Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door ES44C4
Vandaag om 21:06:31
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door nighttrain1
Vandaag om 21:05:33
Alweer is de Weller soldeerbout defect door Overet
Vandaag om 20:45:45
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door BartvD
Vandaag om 20:36:49
Minder wissels door hmmglaser
Vandaag om 20:27:27
Spooraccessoires in diverse schalen, 3D-geprint. door Huup
Vandaag om 20:12:59
6 en 7 september terug naar toen door Syb030
Vandaag om 19:47:08
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door daempfer
Vandaag om 19:27:19
Deining in Dönsdorf door Basilicum
Vandaag om 19:19:21
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 19:04:21
Welke winkel voert deze merken? door Valéry
Vandaag om 18:55:09
13 en 14 september Pairi Daiza Steam Railway 10 jaar door Seinhuis
Vandaag om 18:33:55
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 18:26:17
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:24:40
44 Roco vs 44 Brawa door ES44C4
Vandaag om 17:57:50
Treinsamenstelling vooroorlogse D treinen door Martijnstein
Vandaag om 17:56:43
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door NS264
Vandaag om 17:44:13
PB Models, ICR-rijtuigen door Wilma1970
Vandaag om 17:38:35
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 17:26:39
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door StefanNL_Plays
Vandaag om 16:50:56
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 15:22:12
Fleischmania Nostalgia door Scratchbuilt
Vandaag om 14:51:46
Vraag over aandrijving / tandwielen Roco Blokkendoos (oud) door AP3737
Vandaag om 13:47:25
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door AndrevdG
Vandaag om 13:16:08
NAM ex USATC MK modelbouw studio kit door orientexpress
Vandaag om 12:21:06
01TREFF 2024, 26&27 OKTOBER door Ad Cleijsen
Vandaag om 10:24:10
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 09:38:28
Modelspoorbaan van Einte door Frank 123
Vandaag om 09:16:20
LIMA IRM Cardanassen door 008200
Vandaag om 09:05:27
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Loki
Vandaag om 07:28:33
  

Auteur Topic: ÖBB in 1:160  (gelezen 41432 keer)

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #165 Gepost op: 29 May 2010, 09:36:40 »
Hoi Martin,

Bij deze stuurstand werkt het inderdaad zonder decoder, maar ik weet niet of het op de lange termijn ook zo goed is voor de ledjes. Voor de binnenverlichting is ook geen decoder nodig, wel diverse andere elektronica zodat de lampjes tegen de digitale spanning kunnen. Maar het beste is gewoon om een decoder erin te bakken, dan kan je de verlichting inderdaad via de IB aan/uit zetten, dimmen etc..! Als je je treinstel op het rangeerterrein zet, dan behoort de verlichting uit te zijn, met een decoder zet je het gewoon uit, zonder decoder blijft het branden... ;)

Ja, ik rij dan nog wel handmatig op de IB omdat er geen rondje ligt. Zodra er een rondje ligt zal ik koploper er weer bij pakken en de gehele boel voorzien van bedrading, bezetmelders en wissel decoders ;)
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #166 Gepost op: 29 May 2010, 13:35:39 »
I.v.m. wat omstandigheden wat later thuis dan gepland, maar wel met de doos+1 los flexrails. Nu ff stukje leggen, foto's knallen en dan naar een verjaardag ;)
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #167 Gepost op: 30 May 2010, 15:57:02 »
Hoppa! De plannen voor vandaag vanwege het weer drastisch veranderd, ik zou eerst naar Dordt in Stoom gaan, maar omdat ik zo vrolijk werd van het weer, de plannen verfrommeld en in de prullenbak gegooid, volgend jaar weer een kans! Wat doet een normale modelspoorder nou op een regenachtige zondag? Juist, knutselen!

Het schaduwstation is kwa spooraansluitingen nu gereed. Ook is de rails gelegd tot zover dat kon en weer even wat draden aan gepield, nu kan het stijgende spoor, wat uit het schaduwstation naar boven kruipt, eindelijk getest worden of het allemaal haalbaar is! De Desiro, de CAT en de Rh2070 met hupac hebben er allemaal zin in. Zo direct een Rh1044 met IC erop knallen en kijken tot hoever hij zin heeft!

Plaatjes komen vanavond of morgen!
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #168 Gepost op: 30 May 2010, 21:29:06 »
En uiteraard is er dus gewerkt vandaag!
Hieronder een paar plaatjes met een paar praatjes  (y)

Aller eerst het nieuwe gedeelte, de Desiro is onderweg naar beneden, terwijl de CAT net bovenaan arriveert. De rails ligt dus tot zover mogelijk is en met de aangefrommelde draadjes rijden de treinen op en neer.


De Desiro met de CAT, mooie foto van het lengte en hoogte verschil. Duidelijk te zien dat de Desiro dus een Regionale trein is die in de stopdienst zit.



Het koppie van de CAT trekkracht.


Vanaf de kant geschoten waar de treinen stonden, de nieuwste vorderingen! De eerste boog was al gebouwd en voorzien van isolatie en rails, echter heb ik de rails weer even eraf gehaald zodat er makkelijker mee gewerkt kan worden (met de platen). Inmiddels zijn er 2 extra steunen bij geplaatst, om de rechter boog te ondersteunen (morgen foto's!) Momenteel eind het stuk precies onder de boor rechts. Ik hoop de komende week daar nog een stuk aan te kunnen bakken, maar moet goed gaan bekijken hoe en waar het station gaat komen en hoe de aanrijd routes gaan worden (+ aftakking naar de toekomstige industrie op de (blauwe) vensterbank en de aftakking naar het stoomdepot) Echter zodra dit stukje af is zal er eerst isolatie en rails gelegd worden!


Een leuke, maar niet echt scherpe foto... :P
Dit is ongeveer halverwege de helling. De bovenliggende plaat staan de CAT en de Desiro te wachten op actie, terwijl onder de onderliggende plaat de laatste boog naar het schaduwstation ingezet wordt (naar de sporen 2 t/m 11) Tevens liggen onder de onderliggende plaat nog 2 sporen: Schaduwspoor 1 als toekomstige mini vitrine en erachter een inhaal spoor die direct naar de sporen 2 t/m 11 gaat)

Duidelijk is hier te zien dat de 2 binnenste sporen weer een stuk dalen en dus op de bovenliggende plaat uitkomen, de linker en het rechter spoor wordt momenteel dus aan gewerkt. Tevens op het linkerspoor de Rh2070 en (naast) het rechterspoor een Br101.


Binnenkort ook maar de zichtbare bende op de baan opruimen, zodat er ruimte ontstaat voor de planning van het station.
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Schachbrett

  • Wir bauen fur Sie!!
  • Offline Offline
  • Berichten: 5806
  • Bahnfahren ist ÖBB !!!
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #169 Gepost op: 30 May 2010, 21:55:18 »
Hallo Wouter,

Dat ziet er prima uit,hier is duidelijk hard gewerkt. (y)


Gr Chris
Gr Chris
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
www.youtube.com/@Kaponiggraben

Jos001

  • Offline Offline
  • Berichten: 1270
  • N en G rijder
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #170 Gepost op: 30 May 2010, 21:59:25 »
Ziet er goed uit hoor Wouter.

Groetjes,
Jos
N-spoor, digitaal met TC
G-spoor, digitaal met LGB-MZS

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #171 Gepost op: 30 May 2010, 22:20:21 »
@ Chris, Danku! Er is zeker hard gewerkt sinds 23 mei...! Nu het zo lekker loopt en dergelijke blijft die pit, misschien eindelijk, eens een beetje hangen! Tijd voor meer dus!
@ Jos, danku  :D

Net tijdens het douchen staan overpeinzen hoe en waar ik nou het station kan zetten. I.v.m. de beschikbare ruimte zal dat nog een hels karwei worden. Zoals het er nu naar uit ziet komt het station aan de achterkant van de baan te liggen... Niet het meest optimale zeg maar. Ik zal van de week even de sporen uit tekenen voor zoals het nu ligt, en dan even de experts vragen hoe ik het station wat meer naar voren kan krijgen, zonder al te veel te moeten verbouwen. Voor het mooie had ik dit sporenplan in spiegelbeeld moeten opbouwen...  :P

Al met al nog genoeg te doen en te bedenken  (y) :P
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Schachbrett

  • Wir bauen fur Sie!!
  • Offline Offline
  • Berichten: 5806
  • Bahnfahren ist ÖBB !!!
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #172 Gepost op: 30 May 2010, 22:24:06 »
Kijk,dat houdt de grijze massa tenminste een beetje in beweging. ;D
Succes!!


Gr Chris
Gr Chris
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
www.youtube.com/@Kaponiggraben

m de deugd

  • Gast
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #173 Gepost op: 30 May 2010, 23:11:10 »
Hoi Wouter.

Nou, dat is beslist niet verkeerd.
Het bekende modelspoor virus is goed bezig.

Ik zie steets erg leuke overeenkomsten tussen beide modelbanen.
Die van jou en van Chris.
Ook hier zal het landschap niet lang uitblijven.
Jij ook een schouderklopje, terecht verdiend.

Hoe heet het Oostenrijkse trace' deel wat jij voor je rekening neemt?
Dan zal ik eens zien of over dat deel ook wat leuk ilustratie foto en info matriaal te vergaren zijn.
Die geven je dan alvast een beetje hulp en indruk hoe je het landschap vorm en kleur kan geven.
Sucses.

Martin.

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #174 Gepost op: 31 May 2010, 20:18:10 »
Mijn deel is een niet bestaand stuk... Dus gewoon eigenlijk een dorpje met een station, depot en industrie... :P
Als mn site weer eens wat verder is staat er een leuke geschiedenis op, het ontstaan van het dorpje en de omgeving enzo. Verder alles wel zoveel mogelijk als een Oostenrijks landschap, dus bergen, eigenlijk meer het dal ertussen ;)

Vandaag verder geen nieuwe updates, lange dag gewerkt (van 6.00 tot 19.00) dus mn puf is op :P
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #175 Gepost op: 31 May 2010, 22:30:49 »
Hoppa, station besteld  8)
Hopelijk is tie op voorraad, dan kan ik deze week nog plakken en verder bouwen  (y)
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #176 Gepost op: 02 June 2010, 19:51:52 »
Nieuwe aanwinsten voor de baan:


Kolenbunker voor het toekomstige stoomdepot. Op het moment dat ik deze ga bouwen, ga ik deze digitaal proberen op te bouwen. Dan in combi met een joystick of de pc te kunnen bedienen!! Zal aardig wat extra werk meebrengen denk ik :P


Het stationnetje.


HEt bij behorende perron. Omdat de het station waarschijnlijk in een lichte boog komt te liggen, weet ik nog niet of ik deze daadwerkelijk bij het station inbouw of elders ga gebruiken.


Tunnelportalen van Busch. Om een beetje te kunnen schuiven om het station goed te plaatsen. Ik weet nog niet of deze ook op de baan blijven!

Foto: 1, 2 en 3: © Faller
Foto: 4 © Busch

Verder nog geen updates te melden. Ik hoop komend weekend wat te kunnen doen met het station etc!  (y)
« Laatst bewerkt op: 02 June 2010, 20:50:43 door Bust3R ÖBB »
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

Schachbrett

  • Wir bauen fur Sie!!
  • Offline Offline
  • Berichten: 5806
  • Bahnfahren ist ÖBB !!!
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #177 Gepost op: 02 June 2010, 20:37:27 »
Kijk,dat zijn weer mooie aanwinsten daar kun je weer lekker mee vooruit. (y)

Gr Chris
Gr Chris
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
www.youtube.com/@Kaponiggraben

Bust3R ÖBB

  • ÖBB in N
  • Offline Offline
  • Berichten: 1146
  • ÖBB in 1:160
    • Oostenrijk in Miniatuur
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #178 Gepost op: 02 June 2010, 20:42:39 »
Jep :)
Alleen ben ik ff aan het puzzelen voor het station enzo ;)
Wil er 5 á 6 bakken langs kunnen zetten, en een een wat groter station (4 sporen ofzo) dus wordt echt even passen en meten. Ook het eerder ingeplande zichtbare gedeelte zal hierdoor helaas flink korter worden...
Mvg, Wouter

ÖBB in 1:160
Website -- FB

m de deugd

  • Gast
Re:ÖBB in 1:160
« Reactie #179 Gepost op: 02 June 2010, 22:37:23 »
Hoi Wouter.

Dat station komt mij erg bekent voor.
Station St. Niklaus een echte Zwitserse bouw variant.
Maar ook uitermaten geschikt voor een Oostenrijkse baan.
Ja je raad het waarschijnlijk al, I have the same one you have ;).
La Swiss exact 8)

Die kraan is inderdaad te bedienen, met de extra functie tools van Koploper.
De Marklin kraan kan het, dus deze ook, mits er een motor met alle functie,s wordt ingebouwd, en functiedecoder.
En Jawel verlichting en schijnwerpers, er wordt immers dag en nacht gewerkt.


Sucses.

Gr Martin.