Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Raadplaatje
door
Gerrit H
Vandaag
om 19:46:16
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Ben
Vandaag
om 19:41:32
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
Sikko
Vandaag
om 19:38:53
Elotrains Plan K pimpen.
door
ruudns
Vandaag
om 19:28:44
Welke koppeling onder de BR116?
door
Die Bahn
Vandaag
om 19:18:17
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Arjan6511
Vandaag
om 18:49:52
Ik ben een Märklin 3013 aan het restaureren maar…
door
Martijn193
Vandaag
om 18:48:49
Openen Piko 1100 "botsneus"
door
Hennie
Vandaag
om 18:07:25
Gare de Tannay, Frans N-spoor
door
Echelle N
Vandaag
om 17:33:43
Is hier een functiedecoder stuk? Of is er wat anders mis? (Roco Plan V DC DCC)
door
phdirk
Vandaag
om 17:11:54
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Silvolde
Vandaag
om 17:09:49
BNLS-Werkspoor - HIAB hijskraan t.b.v. Sik
door
Maarten-1-14
Vandaag
om 16:43:37
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
door
Eric B
Vandaag
om 16:30:10
"Jede Stunde, jede Klasse": DB Intercity '79
door
ES44C4
Vandaag
om 16:21:20
Palisade Canyon
door
RobVille
Vandaag
om 16:02:53
Station Arnhem jaren '80'
door
Niels B
Vandaag
om 15:46:53
automaus : Bespreking & Ervaring
door
Tjalling
Vandaag
om 15:45:12
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Schachbrett
Vandaag
om 15:30:56
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
Frits C
Vandaag
om 15:17:22
664470
door
stoombr38
Vandaag
om 15:12:22
Rondom Charlois
door
Alewijn
Vandaag
om 14:52:49
Trix DXI van DC naar AC
door
puntenglijder
Vandaag
om 14:48:44
19 Toen
door
roco
Vandaag
om 14:34:31
Perron: rechte zijkant (bv muurtje) versus aflopend schuine zijkant
door
spoorzeven
Vandaag
om 14:31:35
Koninklijk rijtuig NCS: is er een kleinseriemodel van?
door
martijnhaman
Vandaag
om 13:26:04
De Hofstraat in Eindhoven (1:160)
door
Ronald Halma
Vandaag
om 13:09:22
Roco NS 1211 blauw
door
IJmc
Vandaag
om 12:59:38
Bouw van de DE-5 uit een bouwset van FRIE
door
Gerco van Beelen
Vandaag
om 12:05:42
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
spoorzeven
Vandaag
om 11:41:01
Roco 42616
door
johan george
Vandaag
om 11:29:33
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Gare de Tannay, Frans N-spoor
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Gare de Tannay, Frans N-spoor (gelezen 193 keer)
Rik
Mehh..
Offline
Berichten: 403
Gare de Tannay, Frans N-spoor
«
Gepost op:
Vandaag
om 16:22:02 »
Hallo allemaal,
Ik loop al een tijd mee in het wereldje van modelspoor. Het bouwen van projecten gaat altijd door. Soms wat vlotter, soms staat het bijna stil. En zo gaat het ook met dit project.
Het was al een poos geleden dat ik voor het laatst een tentoonstellingsbaantje had. Het kriebelde echter wel om weer eens zoiets te maken, zeker tijdens beurzen waar ik hielp bij het bedienen van baantjes van vrienden. Eigenlijk wou ik langzaam met mijn modulebaan in Nul beginnen, maar ik had een gebrek aan ruimte. Toen kwam het idee om een klein project tussendoor te doen in N. Even snel tussendoor werd het natuurlijk niet, en voor ik het wist was het alweer een project wat jaren loopt. Maar nu, twee verhuizingen verder, heb ik eindelijk de ruimte voor mijn project in nul. Maar daar wou ik niet aan beginnen zo lang dit niet afgerond is. Dus tijd om de N-baan af te maken!
Het idee van de baan is simpel. Een klein stationnetje met passeerspoor langs een enkelsporige diesellijn. Verder een klein riviertje met spoorbrug. Een weg met spoorwegovergang. En verder vooral akkers. Het lanschap is fictief, maar zou zich ergens in de Morvan moeten bevinden, net als het echte Tannay. Het geheel speelt zich af in de winter, grofweg nu zeg maar, half januari. Maar dan omstreeks 2000/2005. Het is een grauwe, gure dag, maar zonder sneeuw. De keuze voor schaal N is in dit geval gemaakt om de weidsheid en kaalheid van het landschap goed over te kunnen brengen.
De baan is gebouwd op twee modules van 60*100cm, de modules maken een lichte hoek ten opzichte van elkaar. Het schaduwstation moet nog geconstrueerd worden maar zal naar verwachting drie sporen krijgen. De bakken met landschap krijgen een geintegreerde frieslijst en uiteraard eigen verlichting. Het gebruikte rail materiaal is uiteraard van Peco. Zij maken naar mijn mening het mooiste spoor. Het lage railprofiel van hun Streamline code 55 vind ik erg realistisch over komen.
Qua gebouwen is er sowieso het stationsgebouwtje. Dit is een model uit gips van kleinserie fabrikant Gerard DUCRET. Volgens mij heb ik het gebouwtje al meer dan 20 jaar in bezit, maar krijgt het nu eindelijk pas een bestemming. Het idee is dat het gebouw geen stationsfunctie meer zal vervullen maar dient als woonhuis. Daarnaast heb ik een kleine betonnen abri gemaakt en komt er nog een kleine abri met kaartautomaat. Verder komt er nog een soort loods of iets dergelijks op de baan, ik denk als een soort autogarage.
De komende tijd zal de focus liggen op het afmaken van de bomen en bossages. Ik maak de bomen zelf van koperdraad. Er moeten echter veel bomen op de baan komen. Ik denk dat ik er nu nog een stuk of 20 a 30 bij wil, dan is het goed. Verder ontbreekt het nog enigszins aan fijne details. Een hekje hier of daar, een kastje, een voertuigje, zulk soort gefrut. Daar ga ik komende tijd ook langzaam mee aan de slag. En als laatste moet de achtergrond nog gemaakt worden.
Voor nu heb ik een paar fotootjes van hoe het er nu ongeveer bij staat. De sfeer begint er langzaam wel lekker in te komen vind ik zelf. Ik zal proberen komende tijd verdere updates te blijven geven als ik meer vorderingen maak. Excuses voor de magere foto kwaliteit, ik moet een keer een fatsoenlijke camera erop los laten in plaats van de telefoon.
Groet, Rik.
Gelogd
I went to the station that night, And when they were not looking, I got myself a freight train to be my friend.
Paulus
Offline
Berichten: 1138
La vie est belle...
Re: Gare de Tannay, Frans N-spoor
«
Reactie #1 Gepost op:
Vandaag
om 16:46:23 »
Mooi! Ik volg!
Gelogd
SNCF - IV / V - SudEst / Zolderbaan LaVie SudEst / Modulebaan
tothebeach
Michel
Offline
Berichten: 8970
low-budget modelbouwer
Re: Gare de Tannay, Frans N-spoor
«
Reactie #2 Gepost op:
Vandaag
om 16:46:50 »
Mooi sfeertje
. Erg leuk om te zien. Zeker de dreigende lucht er boven draag er goed bij.
Hoe heb je die lucht gemaakt?
Groet,
Michel
Gelogd
La Fabrique etc.
Dioramaatje 009
Schrijfblokkarton, etc... (h0)
Website Rangeerbanen
Rik
Mehh..
Offline
Berichten: 403
Re: Gare de Tannay, Frans N-spoor
«
Reactie #3 Gepost op:
Vandaag
om 16:57:11 »
Dank voor de complimenten!
De achtergrond is nog niet definitief. Ik weet nog niet of ik een hele nieuwe ga maken of deze verder af maak. Het is gewoon wit karton dat ik met een spuitbus grijs gemaakt heb. Doordat ik het niet helemaal dekkend heb gemaakt lijkt het op wolken.
Het geeft zo in ieder geval vast een beetje de sfeer waar ik heen wil, lekker grauw.
Gelogd
I went to the station that night, And when they were not looking, I got myself a freight train to be my friend.
Echelle N
Nieuwe gebruiker
Offline
Berichten: 2
Re: Gare de Tannay, Frans N-spoor
«
Reactie #4 Gepost op:
Vandaag
om 17:33:43 »
Magnifique! Ik ga deze volgen. Het landschap is precies zoals ik dat ken in de Nievre zo vlak bij de uitlopers van de Morvan. Het geeft de realiteit erg mooi weer.
Woon zelf wat zuidelijker in de Morvan maar als ik een keer in de buurt ben ga ik zeker langs het station van Tannay.
Gelogd
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Gare de Tannay, Frans N-spoor