Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 23:05:39
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 23:03:25
Palisade Canyon door RobVille
Vandaag om 22:37:58
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 22:36:59
MODELSPOOR by MTD - 2025 - 18 & 19 oktober 2025 in Edegem (B) door Frans Peeters
Vandaag om 22:33:14
Zelfbouw HSM stoomloc Argus-Vesta serie door Gert Arkema
Vandaag om 22:32:07
Project seaside Germany door Ronald Halma
Vandaag om 22:05:31
C12c rijtuig door TonM
Vandaag om 22:04:03
Een leuke vrachtwagen door Hasenwald
Vandaag om 21:27:40
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door einte
Vandaag om 21:17:31
Gekke/vreemde/rare filmpjes en video's met treinen erin. door Jeronimos
Vandaag om 20:52:06
De prachtige reeksen van Bemo door R1954
Vandaag om 20:28:50
Tankinstallaties voor dieseltreinen door Benelux795
Vandaag om 20:22:11
Spoorwegkanon Leopold Krupp K5 (E) door puntenglijder
Vandaag om 20:16:03
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Pauldg
Vandaag om 19:58:03
Spooraccessoires in diverse schalen, 3D-geprint. door Matthijsfh
Vandaag om 19:49:26
Beneluxspoor Forum Modulebaan is te zien bij Carmeliet op stoom in 2025. door NS264
Vandaag om 19:46:22
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's door peterha
Vandaag om 19:30:21
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 19:06:03
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 18:57:52
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Daan de leeuw
Vandaag om 18:22:54
Leubachtalbahn door einte
Vandaag om 15:55:48
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 15:38:11
De dingen die je kan maken uit een plaat. door bask185
Vandaag om 15:28:18
Da's Daz 2 door spoorijzer
Vandaag om 15:21:36
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Wim Vink
Vandaag om 15:08:57
US diorama in H0 door Jelmer
Vandaag om 14:26:28
Au bord de la Cèze door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 13:52:31
Bauarbeiten im gange door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 13:47:24
Ketelwagens, welke hebben jullie? door KNed
Vandaag om 12:27:57
  

Auteur Topic: Baanplan Teun  (gelezen 46728 keer)

Teun van Lierop

  • Offline Offline
  • Berichten: 357
Re: Baanplan Teun
« Reactie #120 Gepost op: 11 April 2007, 22:57:45 »
Hallo allemaal,
Dank jullie voor de reacties, gelukkig kunnen jullie begrijpen wat ik bedoel. Ik heb aan het baanplan gewerkt. Eerst even de reacties.

@ Peter: De bouw van mijn baan kun je weer volgen op mijn website. Deze heeft wel een lange tijd stilgelegen, en ik wou hem bijna verwijderen, toch maar niet gedaan.

@ Mark (mmhajvth): Dat geeft nou weer eens moed, al die positieve reacties, fijn om te horen. Van Peter ook trouwens. Wat betreft de vitrine, ik heb mee gekeken met het draadje, maar vindt jouw vitrine te groot. Ik wil het iets kleiner, maar daar laat ik nog wel iets van horen.

@ Hedzer: Ik wil een stuk uitbreiden van 1.50 bij 1.20. De totale maten van de baan komen dan op 3.50 keer 1.20. Ontwerp komt nog.

@ Willem: Willem, ik zelf koop erg veel op Marktplaats, zeg maar zo'n 60%, de andere 40% op beurzen en in de winkel. Ook mijn rails koop ik via MP. Rails in de winkel vindt ik gewoonweg veelste duur. Met verschillende railzen ga ik niet werken, ik wil wel gewoon de zelfde rails blijven behouden, maar ik weerhoud jou er natuurlijk niet van om het niet te doen. Integendeel, het is een goedekopen en goede manier. Mooie deal, die van de koploper.
Dit baanplan ga ik niet veranderen, dit blijft zo, maar het oude baanplan ondergaat een verandering.

@ Mark: Ik ga volledig met je mee, wat betreft de aankopen op MP. Partijen koop ik niet op, een mooi treinstel zoals Willem dat doet, is zeker wel interessant.

@ Hanz: Gelukkig zijn er tot nu toe nog geen mensen boos geworden, dus ik hoop dat dat zo blijft. Er zijn zeker belangrijkere dingen dan een modelbaan. Een modelbaan is en blijft een hobby.

Nu door naar het baanplan. Ik heb in trackplanner weer het baanplan gemaakt. Niet zoals jullie gewend zijn , zo groot, maar nu opeens een stuk kleiner.

GROTER PLAATJE
Zoals je kunt zien 3500 bij 1200 mm. Het linkse stuk is er bij gekomen.
Ik zat nog wel te twijfelen waar ik het station neer zet, aan de linker kant, het onderste spoor, of waar die nu staat. Ik denk dat ik voor de eerste optie kies. Dit omdat de sporen daar ook een stuk langer zijn.
Mischien ook wel handig om te zeggen, het is een bergachtige baan, alleen het linkerstuk, dus het nieuwe niet zo erg. Ik maak wel een keer een foto van hoe het er nu bij staat, met de baan hier.

Tot nu toe is dit alles voor vandaag. Ik wacht de reacties weer af, en dan horen jullie het wel weer. ;D

Groeten,

Teun.

ps. Aan deze baan kan dus alleen aan de linkerkant iets veranderd worden, aan de rechterkant is al gebouwd, en kan dus niks meer veranderd worden. Dus niet dat jullie iets doen wat niet nodig is, anders kost dat ook alleen maar tijd voor jullie.

WillemNS

  • Gast
Re: Baanplan Teun
« Reactie #121 Gepost op: 12 April 2007, 14:51:10 »
aan de rechterkant een beetje druk.
Veel bochten etc.
Ook lijkt het me dat het station daar niet past.
Als het er wel past is het niet natuurgetrouw.
Zoveel bochten etc.. lijkt me geen goed idee.
Het station zou je ook naar links kunnen plaatsen, daar past'ie beter.

Willem

Stijn de Vreede

  • In de videowereld
  • Offline Offline
  • Berichten: 794
Re: Baanplan Teun
« Reactie #122 Gepost op: 12 April 2007, 14:52:11 »
Dit ziet er goed uit :)

Durksz

  • Offline Offline
  • Berichten: 141
  • H0e - smalspoor
Re: Baanplan Teun
« Reactie #123 Gepost op: 12 April 2007, 16:32:56 »
het is een erg druk baanplan, de sporen zijn nog al kort. als je meer dan 2 personenwagonnen achter een trein wilt hangen wordt het lastig om dan neit op de wissels te stoppen.....

ik heb in de miba van april 2007 gezien dat daar een mooi baanplan staat die op jouw maten misschien wel zou passen. zeker een aanrader om eens te bekijken.

Mvg.

Hedzer

rail4marcel

  • Offline Offline
  • Berichten: 5277
    • grootspoorfoto's
Re: Baanplan Teun
« Reactie #124 Gepost op: 12 April 2007, 17:42:33 »
Ik zou een veel groter station bouwen zeker met de lengte die jij hebt. het is nu een beetje een saai rondje met een station. Je kunt ook een groot station bouwen met daarnaast nog een werkplaats en opstelsporen. Als het mijn baan zou zijn zou ik het nog aanpassen maar als je dit mooi vind moet je dit vooral doen.
Voor grootspoorfoto's zie site

Peter H

  • USA On30
  • Offline Offline
  • Berichten: 1648
    • http://modelbaan.wordpress.com/
Re: Baanplan Teun
« Reactie #125 Gepost op: 12 April 2007, 18:13:09 »
@iedereen, De baan van teun bestaat al voor een deel! Het station gedeelte is al gebouwd, dus het is denk ik moeilijk om hem weer te veranderen

Peter

Teun van Lierop

  • Offline Offline
  • Berichten: 357
Re: Baanplan Teun
« Reactie #126 Gepost op: 12 April 2007, 21:05:50 »
Peter heeft inderdaad gelijk, het rechtse rondje bestaat al voor een deel en kan dus niet meer worden aangepast. Zie ook mijn site, daar staat een uitgebreide beschrijving van de bouw.

@ Willem, twee van de vier bochten die jij bedoelt gaat omhoog. Zie ook mijn site daarvoor.

Groeten,

Teun.
www.ns-treinbaan.tk (reclames gewoon weg klikken, wordt ik zelf ook gek van)

Teun van Lierop

  • Offline Offline
  • Berichten: 357
Re: Baanplan Teun
« Reactie #127 Gepost op: 14 April 2007, 22:34:21 »
Zoow,
Ik heb weer een nieuw baanplan gemaakt. Dit keer heb ik er een stuk minder wissels in geplaatst, ipv 7 heb ik het nu beperkt tot 3 wissels. Een kruiswissel en twee recte wissels. Ook plaats ik mijn station aan de linkerkant, dus bij het nieuwe deel. Nu heb ik dubbel zoveel ruimte, en komt het station ook realischters over. Ik kan jullie wel zeggen, dat dit nog niet het voorlopige baanplan is, er komt namelijk nog een opstelspoortje bij (met rood aangegeven in baanplan).
Maar dit doe ik pas later, omdat de wissels duur zijn, dus dat komt later.
Hier het baanplan, morgen ga ik naar de beurs om rails te kopen, en ga ik ook beginnen aan de baan.

Groter Plaatje

Graag Reacties,

Teun
« Laatst bewerkt op: 14 April 2007, 22:41:10 door Teun van Lierop »

WillemNS

  • Gast
Re: Baanplan Teun
« Reactie #128 Gepost op: 14 April 2007, 22:41:59 »
Mooi baanplan teun.
Niet al te druk, en het station is veel realistiser!
Veel plezier en plaats foto's van de bouw he!

Willem

Teun van Lierop

  • Offline Offline
  • Berichten: 357
Re: Baanplan Teun
« Reactie #129 Gepost op: 14 April 2007, 22:44:06 »
Dank je. Foto's zal ik zeker doen.
Morgen begin ik al met de bouw, dus natuurlijk eerst ,mijn website, en als ik nog een beetje kracht over heb, van het werken in het warme weer, zal ik hier een draadje openen. ;)

Groeten,

Teun
« Laatst bewerkt op: 15 April 2007, 13:19:07 door Teun van Lierop »

Peter H

  • USA On30
  • Offline Offline
  • Berichten: 1648
    • http://modelbaan.wordpress.com/
Re: Baanplan Teun
« Reactie #130 Gepost op: 15 April 2007, 08:03:47 »
Teun,

Leuk zo de baan 8)
Ik ben benieuwd naar de foto's

Peter

Teun van Lierop

  • Offline Offline
  • Berichten: 357
Re: Baanplan Teun
« Reactie #131 Gepost op: 19 April 2007, 14:26:24 »
En ja hoor....
Ook ik heb weer gewerkt aan de baan. :D
Deze keer heb ik het baanplan volledig afgemaakt, en ook ben ik naar de beurs geweest. Op de beurs heb ik ongeveer 7 meter FlexRail gekocht, en een wisseltje. Natuurlijk moet ik nog meer wissels hebben, op precies te zijn 5 rechte en 2 kruis. Ik heb een adres waar de wissels 10 euro 'Elektrisch' kosten dus met spoel, en de kruiswissel 20 meen ik.
Op het begin koop ik maar 3 rechte wissels, omdat de andere 2 namelijk niet noodzakelijk zijn, en ik deze bewaar voor later, om te kopen.
Hier het baanplan;

GROTER PLAATJE
Zoals je ziet, staat er veel tekst in het baanplan, dus uitleg is denk ik niet meer nodig.

Dat was het weer, deze week naar de Gamma voor houtwerk, ik houd jullie op de hoogte.

Teun.

ps. Wat ik nu dus veranderd heb, is tekst erbij, en heel belangrijk, de wisselstraat. Waarschijnlijk komt er nog een wisselstraat aan de andere kant van het station voor de treinen die van die kant af komen, maar dit bewaar ik voor later vanwege de hoge kosten die aan wissels verbonden zijn.
« Laatst bewerkt op: 19 April 2007, 14:28:18 door Teun van Lierop »

Rene_H

  • Gast
Re: Baanplan Teun
« Reactie #132 Gepost op: 19 April 2007, 14:33:27 »
Echt leuk !!!

Zeer creatief....complimenten

Teun van Lierop

  • Offline Offline
  • Berichten: 357
Re: Baanplan Teun
« Reactie #133 Gepost op: 19 April 2007, 14:41:22 »
Dank je! :D

Ik laat ook zeker iets horen in de rubriek 'Wat zijn we aan het bouwen', echter ben ik al een paar maanden bezig met het rechter deel van de baan. Maar in ieder geval, laat ik hier iets horen.

Teun.

Teun van Lierop

  • Offline Offline
  • Berichten: 357
Re: Baanplan Teun
« Reactie #134 Gepost op: 19 April 2007, 18:48:56 »
Iemand mischien een idee wat ik links boven in de hoek zou kunnen plaatsen. Zoals je ziet heb ik gedacht aan een haven of Ned-train vestiging (hoeft niet perse Ned-Train te zijn).

En mijn vraag was ook of dat stuk niet te klein is voor een haven, het is immers maar een stuk van 16 cm. Dit zal mischien genoeg zijn voor alleen het water, maar de containers moeten ook ergens kunnen staan.

Het gaat dus om het stuk dat links boven ligt:

GROTER PLAATJE

Groeten,

Teun.

ps. Op/aan merkingen zijn altijd welkom... :)