Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Bahnstrecke 5867
door
Wim1969
Vandaag
om 19:09:20
Decoder uitlezen met Z21 op programmeerspoor in iTrain
door
Dirk J
Vandaag
om 19:00:48
Piko NS 5/600 Hippel 2025
door
VAM65
Vandaag
om 18:49:54
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
defender
Vandaag
om 18:36:10
Bauarbeiten im gange
door
Paul1969
Vandaag
om 18:15:43
Big Scale Trains - NS SLT in H0
door
Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains
Vandaag
om 18:10:11
Diorama Oelde Mittelweg Hp
door
Edsko Hekman
Vandaag
om 17:50:40
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen.
door
Hans Reints
Vandaag
om 17:38:57
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 17:30:39
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Thai-Bundesbahn
Vandaag
om 17:22:55
Mijn eerste baan, Hexental in ho. 380x 120cm
door
741230
Vandaag
om 17:18:02
Cherteau, fictieve Waals industriedorp
door
741230
Vandaag
om 17:11:00
Stroomdetectie issues.
door
flyerman
Vandaag
om 17:00:37
Modeltreinenbeurzen
door
ca.gorter
Vandaag
om 16:59:50
Arnold N 2543 rookgenerator
door
Voske
Vandaag
om 16:57:05
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Modellbahnwagen
Vandaag
om 16:56:29
Project seaside Germany
door
Montanbahn
Vandaag
om 16:53:14
ik mis al een poos
door
Ronald69
Vandaag
om 16:50:29
US diorama in H0
door
Ronald Halma
Vandaag
om 15:48:17
Van 2D afbeelding naar 3D model
door
MOVisser
Vandaag
om 15:35:51
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N
door
spoorijzer
Vandaag
om 15:24:34
Vijfhuis (v.h. Frotterdam)
door
spoorijzer
Vandaag
om 15:20:52
yd6016ln blijft in demo modus
door
Dirk
Vandaag
om 15:15:55
Zaterdag, 1 november 2025 | 7e Ruilbeurs MSV Post B
door
Rsd1000
Vandaag
om 15:02:47
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit
door
Pauldg
Vandaag
om 14:22:34
NL-baan in Canada
door
AndrevdG
Vandaag
om 14:22:21
Aandrijving metro gezocht
door
Remco vM
Vandaag
om 14:18:43
Aanstaande zaterdag en zondag Modelbeurs in De Goorn NH
door
wmrail
Vandaag
om 13:49:39
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
Pauldg
Vandaag
om 13:28:48
La vie...Sud-Est; zolderbaan met thema zuidoost Frankrijk
door
Benelux795
Vandaag
om 13:09:56
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Diorama Oelde Mittelweg Hp
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Diorama Oelde Mittelweg Hp (gelezen 871 keer)
neudalhausenstadbahn
Offline
Berichten: 2912
Diorama Oelde Mittelweg Hp
«
Gepost op:
19 October 2025, 16:12:44 »
Het is voor mijn gevoel al veel langer geleden maar in augustus ben ik met het onderstaande diorama begonnen en daarna tijdelijk gestopt omdat het schilderen van de gebouwen fysiek niet meer mogelijk was door mijn
functionele bewegingsstoornis
. Nu het weer mogelijk lijkt de bouw weer op te pakken en ik dat ook hier wil laten zien gaan we eerst even het eerste stuk inhalen.
Tijd voor het volgende diorama en het volgende stukje Hoest Oelder Nordbahn. Het thema is een stukje van de halte Oelde Mittelweg in omliggende bebouwing. Na bij Lauenstein Camerbusch een stukje onderstation te hebben gemaakt en daar voorbeelden voor te hebben gezocht wil ik dat op meer aanwezige schaal ook hier terug laten komen. Als basis daarvoor wilde ik 2 zijwanden van een locloods gaan gebruiken waar van alles op en aan gebouwd moest worden. Dat bleek niet de juiste keuze dus is het grotendeels zelfbouw geworden met een wand van een andere locloods als basis.
Het doel is ook in dit diorama alleen gebouwen en wanden te gebruiken die ik van Hans en Jos van
de-wisselstraat
kreeg. Dit is allemaal spul waar delen van missen dus overal moet ik wat aan doen om het bruikbaar te maken.
Ik ben begonnen met 2 resin gebouwen van beide is onbekend wie de fabrikant is. Ik zou verwachten Artitec of Tilly Models maar ik kan de gebouwen op de sites en via google niet vinden. De grote schuur was erg krom en verkeerd in elkaar gelijmd. Dat heb ik nu opgelost met een skelet van Lego en een nieuw dak. Verder moeten vooral de daken opgebouwd worden en de gebouwen opnieuw geschilderd worden.
Ik heb die werkplaats met zaagtand dak ook een lego skelet gegeven en daarna ben ik met het gelijkrichter station begonnen. Dat ging niet heel vlot maar het begint ergens op te lijken. Daarbij moest ik ook eerst de voorgevel maken en kijken hoe die op het diorama paste voor ik wist wat ik er verder mee kon.
De ventilatie dingen boven op de schoorstenen/ventilatiekanalen was veel zoeken. Ik heb wat dingen gekocht die niet werkten en ze nu rond ipv vierkant gemaakt zodat ik M4 en M6 sluitringen kon stapelen.
Ik ben de dagen daarna ook met veel andere doe het zelf dingen bezig geweest. De tijd die wel aan modelbouw besteed kon worden heb ik gebruikt om aan het gelijkrichterstation verder te werken. Er ging veel tijd zitten in steentjes schilderen. Ik heb geprobeerd de stappen van het schilderen zo veel mogelijk vast te leggen.
De dag erna was het plan verder met streepjes zetten op de schoorstenen. Dat was met penseel niet te doen en ik deed dat toen met moeite met de Posca PC-1M stiften. Ik had toen nog het een en ander gedaan maar het ging vooral lichamelijk mega moeizaam. Ik heb wegens spier problemen diverse keren het schilderwerk voor langere tijd moeten staken. Ik raakte de flow daardoor ook kwijt en ben tijdelijk gestopt met het diorama. Ik heb nog 3 gebouwen op schilder handvaten gezet maar dat loste de problemen toen niet op.
Nu de spierschokken weer grotendeels van mijn handen naar andere plekken verhuisd zijn( wat voor de modelbouw beter is maar voor het normaal op mijn benen kunnen staan niet) ben ik begonnen met te testen of en hoe ik met dit diorama verder kan. Voorlopig ben ik begonnen met hier en daar wat schilderwerk aan het werkplaats blok te doen, voortgang daarvan komt vanaf nu in de posts hierna.
Groetjes Michiel
Gelogd
"
Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe
"
neudalhausenstadbahn
Offline
Berichten: 2912
Re: Diorama Oelde Mittelweg Hp
«
Reactie #1 Gepost op:
19 October 2025, 17:45:55 »
Ik ben van de week voorzichtig begonnen weer wat schilderwerk aan het werkplaats blok te doen om te kijken of dat weer gaat. Uiteraard moest ik met heel fijn werk beginnen en dat ging moeizaam en ik was daardoor verre van overtuigd. Daarna kon ik ook wat grover werk gaan doen en dat ging redelijk.
Hier bij de ramen kreeg ik de verf ondanks het reliëf ook op plekken waar ik het niet wilde hebben. Dat moet ik zien bij te werken zonder dat ook het groen weer opnieuw moet. Ik ben heel benieuwd hoe het verdere schilderwerk gaat en zolang het werkbaar blijft ga ik stap voor stap met de andere gebouwen verder. Ik wil nog steeds heel graag dit diorama afbouwen zoals ik het in mijn hoofd heb en ik heb nog geen plan voor het geval dat dat met bepaalde delen niet mocht lukken.
Groetjes Michiel
Gelogd
"
Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe
"
neudalhausenstadbahn
Offline
Berichten: 2912
Re: Diorama Oelde Mittelweg Hp
«
Reactie #2 Gepost op:
20 October 2025, 20:23:03 »
Het schilderen van dit blok ging verrassend goed, vooral de controle en coördinatie van de bewegingen gaat nu zodanig dat dat motivatie en zin bied voor de rest van de gebouwen.
Ik ga denk ik zo eens kijken of ik met dat witte gebouw( een deel van station Osterburken) wat kan doen want daar moet ik vooral eerst veel schoonmaken.
Groetjes Michiel
Gelogd
"
Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe
"
741230
Offline
Berichten: 2031
Re: Diorama Oelde Mittelweg Hp
«
Reactie #3 Gepost op:
Vandaag
om 17:13:45 »
Het gebruik van de Lego is in deze wel heel creatief en vernieuwend. Mooie resultaten. En wat een georganiseerde chaos op jou werkplek. Sterkte met de lichamelijke ongemakken.
Gelogd
Groet Erik
Verzonden vanaf mijn
Fleischmann transformator
Edsko Hekman
Offline
Berichten: 8601
Nooit uitgeklust....
Re: Diorama Oelde Mittelweg Hp
«
Reactie #4 Gepost op:
Vandaag
om 17:50:40 »
Dat zat ik me ook te bedenken. Lekker bezig!
Gelogd
Grasland
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
Diorama Oelde Mittelweg Hp