Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Waldbrun am Veluwe. Romantiek in H0 (2R) door Martin Domburg
Vandaag om 18:24:56
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 18:16:48
Ronald doet de Fork Challenge! door Ronald Halma
Vandaag om 18:15:56
Dat overkomt mij niet. door wob
Vandaag om 17:48:21
Chinese prut kabel door BrightonBelle
Vandaag om 17:48:10
Aachenau West door Wim Vink
Vandaag om 17:47:51
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen door BrightonBelle
Vandaag om 17:30:54
LED / Lampjes (Viessmann) seinpalen aansturen. Vraagje aan electronica experts door bask185
Vandaag om 16:11:41
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Benrail
Vandaag om 16:02:05
Piko 1136 van AC naar DC door saskia
Vandaag om 15:55:57
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Ferdinand Bogman
Vandaag om 15:43:38
BR-18.6 Schaal-0. door Benelux795
Vandaag om 15:43:00
Raadplaatje door hervé
Vandaag om 15:36:58
Welke kleur is Roco oud bruin? door Bahn-AG
Vandaag om 15:17:45
Seuthe gaat stoppen door Rob Ellerman
Vandaag om 14:09:28
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 13:59:41
RhB 1:87, terug naar 25 jaar geleden door Jan Bennink
Vandaag om 13:42:30
Lokpilot 4 defect door bellejt
Vandaag om 13:27:01
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 13:02:57
Overstap naar HTM door Ronald Halma
Vandaag om 12:43:13
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door Karben
Vandaag om 12:32:15
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Stefan88
Vandaag om 12:23:25
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 12:17:17
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door thevandijks
Vandaag om 12:13:11
"Spoor op Vleugels" in H0 door Pinkelpa
Vandaag om 11:40:32
Microstepper motoren voor armseinpalen door Albert de Heer
Vandaag om 11:33:22
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 10:54:45
DCC-decoder geïntegreerd in sein(voet) door schipcas
Vandaag om 10:21:06
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door Laenderbahn27
Vandaag om 09:55:11
Op zoek naar een club gespecialiseert in Britse modellen door MOVisser
Vandaag om 08:55:27
  

Auteur Topic: OV-chip, wat vinden we ervan?  (gelezen 156213 keer)

Ronald69

  • Offline Offline
  • Berichten: 2835
  • Duitsland TP III/IV
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #405 Gepost op: 17 July 2014, 12:02:51 »
Ik heb het al eerder gezegd dat het voor buitenlanders een crime is.
Als ze in NL komen mogen ze eerst een kaart kopen en er minimaal 20 Euro voor NS opzetten.
Einde vakantie geld terugkrijgen? twee manieren, de eerste kun je vergeten omdat men een Nederlands adres en bankrekening vereist en de tweede mag je nog een bedrag betalen om aan het loket je saldo terug te vragen. Als je meer dan 30 Euro er op heb staan lukt dat niet en dan knijpt die boevenbende in zijn handjes want het is niet terug te krijgen voor buitenlanders.
En als je dan als buitenlands gezin van 2 volwassene en 2 kinderen een dagje met de trein naar bijvoorbeeld Amsterdam wilt dan laat je het voor de kosten wel uit je hoofd.
OV chip doordacht? Niet op de manier zoals het zou moeten zijn, alleen lijkt dit plan wel door graaiers bedacht.

Nogmaals,

Er zijn nog steeds losse kaartjes te verkrijgen in de automaat en die zijn voor de buitenlandse toeristen derhalve ook beschikbaar en hoeven zij geen OV Chipkaart aan te schaffen.
Deze zijn als enkele reis en als (dag)retour verkrijgbaar. Kinderen onder de 11 jaar kunnen nog steeds een Railrunnerkaartje uit de automaat halen evenals dagkaart fiets en hond.

"Citaat" Bob:
Maar stel dat TLS de gegevens wel wil gebruiken, wat kunnen ze ermee doen (op persoonlijk niveau dan)?
Waar moeten we bang voor zijn, wat kan het ons schelen dat ik op zaterdagmiddag van Hoofddorp naar Amsterdam reis (om maar wat te noemen).
Wat hebben "commerciële partners" aan die gegevens, niets zolang er geen concurrentie is in het openbaar vervoer. 

Wat dacht je van de inzetbaarheid van het materieel? Door te gaan in/uit checken kan hiermee rekening gehouden worden en niet TLS maar NSR heeft hier baat bij.

Grt, Ronald.   
Grt, Ronald.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #406 Gepost op: 17 July 2014, 12:03:17 »
Dan bekijk je het wel erg vanuit de grotestadvisie. Hier in Middelburg komen ook opvallend veel toeristen. Maar hier zijn de loketten al geruime tijd gesloten.

Zeker Klaas, maar ik denk ook zomaar dat buitenlandse toeristen die voor meerdere dagen van het ov afhankelijk zijn, voornamelijk een stedelijk verschijnsel is. Toeristen arriveren daar ook massaal per ov. Hoeveel Duitsers komen met de trein naar Walcheren?
Bij mijn weten bestaat er een Zeeland Dagkaart voor het ov, geldig bij Connexxion en Veolia. Samen met losse kaartjes voor de enkele treinreis die een toerist in Zeeland zou willen maken, is het volgens mij dan helemaal niet zo slecht geregeld en best gemakkelijk uit te leggen.

Dat kaartautomaten vaak ondingen zijn, klopt als een bus, maar dat zijn ze overal en dat was hier met de papieren kaartjes ook. Er ligt toch echt ook een verantwoordelijkheid voor de toerist zelf. Binnenkort ga ik een paar dagen naar Edinburgh en dat is het best handig als ik me van te voren even verdiep in het ov-stelsel daar en hoe je daar geacht wordt te betalen.
Ik heb trouwens nog heel wat passen uit allerlei steden waar nog saldo op staat.   :(
« Laatst bewerkt op: 17 July 2014, 12:11:17 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Klaas Zondervan

  • Online Online
  • Berichten: 26657
    • Pagina van klaas
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #407 Gepost op: 17 July 2014, 12:16:53 »
Hoeveel Duitsers komen met de trein naar Walcheren?
Ik weet het niet precies, maar ik denk ongeveer nul. ;D
Projecten:
Dubbelom
Halte Assel
Geluk, dat is vooraan staan als de overweg gesloten is.

Bob R.

  • ***
  • Team Beurzen en PR
  • Online Online
  • Berichten: 8239
  • Lid MSG Haarlemmermeer
    • www.spoorwegfoto.nl; heeeel veel fotos van treinen! (beter bekend als station Juinen)
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #408 Gepost op: 17 July 2014, 12:41:50 »

Wat dacht je van de inzetbaarheid van het materieel? Door te gaan in/uit checken kan hiermee rekening gehouden worden en niet TLS maar NSR heeft hier baat bij.

Grt, Ronald.
Die conclusie had ik zelf ook al getrokken (zie later post) en die gegevens zijn niet privacy gevoelig.
Het kost het team "NS reizigers onderzoek" alleen maar hun baan...
Maar de niet vaste of indirecte werknemers zijn toch al de klos de laatste tijd (fietsenstallingen en toilet personeel) ::) 
Vr. groeten,
Bob

Deetrein

  • Offline Offline
  • Berichten: 1656
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #409 Gepost op: 17 July 2014, 15:58:15 »
Bovendien bestaat daar vrij duidelijke regelgeving over met forse sancties. Ik weet niet wat de wetgeving in Nederland inhoudt, maar hier in Malta (die dezelfde EU-regelgeving als grondslag heeft) kan ik tot twee jaar gratis kost en inwoning  van de staat krijgen als ik onzorgvuldig met de gegevens van onze klanten omspring.

- Peter

En wie van TLS wordt dan de 'gelukkige'; de stagiaire of de directeur.... ::)
Geen beter weer dan de brandweer
mijn foto's: https://www.flickr.com/photos/42964111@N07/albums

Peter Korsten

  • Offline Offline
  • Berichten: 8571
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #410 Gepost op: 17 July 2014, 16:12:48 »
Dat is aan de rechter.

- Peter
***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ***** 40

hubertus

  • Offline Offline
  • Berichten: 3271
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #411 Gepost op: 17 July 2014, 16:31:09 »
Wat dacht je van de inzetbaarheid van het materieel?
Daarvoor moet je weten hoeveel mensen er in de trein zitten en niet hoeveel er op station A zijn ingecheckt en op B zijn uitgecheckt.
Nu volgt het ene wel in hoge mate uit het andere, maar daarvoor hoef je niet zo'n systeem op te tuigen. De conducteurs die nog steeds op die treinen zitten, kunnen namelijk precies dezelfde informatie geven, nog aangevuld met de rustige en drukke gebieden in de trein zelf. Zeker omdat slechts de bezettingscijfers over een langere periode gezien van belang zijn. Dat het bijvoorbeeld op maandag de 2e een keer erg druk in de trein is, is niet bijster interessant, dat het iedere eerste maandag van de maand erg druk is in de trein, is daarentegen wel weer interessant. Maar die informatie had NS dus al (of kon het in elk geval redelijkerwijs al hebben).
Het is nu een heel erg duur marketingspeeltje geworden waar het praktisch nut toch wel zeer twijfelachtig is.

Als andere reden voor invoering speelde natuurlijk het voornamelijk bij de overige OV-bedrijven diepgewortelde wantrouwen met betrekking tot een eerlijke verdeling van de inkomsten over de diverse bedrijven. Daarover kun je simpel zijn, don't spend a dollar to allocate 50 cents. Oftewel, tuig geen systeem op dat meer kost dan het bedrag waar de discussie uiteindelijk over gaat. Dat is wel wat in het geval van de ov chipkaart in de huidige opzet is gebeurd.

Huub

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3449
    • Mijn van-alles website
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #412 Gepost op: 17 July 2014, 16:31:40 »
Natuurlijk hoeft dat niet.
Voor bezoekers is er nog altijd het losse kaartje (een hele euro duurder geworden) of een anonieme kaart waarop je een bedrag naar keuze kan zetten en een overschot lager dan 30 euro kan je aan de balie terugkrijgen (minus 2,50 administratiekosten, dat is dan weer onaardig).
Ga vooral eens kijken op hoeveel plekken je slechts je geld terug kan krijgen.
Die 2,50 euro administratiekosten is ook weer zoiets, typisch een kwestie van 'kijken of we dat kunnen maken'...
Daarnaast staat het ov-bedrijven vrij een kaart voor een paar dagen te verkopen, zoals bijvoorbeeld het gvb doet. Is allemaal niet ingewikkelder of oneerlijker dan ik in veel andere landen heb meegemaakt.
Met het verschil dat de tijdelijke kaarten die er voorheen waren bij elke maatschappij geldig waren: met de gekochte kaartjes in een GVB-voertuig mocht je ook gewoon een Connexxion of EBS-bus binnen stappen, zolang die kaartjes geldig waren.
Nu wordt je als toerist dik geplukt: eerst 2,80 voor een uurkaartje (of 7,50 of zo voor een dagkaart) en vervolgens nog eens 7,50 of 10 euro voor een EBS-kaartje.
Je moet eens zien hoe blij die toeristen nog zijn als ze een ander voertuig binnenstappen.

Een prijsverhoging van 80 tot 100% is gewoon niet goed te praten (twee 3-strippenkaartjes kosten in het laatste jaar omstreeks 7,50 euro, waarmee je vanuit het centrum van Amsterdam naar Purmerend mocht reizen)
Je kaartje bij het GVB kost nu 2,80, maar je moet dan nog een kaartje van 7,50 of 10 euro kopen in het voertuig van EBS.

Zo ook voor Connexxion, alleen hanteren die weer andere prijzen.
Het is allemaal puur bedoeld om te graaien, niets meer, niets minder.
De gewone ov-chipkaart is simpelweg niet bedacht voor de incidentele gebruiker van het ov. Daarvoor zijn dus die andere mogelijkheden.
En dan heb je gewoon een slecht product bedacht. Vroeger waren er prima alternatieven voor mensen die niet zo vaak met de bus gingen. De tekortkoming afschuiven op de gebruiker, (in dit geval die die je minder snel het OV in zult zien stappen) is een erg typische gedachtegang die bij dit project tot gewoonte verheven is.

matthijs123

  • Offline Offline
  • Berichten: 15
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #413 Gepost op: 17 July 2014, 16:32:15 »
De ov-chip card is 3 keer niks wij zijn ook weer zo wat het enige land die dat hebben en als jullie het geld verspiling vinden net als mij hij vald ook nog te cracken als ik het goed heb xd  :P

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3449
    • Mijn van-alles website
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #414 Gepost op: 17 July 2014, 16:46:35 »
Nou, dat valt wel mee. Het enige verschil met andere landen is dat Nederland het koste wat het kost 'nationaal' (enkele eilanden doen NIET mee en werken nog met papier) moest invoeren.
Andere landen hebben het alleen in de drukke gebieden en hebben begrepen dat een dergelijk systeem niet werkt in de landelijke gebieden.

Oh ja... dat kraken. Aan iedereen: hou daar nou toch eens over op. Ja, het kan, maar het is inmiddels redelijk ondervangen. Daarnaast gebeurt het nog steeds niet massaal. Er zijn met die kaart ernstiger dingen die eigenlijk eerst opgelost zouden moeten worden.

SimonH

  • Offline Offline
  • Berichten: 803
  • Heußenstein Bf
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #415 Gepost op: 17 July 2014, 16:50:16 »
In Nederland ligt de naleving van de privacywetgeving bij het College Bescherming Persoonsgegevens.

Het CBP heeft ruime bevoegdheden, van het opleggen van een dwangsom en een bestuurlijke boete (ook persoonlijk aan bestuurders), tot strafrechtelijke vervolging van de verantwoordelijke bestuurder binnen het bedrijf en toepassen van bestuursdwang.

Toevallig heeft het GVB onlangs te maken gehad met zo'n dwangsom, men ging niet helemaal goed om met het opslaan van gegevens van het in- en uitcheckgedrag.

groeten Simon
Heußenstein : HO, DB 1957

Thom

  • Offline Offline
  • Berichten: 4057
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #416 Gepost op: 17 July 2014, 17:17:11 »
Nou, dat valt wel mee. Het enige verschil met andere landen is dat Nederland het koste wat het kost 'nationaal' (enkele eilanden doen NIET mee en werken nog met papier) moest invoeren.
Andere landen hebben het alleen in de drukke gebieden en hebben begrepen dat een dergelijk systeem niet werkt in de landelijke gebieden.

Oh ja... dat kraken. Aan iedereen: hou daar nou toch eens over op. Ja, het kan, maar het is inmiddels redelijk ondervangen. Daarnaast gebeurt het nog steeds niet massaal. Er zijn met die kaart ernstiger dingen die eigenlijk eerst opgelost zouden moeten worden.
Ja, wat had je dan gewild, als men dat niet had geëist dan hadden we nu tig verschillende systemen gehad en dan had het helemaal overzichtelijk geworden.

Nu moet je nog wel opnieuw in en uitchecken als je met een andere vervoerder op stap gaat maar volgens mij moet dat op termijn opgelost worden dat dat niet meer nodig is waardoor je juist het gemak krijgt van een landelijk systeem.

Had men dat niet landelijk bedongen, had je in Rotterdam een pas kunnen kopen waarmee je in Amsterdam niet had kunnen reizen en nog meer dan zulks...

Martijnstein

  • Offline Offline
  • Berichten: 1557
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #417 Gepost op: 17 July 2014, 17:25:19 »
Het probleem is natuurlijk niet dat TLS of de vervoerders slordig met privé-gegevens omgaan, dat zal juridisch allemaal wel goed ondervangen zijn. Ik maak me zorgen dat er onnodig privé-gegevens worden opgeslagen die misbruikt kunnen worden door derden (NSA, ID-diefstal, journalisten, rechercheurs).

Voor de rest is het natuurlijk belachelijk dat iets simpels als een vervoersbewijs kopen voor een incidentele reiziger zo'n rompslomp geeft en dat je er ook nog eens extra voor mag betalen. Nu kan je wel zeggen, ach het is maar een euro, maar dat is dus wel weer telkens een euro extra voor... ja voor wat eigenlijk? Een systeem dat helemaal opgezet is om de vervoerders blij te houden en waarbij de reizigers op de tweede plek staan.
Ook voor de frequente reiziger die met meerdere vervoerders moet (NS + regionale treinmaatschappij of met twee verschillende busmaatschappijen) worden flink genaaid met verschillende abonnementen en rondrennen over perrons om aansluitingen te halen.

De OV-shitkaart bestaat nu al weet-ik-veel hoeveel jaren en nog steeds zijn er 'kinderziektes' en zijn er zelf conducteurs die het niet helemaal snappen. Ik zie ook wel dat de kaart ideaal gezien prima en simpel werkt, maar in de praktijk zijn er al veel te lang veel te veel irritante kleine problemen.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #418 Gepost op: 17 July 2014, 18:46:26 »
En dan heb je gewoon een slecht product bedacht. Vroeger waren er prima alternatieven voor mensen die niet zo vaak met de bus gingen. De tekortkoming afschuiven op de gebruiker, (in dit geval die die je minder snel het OV in zult zien stappen) is een erg typische gedachtegang die bij dit project tot gewoonte verheven is.

Eeeeh, maar die alternatieven zijn er toch?
Iemand die een enkele keer met de trein gaat, koopt een los kaartje. Wat is het probleem? Vast niet die ene euro twee keer per jaar.
Iemand die onregelmatig met de bus of de tram wil, koopt een anonieme chipcard en zet er wat geld op. Mijn dochter van 11 heeft er al jaren één. Ze ziet zelfs kans in de gaten te houden wanneer papa het ding eens moet opwaarderen. Dat is voor de gemiddelde Nederlander allemaal te ingewikkeld?

En buitenlandse toeristen voor het karretje spannen is bizar. Buitenlandse toeristen die afhankelijk zijn van ov is een heel specifieke groep. Dat gaat voor 90 procent om mensen die Amsterdam bezoeken. Die vinden die GVB-kaart prachtig en willen verder hooguit een los treinkaartje voor Schiphol en een enkele avonturier wil misschien wel een treinkaartje om op eigen houtje een andere stad te bezoeken (georganiseerde dagtrips zijn daarvoor veel populairder). Kan allemaal.
Voor de rest bestaat het uit mensen die met het ov door Europa crossen en die kijken echt helemaal nergens van op.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: OV-chip, wat vinden we ervan?
« Reactie #419 Gepost op: 17 July 2014, 18:49:08 »
Ga vooral eens kijken op hoeveel plekken je slechts je geld terug kan krijgen.

Bij iedere ov-balie eigenlijk. En noem mij maar eens een plek met een concentratie buitenlandse toeristen die afhankelijk zijn van het ov, waar geen ov-balie is.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.