburg
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #113 Gepost op: 01 March 2013, 11:30:20 »
Juist.
Met groet,

Ger.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22520
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #114 Gepost op: 01 March 2013, 11:43:06 »
Maar is niet de praktijk. In de openbare ruimte ben je wat dat betreft vogelvrij.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Jeronimos

  • Now everything seems so faded and jaded.
  • Offline Offline
  • Berichten: 8598
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #115 Gepost op: 01 March 2013, 11:53:36 »
Is dat werkelijk zo? Want waarom moet bijv Google Streetview dan mensen en ook kentekenplaten maskeren? *Zo'n auto rijdt toch door openbare ruimte.
(Ook al is dit offtopic)
« Laatst bewerkt op: 01 March 2013, 11:55:31 door J J H S. Reden: * toevoeging »
Jeroen

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15431
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #116 Gepost op: 01 March 2013, 11:59:49 »

Tjalling

  • Offline Offline
  • Berichten: 3481
    • modulebaan.nl
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #117 Gepost op: 01 March 2013, 12:04:15 »
Dan moet je het wel goed doen:  ;D ;D
modulebaan.nl

rene w.

  • Offline Offline
  • Berichten: 1298
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #118 Gepost op: 01 March 2013, 12:13:59 »
In hoevere is een perron eigenlijk openbaar als je er zonder geldig vervoersbewijs niet mag komen!

tothebeach

  • Michel
  • Offline Offline
  • Berichten: 8859
  • low-budget modelbouwer
    • Rangeerbanen
Re:Gevolgen van op verkeerde plaats foto's maken
« Reactie #119 Gepost op: 01 March 2013, 12:20:54 »
@Jan: 

Groet,
Michel