Verder vraag ik mij eigenlijk al een tijdje af wat jullie bedoelen met R1 en R2. Ik neem aan dat R1 de kleinste bocht is die je kunt maken? En R2 de bocht is die iets groter is dan de R1? Heb ik dit juist begrepen?
PS. Verder vroeg ik mij of ik de NS-rijtuigen kan voorzien van licht (binnenin)?
Het lijkt erop dat de koppelingen niet van hetzelfde type zijn.. de koppeling op je rijtuig heeft een stuk dat uitsteekt, dit zou in de andere koppeling in een uitsparing moeten vallen die er niet is
Märklin helpt je daarmee goed denk ik: draai je C-rail bochtdeel maar eens om. Ongeveer in het midden staat de aanduiding welke straal het betreft. In het C-rail programma zitten R1, R2, R3, R4 en R5. Daarin is R1 de kleinste straal en R5 de grootste. In M-rails heb je naast R1 (5100) en R2 (5200) ook nog de industriecirkel (5120), waarmee je zelfs nog binnenin R1 een bocht kunt leggen. De meeste 4-assige rijtuigen kunnen daar echter niet door, dus òòk niet die van Märklin zelf. Met mijn oude Märklin Plan E rijtuigen (24 cm lang, Märklin nr 4049) lukt dat bijvoorbeeld wèl, maar dat ziet er niet uit vind ik.Voor de meeste rijtuigen levert Märklin ook passende binnenverlichting. Vaak zit daar ook een montagehandleiding bij. Er komt dan onder ieder rijtuig een sleper. Dat kàn lastig zijn als je met schakelrails werkt, want dan activeert ieder sleepcontact de schakelrail - wel iets om rekening mee te houden. Daarom kiezen sommigen ervoor de rijtuigen met stroomvoerende koppelingen met elkaar te verbinden en de stroom centraal van de sleper van de loc te halen. Stroomvoerende koppelingen van Märklin zijn echter duur en bovendien moet je uitkijken met koppelen aan niet-stroomvoerende koppelingen, omdat je daarmee rijstroom aan de massa kunt verbinden (sommige koppelingen maken verbinding met het metalen frame van de wagen en die weer met de wielassen). Daarom wordt ook wel gekozen voor losse stekkertjes, maar daarmee wordt het dus een vast stammetje rijtuigen, want even snel loskoppelen is er dan niet meer bij. Je kunt dus uit wat opties kiezen.Voor een artikeltje over stroomvoerende koppelingen kun je even neuzen bij de buren: http://forum.3rail.nl/index.php?topic=12233.0
Houd er wel erg in dat er loc's zijn die niet door R2 kunnen.Ik heb er zelf 2 die dat niet kunnen vanwege hun as verhouding.Een DSB Mz (zesasser) en een Heljan F 1200 (stoomloc) diekunnen op zijn krapst door R3. Dat is opties ook mooier.Dat geratel in je filmpje, is dat of een wielstel die niet goed op de railis geplaatst. Of zijn de flenzen van je wielen (rijtuigen) niet te hoog?