Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Dat overkomt mij niet. door klusser
Vandaag om 21:03:41
Spoorongeval Duitsland, de specialisten kunnen weer ......... door US modeller
Vandaag om 21:03:15
Ronald doet de Fork Challenge! door MaraNCS
Vandaag om 20:49:54
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R) door Ronald69
Vandaag om 20:47:26
Raadplaatje door Cc72000
Vandaag om 20:10:38
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank 123
Vandaag om 19:54:30
US diorama in H0 door jan47
Vandaag om 19:45:53
Piko 1136 van AC naar DC door Remco vM
Vandaag om 18:59:26
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 18:16:48
Chinese prut kabel door BrightonBelle
Vandaag om 17:48:10
Aachenau West door Wim Vink
Vandaag om 17:47:51
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen door BrightonBelle
Vandaag om 17:30:54
LED / Lampjes (Viessmann) seinpalen aansturen. Vraagje aan electronica experts door bask185
Vandaag om 16:11:41
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Ferdinand Bogman
Vandaag om 15:43:38
BR-18.6 Schaal-0. door Benelux795
Vandaag om 15:43:00
Welke kleur is Roco oud bruin? door Bahn-AG
Vandaag om 15:17:45
Seuthe gaat stoppen door Rob Ellerman
Vandaag om 14:09:28
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 13:59:41
RhB 1:87, terug naar 25 jaar geleden door Jan Bennink
Vandaag om 13:42:30
Lokpilot 4 defect door bellejt
Vandaag om 13:27:01
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 13:02:57
Overstap naar HTM door Ronald Halma
Vandaag om 12:43:13
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door Karben
Vandaag om 12:32:15
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Stefan88
Vandaag om 12:23:25
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 12:17:17
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door thevandijks
Vandaag om 12:13:11
"Spoor op Vleugels" in H0 door Pinkelpa
Vandaag om 11:40:32
Microstepper motoren voor armseinpalen door Albert de Heer
Vandaag om 11:33:22
DCC-decoder geïntegreerd in sein(voet) door schipcas
Vandaag om 10:21:06
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door Laenderbahn27
Vandaag om 09:55:11
  

Auteur Topic: OV-chip, wat vinden we ervan?  (gelezen 156559 keer)

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #990 Gepost op: 17 October 2014, 21:52:09 »
Een autoriteit die afdwingt dat alle ov-bedrijven onder dezelfde voorwaarden meedoen lijkt me en verder een vast bedrag voor een bepaalde periode voor reizen in een x aantal grote zones.
http://www.vrr.de/de/tickets/vielfahrer/ticket2000/index.html
Kortom, een abonnement voor het hele ov en dus duur voor wie regelmatig maar niet dagelijks reist. Daar bestaan dan weer tig andere varianten voor. Je hebt zowat een adviseur nodig om er zeker van te zijn dat je de optimale variant kiest. Vind ik persoonlijk een los kaartje voor de incidentele reiziger en ov-chip voor de rest toch handiger.
« Laatst bewerkt op: 17 October 2014, 22:05:44 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

hubertus

  • Offline Offline
  • Berichten: 3271
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #991 Gepost op: 17 October 2014, 22:04:01 »
Ik weet niet waarom je er een abonnement bij haalt, maar ik heb het over een kaartje.
Zonder automatisch opladen is er geen wezenlijk verschil tussen een enkel kaartje uit de automaat trekken of bij eenzelfde automaat een bedrag op de kaart zetten.
Van het automatisch opladen had ik al aangegeven dat dat wel een verworvenhied is van de ovc.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #992 Gepost op: 17 October 2014, 22:09:44 »
Maar zo'n kaartje kan dan niet anders dan vrij prijzig zijn en dus ongeschikt voor wie die dag alleen even met de tram heen en weer moet. Ze hebben daar echt tig varianten. De ov-chip is geschikt voor vrijwel alle doelgroepen met uitzondering van de incidentele reiziger.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

hubertus

  • Offline Offline
  • Berichten: 3271
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #993 Gepost op: 17 October 2014, 22:18:15 »
Ik heb het daar nooit exteeem duur ervaren, ik heb het idee dat het juist goedkoper is dan in Nederland.
En je koopt gewoon een kaartje waarmee je je bestemming kunt bereiken. Of je vervolgens bus, tram of trein gebruikt, maakt niet uit. En ook overstappen is geen probleem.
Oftewel, één kaart voor het hele ov.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #994 Gepost op: 17 October 2014, 22:21:36 »
Maar als je even verder op die site kijkt zie je niet één maar tig kaarten voor telkens het hele ov. Dat zal niet voor niets zijn. In die zin dus niet één kaart geschikt voor vrijwel iedereen.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

hubertus

  • Offline Offline
  • Berichten: 3271
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #995 Gepost op: 17 October 2014, 22:26:56 »
Dat is in Nederland toch niet anders? Daar heb je ook tig varianten. Alleen de drager verschilt, daar is het nog papier, in Nederland is het de ovc.
Een wezenlijk verschil ontstaat pas op het moment dat je automatisch opwaarderen activeert. En dat is in mijn ogen dan ook de enige eigenschap van de ovc die alleen dankzij die chip mogelijk is.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #996 Gepost op: 17 October 2014, 22:32:37 »
Nee Huub, omdat de ov-chip alleen afrekent wat je gebruikt is hij geschikt voor een hele grote groep gebruikers. Veel groter dan welke kaart dan ook in het Ruhrgebied. Verder kan je losse kaartjes kopen of een abonnement op je chipkaart regelen, maar dan is het voor vrijwel iedereen ook geregeld. Een echte meerdagenkaart zou nog mooi zijn voor de toerist.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

hubertus

  • Offline Offline
  • Berichten: 3271
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #997 Gepost op: 17 October 2014, 22:44:51 »
Nogmaals, er is heen wezenlijk verschil of je voor een reis eenmalig naar de automaat moet om een kaartje te kopen of eenmalig naar diezekfde automaat moet om saldo op te laden.
Het door jou gemoemde voordeel van de ovc is er pas als je automatisch opladen activeert. Dat is een verworvenheid die zonder chip (of magneetstrip) niet mogelijk zou zijn. Ondanks mijn persoonlijke oordeel over automatisch opladen bij TLS, ontken ik dat niet.
Maar als je automatisch opladen niet activeert, is er echt geen wezenlijk verschil in gebruiksgemak tussen die losse kaartje in Duitsland en de ovc voor wat betreft het adagium "één kaart voor het hele ov".
Waar je van tijd tot tijd terecht opmerkt dat veel genoemde nadelen niet direkt gerelateerd zijn aan de ovc, lijk je een blinde vlek te hebben wat betreft de voordelen en die ten onrechte toe te schrijven aan de ovc. Terwijl ze ook zonder ovc gerealiseerd hadden kunnen worden.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #998 Gepost op: 17 October 2014, 23:00:39 »
Vanwege het in- en uitchecken rekent de ov-chip exact af wat je gebruikt. Geef mij eens een voorbeeld van een enkele kaart die dat voor vrijwel iedereen in het hele ov regelt. Zonder elektronische hulpmiddelen is dat zeer arbeidsintensief. De Strippenkaart kwam een heel eind, maar letterlijk niet ver genoeg.

In het Ruhrgebied zeker niet. Het is altijd een vast bedrag betalen voor reizen gedurende een periode in een bepaald gebied. Dat moet altijd met veel varianten voor allerlei doelgroepen gebeuren, omdat mensen anders al snel te duur uit zijn.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Bert van Gelder

  • Offline Offline
  • Berichten: 4385
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #999 Gepost op: 17 October 2014, 23:03:16 »
Behalve dat de frequentie van opwaarderen (afhankelijk van het bedrag) eenvoudig lager is dan het aankopen van kaartjes. En één kaart voor verschillende soorten OV.

Vind ik nog een behoorlijk voordeel (toen ik nog geen automatisch opwaarderen had)

Gr, Bert

Miljoenenlijn

  • Offline Offline
  • Berichten: 327
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #1000 Gepost op: 17 October 2014, 23:06:53 »
Jammer Jo dat je het verschil tussen regering en kamerfracties niet weet. Het zijn de kamerleden die over afschaffen praten en die regeren niet!
Voor het overige wordt dit een echt Nederlands zeur onderwerp. Persoonlijk heb ik vanaf het begin al een OV kaart. Wel eens vergeten uit te checken maar binnen no time geld terug. Meest vervelende wat ik heb meegemaakt dat de chip in de kaart het begaf en de kaart op moest sturen. Kopie van de kaart gemaakt voor ik deze opstuurde en kon zo toch de 40% korting krijgen.
Voor mij: leve de OV-chipkaart

Groet, Cor


Nou het verschil weet ik wel maar schijnbaar heeft de media ergens de klok horen luiden,want dit heb ik
van hun toen ik naar huis ging.
Het is het zelfde ,als een treinstel voor een lok aanzien.
En wat komt er in de plaats van de ov chip,als die zou verdwijnen?

Gr,Jo ;)

Klaas Zondervan

  • Online Online
  • Berichten: 26657
    • Pagina van klaas
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #1001 Gepost op: 17 October 2014, 23:38:31 »
Hoe groot is, denk je, de foutmarge en rechtvaardigd dat voldoende om in het hele land het complexe systeem van dubbele poortjes en zo in te voeren ?
Geen idee hoe groot de foutmarge is. Maar ik kan me voorstellen dat er b.v. reizigers zijn die hun chipkaart bij NS hebben aangeschaft, en hem vervolgens voornamelijk bij Arriva gebruiken.
Of dat de investering in die poortjestoestanden rechtvaardigt weet ik ook niet. Maar daar zullen ze ongetwijfeld sommen over gemaakt hebben.

Los van de hele chipkwestie vind ik het een miskleun dat ze indertijd die markt hebben vrijgegeven. Er zijn nu voor reizigersvervoer per trein al 5 of 6 vervoerders in dit kleine pokkelandje. Veel fouten die reizigers maken komen daar waarschijnlijk ook uit voort. Mensen die incidenteel met de trein reizen hebben niet eens in de gaten dat ze in de trein van een andere vervoerder zitten.
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3449
    • Mijn van-alles website
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #1002 Gepost op: 18 October 2014, 00:46:49 »
Menno, ik dacht al, waar blijf je....
Het zal je misschien verbazen, maar ik heb nog een dagelijks leven buiten het forum ;)
Bovendien onderschrijft het wat ik eerder zei: als je geen geld op je rekening hebt staan, kunnen ze dus niet automatisch afschrijven, en ligt het probleem dus niet bij TLS, maar bij jezelf!.
Nee, wat TLS doet is wel degelijk een door hun geschapen probleem. Automatisch opwaarderen betekent namelijk dat ze wel geld afschrijven: zoveel als ze kunnen. De rest zal een schuld veroorzaken.
Alle handelingen die daarna volgen, zullen een oplopende schuld veroorzaken, terwijl je zou verwachten dat de systemen van TLS zo slim zouden zijn dat automatisch opwaarderen met (ik noem maar wat) 20 euro niet meer zou moeten kunnen als de rekening dat bedrag niet eens heeft.

Let wel: het zou best kunnen dat dit inmiddels tóch verandert is. Kassa blaast het misschien op, maar er zaten gewoon mensen tussen die netjes het formulier voor het beëindigen van automatisch opladen hadden ingevuld en opgestuurd, maar waarbij het hopeloos misging. Vervolgens deed TLS dan waar ze goed in zijn: wijzen naar de vervoerder.
2 of 3 zaken, op die miljoenen reizigers, peanuts. En het is een reëel probleem, klopt. Dan doe je het toch zonder automatisch opwaarderen! Je MOET niet.
Ik praat zelfs nog uit de beginperiode... moet je nagaan. Vergeet daarnaast niet dat een programma als Kassa, net zoals ieder ander programma, de meest kwalijke zaken wil hebben. Grote kans dat hopen mensen waarbij hetzelfde gebeurd was buiten de uitzending vielen omdat de andere zaken net nog wat schrijnender waren.
Verder staat je tekst weer vol met aannames (" ik kan me niet voorstellen, zie ik ze er ook voor aan, ik noem maar wat, ik denk dat, denk ik dat, die je dan kan krijgen), alsof een bandje is blijven hangen...
Tja, maar kijk eens naar de geschiedenis van alles wat er fout gegaan is!
Vooral de blacklist controle: Och dat fantastisch goede 'back-office' van TLS zou fraude meteen opsporen en de kaart blokkeren. Het eerste fraudegeval dat in Rotterdam plaats had, was weliswaar heel klein (een clandestiene verhoging van het saldo met 1 cent) maar zodanig klein dat men bij TLS dacht aan een systeemfout. Er is een bureaukastje voor opengebroken om de bewuste kaart te pakken te krijgen: pas toen ging men tot actie over en werd de kaart geblokkeerd.

Rond 2011/2012 werd het kraken veel massaler: men bleek gewoon 3 weken lang met een illegaal opgewaardeerde kaart te kunnen reizen en een blokkade bij het GVU kon betekenen dat je nog ongestoord bij NS aan de gang kon.

Ik heb ook een filmpje gezien van iemand die een geblokkeerde kaart in een bus poogde te gebruiken: inderdaad, geen toegang. Daarna werd de kaart afgewaardeerd en werd er weer ingestapt. Afwaarderen werd zo ongeloofwaardig geacht dat hij toen gewoon de bus weer in kon.

Dat ondermijnde niet alleen het geloof in blokkade bij fraude, maar zeker bij diefstal.

Je mag het een bandje noemen, maar ga maar eens na dát er een controle op onmogelijke transacties in het systeem zou zitten en ga dan eens verzinnen wat je de gebruiker zou moeten melden in zo'n geval. Gezien de uiterst amateuristische fouten (wie vergeet nu een schrikkeldag?) hebben ze waarschijnlijk goed aan gedaan bepaalde controles juist niet in te bouwen.

Het aantal foutmeldingen die er nu al mogelijk zijn is al vrij talrijk en verschilt van maatschappij tot maatschappij.

Ik sprak toevallig laatst iemand die heel kort bij TLS gewerkt heeft: hij kon me alles vertellen over de werkwijze en vooral waarom het systeem geworden is tot wat het is: er zitten veel teveel mensen die er voor hun eigen gewin aan hebben mogen werken.

Denk ook eens aan dit: de kaart van m'n vader verliep recent. Hij op zoek naar een nieuwe. Van de NS kreeg hij nogal wat hoop op een nieuwe omdat beide medewerkers, ondanks het feit dat hij had gezegd dat er geen product van NS op stond, echt bleven volhouden dat hij een nieuwe zou krijgen.

Echter, bij TLS of NS, ik weet niet meer welke van de 2, stond een 'aanbieding' op de website: voor 'slechts' 12,50 ontving je een nieuwe persoonlijke kaart en werd alles van de oude op de nieuwe overgezet.

Gunst, dat is apart, 12,50? Die kaart kost, met nog steeds bakken winst voor TLS en de verstrekker, 7,50. Waar is die andere 5 euro voor nodig? Wel, die is nergens voor. De aanbieder hoopt dat iemand in een misselijk marketingtrucje trapt en die 5 euro betaalt omdat het zo makkelijk klinkt: een nieuwe kaart én alles wordt overgezet. In de praktijk gebeurt dat sowieso bij een nieuwe persoonlijke kaart en daar betaal je dan gewoon 7,50 voor...

Niet teveel vertrouwen, die vervoerders en TLS.
Mensen die incidenteel met de trein reizen hebben niet eens in de gaten dat ze in de trein van een andere vervoerder zitten.
Een erg treffend voorbeeld stond laatst in de krant. De vlag ging uit voor 'R-net': een in mijn ogen onzinnig busnet.

Helaas gaat alles daar op over kwa kleurstelling: dat is niet alleen extreem onhandig maar het lijkt ook een bewuste keuze.
De snuggere journalist vroeg namelijk hoe het bij klachten zat: 'R-net is 1 vervoersconcept, maar bij klachten moet de reiziger wel contact opnemen met het betreffende vervoersbedrijf.'

Mijn ervaring is dat de meeste reizigers niet eens weten met welke maatschappij ze reizen: het feit dat zelfs de minder frequente OV-gangers hier in Purmerend met de komst van EBS (en daarmee van R-net) zelfs spraken van 2 nieuwe vervoerders (Namelijk R-net en EBS) zegt genoeg, maar is ook weer niet zo gek, gezien de enorme afmetingen van het R-net logo.

martijn v m

  • Offline Offline
  • Berichten: 4531
  • Heerwijk in H0
    • vames
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #1003 Gepost op: 18 October 2014, 11:11:02 »
Ik ben er sinds vandaag ook achter dat als je een e-ticket wilt kopen bij ns je dat niet meer met 40% korting kan doen!! 
Tenzij je een jaartraject of grensabonement hebt.
Ik met mijn voordeelurenkaart (de oude nog) kan dus niet meer een e-ticket met mijn al betaalde korting kopen.
Is mij niks over medegedeeld door bs dat dit veranderd is.
Als ik naar amsterdam wil. Uit apeldoorn. Heb ik er gewoonweg geeb zin in om met de chipkaart te reizen omdat ik dab moet zorgen dat er ruim genoeg opstaat voor de hele dag.
Met die e-ticket had ik mijn treinkaart al helemaal geregeld. En kon ik de bus en tram met de ovc doen zonder een groet bedrag voor de ns te moeten bewaren.

Ben er niet blij mee
Bouwt aan H0 modeltrambaan Heerwijk

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9885
    • belse roestkraam
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #1004 Gepost op: 18 October 2014, 11:15:41 »
in plaats van hier te mauwen dat je teveel geld op je chipkaart moet zetten had je nu ook buiten folders kunnen gaan rondbrengen ofzo zodat je t geld gewoon hebt en t je niet boeit verder. Tis hartstikke lekker weer, komop!  ;D
En sowieso, wat moet je in amsterdam...  ::) tis dat ik er werk en erheen MOET maar wat een grafstad is dat zeg.