Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Spoorwegmuseum krimpt collectie in door henk
Vandaag om 18:04:26
Vervangen wissels flm profi door Josephes
Vandaag om 16:43:23
Raadplaatje door GerardvV
Vandaag om 16:40:29
De Projecten van RetroJack door Hans GJ
Vandaag om 16:40:02
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Gino
Vandaag om 16:34:17
Project X...... door spoorzeven
Vandaag om 16:32:48
Decals, witte NS logo's en cijfers voor plan E door Frans Peeters
Vandaag om 16:22:02
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Eric B
Vandaag om 16:14:15
Ervaringen met EVA (Ethylene-vinyl acetate) foam/rubber als rail-underlayment. door MOVisser
Vandaag om 16:12:17
Blokken, isoleren en bezetmelders. Help! door AlbertG
Vandaag om 15:46:07
Hoe een schaduwstation automatiseren door Eric v C
Vandaag om 15:21:34
Bouw spoor nul modulebaan, Bahnhof Königshofen, tijdperk III door bernhard67
Vandaag om 15:07:03
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 15:00:05
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door aad52
Vandaag om 13:47:47
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 12:26:50
Modulebaan.nl - kleine keerlussen µMh0UB's door NS264
Vandaag om 12:23:34
MODELSPOOR by MTD - 2025 - 18 & 19 oktober 2025 in Edegem (B) door Frans Peeters
Vandaag om 12:18:23
UP Mikado. Messing model schaal-0. De zaag er in. door FritsT
Vandaag om 11:59:38
Show je werkplek door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 11:58:26
Station Roodeschool door Benelux795
Vandaag om 11:17:10
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 11:16:31
Een nieuw baantje op Micromodules door Ronald Halma
Vandaag om 11:13:03
Nahmertaler Kleinbahn door spoorijzer
Vandaag om 11:06:43
De dingen die je kan maken uit een plaat. door MOVisser
Vandaag om 10:50:42
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door MOVisser
Vandaag om 10:47:57
LS Models/Lemke CityNightLine samenstelling?? door verst107
Vandaag om 09:52:50
NS 8800 in spoor 0 door bollen neus
Vandaag om 09:20:09
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
Vandaag om 08:32:10
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's door Rob Bennis
08 October 2025, 22:26:30
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Hans1963
08 October 2025, 22:18:48
  

Auteur Topic: De soap die Fyra heet  (gelezen 659589 keer)

Rick

  • Lid Houtense Koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 8548
  • Spoor N
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2190 Gepost op: 05 July 2013, 22:50:14 »
De Thalys heeft geen zin?
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).

Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.

Gert1

  • Gast
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2191 Gepost op: 05 July 2013, 23:48:22 »
België (in de vorm van de NMBS) heeft haar geld definitief terug: http://www.nu.nl/economie/3519232/ing-gaat-fyra-miljoenen-uitkeren.html

Nogmaals mijn felicitaties aan alle Belgen!
 (y)

mvg,
Gert

henk

  • Online Online
  • Berichten: 22570
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2192 Gepost op: 06 July 2013, 01:51:56 »
Och, het komt overeen met een paar maanden negatief bedrijfsresultaat van de NMBS. Gefeliciteerd Belgen.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Alexander

  • Offline Offline
  • Berichten: 796
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2193 Gepost op: 07 July 2013, 10:23:53 »
Eh... nee. Om te denken dat de Belgen er financieel beter voorstaan dan de Nederlanders, dan lees je toch echt de verkeerde media.
- Peter

@ Peter Korsten,
In de buitenlandse media had je de afgelopen weken kunnen lezen dat zelfs het Franstalige gedeelte het economisch beter doet dan Nederland. Die zelfde Belgen die in Nederland HST’s  laten rijden, en er waarschijnlijk geld mee verdienen.
Ook had je daar kunnen lezen dat andere landen Nederland hartelijk uitlachen over de grote bek over hoe andere landen het moeten doen terwijl Nederland 20.000 werkelozen per maand erbij krijgt. Met als toetje: zonder de 12 miljard euro per jaar aardgasopbrengsten, de Belgen niet hebben, had Nederland zich allang naar een Griekenland aan de Noordzee moeten bezuinigen.
De Nederlandse economie wordt nu bestuurt door de zelfde deskundologen clubs die de FYRA door de jaren heen hebben laten ontsporen, en heeft Jos naar mijn mening toch gelijk dat de Belgen het nu beter hebben.
En om je maand helemaal kriegel te maken over de staatsschuld waarbij Nederland het beter zou doen dan de Belgen: je leest toch echt de verkeerde media. Ook andere landen met een grote staatsschuld zoals Canada, USA, het UK, Polen, en zelfs IJsland doen het economisch beter dan Nederland.
Zoals je uit de betere media had kunnen lezen,  is gebleken dat staatsschuld omlaag en bezuinigen, niet de enige methode is om economisch weer te groeien,  zie de kwestie was van foutje bedankt waar je in de Nederlandse media weinig over terug ziet.
De fundering voor de opmerking:
http://www.bbc.co.uk/news/business-22197958
http://www.nybooks.com/articles/archives/2013/jun/06/how-case-austerity-has-crumbled/
Groeten, Alexander

Peter Korsten

  • Offline Offline
  • Berichten: 8570
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2194 Gepost op: 07 July 2013, 14:23:25 »
http://news.nationalpost.com/2013/03/22/graphic-the-top-10-european-economies/

Zullen we maar weer naar het onderwerp terugkeren?

- Peter
***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** 40

tijgernootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 12261
  • Treinen ontsporen niet,dan ligt de rails verkeerd
    • treinen foto's 1 op 1 zowel modern als museum spul
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2195 Gepost op: 08 July 2013, 19:04:48 »
Miss handig om dan weer een spoor bedrijf hier op te richten met deskundigen en hier in NL met wat hulp iets nieuws op het spoor te brengen wat wel werkt ?
Overigens weet men in B ook nog steeds niet wat men wil aangezien men wel of niet weer een onderzoek naar de Fyra en zijn gebreken wil doen   :-X
Met vr gr

Floris

Harzwald Hafen Bahn,de bouw.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=94249.0

Jan-Peter

  • Offline Offline
  • Berichten: 2352
  • Bnlx treinendokter.
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2196 Gepost op: 08 July 2013, 22:33:53 »
Krijg nou wat:!
<Sarcasme>


Een hele dag geen Fyra nieuws? Krijgt die nieuwsmolen nu dezelfde klachten als het vruchtbare onderwerp van dit draadje?
Is er niet een Italiaan die fillein of ter loops een opmerking moet maken in de trant van 'Rare jongens die O'landers' of iets in die geest? Is er geen advocaat die bezorgd is over het lot van een arme metaal arbeider? Moeten we niet allemaal naar Ierland om de afhandelling mee te maken?  ;) ;)

Of zou dit dus gewoon weer een ambtelijk afgedane situatie worden. We offeren een paar Staatssecretarissen, komen met een lijfig raport, zodat de tafel nu steunend op 3 rapportjes (RVS, Bouwfraude, IRT) weer netjes in evenwicht is...

</Sarcasme>

Jan-Peter
10* Dig. HO 3Rail ,HOe DB/OBB IV/V, Maritieme thema's.

ANDREUS

  • Offline Offline
  • Berichten: 326
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2197 Gepost op: 08 July 2013, 22:42:59 »

Volgens mij zitten ze allemaal in dat andere draadje;

die Spoorwegmuseum verstoppertjes,

ANDREUS

E94

  • Offline Offline
  • Berichten: 63
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2198 Gepost op: 09 July 2013, 16:54:24 »
Er was gisteren wel degelijk nieuws in de Fyra-zaak, zie http://www.rechtspraak.nl/Organisatie/Rechtbanken/Midden-
Nederland/Nieuws/Pages/Rechtermotiveertvonniszaakfyra-bouwer.aspx
, want de uitspraak in de zaak van 3 juli tussen AnsaldoBreda, NMBS en NS Financial Services Company (NS FSC) is door de rechter gemotiveerd.
De eis van AnsaldoBreda om onafhankelijke deskundigen nog een keer naar de kwaliteit van de Fyra’s te laten kijken is door de rechter afgewezen, omdat een dergelijke regeling niet in het contract tussen AnsaldoBreda, NMBS en NS FSC was opgenomen.
Daarnaast is de eis om de technische rapporten die in opdracht van de NMBS en NS FSC over de Fyra’s zijn opgesteld aan AnsaldoBreda te overhandigen afgewezen, omdat AnsaldoBreda deze rapporten wilde hebben om aan de onafhankelijke deskundigen voor te leggen. Nu die deskundigen er niet komen, vervalt volgens de rechter ook de reden die AnsaldoBreda heeft aangevoerd om inzage in de rapporten te krijgen.
Verder valt te lezen dat de rechter zwaar tilt aan het verbod van de Belgische Dienst Veiligheid en Interoperabiliteit der Spoorwegen (DVIS) op het commercieel gebruik van de Fyra’s op het Belgische deel van de hogesnelheidslijn Amsterdam-Brussel (L4), dat sinds 18 januari 2013 van kracht is.  Aangezien in het contract is opgenomen dat de Fyra’s voor deze lijn bestemd zijn, en het commercieel gebruik door de DVIS is verboden, heeft AnsaldoBreda een probleem om aan de verplichtingen van het contract te voldoen.
Hoe nu verder? De NMBS heeft inmiddels het contract met AnsaldoBreda opgezegd terwijl NS FSC het contract opgeschort heeft. De vraag is wie het eerst met een volgende zet zal komen, NS FSC of AnsaldoBreda.
mvg, Heinz

Gert1

  • Gast
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2199 Gepost op: 11 July 2013, 13:53:50 »
Geef ons heden ons dagelijk portie Fyra-leed: http://www.nu.nl/economie/3523695/spoorwegen-doeken-ns-hispeed.html

Was te verwachten...

mvg,
Gert

ex44

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 15427
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2200 Gepost op: 11 July 2013, 14:20:38 »
Nou... NS-HI-speed opgedoekt.... hebben ze ook geen Fyra meer nodig, de Italianen zijn weer eens te laat. Òf ze zijn te laat, òf ze bakken er niks van. Of allebei. Laat ze maar weer opera's gaan schrijven of zo, valt niet zo op dat het pulp is, en anders noemen we het gewoon wel artistiek.

Daan!

  • Offline Offline
  • Berichten: 4562
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2201 Gepost op: 11 July 2013, 14:36:50 »
Alleen al om het feit dat er weer gewoon een NS-logo op de ICE komt, is dit prachtig nieuws.

orientexpress

  • Online Online
  • Berichten: 845
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2202 Gepost op: 11 July 2013, 15:24:37 »
Het is de "voorbereidende commissie"  niet de Enquetecommissie!
Daar vind je geen parlementaire zwaargewichten in.

Dirk

Dat is goed om te horen.

Maarten.T

  • Offline Offline
  • Berichten: 972
    • https://www.flickr.com/photos/maartentalsma/
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2203 Gepost op: 11 July 2013, 18:04:53 »
Alleen al om het feit dat er weer gewoon een NS-logo op de ICE komt, is dit prachtig nieuws.
Die zit er heden ten dage nog gewoon op bij 1 stel. Bij 2 andere stellen zijn ze zeer klein uitgevoerd ;).

zuylen

  • Offline Offline
  • Berichten: 4512
Re: De soap die Fyra heet
« Reactie #2204 Gepost op: 11 July 2013, 19:14:25 »
Guiseppe Verdi is allang overleden, dus opera's schrijven lukt misschien ook al niet meer! ;D ;D ;D
zuylen is helaas in januari 2025 overleden