Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Edelweisz in model door sncf231e
Vandaag om 22:10:45
Open huis VAMES Modelspoorclub Apeldoorn door GertW
Vandaag om 22:09:16
Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal door nighttrain1
Vandaag om 22:07:55
booster vraag door maartenvdb
Vandaag om 22:06:57
Station Roodeschool door Casmir
Vandaag om 21:59:14
Tams app door Ronald Halma
Vandaag om 21:44:37
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 21:11:39
Aanpassen baanplan bestaande baan door Bjor
Vandaag om 20:39:43
Trix BR94 ontspoort door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 20:37:44
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 20:33:46
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 20:29:37
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Pommie
Vandaag om 20:11:11
M.s.v. De Percee bouwt aan nieuwe clubbaan door J. Moors
Vandaag om 19:31:47
Fleischmann Anna ombouw. door wob
Vandaag om 19:24:13
US diorama in H0 door wob
Vandaag om 19:19:29
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 19:18:00
ByPass Junction, een Amerikaanse modelbaan in N door RobVille
Vandaag om 19:14:08
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 16:52:03
DDAR op basis van een Artitec DDM door Daan de leeuw
Vandaag om 16:28:45
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 16:24:01
De bouw van 'Ommelanden' (H0) door Jan Pieter
Vandaag om 16:16:18
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Merlin674
Vandaag om 15:57:00
Sfeer op je modelbaan door hervé
Vandaag om 15:40:47
EL11 NSB sound file door bellejt
Vandaag om 15:19:30
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 13:47:21
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 13:46:57
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 11:49:58
Stichting 3rail 20 jaar jubileumwagen! door Sascha [St. 3rail]
Vandaag om 11:46:25
Interieur ideeën voor gebouwen door Martin Domburg
Vandaag om 11:39:52
Hochdraußen van Mischa door MischaCT
Vandaag om 10:44:11
  

Auteur Topic: Mijn baanplan(nen) (reacties gevraagd) - (Baanplan H0)  (gelezen 15543 keer)

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #30 Gepost op: 05 August 2008, 22:37:55 »
Inderdaad, dat is ook wel een beetje de limiet van de treinen waar ik mee rijd hoor. 1.5 meter tot 1.70 voor goederentreinen.

Gr. Remco.

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4735
    • Filmpjes op YouTube
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #31 Gepost op: 06 August 2008, 06:56:51 »
Was ik weer.

Globaal bedoelde ik wat Remco op pagina 2 liet zijn op zijn ontwerp, maar dan zonder de hoeken waarin hij de bogen wegwerkt. Nu heb je minder ruimte om sporen op een iets lager gedeelte te leggen. maar het voordeel is nu wel dat je eventueel met uitneembare modules kunt gaan werken

Probeer hier een foto van mijn baan hier te plaatsen, maar het netwerk van mijn werk wil niet echt meewerken geloof ik. Ga nog even puzzelen.
https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #32 Gepost op: 06 August 2008, 14:42:07 »
Hier foto's van Arjan's baan:





Moet je zelf maar even toelichten Arjan :)

Gr. Remco.

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4735
    • Filmpjes op YouTube
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #33 Gepost op: 06 August 2008, 15:22:56 »
Even kort:

Kwaliteit van de foto's is niet zo, en anderhalf jaar oud.

Basis vormt de dubbelsporige hoofbaan die zoveel mogelijk aan de buitenzijde van de tafels loopt. Op de bovenste foto is een halte te zien op het bovenliggende gedeelte met 2 zijsporen. Hier stopt alleen de stoptrein en S-Bahn.
Vanaf de hoofbaan gaan 2 afritten naar het laag-gelegen gedeelte. Er zijn 2 ontvangstsporen met bovenleiding (zonder functie) en 1 spoor zonder.
Een rangeerlok trekt de treinen uit elkaar en plaatst de wagens bij de aansluitingen op de baan en stelt een trein samen die met een diesel weer vertrekt.
Dat was de ochtend zeg maar, de middag bestaat dan uit het verzamelen van wagens, de ontvangst van de buurtgoederentrein met de diesel en het samenstellen van 2 lange cargo's.

Al met al ben je wel een paar uur zoet.

Inmiddels is de baan alweer wat verder, maar ben bijvoorbeeld over de muurplaten niet tevreden en dat is 1 van de dingen die nog moeten worden aangepast. Op het het gedeelte van de foto met de brug zijn nog helemaal geen muurplaten aangebracht, ook dat moet dus nog.
« Laatst bewerkt op: 06 August 2008, 15:49:05 door Arjan6511. Reden: Leesbaarder gemaakt..... »
https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #34 Gepost op: 06 August 2008, 16:04:25 »
Zo kom je in ieder geval wel aan je rijmeters :) Ik ben dus niet de enige met dit idee. Nu moet ik dat idee nog even verder uitwerken.

Gr. Remco.

Bertje

  • Offline Offline
  • Berichten: 86
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #35 Gepost op: 06 August 2008, 21:56:58 »
Ben benieuwd hoe het er nu uitziet Arjen6511

Wat is eigenlijk de ruimte die je hebt?  En van welk merk zijn de bruggen... ziet er wel mooi uit

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #36 Gepost op: 06 August 2008, 22:32:04 »
Nou ik ben weer druk geweest :) en zie hier een nieuw baanplan:



Er komt dus een station op rechts, klein rangeer terrein er om heen met een aftakking naar een kleine haven waar ik o.a. wat kalk en grind kan laden. Mogelijk nog olie erbij maar dat weet ik nog niet. Verder gaat het rangeerterrein over in een groen gedeelte met een grote boogbrug over de toevoer naar de haven.

De buitenring met dubbelspoor word nog iets groter, ik kom er net achter dat ik in Anyrail hem maar 2.5 meter hoog heb gemaakt terwijl het 3 meter mag zijn, dus daar komt nog 20 cm bij.

Schiet maar zou ik zeggen ;D

Gr. Remco.

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4735
    • Filmpjes op YouTube
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #37 Gepost op: 07 August 2008, 07:39:07 »
Ziet er zeker niet onaardig uit.

Wel een paar dingetjes:

1. Heb je genoeg ruimte om te staan tussen  de baan?

2. Je kruipt onder de brug door, stoot je dan niet je hoofd tegen de tafel waar je de haven op hebt gesitueerd?

3. Neem aan dat de blauwe vlakken water is, eigenlijk is het dan net iets mooier om (een gedeelte van) de punt die je nu hebt tussen de brug en de haven op te vullen, zodat de twee bakken op elkaar aansluiten en het weer meer een geheel wordt. Zorg wel dat je er nog goed bij kunt.

4. Van bovenaf komt een spoor dwars door de hoofbaan en je opstelsporen naar binnen toe. Probeer eens te kijken of je die wissels verder naar rechts kunt leggen en kunt laten aansluiten op het derde spoor van boven, en dan met een overloop wissel naar het vierde spoor.
Hierdoor hoef je minder wissels te gebruiken en kun je langere treinen opstellen. Stelregel is wel, dat als je met lok moet omlopen je dan eigenlijk niet de hoofdbaan op mag, dus hou rekening met een omloopspoor, omdat je toch geduwd de haven ingaat naar het rode spoor.

5. Rechtsonder liggen de sporen redelijk ver uit elkaar, met 2 grote grijze vlakken. In het rechtse vlak zou je eventueel nog een kopspoortje kunnen leggen voor het opstellen van een lok, in het linkervlak zou in het spoortje naar de haven nog een wissel kunnen met een kort spoor naar een fabriek. Het geeft niet dat je dan een situatie krijgt waarin het afbuigende spoor het vervolg is van je spoorlijn richting  de haven, in een industriegebied waar de snelheid laag is komt dat vaker voor.

6. Wat op zich wel grappig is om in het groene gedeelte ook een soort kruising met een snelweg oid te maken, waarbij de weg onder het spoor door loopt. Normaal is de scenery voor later zorg,, maar met sommige dingen moet je vroeg rekening houden.

@Bertje:

Boogbruggen zijn van ROCO, en overgespoten in een wat meer realistische kleur. Een boogbrug is ruim 45 cm, ik gebruik 2 breed en 2 lang, dus totaal iets van 91 cm. voor de brugdelen.
Exacte maten van mijn kamer weet ik niet, maar iets van 5.00 x 4.75 geloof ik.

Moet inderdaad binnenkort weer eens foto's maken, maar het zal je tegenvallen wat er is veranderd. Heb helaas te weinig tijd, en als ik tijd heb wil ik ook gewoon eens rijden. Oorzaak is dat ik 55-60 uur per week werk en dan 's avonds geen zin meer heb. En dat is al bijna een jaar zo, dus het ligt een beetje stil. Maar hopelijk komt daar spoedig verandering in.

Zal nog eens kijken wat ik voor oude foto's beschikbaar heb.

https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #38 Gepost op: 07 August 2008, 16:17:51 »
Nou even mede door de aanvullingen van Arjan tot wat nieuwe inzichten gekomen en zover ben ik nu:



Ik heb nu dus een extra spoor naar het havengebied, deze kan meteen als 'keerlus' dienst doen. De open vlakken moeten uiteindelijk met wat scenery gevuld raken. Verder heb ik minimaal 70 cm naast de haven aan beide zijden om te staan, moet lukken. De brug zit niet voor de deur bij mij dus ik kan eronder door waar ik wil dus dat zal geen probleem geven :)

Ik ben over deze behoorlijk tevreden, maar misschien zijn er nog wat tips her en der :)

Gr. Remco.
« Laatst bewerkt op: 07 August 2008, 16:23:42 door Remco »

santerdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 3865
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #39 Gepost op: 07 August 2008, 16:28:38 »
De keerlus, of beter gezegd de keerdriekhoek, zie ik - maar volgens mij is de spoorlengte te kort. Voor de meeste spannings-omschakel oplossingen heb je ten minste een spoorlengte nodig van je langste trein plus wat extra. Ik vraag me af of je dat haalt in een van die twee bogen.

Sander

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #40 Gepost op: 07 August 2008, 16:33:34 »
Hm dat wist ik niet, dat is vervelend :( Nou ja in het ergste geval moet dan de onderste bocht verdwijnen dat is niet anders.

Remco.

Heb nu dit ervan gemaakt ?



Een extra zijspoortje om te stallen zit er nu bij getekend maar deze is nog in de overweging
« Laatst bewerkt op: 07 August 2008, 16:51:35 door Remco »

santerdam

  • Offline Offline
  • Berichten: 3865
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #41 Gepost op: 07 August 2008, 17:06:18 »
Je kunt de keerdriehoek best wel handhaven, maar dan moet je de onderste boog een stuk langer maken. Je liet die boog aan de onderkant eindigen met een wissel naar het rondgaande spoor.  Als je het boogspoor een stuk evenwijdig aan het rondgaande spoor laat lopen ('n soort derde spoor) en de wissel een stuk verder legt, dan is een keerdriehoek best haalbaar.

Sander

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #42 Gepost op: 07 August 2008, 17:10:39 »
Ik zal even kijken wat ik doe, even wat proberen.



Weer een aanpassing, ik heb de haven een stuk gedraaid. ( Deze vind ik eigenlijk niet mooi :) de vorige was beter )

Remco.
« Laatst bewerkt op: 07 August 2008, 17:19:20 door Remco »

Remco.

  • Offline Offline
  • Berichten: 6325
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #43 Gepost op: 16 August 2008, 21:13:53 »
Ok even een tijdje het eea laten bezinken en met frisse moed er tegen aan gegaan, ik heb hier in huis een kamertje van 3 bij 3 gekregen waar ik een baan in kan bouwen, nou ja al heel wat tekeningen gemaakt maar nu heb ik iets wat in mijn optiek zeker een leuk plan is. Nu jullie reacties en tips&tools even afwachten :D

Daar gaat hij dan:

Het is een 2 laagse baan.

Niveau 0:



Compleet met de 2 dubbelspoor opgangen naar boven

Niveau 0 met ingekleurd wat je ziet en waar je kan lopen, alles buiten de rode lijnen is niet zichtbaar.



Niveau 1, deze sluit dus aan op de opgangen van niveau 0:



En niveau 1 + 0 wat er zichtbaar is:



De bochten zijn minimaal R4, op 2 bochten in het schaduwstation na, die zijn R3 ( Die kan ik waarschijnlijk met flex wel een R4 radius geven is wel het beste denk ik ), alles gebasseerd op Rocoline.

De bocht onderin is nu 'strak' getekend volgens rail geometrie maar die bocht en rechte stuk kan natuurlijk ook heel mooi gelegd worden met flex rail die ruimte is er ook prima aanwezig om er een vloeiend geheel van te maken.

- Er komt dan dus een station links met bus/taxi standplaats ervoor.

- Onderin een groene omgeving. Echt nederlands.

- Bovenin een brug over het water.

- Rechts een stad ( Dwz halve stedelijke panden met een weg ervoor langs, deze gaan ook de daling/stijging verhullen :) )

- In het midden een industrie terrein, met haventje dit ligt 1 niveau lager als het andere spoor.

Voor de stijging/daling heb ik op het kortste spoor 3meter10. hiermee kan ik rond de 2.9% stijging aanhouden om +- 9 cm te stijgen. Mijn personentreinen worden in principe niet langer als 3 rijtuigen en een loc, dus +- 1meter10. Uitzonderingen daarop zijn straks mogelijk een koploper en een ICR A+B+BKD+Stuurstand.

Nou barst maar los, ik heb echt mijn best gedaan om in de niet al te grote ruimte die ik heb, iets leuks te bedenken. Ik mag graag naar rijdende treinen kijken, zelf rijden vind ik niet het allerleukste.

Gr. Remco

PietvW

  • Offline Offline
  • Berichten: 126
    • Mijn modelbouw website
Re: Mijn baanplan(nen) ( reacties gevraagd )
« Reactie #44 Gepost op: 16 August 2008, 22:36:09 »
Dit ziet er erg leuk uit. Beter nog dan je vorige plannen :D

mvg,

piet