Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wies
Vandaag om 20:30:04
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 20:23:53
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 20:22:46
Servo's voor de deuren van de Volmer E-lokloods. door ruudns
Vandaag om 20:07:57
Yamorc 8116 en MP1 MTB door FredD
Vandaag om 19:48:00
Problemen met digikeijs drc1100 lichtset inbouw door Peter J K
Vandaag om 19:24:01
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 18:32:21
Testbaantje wordt Kerstbaantje (N-spoor, 0,31 M²) door Ronald69
Vandaag om 18:31:23
Wat zit er in deze tender? door Ronald69
Vandaag om 18:30:06
De (3d) knutsels van Ronald. door Ronald Halma
Vandaag om 18:08:54
Reparaties aan je materieel: tips & tricks door Carl
Vandaag om 17:49:33
Staion Odijk Rangeer terrein - Marklin C - H0 door Eric B
Vandaag om 17:10:29
Stub switches door Hans1963
Vandaag om 16:35:00
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door mass am see
Vandaag om 16:27:34
US diorama in H0 door Ronald Halma
Vandaag om 15:45:06
Bouwverslag BlueBrixx BR 01 No.108054 (plusminus 1:18) door 741230
Vandaag om 15:30:27
Korneschans. Een fictief Duits Nederlands grensstation. door 741230
Vandaag om 15:24:42
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door ES44C4
Vandaag om 15:22:13
Camp 3 door Ronald Halma
Vandaag om 15:08:01
Zee. Land. door Huup
Vandaag om 15:05:54
🎅 20 december 2025 | Roosendaal in het donker 🎄 door Modelbouwerke
Vandaag om 15:00:39
Museumdepot Beekbergen in H0 door Wim Vink
Vandaag om 14:41:54
Rivarossi br 56 HR2891S door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 14:31:19
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Frits C
Vandaag om 13:56:19
3 januari NVBS oliebollenrit door Ferdinand Bogman
Vandaag om 13:00:57
HTM PCC tram en wat gefrutsel er bij door Jan Bennink
Vandaag om 12:57:58
Roco traxx 'Eurocity': suggestie 2e nummer doorgeven door the_gold
Vandaag om 10:37:34
Nieuw huis, nieuwe baan door Krazy Dre
Vandaag om 10:04:48
bouwtekening amsterdamse tram door Huup
Vandaag om 09:17:30
Roco 2025 door Dennis1984
Vandaag om 07:46:40
  

Auteur Topic: opstelterrein Zandvoort aan Zee?  (gelezen 27823 keer)

gvandersel

  • HCC!m maar toch Selectrix (RMX)
  • Offline Offline
  • Berichten: 3602
  • Als het maar elektrisch is.
    • Homepage Gerard van der Sel
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #30 Gepost op: 30 May 2007, 08:16:10 »
Niet op de hoogte van de spoorwegen in Nederland daar je er niet meer woont (begrijpelijk), er komt één aanpassing ter sprake (een aanpassing die qua reizigersstromen juist gerechtvaardig is) en je spreekt van afbraakpolitiek? Op de een of andere manier vind ik het eerste niet echt met het laatste te rijmen. Lachwekkende manier van redeneren houd je er op na.
Hoe zo gerechtvaardigd? Vroeger reed de trein  van Maastricht/Heerlen naar Zandvoort. Ermoest toe der tijd een extra loc staan. Op dit moment zijn deze treinen allemaal voorzien van een stuurstand, dus kopmaken kan achterwege blijven. De trein naar Zandvoort is blijven rijden, ook in een halfuurs frequentie dus waar zit de rechtvaardiging?
Holzburg (IIIb/IVa) schaal N.
Kijk ook eens bij de bouw en lees de avonturen.

Rick

  • Lid Houtense Koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 8633
  • Spoor N
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #31 Gepost op: 30 May 2007, 14:50:55 »
Het kopmaken was het probleem niet, er passen geen treinen van 12 bakken in Zandvoort.
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).

Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.

haes

  • Offline Offline
  • Berichten: 835
  • Hellendoorn en NAM Schoonebeek in FiNe
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #32 Gepost op: 30 May 2007, 17:53:18 »
@ oscar: een beetje laat, maar uit mijn herinnering zat er een roldeur boven. Daarvoor was een stukje naar het gebouw zelf. Dat begon bij de weg die boven langs liep. Daarnaast was een tunnel naar het circuit van Zandvoort op rail nivo

gr Hans
Hellendoorn station en Schoonebeek Olieverlading in FiNescale/Fremo N normen

DaMart

  • Offline Offline
  • Berichten: 102
    • Martrail
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #33 Gepost op: 30 May 2007, 18:54:35 »
verder stond was er een lokwissel, waarvoor tussen de hoofdsporen een opstel spoor voor was om een lok (1600) te plaatsen.

Niet alleen 1600 hoor, ook 1100, 1200 en 1300. Ik was als klein jochie altijd zo gek om alle nummers van de locs die op een dag langs ons huis reden te noteren.  ;D

De VAM werd bediend met een dieselloc, meestal een 2400, later ook een 600. Het rangeerwerk voor de reizigerstreinen (ooit eindigde hier de dienst Maastricht - Amsterdam - Zandvoort ) gebeurde met een 600.

Voor zover ik me kan herinneren, werd de VAM altijd bediend met de 600 die die dag zou rangeren (heel lang de 648, ook een hele tijd de 683). 's ochtends nam die dan een paar lege wagens mee naar Zandvoort, en 's avonds een aantal lege mee terug.

Heelaas is er van zandvoort niks meer over. Gelukkig staat het stationsgebouw op de monumentenlijst, anders was dat ook plat gegaan.

Alleen het rangeerterrein (en de intercity's naar het zuiden) zijn verdwenen hoor. Voor de rest bestaat het station van Zandvoort nog gewoon.  ;)

@ oscar: een beetje laat, maar uit mijn herinnering zat er een roldeur boven. Daarvoor was een stukje naar het gebouw zelf. Dat begon bij de weg die boven langs liep. Daarnaast was een tunnel naar het circuit van Zandvoort op rail nivo

gr Hans

Er zat inderdaad een roldeur in het VAM-gebouw, zowel aan de spoor- als straatkant. Helaas was een chauffeur van een vuilniswagen zo slim om met de bak open naar buiten te rijden en zo de voorpui van het gebouw eruit te trekken. Dat was meteen einde oefening voor het CVAM-gebouw Zandvoort.
Een O&K loc rangeerde overigens de VAM-wagens naar binnen en naar buiten.

De tunnel naast het gebouw leidde alleen niet naar het circuit. Aan de andere kant (waar tegenwoordig Centerparcs ligt) lag een kabelloods, maar in nog vroegere tijden werden daar treinen gevuld met schelpen die men had gewonnen uit de Noordzee.

Begin jaren '90 zijn er trouwens een keer foto's gemaakt van 4 Diesellocomotieven (volgens mij serie 2200, allen met verschillende type frontlichten), die naast elkaar achterop het rangeerterrein in Zandvoort stonden. Volgens mij was dit voor een blad genaamd 'de Koppeling' als ik me de woorden van de fotograaf van toen goed herinner. Heeft iemand deze foto toevallig? Hij is ook direct naast het VAM-gebouw gemaakt.
« Laatst bewerkt op: 30 May 2007, 19:01:17 door Martin »

zuylen

  • Gast
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #34 Gepost op: 30 May 2007, 19:08:46 »
Ja, ook ik herinner mij dat VAMgebouw met roldeur. Ik kwam niet zo vaak in Zandvoort aan Zee, maar heb dikwijls belangstellend naar het NS terrein gekeken. Ook op het industrieterrein van Amersfoort stond een soortgelijk VAMgebouw. Al was dat moeilijk te zien omdat er grote muren omheen stonden. Om terug te komen bij Zandvoort, ik vind het jammer dat dit alles is verdwenen. Maar zo gaat dat altijd. Gelukkig is inderdaad het monumentale stationsgebouw nog aanwezig.

Groeten Andre van Zuylen


THSfan

  • Lid Houtense koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 1244
  • Steinwegsik
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #35 Gepost op: 30 May 2007, 20:15:20 »
Citaat
Een O&K loc rangeerde overigens de VAM-wagens naar binnen en naar buiten.
Hoeveel wagens pasten er in het gebouwtje?
En was het spoor doodlopend of kon er aan de achterzijde uitgereden worden?
Citaat
Helaas was een chauffeur van een vuilniswagen zo slim om met de bak open naar buiten te rijden en zo de voorpui van het gebouw eruit te trekken
Was er binnen ruimte voor 1 vuilniswagen of voor meerdere? (ivm de breedte van de deur)

Oscar
Als je heel erg je best doet om ergens in te falen en je slaagt daarin, wat heb je dan gedaan?

DaMart

  • Offline Offline
  • Berichten: 102
    • Martrail
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #36 Gepost op: 30 May 2007, 21:44:16 »
Hoeveel wagens pasten er in het gebouwtje?
En was het spoor doodlopend of kon er aan de achterzijde uitgereden worden?Was er binnen ruimte voor 1 vuilniswagen of voor meerdere? (ivm de breedte van de deur)

Oscar

Er pastte volgens mij maar 1 wagen in het gebouw. Als deze vol was, rangeerde de O&K hem naar een zijspoor en haalde ene andere wagen op. De 600 nam 's avonds de hele sleep volle wagens (meestal een stuk of 2 tot 4) mee naar Haarlem.

Er pastte ook maar 1 vuilniswagen in.

CKLX

  • Offline Offline
  • Berichten: 923
    • Secondtrains.com
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #37 Gepost op: 21 June 2007, 21:12:53 »
Heren,

Op deze site heb ik wat foto's gezet van het voormalige ept in Zandvoort. Ik heb nog meer dia's, maar die moet ik nog scannen.

http://www.flickr.com/photos/cklx/sets/72157600420658519/


Groeten, Cock Koelewijn.

Rick

  • Lid Houtense Koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 8633
  • Spoor N
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #38 Gepost op: 21 June 2007, 22:05:50 »
Mooie dia's uit die goeie oude tijd (niet dat ik er toen bewust was maar toch). :)
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).

Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.

Esperopt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2226
  • Sic gorgiamus allos subjectatos nunc
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #39 Gepost op: 21 June 2007, 22:09:42 »
Heren,

Op deze site heb ik wat foto's gezet van het voormalige ept in Zandvoort. Ik heb nog meer dia's, maar die moet ik nog scannen.

Geweldig!! Had de stille hoop al opgegeven dat iemand nog met foto's zou komen. Ook leuk om te zien welk materieel dit station aandeed.

mmhajvth

  • fulltime busy
  • Offline Offline
  • Berichten: 3272
  • IC met 1762+1773 op Ht richting Mt op 23-4-06
    • Markenburg
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #40 Gepost op: 21 June 2007, 22:14:40 »
Inderdaad hele mooie foto's/dia's.

Mat name dat bakkie dat aan de haal gaat met enkele ICR rijtuigen.... Heerllijk!
Tegenwoordig hebben we een stuurstand en scheuren we zo snel mogelijk weer terug over de zelfde hoofdlijn. (en het geheel komt niet meer in Zantvoort) Dan heeft dat rangeren toch mijn persoonlijke voorkeur.



m.v.g.

Mark
« Laatst bewerkt op: 21 June 2007, 22:23:53 door mmhajvth »
love to build realistic     let's be kind.

Rick

  • Lid Houtense Koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 8633
  • Spoor N
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #41 Gepost op: 21 June 2007, 22:23:04 »
@Mark: 1987 en 1989, dus net voor jouw tijdperk. ;)
N spoor, IV-V, Nederlands (met Duits en Zwitsers materieel).

Waarschuwing: overmatig gebruik van dit forum kan leiden tot klinknageltellerij, tijdperkfixatie en dwangmatig nummergebruik.

mmhajvth

  • fulltime busy
  • Offline Offline
  • Berichten: 3272
  • IC met 1762+1773 op Ht richting Mt op 23-4-06
    • Markenburg
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #42 Gepost op: 21 June 2007, 22:24:37 »
Sorry ik zie het,
Het staat met koeien letters boven de dia's  :-[

Het zijn ook zulke mooie dia's dat ze alle aandacht opeisen  ;)

m.v.g.

Mark
« Laatst bewerkt op: 21 June 2007, 22:26:56 door mmhajvth »
love to build realistic     let's be kind.

DaMart

  • Offline Offline
  • Berichten: 102
    • Martrail
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #43 Gepost op: 21 June 2007, 23:16:29 »
Heren,

Op deze site heb ik wat foto's gezet van het voormalige ept in Zandvoort. Ik heb nog meer dia's, maar die moet ik nog scannen.

http://www.flickr.com/photos/cklx/sets/72157600420658519/


Groeten, Cock Koelewijn.

De nostalgie! Van mij mogen ze die woonwijk die ze op het rangeerterrein hebben neergezet wel slopen en oude tijden doen herleven!  ;D

THSfan

  • Lid Houtense koekenclub
  • Offline Offline
  • Berichten: 1244
  • Steinwegsik
Re: opstelterrein Zandvoort aan Zee?
« Reactie #44 Gepost op: 23 June 2007, 20:15:23 »
@Cock,

Mooie foto's van toen.Zeer bruikbaar en bedankt daarvoor.

@Martin,

Goed plan! ;)
Als je heel erg je best doet om ergens in te falen en je slaagt daarin, wat heb je dan gedaan?